Jump to content
BulForum.com

Обща дискусия на тема автомобили


netrootbg

Recommended Posts

Някой да има идея за работещ гумаджия в неделя?

 

В началото на "Смирненски" - работят цяла неделя, виж картата (там някъде с точност 10 метра)...

 

d5dc5bbc66fc1a50.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 11.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

В този ред на мисли, какво стана с думата "татуировки" че всички напоследък казват татуси?

 

...или татоси - това явно идва от Тато - може мацката да си е татуирала бай Тошо та затова да го е написал така котора, той гледам даже не обърна внимание на забележката

Обърнах внимание,но вече го бях написал.Просто от tattoo съм го написал на български така.

Link to comment
Share on other sites

 

В началото на "Смирненски" - работят цяла неделя, виж картата (там някъде с точност 10 метра)...

 

d5dc5bbc66fc1a50.jpg

 

 

Дам, свърши работа човека. Проблемът беше в заял вентил, който не искаше да затвори. Работа за 5 минути :D

Link to comment
Share on other sites

на приятелката ми селото е по тоя път

принципно не е натоварен и пътя не е лош но не съм сигурен дали сега няма да има много коли , щото тоя път ако има голям трафик по-добре да си повисиш 30-40мин в тапата на тракия.

 

аз в неделя ходих да карам един приятел до летището , Пловдив - София 3ч. 30мин...... имаше 8-9км задръстване.

но не вярвам в делнични дни да е толкова тегаво положението.

Link to comment
Share on other sites

Ето ги трите маршрута. През Пазарджик за мен е най-удачния вариант...Щото другите два са с кофти настилка и не са правени за такъв трафик...Ама де да видим...

 

1236646_10201539955079388_233747717_n.jp

Link to comment
Share on other sites

Много ми е голяма устата за това колко са здрави алфите, накрая го издухах :))

Скок в сериозно трапче, а след време ме затиснаха и блъснах странично с гумата един тротоар което довърши предницата и тя се разкърца. Оказаха се дивотиите м/у кормилната щанга и носачите, стоят в маншони. Май това са каретата.  Сменени две, разходка за геометрия .. И вече не скърцам :))

 

Имам питанка обаче. При удара с бордюра си задрах сериозно джантата. По принцип може ли да се мине през каското това ? И въобще как се оправят такива глупости по джантите ? Полират ги и боядисват или ?

Link to comment
Share on other sites

Надирането се полира и ако е обикновена джантата после боя или ако е специална някаква яко полиране докато не стане на огледало. По принцип обаче си е пипкава работа. Даже ако са дълбоки драскотините се добавя алуминий (ако имат същия вид (от парче от същата марка джанта)  и т.н.

Link to comment
Share on other sites

Chefo, то ясно, че не са танкове, но все пак :)) И никакъв 98 в тази, че ще стане беля. Нафтово чуденце е :) За газта до ламарината обаче съм съгласен :D

Хосте, мерси за инфото. Значи поне има смисъл да разпитам, въпреки че е доста дълбоко надрана и часта с добавянето на алуминий нещо не ме кефи, дано ми се размине. Най-много да си ми останат за зимата тези, а лятото да си търся нови

Link to comment
Share on other sites

Арпа, с алуминиеви ли си? Слушай сега - купуваш си епоксидна смола и алуминий на прах, бъркаш, докато докараш правилния цвят(с досипване на алуминий, естествено), и запълваш драскотините с шпатулка. След това минаваш с няколко реда шкурки - от по-груба към по-фина и накрая може да го пръснеш със спрей. 

Link to comment
Share on other sites

Имам питанка обаче. При удара с бордюра си задрах сериозно джантата. По принцип може ли да се мине през каското това ? И въобще как се оправят такива глупости по джантите ? Полират ги и боядисват или ?

 

Забрави за каското в случая... Оправянето е също една малка илюзия ако джантите са алуминеви.... Плесни си един шамар друг път да внимаваш и толкоз... 

Link to comment
Share on other sites

Алуминиеви са, затова ми се иска да ги оправя, ако бяха железни хич и нямаше да ми пука :)

Мерси за инфото, ще се заигравам като намеря време, най-много да ги омажа още :D

 

edit :

рапторе : За това се радвам, докато се разминавам само с ламарини и малки дивотии не си го слагам много на сърце :)

Edited by ARPAnet
Link to comment
Share on other sites

Някъде имах целия процес стъпка по стъпка в снимки....Виж в тунинг.бг, от там съм го вземал. А Виден не го слушай, той 10 бири и една водка не може да изпие.

Link to comment
Share on other sites

Ти си дрънкай глупости, няма лошо, но не подвеждай човека, че после дълго ще те псува. ГолЕм източник извади... Колега, съвсем сериозно те съветвам да не се занимаваш да си омазваш джантите допълнително. С алуминиевите е така - млатнеш ли я - имаш вечен спомен...  :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Ще го мисля, реално няма кой знае какво толкова да се омаже с метода който е описал  Grimjaur, ако се внимава.

Иначе още един повод да си взема такива :

http://www.veloces.co.uk/sites/www.veloces.co.uk/files/Black%20tan%20%28privacy%29.jpg :D

Но и тези които си имам ми харесват, затова и питам : http://images.compucars.co.uk/112422/large/alfa-romeo-159-saloon-diesel_11183294.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ще го мисля, реално няма кой знае какво толкова да се омаже с метода който е описал  Grimjaur, ако се внимава.

Иначе още един повод да си взема такива :

http://www.veloces.co.uk/sites/www.veloces.co.uk/files/Black%20tan%20%28privacy%29.jpg :D

Но и тези които си имам ми харесват, затова и питам : http://images.compucars.co.uk/112422/large/alfa-romeo-159-saloon-diesel_11183294.jpg

Купи си само 1бр.

 

Мен за 159 най-много ме кефят ей тия:

 

alfa-rims-p-04.jpg

 

А такива като тия с кръговете, смятам да потърся дали има 16-ки, да си купя за зимата.

Link to comment
Share on other sites

Няма как само с една, другите все пак не са нови и една чисто нова ще си личи прекалено много.

Би трябвало да ги има като 16-ки, виждал съм такива и на GTV-та. Дизайна е стар по принцип, като леко се изменя през годините. Водят се конски подкови :D

Link to comment
Share on other sites

А такива като тия с кръговете, смятам да потърся дали има 16-ки, да си купя за зимата.

 

Ахааааа, взе да ти увира главата.... Виж направо за 15-ки.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...