Jump to content
BulForum.com

Обща дискусия на тема автомобили


netrootbg

Recommended Posts

  • Replies 11.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

кво общо имат бабуните с джантите 17-ки ?

Всъщност от всичките препоръчващи 16-ки ,15-ки и 10ки колко точно зими сте карали със 17-ки с хубави зимни гуми ? 

Няк'си имам леки подозрения че %-та клони към 0..... 

Edited by zlobil
Link to comment
Share on other sites

Честито.

 

 

Въпросът ми беше към автомобилните гуру-та на предната страница за които карането с 17-ки е дяволско решение което задължително ще ти донесе проблеми..... 

Edited by zlobil
Link to comment
Share on other sites

кво общо имат бабуните с джантите 17-ки ?

Всъщност от всичките препоръчващи 16-ки ,15-ки и 10ки колко точно зими сте карали със 17-ки с хубави зимни гуми ? 

Няк'си имам леки подозрения че %-та клони към 0.....

Не. Какво общо имат с предното. Да те цитирам:

 

няма да имаш кой знае какви грижи на предно си все пак.

Та не можах да разбера предното какво общо има с бабуните че да няма грижи.

 

Всъщност от всичките препоръчващи 16-ки ,15-ки и 10ки колко точно зими сте карали със 17-ки с хубави зимни гуми ? 

Няк'си имам леки подозрения че %-та клони към 0.....

В случая на Ангел му обяснявах, че грешно мисли. Ако сложи 16ки с по-високи гуми нищо не се променя освен леко визията на която той пък толкова държи.

 

Рънфлатки или толкова малки няма да сложа никога просто защото предпочитам да вози по-комфортно.

 

Той ако иска и с 19ки да кара и без това каза че ще я кара само уикендите - нищо ѝ няма, но не е там въпроса. Той се препираш, че не можел да сложи по-малки и се оправдаваше със спирачните дискове, само че никъде не ставаше дума за прекалено малки джанти а на неговата спокойно може и със 16ки

Link to comment
Share on other sites

Те са прави, всъщност...

 

За кое са прави ? 

Че ако си със 17-ки задължително ще закъсваш и шЕ цепиш джанти през 2 дни.... не мисля.... 

 

Не. Какво общо имат с предното. Да те цитирам:

 

 

Та не можах да разбера предното какво общо има с бабуните че да няма грижи.

 

 

В случая на Ангел му обяснявах, че грешно мисли. Ако сложи 16ки с по-високи гуми нищо не се променя освен леко визията на която той пък толкова държи.

 

Рънфлатки или толкова малки няма да сложа никога просто защото предпочитам да вози по-комфортно.

 

Той ако иска и с 19ки да кара и без това каза че ще я кара само уикендите - нищо ѝ няма, но не е там въпроса. Той се препираш, че не можел да сложи по-малки и се оправдаваше със спирачните дискове, само че никъде не ставаше дума за прекалено малки джанти а на неговата спокойно може и със 16ки

 

Дедо нямам никва идея за какво точно говориш.

Какви бабуни кви 5 леа ?

Имах предвид че предното е по проходимо , щото едно е задно със  големи 17-ки друго е предно със 17-ки.

Рънфлетките може и да са мноо хубави гуми но не и за нашите ширини и пътища шото са тежки и ебават мамата на предницата.

Edited by zlobil
Link to comment
Share on other sites

Също съм със 17-ки и нямах никакви проблеми в снега. Плюс, че и аз и woox-а сме с дизели които тежат повечко отпред.Говорим за разлика от 2-3 сантиметра  в широчината на гумата все пак.  С неговото окачване бабуните ще ги усеща и на 50-ки, че и на 55-ци :))

Дядо, той воокса за 16-ки говореше, че ще гледа, дърпаше се за по-малки от тях. 

Edited by ARPAnet
Link to comment
Share on other sites

Аз помня, че цялата история тръгна oт това, че зимата пътя по начало е по-неравен и ще му друса повече с такива малки и твърди гуми. Оттам и ако нацели някоя по-сериозна бабуна или дупка може да замине джантата. Никой не е казал че не може да се кара, особенно ако внимаваш повече. Просто е по-кофти.

