Jump to content
BulForum.com

Обща дискусия на тема автомобили


netrootbg

Recommended Posts

  • Replies 11.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Нали и там имало дупки бе, що ти е такава ниска...

 

Дупки, трапове, изрязан асфалт. Казаха ми, че в Чикаго имало два сезона - зима и "ремонт на пътя". В дупето ми бъркат като ги видя оранжевите табели и нарязан асфалт, но поне бачкат само вечерно време.

 

Безмислено е пари за тая хонда да дадеш. Скоро ще почнат да им вдигат цените изкуствено. Едва ли не като на колекционерски модел. По-добре огледай за друго. И тая хонда... с тоя къса база .... нз дали си карал е30 ама ще е като него непредвидимо на моменти предполагам.

 

_________________________

 

Горе имам предвид безмислено, че е доста скъпа. Пък мотора дето върти бая стабилно над 7-8 хилки... дали ще го вземеш на 1ви ремонтен комплект...  :unhappy:

 

 

_________________________

 

http://www.cars.bg/c270193 тая един мой клиент я продава, ако ти е толкова мерак. Нещо й се губят км :D :D :D ама иначе момчето е съвестно и си я гледка бая... но лятото й върти по 10хил км за под 2 месеца :D често си ходи до турция (и нииииикога не я кара в червеното)

 

Пиян ли съм бил като съм ги гледал. Въртеше ми се главата, че почват от 8000 долара..ама май под 13000 трудно и то сток, ама сток. За 19 000 има една на 28 000 мили. http://chicago.craigslist.org/chc/cto/3903110425.html

 

Видях и една на 700 коня за тия пари, естествено киртак като мен не може да си позволи да я кара :D

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

И без това след тоя лек дъжд хора няма да има днес... барем да погледаме малко как карат хората...

 

https://www.youtube.com/watch?v=-6D_6LBod5c 

https://www.youtube.com/watch?v=1BvLRN92POw

Чефо поздрав :D

 

_________________

Айде и малко ретро > 

 

https://www.youtube.com/watch?v=6P8-okCMGZQ

_________________

И понеже в офиса пече слънце и ми е весело ... 
https://soundcloud.com/djdiass/dj-diass-feat-donna-fade-away

Edited by host
Link to comment
Share on other sites

Това е един от малкото японски канали, за които съм се абонирал от доста време. Най ме кефи оня, дето съобщава състезателите зад кадър как патетично "се кара" на японски, а и музикалното оформление кърти - фанфарите са точно като в гейм машините от края на миналия век. :laughing:

 

Чефо поздрав :D

 

Като гледам как маздата издуха субарото, това май наистина ще да е импресата на Чефо, дето й е разказал играта. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Аз я оправих моята. Обаче далеч не съм им фен. Бих карал сти, но предпочитам ево. Който ми има фейса може да види един два кикдауна на ориза ама не е кой знае какво. Тон и700 я пишат, само боксера издава хубав звук. След още 2 месеца или около 5000 мили ще сменям филтъра с k&n просто от любопитство. Не ми се дават маса пари за друга генерация... Ама знае ли човек. :-D

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

К&N ще имаш само звуков ефект. Но за мен си струва заради това, а не за друго.

 

Генерация... Прави тръби след колектори един Х-пайп малко преди средата и си ти. Ама зависи как са ти колекторите. Ако излизат на една цяла тръба кофти. Ще трябва някакво свястно резонаторно щото инак ще е яко тенекия звука.

Link to comment
Share on other sites

К&N ще имаш само звуков ефект. Но за мен си струва заради това, а не за друго.

 

Генерация... Прави тръби след колектори един Х-пайп малко преди средата и си ти. Ама зависи как са ти колекторите. Ако излизат на една цяла тръба кофти. Ще трябва някакво свястно резонаторно щото инак ще е яко тенекия звука.

