Jump to content
BulForum.com

World Of WarCraft


smurphet

Recommended Posts

Абре от доста време се каня да ви питам хардкор играчите... какво ви харесва в тази игра? Имам няколко несполучливи опита да я започна до момента. Последно преди няколко дена един приятел с неистови усилия ме нави да си направя герой, че нали сега е безплатно до лвл 20 и играхме заедно, изпълнявахме някакви куестове, ама то тъпо, тъпо, та чак вдлъбнато. А и много време изисква, а напоследък съм забелязал, че колкото повече ми се трупат годинките, толкова повече не мога да се задържа пред ПЦ-то и ако преди можех да откарам по 9-10 часа, сега след максимум 3 и всичко ми омръзва. Моят познат ми показваше и някакви рейдове (които били много интересни) с неговия макснат герой. Да ви кажа - нищо интересно не видях. :)

И не е дето се вика никога да не съм играл MMORPG, защото преди 5 години яко циклих Silkroad с брат ми, че и накрая излезнахме с около 1400$ печалба от играта. :)

Та пак да си питам. Какво толкова ви харесва в тази игра, че толкова години я циклите като невидели?

ПС. с този си пост ще отнеса много виртуални шамари зад врата, усещам го. :)

 

Както го казваш - така си е. Явно силната страна на тая игра е в Батълграунда и в райдовете. Всичко не заслужава никакво внимание. Има някои интересни и забавни куестове.

 

Това са лъжи, лъжи и пак лъжи.

 

Слакър, слакър и пак слакър. laughing.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 5.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Sothbiss виртуални шамари няма да отнесеш със сигурност ;)

 

Аз мога да ти отговоря точно, кратко и ясно какво ме задържаше в играта - хората, с които играя!

От тази игра имам доста запознанства. Най-голямото ми такова е с жена ми. Доста приятели, с които се виждам и чувам нон стоп, много релаксиращи вечери пред монитора заедно с тези хора. Вярно е, че се събирахме, за да ходим на райд или да правим PvP или арени, но това бе и все още е начин да си почина след тежък ден на работа.

 

Колко пъти, било то с Весо или Миро, сме стояли до 12 - 1, че и по-късно през нощта. А колко пъти съм им викал за глупости, ама те са ме траели или може би просто са ме мютвали - не знам :P . С Килъра повече съм игра, виртуално рамо до рамо сме хийлвали 40 човека и като постигнеш с тези хора нещо за първи път - ти става супер приятно. Познатите гласове във вентрилото или мъмбъла, които не ги интересува от коя държава си или колко си голям, но когато и да влезнеш - винаги има кой да те поздрави, кой да ти каже нещо весело - дори, когато не си на кеф. Майната им на куестовете, майната му на луута и на голда, в играта бях заради всичките онези приятни хора, с които играх 6 години.

 

Та отговора е семпъл - аз играя заради двете "М-та" на MMORPG-то.

Link to comment
Share on other sites

...

Да бе да "хората, приятелите" грънци - заради милионите в златни кюлчета го игра. Не са пра'и, не можеш ме излъга. И много ме яд, че не си сложих програмка за запис от мъмбъл. Такива неща съм чувал - трябваше да си направя златна колекция.

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

Какво толкова ви харесва в тази игра, че толкова години я циклите като невидели?
Май освен мравката, друг не остана в тоя форум, който да я цикли кой знае колко...

 

 

На фона на Lineage, която бях играл преди това ме спечели с това, че можеше да се скача, не беше нужно чак толкова безумно циклене, имаше много улеснения относно райдове, дънджъни, търговия и имаше доста забавни куестове, с препратки към Пътеводителя, Тери Пратчет и доста неща, с вложено доста чувство за хумор в тях. Доста интересна откъм PvP, макар и да ги няма големите масови битки за градове oт Lineage. Отделно, че има доста варианти за развитие на героя, като скилове (таланти) и не си на 100% зависим от облеклото. Самия свят ми се стори доста красив и добре направен, пък бил и той малко стил Cartoon Network.

 

А и да, не е манга (която ме дразни до дълбините на душата ми).