 

В един момент спора отиде на "не мога да сложа по-малки"... при което му намекнах че може просто зависи КОЛКО са по-малки малките.

Link to comment
Share on other sites

Трябва да си доста добър за да спукаш джанта в бабуна.... 

Тя тая алфа е малка като цяло колко мислиш ще и се развали возията ? 

Link to comment
Share on other sites

Алфа? Возия? Господе прибери си ме... Молим.

 

Спортна или каруцарската? Щото за комфорт само едно 166 и горкото е39 и Е-Клас го разстреляха и преди и след фейслифт... Та от тогава няма даже опити за комфортна возия.

Link to comment
Share on other sites

Недей бе човек. Черен мат... Само не и карбон.

 

Питай на Коматевско шосе срещу старческия, има един магазин Аутопро или нещо от сорта. Мисля, че ще ти свършат работа.

 

Разгледай тия какво са натворили > http://www.bmwpower-bg.net/forums/viewtopic.php?t=56030

боядисване на лайсните в купето

Edited by host
Link to comment
Share on other sites

Вътре имам една пластмаса която мноооо ме дразни как е обелена а няма да мога да я облепя сам.

Тия ги знам купувам си някои неща за бмв-то от там но са скъпари сигурно ще ми свалят 3 кожи.... 

Edited by zlobil
Link to comment
Share on other sites

Алфа? Возия? Господе прибери си ме... Молим.

 

Спортна или каруцарската? Щото за комфорт само едно 166 и горкото е39 и Е-Клас го разстреляха и преди и след фейслифт... Та от тогава няма даже опити за комфортна возия.

Хахахаха това беше култово изказване :)

Link to comment
Share on other sites

някой чувал ли е в Пловдив някой да облепя вътрешни детайли с карбоново фолио ? 

Един познат си го направи в неговата фирма. Цялата му кола е облепена вътре с карбоново фолио.

 

http://mprint2004.com/

Link to comment
Share on other sites

 

тия са първите в гугъл , ще мина утре и от там ма нещо няк'си ей така не ми вдъхват доверие..... 

Един познат си го направи в неговата фирма. Цялата му кола е облепена вътре с карбоново фолио. 

 

 

едва ли ще им се занимава с нещо толкова малко.

ще звънна и на тях

 

мерси

Edited by zlobil
Link to comment
Share on other sites

Васко, изгледал съм доста клипове и слагането му не ми изглежда толкова трудно (освен когато външно облепваш цялата кола). Понеже наскоро взех от UK две карбонови "кожи", ушити по размери за скоростния ми лост и ръчната спирачка, сега ми седят малко като "на свинче-звънче", независимо, че всичките пластмаси в купето са черни, така че смятам да си взема малко "карбон" и да облепя средната конзола между скоростния лост и ръчната. Макар, че конзолата има доста извивки, смятам да го направя сам, ей така да се пробвам какво ще стане, пък ако не ми хареса ще го отлепя и ще дам на човек да ми го направи. Само когато си взимаш "карбона" вземи от тоя с каналчетата, дето е air free (bubble free), малко е по-скъп, но си заслужава.

Link to comment
Share on other sites

мина ми за секунда през главата тая идея да си го направя сам но май нямам нервите за такова нещо.

пробвал съм да лепя фолио не се получава , остава ми на мехури ..... фолиото и то не е евтино да го прежаля по-добре за 10-20лв да го направи някой.

 

иначе на клипчетата изглежда лесно :)

Link to comment
Share on other sites

Хубавото на карбоновото е, че може многократно да го нагряваш и да го разтягаш-мачкаш-изправяш, докато се получи това, дето искаш.

Link to comment
Share on other sites

И като се получи това, което искаш след толкова нагряване и разтягане, квадратчетата по тоя карбон ще са като в American McGee's Alice in Wonderland коридорите. :)

depositphotos_3430396-Checkered-abstract

Link to comment
Share on other sites

Има логика в това, което казваш, но на десетките клипчета, които изгледах - нагряваха, разтягаха, мачкаха и накрая пак си беше идеално...сигурно истинският майстор знае как после да събере пак квадратчетата. :P

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...