 

На това се надявам :)

Link to comment
Share on other sites

Чефо ей така става като живееш в Дубай :D

 

:wtf:

 

4 минути и 21 секунди загубих от времето си, за да не вѝдя нищо съществено дори и в края.....каква връзка имаше Дубай в случая, какво точно става като живееш там и изобщо за какво беше цялата работа, така и не схванах. :online2long:

Link to comment
Share on other sites

:wtf:

 

4 минути и 21 секунди загубих от времето си, за да не вѝдя нищо съществено дори и в края.....каква връзка имаше Дубай в случая, какво точно става като живееш там и изобщо за какво беше цялата работа, така и не схванах. :online2long:

И аз очаквах да видя Ферарита, Ламборджинита, Бентлита и т.н. дето да го задминават като малка гара а то едно голямо нищо. И честно казано не видях от какво трябваше да се впечатлим... Пък и подобни пътища има в половината свят та не виждам какво общо имаше Дубай в случая...

 

 

--------------------------

 

Аз пък одеве както си карам по 6ти септември при това с под 50 изведнъж виждам една сянка на 5 метра от колата се засилва да пресича (с размерите на котка или малко куче). Набивам спирачки, но буквално докато успея да натисна и чувам туп. Стори ми се че е някаква котка. Стигнах до светофарите, обърнах и виждам 2 други котки от другата страна на пътя горе-долу на същото място се мотат (ама бяха по-бели тази дето ми мина път беше някак по-тъмна). Направих втори обратен до преди кино Фламинго и карам съвсем бавно за да видя какво е станало и за най-голяма моя изненада не видях котка на пътя. Минах за всеки случай още един път още по-бавно - нищо. Ебаси! Зарадвах се за животинката и се надявам да е оживяла, защото за втори път котка ми се хвърля под колата и то толкова близко че просто не мога да реагирам. Много ми е гадно всеки път като видя смачкано животно, а един път даже станах свидетел как автобус смачка едно куче близо до Била-та на 6ти септември... т.е. по-скоро то само се навря под задните му колелата, но като го видях изчервено и с пръсната глава на асфалта за малко да повърна. Първия път бях на един извънградски път и просто нямаше никакъв шанс - просто видях как една сянка скочи на пътя около половин секунда преди да мина оттам не съм сигурен че имаше и туп даже а този път туп имаше но после котка нямаше...

Link to comment
Share on other sites

Щом е било котка - няма проблем....даже може да я блъснеш още 8 пъти преди да сдадé багажа. :lol:

Аз пък преди 2-3 месеца се наложи да пътувам извън Пловдив нощно, че и бързах доста, защото на другия ден пък щях да ставам много рано. Карам аз сам самичък в 1 часа по един пуст път (признавам си - доста бързичко  :blush:  ) и по едно време гледам на стотина метра пред мен от храсталаците вдясно на пътя изскача някакъв заек и тръгва да пресича на подскоци. Натиснах веднага "контрите" и успях да намаля рязко докъм 90 и таман гледам как оня вече се изнесе в лявата част на шосето и се кани да скочи в отсрещните храсталаци и не щеш ли - втори заек от десните храсталаци като някакво дежавю по същия начин изскача на пътя да пресича на подскоци. Тука вече нямах никакъв шанс (и той също), защото с тия 90 вече бях на 5 метра от него и директно го забърсах с бронята. На другия ден погледнах и установих, че всъщност съм го ударил не много силно, защото предната ми броня е доста гъвкава и  лесно се огъва при натиск, а след това той просто е минал под колата и то точно по средата. Към 10 сутринта пак пътувах към Пловдив по същия път и на това място намалих да огледам вижда ли се нещо - нямаше никакви следи от удар, кръв или нещо друго, което ме наведе на мисълта, че хайванчето може и да се е отървало само с малко натъртване и уплаха. Хич не обичам да наранявам животно дори и по невнимание...вкъщи като влезе някоя пчела или друга подобна гадинка, никога не я убивам, ами я ловя в един буркан и си я пускам навън, оня ден даже влезе и един гущер (в къща с двор съм) - и с него така процедирах. ;)

