Jump to content
BulForum.com

Обща дискусия на тема автомобили


netrootbg

Recommended Posts

  • Replies 11.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Не ми се е случвало, но пък не съм и клиент на бандитски фирми. На първо място много внимателно си прочети целия договор. След това - КЗП. Ако не е голяма щетата и тръгнеш по другия път може да ти излезе по-скъпо отколкото да я оправиш сам...

Link to comment
Share on other sites

Обяснявам си нещата така:

 

Преди месец имах щета от дупка - имам и протокол от КАТ. Тогава в БулИНС казаха, че ще платят всичко. И когато дойде време за плащане на следващата вноска да се обадя да приспаднат парите(времето дойде)

 

В момента ми оставят 2 вноски, като едната трябва да е платя сега. Днес бях да питам защо са ми отказали щетата. Отговорът беше, че не знаели... от София така наредили. И че до месец ще получа писмо с официален отговор защо няма да платят, като ще имам право да пусна жалба и след месец да разбера отговорът на жалбата, който най-вероятно би бил същия и след това пак да съм пуснел жалба и пак да чакам месец.

 

Обяснението ми е следното... ще ме мотат няколко месеца с жалби, докато дойде време за подновяване на каското и ще ми кажат, че ще ми приспаднат сумата от новото каско т.е. искат да ме завържат и догодина да съм при тях.

Link to comment
Share on other sites

Обяснявам си нещата така:

 

Преди месец имах щета от дупка - имам и протокол от КАТ. Тогава в БулИНС казаха, че ще платят всичко. И когато дойде време за плащане на следващата вноска да се обадя да приспаднат парите(времето дойде)

 

В момента ми оставят 2 вноски, като едната трябва да е платя сега. Днес бях да питам защо са ми отказали щетата. Отговорът беше, че не знаели... от София така наредили. И че до месец ще получа писмо с официален отговор защо няма да платят, като ще имам право да пусна жалба и след месец да разбера отговорът на жалбата, който най-вероятно би бил същия и след това пак да съм пуснел жалба и пак да чакам месец.

 

Обяснението ми е следното... ще ме мотат няколко месеца с жалби, докато дойде време за подновяване на каското и ще ми кажат, че ще ми приспаднат сумата от новото каско т.е. искат да ме завържат и догодина да съм при тях.

 

Като чуя Булинс и ми се повръща. Каквато и щета да имам, винаги нещата стават с клизма и винаги си малко или много прецакан. Сега декември ми свършва полицата при тях и никога повече няма да ме видят пак. Давам им 4000 лв на година, а те не искат да ми върнат 200 лв за една лека щета. Както и да е, върнаха ми 160 лв - така били преценили. Това много ме вбесява. Исках да си оправя щетата по каско в Мкар, но тогава нямаха договор с Булинс - говоря за сервизно обслужване. Оправих си я на друго място. После в Мкар ми викат, че ако някога реша да върна колата, няма да я вземат, защото не е направена професионално. Ако човек тръгне да търси логика, по-добре да се гръмне. Следващите ще са ДЗИ, да видим там как ще е, не съм имал проблеми там, но не се знае.

Link to comment
Share on other sites

Абе, и тук май си е до късмет работата.Имаме доста служебни автомобили.Имаше период, в който бяхме при Дженерали...амии повече никога при тях.Една кола, я помляха, 5000лв и нагоре ремонти.Стотинка не ни изплатиха.Да не говорим, за нещо, без протокол от КАТ.Удари на пркинги и т.н.Там изобщо не ни отразяваха.Не мога да разбера, що за мазохист трябва да си, за да изгониш клиент, който ти плаща над 10 000лв годишно...Просто ....

От доста време сме с ДЗИ.Всичко до момента е перфектно.Така че, препоръчвам ДЗИ.

Edited by magdanoz4o
Link to comment
Share on other sites

На мен преди много години ми омръзна да се разправям с БулИнс... Оттогава се застраховам в ДЗИ и съм повече от доволен...

Между другото - два пъти съм сменял джанта на една и съща кола - и двата пъти без протокол от КАТ... А джантата е над 600лв...

Link to comment
Share on other sites

- ето това е готино. Изгледах го до частта със Зондата. Хареса ми как върти обиколки на ИМОЛА. Посмях се бая. Хубаво филмче като цяло :) Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

Аз съм на противоположно мнение. Крайно еднообразно ако си му гледал другите неща. А и ревюто на Италия-та и Поршата са толкова плоски и плагиатски, че нямам думи - справка 1вото ревю въобще на Италията и на Порша при

, на Поршето даже май им са същите репликите.

 

Може и проблема да е в моя телевизор, но Кларксън одърте (пък и ние с него).

Edited by host
Link to comment
Share on other sites

Ако има нещо, за което да завиждам на Джереми - това е неговата работа. Ей за такава работа си мечтая. Дето се вика от сутрин до вечер мога да бачкам :D :D

Link to comment
Share on other sites

...'ми що - на мен да ми кажат, че в рамките на един ден ще тествам новото камаро, последната баварска М5-ца и някой модван SLR...кефът няма цена, нъл' знайш...:bgrin:

 

Едит: Разбира се с допълнението, че и трите са застраховани от работодателя ми и каквото и да им се случи на пистата, той плаща щетите...:devil

Link to comment
Share on other sites

...'ми що - на мен да ми кажат, че в рамките на един ден ще тествам новото камаро, последната баварска М5-ца и някой модван SLR...кефът няма цена, нъл' знайш...:bgrin:

 

Едит: Разбира се с допълнението, че и трите са застраховани от работодателя ми и каквото и да им се случи на пистата, той плаща щетите...:devil

 

Звучиш сякаш нещо определено ще им се случи :D :D

 

Да ти кажа и работата на Валентино Балбони не е лоша ама в Маранелски вариант. :D

Като си представя кви приятни работи има и ми ида да си захапя сънната артерия

Ако се прекръстя на Стефано...дали ще ме наемат от Ферари :D :D :D :D

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

На мен ми трябва едно О...А тоя е избруталял. Нещо като тъпия фен на Сити, дето си татуира на половината гръб лика на Рууни...сега се чудил кво да прави :D :D

Link to comment
Share on other sites

А купи ли си вече "Пауър баланс" гривна, понеже тя усилва двойно ефекта от това устройство. :P

 

смееш се ти, щото не си видял графата "препоръки", на какви магии е способно това изобретение :lol: :lol: :lol:

 

Колата ми ускорява по-бързо сега и, макар и малко, се забелязва намаляване на консумацията на гориво. Радиото звучи по-добре и фаровете светят по-силно.

 

Разходът спадна значително, фаровете светят по-ярко, вентилаторът на климатика работи по-добре и по-малко натоварва двигателя.

 

Разхода на гориво намаля повече, отколко очаквах! Употребата му е лесна дори и за жени. Радиото звучи по-добре и шофирането е по-лесно, особено при изкачване на планини. Вече няма натрупано статично електричество, когато колата е студена.
Link to comment
Share on other sites

то такива "джобни" стабилизатори на напрежението имаше и за градската мрежа, в един форум май хардуербг , бяха снимали един такъв отворен, вътре имаше само един диод и преди него един кондензатор или както там се нарича за да може диода да изгасва няколко секунди по-късно:laughing::laughing::laughing::laughing::laughing:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...