Jump to content
BulForum.com

Обща дискусия на тема автомобили


netrootbg

Recommended Posts

  • Replies 11.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Някой може ли да ми обясни тая селяндурия:

 

 

dsc00758c.th.jpg

 

Като тръгнах видях отстрани лепенка Bentley design или нещо подобно... Направо ми падна шапката като го видях тоя. И отпред на решетката е с емблема на Бентли....

Link to comment
Share on other sites

Споко, де. Ние знаем какво е ;)

 

Ши дойди Москвича от морето с двигател от Мазерати и ще го точкува и него (Москвич Алеко, да бъдем точни).

 

__________________

 

Ако помня правилно даже в САЩ има една реклама на студио за такива преработки единствено. Нещо ЛУК-с-не-знам-си-какво. Много класна работа, гарнирана с рапЕрска музика... само колажи от ПерникО липсваха.

 

__________________

 

Ето и шерифа на местния бустан какво прави >

http://dnes.dir.bg/news/boyko-borisov-nso-kortezh-7835615

Edited by host
Link to comment
Share on other sites

че си купим MR2 и че го правим Ферари, ама трява да е с най-малкия мотор че да му сложа газова - някой ако знае такова до 1000лв да каже :laughing:

 

 

Link to comment
Share on other sites

Налях спирачна течност DOT-3 вместо DOT-4. На шишето на течността пише, че може да се смесва с DOT-4, но сега се чудя дали няма да има някакъв проблем. Някакъв съвет?

Link to comment
Share on other sites

Налях спирачна течност DOT-3 вместо DOT-4. На шишето на течността пише, че може да се смесва с DOT-4, но сега се чудя дали няма да има някакъв проблем. Някакъв съвет?

 

Няма да се пресекат (ако е имало остатъчна течност)...ама внимавай ако лятото се спускаш по дълги наклони с постоянно използване на спирачки, че тройката кипва по-бързо. А ако си налял изцяло, би ли ме осветлил каква е била идеята да сложиш DOT3? :)

Link to comment
Share on other sites

Няма да се пресекат (ако е имало остатъчна течност)...ама внимавай ако лятото се спускаш по дълги наклони с постоянно използване на спирачки, че тройката кипва по-бързо. А ако си налял изцяло, би ли ме осветлил каква е била идеята да сложиш DOT3? :)

Идеята беше, че в бензиностанцията имаше само DOT3, а вчера ми изтече почти цялата спирачна течност и трябваше да сложа някаква, за да мога да се довлека до сервиз. А се оказа, че е изтекла защото челюстите на барабана са паднали и цилиндъра е изпуснал, което се е случило защото е карана колата, на ръчна дълго време и феродото се е отлепило от топлината. Общо взето това бяха думите на майстора.

Link to comment
Share on other sites

Така и предположих...че си бил притиснат от обстоятелствата.

А иначе по бензиностанциите все още държат наличности от DOT3, най-вече за съвместимост с най-старите модели...не че DOT4 няма да свърши дори по-добра работа от DOT3, на същите стари модели, тъй като са на една и съща основа + бонусите за DOT4.

Link to comment
Share on other sites

Ако колегата който караше зад мен сиво Паджеро след надлеза на влизане от Цариградско чете...

 

Извинявам се.

 

Напълно съм сериозен.

Човека му бях затворил лявата лента (карайки с малко под 60км/ч), а дясната имаше някакъв син автомобил каращ 2-3 км/ч по-бавно от мен. Изпреварих леко синия за да пусна колегата, той ускори още и продължи в ляво и в този момент изкочиха (150-200м на обичайното място) преди светофара за Столипиново палкаджиите в моята лената (средната, те бяха спряли зад спрял в дясната лента автомобил) и го отбиха Паджерото.

 

Съжалявам за колегата, но там винаги има "дебнещи".

Link to comment
Share on other sites

Ти пък, защо се извиняваш за това, че онзи с Паджерото си е виновен. Като иска да кара бързо ще си носи последствията за това. Пък и ти не си карал с 25 км та да се изнерви и да те изпревари с мръсна газ и тогава да го спрат.

Link to comment
Share on other sites

Именно. Аз карах с малко под 60, а не с 50. За това човека сигурно вместо с 62-3км/ч го щракнаха докато ме минаваше с 70+ при ограничение 50.

Link to comment
Share on other sites

Трябва ли да носим касовата бележка, където пишат номера на колата заедно с новите винетки, защото аз си я купих преди нова година и имам обикновена касова бележка, а не от тези които издават сега (приличат на ръчно написана фактура)?

Link to comment
Share on other sites

Трябва ли да носим касовата бележка, където пишат номера на колата заедно с новите винетки, защото аз си я купих преди нова година и имам обикновена касова бележка, а не от тези които издават сега (приличат на ръчно написана фактура)?

 

Не не трябва. Трябва да носиш само втората част от винетката....

Link to comment
Share on other sites

такова до ся не съм виждал при нас :)

 

Е к'во толкова...мацето изглежда готино, като гледам как последователно чисти снега - и работливо ми се вижда...че даже и аварийните се е сетила да пусне. :laughing:

Link to comment
Share on other sites

http://auto.fishki.n...nt.php?id=17519

такова до ся не съм виждал при нас :)

 

Тая патка е тръгнала без да бутне снега от предницата и впоследствие като е започнал вятъра да й го мята по стъклото се е сетила колко точно е сбъркала (а може би и колко точно е тъпа). laughing.gif

Link to comment
Share on other sites

Тая патка е тръгнала без да бутне снега от предницата и впоследствие като е започнал вятъра да й го мята по стъклото се е сетила колко точно е сбъркала (а може би и колко точно е тъпа). laughing.gif

 

Аз пък залагам на това че като е набила спирачки снега от покрива се е сурнал напред. Виж каква хубава купчинка се е пльоснала точно пред джипката.

 

Иначе мацето правилно забеляза бат' Пламен - не е зле. И хубаво палтенце носи, голяма жипка кара - въобще оборотна е, пък колко е умна не е много важно :lol:

Link to comment
Share on other sites

Шофьор помете 6 коли на паркинг

25 януари 2011 /

Лек автомобил „Фолксваген Голф” с пернишка регистрация удари 6 паркирани автомобила в столичния ж.к. „Надежда”.

Инцидентът е станал около 2.45 часа. Шофьорът е бил неправоспособен и се е движел с висока скорост, съобщиха от пресцентъра на МВР

 

:)

 

Очаква се огромно завишение на цената на застраховките на гореспоменатия автомобил.

 

П.П. Особено с пернишка и бургаска регистрация. Надеждата на пловдивските застрахователи сега е изцяло в ръцете на Пазу.

Link to comment
Share on other sites

П.П. Особено с пернишка и бургаска регистрация. Надеждата на пловдивските застрахователи сега е изцяло в ръцете на Пазу.

 

Поправка - на Бургаските - той нали се задоми там :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

"Някой сменял ли е маркучите на спирачната система с такива с метално оплетени? Интересува ме колко излиза схемата. "

А спирачна течност и сервиз за смяна, препоръки? :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...