Link to comment
Share on other sites

Учудих се защото ако подлепя котка дори с 30 - все пак колата е тон и нещо. А ми се стори че чух някакво туп изотдолу та реших че съм го претрепал хайвана, обаче минах специално 2 пъти - нямаше никаква котка на пътя. Първия път реших че съм я изтървал, ама 2рия вече минах съвсем бавно - нямаше да я пропусна. А туп-ването беше изотдолу някак. Дано само съм я зашеметил леко и да е избягала после. Още по-странното беше че 2 други котки се въртяха горе-долу на същото место, но от другата страна на пътя. Като им бипнах леко и избягаха доста пъргаво.

 

Преди няколко седмици на Жан Жорес една котка се разхождаше спокойно на пътя та се наложи почти да спра и като взех да бибиткам, чак тогава се изнесе.. само дето отнесох и псуването на някакъв колоездач, който си помисли че бибиткам на него.

Link to comment
Share on other sites

Пълни глупости да това. И с 50кс като нямаш грам акъл пак една дузина хора ще затриеш.

 

Midex edit: В поста на хоста няма много смисъл, защото е преместен от друга тема с друга дискусия, която не беше за там.

Link to comment
Share on other sites

Предполагам, че знаеш как увлича адреналинът? С 50кс. не можеш така да си замъглиш съзнанието. Да можеш да блъснеш някой пред теб или срещу теб, но я си представи, че при тази скорост, с която е летяло това Е46, се беше врязало в насрещно изскочила кола.

Link to comment
Share on other sites

Пълни глупости да това. И с 50кс като нямаш грам акъл пак една дузина хора ще затриеш.

Принципно е така, но когато автомобила е по-мощен по-лесно се правят глупости. Казвам го от собствен опит. Преди години на моя приятел карах Z4-ката и преди да се усетя бях със 180 и той взе да буйства да намаля, че спрат ли ни полицаите (това с Щатите) няма да може да плати глобата, а освен глобата и застраховката щяла да му се вдигне - общо взето подобна изцепка спокойно можела да му излезе прекалено солено.

 

Щях да коментирам че отново виждам емблемата на BMW, а щом е било и модвано направо му скроих шапката. Както Lucky Luciano каза - родителите в случая са виновни, че са оставили лапето си да кара подобно нещо. Което ми напомни що за идиотче бях на 18 аз и защо не само не ми даваха да карам ами и колелото разкараха след като счупих едно, а после ме бяха забелязали да карам между колите на бул. Руски и да им показвам среден пръст като ми бибиткат :)

Link to comment
Share on other sites

Не ми говори фантасмагории да съм си представял.

1тон желязо винаги е смъртоносно.

Адреналина си е адреналин. В България не съм виждал настилка и път на който разума да не ми е засвирил алармата, че скорости над 150 са нежелателни - с каквато и да е кола. Просто пътната мрежа и културата на другите водачи не позволяват. И всеки според мен това може да го осъзнае.

Другото вече за мен (подчертавам) е огромен риск, с каквато и да е кола.

 

И не се правя на голям моралист. Ако бях толкоз перфектен, въпреки че ме засякоха скоро щях да успея да спра, а не да се ударя. И при тва не можах от 50км/ч да спра.

 

Е това не запомнят повечето хора. Че с 50км/ч 1-та секунда да си преместиш крака на спирачката е вече почти 30 метра минати.

Edited by host
Link to comment
Share on other sites

Точно както казва Дедо - с 50кс ще вдигнеш висока скорост, ама друг път.