Link to comment
Share on other sites

Пеше, явно не знаеш що е манга - поразрови се, знаеш как да ползваш Гугъл. Обърни внимание на основната характеристика, която подчертано и недвусмилено присъства И в манга, И в аниме, както и техните множество разновидности. Да подскажа - огромните, бляскави очи. Нищо такова няма в Lineage. Да си имаме уважението. ПРИМЕР. По съм склонен да се съглася с Любо, който не харесва пропорциите на оръжието спрямо героя и обратното. Но мен това никога не ме е притеснявало. Между другото подочувам, че циклажа бил силно намален и вдигането било доста по-динамично. Страх ме е да проверя, защото веднага пак ще лепна 3-4 акаунта... ph34r.gif

Link to comment
Share on other sites

Хубаво, не е хентай, не е манга, мангали или както там се нарича. Ама са типичните азиатски анимации - движения, стойки, прически, външност, гласове - всичко е от онзи тип и ужасно ме дразни. DE, дето тичат, все едно имат проблеми с кръста, удари с някаква чекия от руския пазар, па се разхвърчат искри, блясъци, светлинни ефекти, все едно си детонирал водородна бомба и прочее тъпотии, които ме дразнеха в тая игра. А звука - L2 беше от малкото игри, които играех тотално без звук. Едно, че мъжките персонажи бяха типични педерасчета, като гласове, второ, досадно и банално. Аре да не изместваме темата, не е важно, дали е манга или не е манга, важно е, че доста ММО-та изглеждат по този начин, а той ме дразни. Точка.

--------------------

Ред:

Видене, няма да пиша нов пост, за да не флъдя темата прекалено много. И HU и Е герои съм имал. Всички ми звучат еднакво ужасно. Нелепите им педерастки крясъци, при кастване просто държа да не ги чувам. Особено и като стане едно парти от 9 човека...И пак не разбирам к'во общо има неофициалния сървър, освен, че явно нямаш к'во друго да кажеш. Пиратките ползват друго озвучаване, така ли? Аре стига глупости, моля ти се!

Edited by Antares
Link to comment
Share on other sites

Пеше, теб може да те дразни, но милиони го харесват (включително и аз). Аз не понасям дърварщината и шаренията в УОУ, но милиони я харесват. Това е положението. Между другото относно аудиото като цяло си в много сериозна грешка. Това, че един герой е зле (което си е верно - и стойка и глас и всичко му е "странно") и явно само с това си играл и то не в официален сървър, не е меродавно за целия игрален свят. Аз първоначално бях много приятно изненадан от УОУ в това отношение, но впоследствие спрях звука почти нацяло. Не ми се оправдаха очакванията.

 

Като ми остане някакво време за игра и купя карта, ще се боря да се екипирам и да видя най-съществените елементи в тая игра, както и какво ще сътворят Слакър и компания в акаунта ми laughing.gif. Дотук мога да кажа, че както дънджъните, така и куест системата в УОУ е отлична - много интересни и увлекателни историйки, но понякога твърде лесни. Досега обаче не съм почувствал никаква досада докато съм изпълнявал вече над 1500 куеста.

Link to comment
Share on other sites

и какво ще сътворят Слакър и компания в акаунта ми

ми кво ще сътворят - ще ти приберат нещата от пощата да не изгориш и ще си цъкат нови герои :) Примерно един ДК гном или джуджанка - примерно джуджнакта Джофра frost spec с двуръчен меч :)

Link to comment
Share on other sites

Само при условие, че никой не закача (в лош смисъл) джуджето Любо! laughing.giflaughing.giflaughing.gif

Любо може да го развие до 85 левел даже :) :), ще го облече в хубави дрешки и ще го набуха с предмети.

Link to comment
Share on other sites

ОЛЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ!

С какъв акъл си кръстил тази гнусна и дебела твар на мен.... Аз не мога да го позволя това!

Че то и скийншоти имаше тука пуснати. Как си го пропуснал.

Link to comment
Share on other sites

ОЛЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ!

С какъв акъл си кръстил тази гнусна и дебела твар на мен.... Аз не мога да го позволя това!

 

Вземи му акаунта и изтрий безполезната бъчва. Крайно време е Близард да се вземат в ръце и да махнат дорфовете като раса. Може да направят Айрънфордж като инстанс като целта ще е да избиеш колкото се може повече дребни бъчонки и накрая за награда, ще печелиш 30% маунт ДОРФ !!!! Тва ще е епичния, нормалния ще е 10%. По нанадолнище ще вдига до към 80%, щото то се търкаля, то не тича. На излизане от инстанса ще те чака почетен кордон от всички други раси, и хорда и алианс, щото всички в тая игра ще са доволни от затриването на тая сган от лоени топки. И отделно изпълняваш и ачийвмънт, който като награда ти дава титлата The d0rfs nightmare. Постигането на тая епична титла се съобщава на всички в сървъра, както и на всички останали сървъри. Хората ще си правят акаунти в Бърнинг легиона за да те поздравят и да ти се радват, Легиона както той си знае много добре, ще се претовари и ще се срине могъщо и..... чай че се отплеснах... така де, разбрахте ми мисълта !

