Jump to content
BulForum.com

Обща дискусия на тема автомобили


netrootbg

Recommended Posts

  • Replies 11.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Стига да е оригинално, а не ментак.

 

Днес си чакам застрахователя за 2ри оглед и вероятно другата седмица си издавам номерата и купето отива на скрап. Роговете на предницата са криви и двата.

 

Шанс.

Link to comment
Share on other sites

Да, защото другията автмобил въобще не спираше. Както и да е. Оказа се, че 2 седмици трябва да чакам оценката. И след това купето на скрап и търсене на ново купе.

Link to comment
Share on other sites

Нз дали няма да я изплатят цялата. Трябва да изчакам 2 седмици оценката. Аз тая кола никога не бих я карал с такова изкривяване отпред, който и да я изправи. Доверения ми майстор същото и той каза, че това той не би го ремонтирал защото вече е ковчег на колела.

 

_________________________________

 

A и да допълня. Мидекс позна. Филтърната кутия е счупена на 2 места - не се е виждало докато не се разглоби. Снимаха я и нея като щета - естествено не и без въпроса какво е това лъскавото нещо по нея :D :D :D - смея се ама не ми е смешно хич.

___________________

 

Някой да знае къде има сервиз с Дозер за изправяне на шасита?

Edited by host
Link to comment
Share on other sites

Какви масла използвате?

5w40 ще е, но се чудя за марката.

 

Мисля да сложа LiquiMoli.

 

Защо не използваш хубавата серия на Селения или много горещо ти препоръчака ЛикиМоли

 

Стига да е оригинално, а не ментак.

 

Днес си чакам застрахователя за 2ри оглед и вероятно другата седмица си издавам номерата и купето отива на скрап. Роговете на предницата са криви и двата.

 

Шанс.

 

И какво става сега? Тотал щета ли? И ако да - на 100% ли изплащат или на по-малко?

Link to comment
Share on other sites

До 2ри Август е срока в който трябва да излезе оценката на щетата. До тогава и Господ не знае какво ще оценят тия говеда. Аз съм почти сигурен, че ще я пишат, че може да се поправи. Въпроса е за колко пари :D щото тия криви рогове (после ще ги снимам) доколкото разбрах са едно 1300лв вътрешно. 

И ако я оценят на 600-800лв щетата ще стане ебати филма.

Инак ако си я дадат реално колкото е цената на ремонт вече опции бол. Аз лично това купе повече не бих го карал ако имам избор. Следващия му удар ще е фатален както и да се ремонтира (поне аз и майстора ми така мислим). Вече ... ново купе с трансфер на моите карантии вътре... цяла кола в движение, пък да я минавам като 2.8 с технотест (технотеста е 400-1000лв само той вече в ДЕКРА България).

 

Абе наиграх се стабилно.

Link to comment
Share on other sites

Какви масла използвате?

5w40 ще е, но се чудя за марката.

 

Мисля да сложа LiquiMoli.

 

И аз като Чефо ти препоръчвам Selenia. Все пак това е оригиналното масло, което слагат на тези двигатели.

 

host, харабийка си се наиграл стабилно... Ако ти я пишат за 800лв щета, няма ли вариант да искаш преоценка?

Link to comment
Share on other sites

Всичко зависи от това колко ще пишат. Пишат ли под 1000лв ще трябва да се ходи на преоценка. Целата хава нямам намерение да ми ляга над 1000лв от мен. Колкото повече дадат тия от застраховката толкова по добре (т.е. от застраховката на виновния де).

Link to comment
Share on other sites

да не те отчайвам ама за тоя удар в никъв случай няма да платят тоталка.

 

И аз така мисля.

 

Всичко зависи от това колко ще пишат. Пишат ли под 1000лв ще трябва да се ходи на преоценка. Целата хава нямам намерение да ми ляга над 1000лв от мен. Колкото повече дадат тия от застраховката толкова по добре (т.е. от застраховката на виновния де).

