Jump to content
BulForum.com

Counter-Strike


zaq

Recommended Posts

Това за 1.5 или 1.6 е ?

EDIT: chak kato go svalih vidqh che e za 1.5. sry.

 

Ако CS 1.6 ти е non-steam няма нужда да кракваш сървъра. Но при CS 1.5 нещата са различни. И затова се ползва пача дето ти дадох.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 610
  • Created
  • Last Reply
niakoi 6te mi obiasni li kakvo e Dedicated Server  ? i kva e razlikata mejdu obiknovena igrai i toia Dedicated Server  ! ! ! a kak moje da si napravia klip4e na moia klan t.e. iskam da zapi6a si4ki ot moia team nali ima6e edna programa HLTV ot kade da ia drapna ili pak kakva e komandata ot cs da zapisvam ?! ?!?!?

pro4eti v tazi tema post #227 ako nerazbere6 ne6to pitai :)

Link to comment
Share on other sites

xmm ok no kak moje tia .dem da gi convertiram v avi ili mpg ? i moje li da mi dade6 programa deto da pravia i efecti na klip4eto naprimer da sabera niakolko klip4eta da im sloja muzika ot gore i tnt awe da napravia iako klip4e za cs ! ! !

Link to comment
Share on other sites

Като за начало трябва да се наясно как да си записвате играта, а това става с командата "record <demoname>". Филовете се записват в папката "cstrike" с име както сте им дали.След това за да гледате демотата използвате друга команда:
playdemo <demoname> <demospeed>. Като дефаул демоспеед е 1 и ще стане да кажем "playdemo "bbb" 1 (името трябва да е в кавички ако е повече от една дума)
След като вече сте се записали трябва да си пуснете демото на дефаулт спеед и при наближаването на момента които искате да направите на филмче пишете: startmovie <name> 30 (името може да буде всякакво а 30 е фпс то трябва задалжително да си е на 30 нито повече нито по малко. И след като напищете тази команда започват да се прават по много снимки в секунда и демото да варви на 30 фпс, след като мине момента пак в конзолата пишете: endmovie и то спира да записва.

Сега в папката "ctrike" имате стотици снимки на записания момент. За да ги преварнете в .avi се използва програмата videomach. Превращането с нея става много лесно проссто трябва да отвориш една от сичките снимки да дадеш "ОК" на надписа който ти излиза и да савеш movie-to в .avi формат. Ако крайното филмче искаш да е примерно 5 минути с 20 момента така се прави с всеки един от моментите. След това следва всичките тея моменти да ги саединиш в един и ако искаш да добавиш музика и ефекти, това става с програмата Vegas. Трябва да си поиграете извесно време с нея за да разберете кое как става аз немога да ви помогна за това ..

Сед като вече сте готови сега остава да го компресирате с програмата Virtual dub 
в зависимост от времетраенето филмчето ви преди компресията трябва да е доста голямичко за краткото си време. Компресията с virtual става по следния начин: от падащите минюта горе (File, Edit, Video, Audio, Option ..) отивате Video -> Compression в прозорчето koето ви се появява избирате най долния кодекс (XviD MPEG-4 codec) и давате на "configure" так кадето пише Bitrate (kbps): 300 го променяте на 3000 след това следва 2-пати ок да дадете и накрая остана: File -> Save as AVI ..

ENJOY in m0vi3maKerS LifE

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Искам да попитам как да си направя фпс-то да ми е 100!?Защото в момента ми е на 60!И все не успявам да го вдигна!Някои които знае да напише точно какво трябва да се направи!Команди и разни настроики на видео карта и драивер...

Конфигурацията на ПС-то ми е следната:

2000mHZ , G-Force mX440 128mb , 512 RAM,(ако трябва нещо друго пишете)

 

Достатъчно ли е това за да играя с 100фпс?

Link to comment
Share on other sites

Искам да попитам как да си направя фпс-то да ми е 100!?Защото в момента ми е на 60!И все не успявам да го вдигна!Някои които знае да напише точно какво трябва да се направи!Команди и разни настроики на видео карта и драивер...