Link to comment
Share on other sites

Никаква расова дискриминация няма. Това, което Весо е описал е само сладката глазура на това нещо, което аз искам да причиня на тези ... неща в Ironforge.

 

Една малко по-красива новина, за да измие този горчив вкус от д0рфове. Променят визията на Светлината на Светлините, Визията за перфектност, Дъщерята на Луната, Най-красивата измежду красивите - Кралица Азшара!

 

azshara2.jpg

Link to comment
Share on other sites

Е, хайде сега фентъзи без братади дребосъци си е като манджа без сол. А пък и нека да има и грозно, за да може да се оцени хубавото. :))

Иначе признавам си правил съм си джудже за да видя какво е. Ами....... не е хубаво наистина :))

 

А иначе да си питам аз за Ашара. (нали все съм неразбрал)...

Тя защо изглежда така?

Преди няколко годинки четох едни книги с историята на играта и назнам защо но съм останал с впечатлението че:

Когато Зин Ашари потъва в морето Сарджерас предлага на Ашара и Важ да ги спаси в замяна на тяхната вярна служба.

И така ги превръща в нещо, което живее под вода. Все си мислих че трябва да е НАГА или нещо такова.

Освен това, когато аристократичните елфи правиха онези магарии с кладанеца на вечноста, аз останах с убеждението че това са били първите потомци на кървавите елфи.

Бели кожи, светли коси. Дори единият от рода на Кел тас помагаше на Тиранде да избяга от затвора.

Та във връзка с това, си представях Ашара поне като блуд елф. (не че не ме кефят и нощните)

Та тази визия на Ашара доста ме учидва, освен ако моите знания нещо са се разминали с действителната история.

 

П.П. Сигурен съм че Таз ще ме осветли по въпроса :))

Edited by P_M_P
Link to comment
Share on other sites

:P Тогава се заемам с таз задача.

 

Да започна с любимата ми рисунка:

830px-Azshara_portal.jpg

 

Правилно си чел, Queen Azshara e любимата кралица на Калдореите - Елфите. След победата на Малфюрион Стормрейж, Великия Саргерас изпраща нея, заедно с всичките й приближени Аристократи - Lady Vashj в това число, защото тя е първата й предворна дама. Та Саргерас ги трансформира в Наги и някога красивата кралица става Императрица на Назжатар като се превръща в това същество:

 

AzsharaSL.jpg

 

Колкото до намесата на тези издънки Blood elf-ите, тази раса, заедно с онези извънземните, са толкова измислени, че ме е яд, че ги сложиха в играта и пренаписаха историята. Та тези издънки на болна психика на пиян драскач вече имат дори и история, която обаче е пълна с толкова дупки и намирисва от километри на вкиснато каче хамсия риба.

 

Според тази история те са елфи - наследници на Аристократите, които са били в изгнание, акостирали са на бреговете на Лордаерон, изморени от дългите битки с троловете, откраднали вода от първия Кладенец на Бечността, създават фонтан с мистична сила, от който черпят енергия и го наричат Sunwell. Черпейки енергия и сила от фонтана те изграждат столицата си и я наричат Силвърмуун.

 

Забъркват се с едни от най-лошите персонажи в историята на Warcraft. Артас ги моли и те му помагат при съживяването на некромансъра Кел'Тузад. За благодарност почти цялото население на Quel'Thalas е било унищожено, дори Крал Anasterian Sunstrider е бил убит. После си дават дупетата и на Lady Vashj и така мога да продължа още малко, ама като цяло схвана историята. Измислени отцепки от Елфите или с други думи - расата от хордска страна, която се играе най-много в момента в WoW и която донесе "баланса" с възмойността да създадеш паладин носещ знаците на Horde-ата и говорещ оркски.

 

А иначе името Blood elf идва от там, че при обсадата на Quel'Thalas от Скорча, по време на Третата Война, много от елфите там са били убити. В тяхна чест оцелелите им братя и сестри приемат името Син'Дорей - Деца на кръвта

 

А колкото до сегашната - нова визия на Най-красивата измежду красивите, Светлината на светлините - на мен не ми допада толкова много, тази отгоре ми е любимата. Но пък приближавайки образа й до този на елфите - това си е правилен ход, ако говорим чисто Lore-wise.

 

Дано съм бил полезен с информацията, ако са нужни още подробности и разяснения - в Понеделник ще съм на линия и ще пиша.

 

Лека Събота и Неделя Ви пожелавам.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...