 

До 1000 може и да ги добуташ. Толкова взехме навремето за Мондеото при почти същия удар, но без никакви ходови щети. Фарове, маски, изчукване, боядисване и т.н. и дадохме към 1200 в крайна сметка и то за тайвански части. В тия случаи винаги си нагъзен. Аз затова винаги предпочитам да ми оправят колата, пък колко ще им струва - техен проблем.  

Link to comment
Share on other sites

 

Какви масла използвате?

5w40 ще е, но се чудя за марката.

Мисля да сложа LiquiMoli.

 

 

 

И аз като Чефо ти препоръчвам Selenia. Все пак това е оригиналното масло, което слагат на тези двигатели.

 

Да ама нашата Селения не била като другата Селения. Определиха ми я като "да си купиш дънки Calvin Klein. Просто е модерно." Разни хора казваха, че с Liqui Moly бил по-тих двигателя. Абе и двете ще станат май. Ако нещо не ми хареса, ще го сменя после.

 

Носачите на моята бяха почупени. Ония си е карал така откакто я е купил...

Link to comment
Share on other sites

Да ама нашата Селения не била като другата Селения. Определиха ми я като "да си купиш дънки Calvin Klein. Просто е модерно." Разни хора казваха, че с Liqui Moly бил по-тих двигателя. Абе и двете ще станат май. Ако нещо не ми хареса, ще го сменя после. Носачите на моята бяха почупени. Ония си е карал така откакто я е купил...

 

Имам няколко познати дето карат италианки със Селения(не Голд...от 20К нагоре, следващите 2 бяха по 30-тина лева литъра) и са доволни...но, купи си ЛикиМоли щом така казват.

 

Следващите две май бяха рейсинг и спорт или обратно...се тая. Пробвай с ЛикиМоли - ако не го губи си ток.

Link to comment
Share on other sites

Ангеле,караш по бул.Източен посока Билла и преди автомивка Румекс влизаш в пресечката от дясно.Отсреща има хале където се продават немски масла.Доволен съм много,сменял съм вече 4 пъти при тях.

Link to comment
Share on other sites

А и ако имаш доверен сервиз (къде си ходил за огледа) иди там. Хората ще си имат понятие какво да ти предложат. Обикновено и на по-добра цена ти идва щото имат отстъпка като сервиз ;)

 

До сега схемата при мен отива така ...

 

Вариант 1 - 

 

Друго купе цяло голо - с калници, врати, капаци и прозорци > 700лв

Прехвърляне на цялото моето купе - ходова част интереиор и ел > 1000лв

Предна маска, предна броня, 1 фар, 2 мигача > 700лв

 

Цялото това нещо да е редовно пред КАТ?! Никва идея колко ще излезе. Все повече се замислям дали да не я почна на части тая мойта кола.

От моето купе което става за продаване са към 300лв на +. А ако го продам цялото до 2500лв ще му взема.

Edited by host
Link to comment
Share on other sites

Аз ако имах в момента кеша за нова кола... нали се сещаш ;) Даже нямаше да си правя тия сметки. Директно щях да си купя едно перфектно 320i(5000лв) и да му набия моя мотор в него. Ама икономията е майка на мизерията

Edited by host
Link to comment
Share on other sites

Аз ако имах в момента кеша за нова кола... нали се сещаш ;) Даже нямаше да си правя тия сметки. Директно щях да си купя едно перфектно 320i(5000лв) и да му набия моя мотор в него. Ама икономията е майка на мизерията

 

Цялото това премятане ще ти излезе горе-долу пак толкова и кола няма да стане в крайна сметка... По-добре е да си вземеш нова. Ти си решаваш де. 

Link to comment
Share on other sites

Шшш, пичове... спокойно. Аз външна тоалетна няма да си взимам ;)

 

Корса, Поло, Иби(с)за няма да си купувам. Имам възможност да ползвам друг автомобил да си ходя на работа с него и да си върша нещата. Ще си пляскам пешачката и с каквото има. Докато не се видя с достатъчно пари да си взема каквото искам, като нямам, няма да карам и тва е.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...