Конфигурацията на ПС-то ми е следната:

2000mHZ , G-Force mX440 128mb , 512 RAM,(ако трябва нещо друго пишете)

 

Достатъчно ли е това за да играя с 100фпс?

 

 

1во за фпс-то треа да имаte хубава видеокарта и хубав монитор, процесора и т.н не са важни след това, Намалете разделилната Ви способност в игра, уверете се че имате инсталирани последните драйвeри (drivers) за вашата видео-карта и вашия чипсет (VIA,SIS,intel,nvidia...), инсталирайте си последната версия на DirectX, изключете vsync (вертикална синхронизация, която синхронизира кадрите (fps), които постъпват от видео-картата с честотата на опресняване на монитора. Тази честота се измерва в херци (Hz)). Как да изключите vsync? Изберете менюто Start (долу вдясно по принцип)/settings/control panel/display/settings/advanced, след което разгледайте за наличието на опция "vsync" или "vertical synch" и я задайте на стойност "Always off"

Link to comment
Share on other sites

1во за фпс-то треа да имаte хубава видеокарта и хубав монитор, процесора и т.н не са важни след това, Намалете разделилната Ви способност в игра, уверете се че имате инсталирани последните драйвeри (drivers) за вашата видео-карта и вашия чипсет (VIA,SIS,intel,nvidia...), инсталирайте си последната версия на DirectX, изключете vsync (вертикална синхронизация, която синхронизира кадрите (fps), които постъпват от видео-картата с честотата на опресняване на монитора. Тази честота се измерва в херци (Hz)). Как да изключите vsync? Изберете менюто Start (долу вдясно по принцип)/settings/control panel/display/settings/advanced, след което разгледайте за наличието на опция "vsync" или "vertical synch" и я задайте на стойност "Always off"

Мерси за помоща ама се оправих.

Направих си го 100fps :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Значи ето го моя проблем:

Днес си взех RADEON 9550 128MB.Значи играя на OpenGL na 800x600, но екрана ми е малък...има около 3-4 сантиметра разстояние отляво и отгоре. :cry Ако можете да ми помогнете да го оправя.

Другото е за vsync...не мога да го намеря това.Някой с radeon нека помогне къде е.

И на всичкото отгоре ми върви с 80-100 fps и само се ядосвам!

Link to comment
Share on other sites

I az sam s Radeon 9550 128 RAM :)

Dqsno kop4e na desktop-a --> Settings --> Advanced --> Direct3D --> i po-nadolu ima "Wait for Vertical Sync" pravi6 go na alwayse off.

A za ekrana: prosto si go opravq6 :) Ot samiq monitor.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

imam nujda ot pomost mashinata mi e dobra pone za contrata 1.5 ama s novia cheat indeth ili pot ochno s cheat idetha ili tam kakto se pishe mi lagva nasichami skapana contra a bez nego si varvi pushka i ne znam ot kakvo e tozi problem pls pomognete

Link to comment
Share on other sites

imam nujda ot pomost mashinata mi e dobra pone za contrata 1.5 ama s novia cheat indeth ili pot ochno s cheat idetha ili tam kakto se pishe  mi lagva nasichami skapana contra a bez nego si varvi pushka i ne znam ot kakvo e tozi problem pls pomognete

a na men kato mi e vklu4en zonealarm.

Igraq si normalno no ot vreme na vrema prosto zamryzva za 4-5 sec.

Ako izklu4a firewalla nqmam tozi problem.

I pri men e samo ot posledniq CD.ako nqkoi ima re6enie pls.

ma6inata mi e 1.59ghz 256ram na 400MHz NVIDIA GForceMX440 pove4e info ne smqtam 4e ima nijda da davam.

Link to comment
Share on other sites

Абе хора вие може да сте го споменавали т'ва ама...Значи инсталирах си играта

ънблокнах си е с фаерлола и като вляза в някав еврокомски сървър поиграя 5 сек и айдеее нещо стане и ма изхвърли :wacko: :wacko: :angry1 Някой знае ли каде мойе да е проблема??

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...