И понеже ми се струва, че се обиждаш на BMW, до уточня - колата като такава не е виновна. Виновни са тези, които купуват на децата си ковчези за по 10к лева, само, за да се изфукат пред приятелите си, а децата им пред връстниците си, колко са платежоспособни. Една от причините да се купуват такива коли е меренето на пишки, а не нуждата и опита да шофираш такава кола. Няма лошо в меренето на пишки, но когато даваш "шублера" в ръцете на емоционално неузрял тийнейджър, има много по-голяма вероятност да си "прескрипе пишката", отколкото "да си вземе правилно размера".

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

Пълни глупости да това. И с 50кс като нямаш грам акъл пак една дузина хора ще затриеш.

Мога да те кача в Голф-а на баща ми да видим дали ще вдигнеш над 80. :) Просто се усеща и без да гледаш километража, защото радиото ти вече не се чува. Да не говорим, че ще ти отнеме 25 секунди да стигнеш до 100, а не 9.

 

Определено има разлика. Тва БМВ е и със задно. Едно рязко движение за избягване на неравност с по-висока скорост и колата е извън пътя.

Не съм карал дълго кола със задно. Не ми се е и налагало да правя подобни маневри.

Може да ти се стори смешно, но за най-дълго съм карал кола със задно на Gran Turismo 5. И въпреки, че това е игра и не дава дори 30% от реалността, разликата между предно и задно задвижване си е там и е доста осезаема. Една спирачка в неправилния момент в завой и колата ми е извън пътя. Нещо, което с предно не ми се случва никога. Няма смисъл да ти обяснявам, и ти си играл точно на тази игра. Разбра какво искам да кажа.

Link to comment
Share on other sites

В България не съм виждал настилка и път на който разума да не ми е засвирил алармата, че скорости над 150 са нежелателни - с каквато и да е кола.

Другото вече за мен (подчертавам) е огромен риск, с каквато и да е кола.

Вкл. магистралата както е на бабуни ама хората шпорят с по 250 въпреки това. Един приятел ми обясняваше че в лява лента нямали работа хора, движещи се с под 150 щото задръствали и много се бил дразнел...

 

И не се правя на голям моралист. Ако бях толкоз перфектен, въпреки че ме засякоха скоро щях да успея да спра, а не да се ударя. И при тва не можах от 50км/ч да спра.

Аз пък още помня какво идиотче съм бил след като и велосипед не са ми давали да карам (и с право всъщност!). Ако на онези години се бях докопал дори до не-моднато BMW смятай че сега щях да съм 2 метра под земята. Гаранция!

 

Е това не запомнят повечето хора. Че с 50км/ч 1-та секунда да си преместиш крака на спирачката е вече почти 30 метра минати.

13,88 метра всъщност ако успееш за 1 секунда да го преместиш и да натиснеш, което всъщност не става. А 30 метра е височината на 10 етажен блок

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Вкл. магистралата както е на бабуни ама хората шпорят с по 250 въпреки това. Един приятел ми обясняваше че в лява лента нямали работа хора, движещи се с под 150 щото задръствали и много се бил дразнел...

 

Абе 250 в посока София малко трудно - през повечето време най-много 180 и пак не е комфортно, особено ако си с твърдо окачване...а и да не забравяме, че хората са ти дали 140 максимум и толкова....250-те да си ги пазят за немските магистрали. Между другото миналия месец бях до София и не забелязах някакво масово превишаване на скоростта по магистралата...като че ли преди повече хора се оливаха и хвърчаха редовно с над 200, но явно камерите, стоянките и глобите вече си казват думата...пък и народът вече масово се газифицира и си прави сметката колко ще му изгори колата от...до. ;)

Link to comment
Share on other sites

Мъж на моя позната е охрана при една видна мутра. С по 250 ги шпорят техните. Шефа плаща глобите и хич не му пука. Тя ми се оплакваше наскоро, че нейните притеснения, не са че като охрана може да учавства в престрелка, а че е далече по-голям риска от шофирането.

Link to comment
Share on other sites

Да де, ама говорех за масово превишаване, а не само от мутри и охранители....а и по тия кръпки хич не си е густо да се "кефиш" с 200+.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...