Jump to content
BulForum.com

World Of WarCraft


smurphet

Recommended Posts

П.П. Мишки, пак ли ще ми организирате тайни срещи!? Ще ви намеря и ще ви плескам, да знаете!

Ти нали не си поднови акаунта? Тайната среща е в Stormscale->Orgrimar-> до ковачите и миньорите. Между 21 - 21.30. Заповядай, ако желаеш. Ама сме 60-ки и ще ходим в Outland.директно.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 5.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ба, аз зарязах кравата в Nortrend...

Ама тя е в Burning Legion. А аз ти говоря за Stormscale сървъра. Онзи от много пъвъпьорската група.

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Одеве многократно се опитвам да си вляза в акаунта - ШНУР! Проверих си мейла и какво да видя:

 

Hello Viden,

Blizzard Entertainment recently received a request to change the e-mail address used to log in to the Battle.net account with the username videnivanov@yahoo.com. The e-mail address s***@163.com has been specified as the new username for this Battle.net account. An email has been sent to this new address containing a verification link to complete the change.

 

Once the new address has been verified, the e-mail address videnivanov@yahoo.com can no longer be used to log in to this Battle.net account or any World of Warcraft accounts merged with this Battle.net account.

If you did not initiate this request, please click here to contact the Blizzard Billing & Account Services team immediately.

Разбира се аз нищо такова не съм правил и явно ми е откраднат акаунта. Как - не мога да знам. Пуснах мейл до съпорта да видим какво ще стане... angry1.gif.

Link to comment
Share on other sites

Поставил си си лапичката в кацата с мед иначе няма как това да стане. Както и да е - ще ти го върнат акаунта с всичките му там неща + голд. Много е неприятно това, което ти се е случило, съжалявам и искрено се надявам по-бързо да ти оправят акаунта Близз.

Link to comment
Share on other sites

Кофти тръпка. :( Даже сигурно вътре всичко в момента е разпродадено до дупка. Един пич, му бяха продали даже и камъчето за хан-а.

Authenticator му е майката. Даже има за телефони iPhone и Android, ако не ти се купува. Но за тях трябва да са свързани в Интернет, за да ти генерира код - през мрежа, GSM/ 3G т.н.

Иначе единия начин е кейлогър, другия набутал си се в сайт където си дал инфо за акаунта и са те намазали. Защото 3-я вариант е да научкат e-mail адреса, да ти разбият паролата - най-малко вероятен е този.

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

Одеве многократно се опитвам да си вляза в акаунта - ШНУР! Проверих си мейла и какво да видя:

 

Hello Viden,

Blizzard Entertainment recently received a request to change the e-mail address used to log in to the Battle.net account with the username videnivanov@yahoo.com. The e-mail address s***@163.com has been specified as the new username for this Battle.net account. An email has been sent to this new address containing a verification link to complete the change.

 

Once the new address has been verified, the e-mail address videnivanov@yahoo.com can no longer be used to log in to this Battle.net account or any World of Warcraft accounts merged with this Battle.net account.

If you did not initiate this request, please click here to contact the Blizzard Billing & Account Services team immediately.

Разбира се аз нищо такова не съм правил и явно ми е откраднат акаунта. Как - не мога да знам. Пуснах мейл до съпорта да видим какво ще стане... angry1.gif.

 

Много кофти. Според мен трябва да го направят за смяна на парола и поща да иска един от cd key-овете. Така няма как да ти го краднат.

Link to comment
Share on other sites

Зверски съпорт от Близард - хвала! За 6 часа всичко е оправено. Вярно че се събудих чисто гол (не че се изненадах), но в пощата ми имаше мейлове от съпорта с всичко, което си имах. Снощи дори и копие от ЛК им пратих за по-сигурно laughing.gif

 

Поставил си си лапичката в кацата с мед иначе няма как това да стане. Както и да е - ще ти го върнат акаунта с всичките му там неща + голд. Много е неприятно това, което ти се е случило, съжалявам и искрено се надявам по-бързо да ти оправят акаунта Близз.

 

Глупости. Точно това е интересното, че нищо не съм правил... Иначе виж - снощи в 2 писах , тая сутрин всичко е на място devil.gif

 

Кофти тръпка. :( Даже сигурно вътре всичко в момента е разпродадено до дупка. Един пич, му бяха продали даже и камъчето за хан-а.

Authenticator му е майката. Даже има за телефони iPhone и Android, ако не ти се купува. Но за тях трябва да са свързани в Интернет, за да ти генерира код - през мрежа, GSM/ 3G т.н.

Иначе единия начин е кейлогър, другия набутал си се в сайт където си дал инфо за акаунта и са те намазали. Защото 3-я вариант е да научкат e-mail адреса, да ти разбият паролата - най-малко вероятен е този.

От началото на 90-те откак съм пипнал за пръв път машина не съм допускал да ми бъде крадена парола за каквото и да било. Откъде и как би дошъл кийлогър при мен - нямам идея. Преди малко сканирах с Аваст, дори и специфично втори път сканирах папката на УОУ - нищо.

Наскоро ме накараха да сложа секюрити въпрос и отговор - друго нищо не се е случвало, дори не съм влизал отпреди Гергьовден...

Не съм се събудил още и не виждам откъде и как да добия този Authenticator. Но ще разбера де tounge.gif

 

Много кофти. Според мен трябва да го направят за смяна на парола и поща да иска един от cd key-овете. Така няма как да ти го краднат.

 

Отлична идея! Защо по дяволите не са се сетили да го направят??? В крайна сметка им пратих кода на базовата игра в бланката...

Link to comment
Share on other sites

Наскоро ме накараха да сложа секюрити въпрос и отговор
Кой те е накарал? Сигурен ли си, че са близард? Тоест, явно си бил, за да го дадеш, но дали наистина са били blizz... Има гениални копия.
Link to comment
Share on other sites

Кой те е накарал? Сигурен ли си, че са близард? Тоест, явно си бил, за да го дадеш, но дали наистина са били blizz... Има гениални копия.

 

Изпитвам някакви подозрения, но почти съм сигурен, че не ми искаха пароли по въпроса... Някой от вас скоро да е попълвал подобно нещо? Това е единственото, което има шанс да е причина...

 

------------------------

 

Мироооо - ставам 80 след малко - от Стормуинд накъде да ида като дигна? biggrin1.gif

Link to comment
Share on other sites

От HERO таблото в SW можеш да вземеш 2 куеста - единия е за Mount Hyjal (предпочитано място за мен, по-приятно е - лично мнение) и за Vashj'ir - това е мястото, ако се мислиш за Марк Андрю Шпиц и обичаш плуването. Има приятни куестове, ама много вода, много риби....

Link to comment
Share on other sites

Нищо такова не са ме карали да правя. За въпроса говоря. Как ти го съобщиха това - в играта, на мейл или какво? Ти поне на жена ти взе Експириа - инсталирай и един аутентикатор поне да нямаш проблеми.

Мироооо - ставам 80 след малко - от Стормуинд накъде да ида като дигна? biggrin1.gif

Като станеш 80, в Стормуинд като се появиш ще ти даде куест да идеш да говориш с който трябва. Ще те прати горе в ляво в града, на едно островче с порталите към различните зони.

От там от те съветвам на всеки левел да сменяш зоната Hijal, Deepholm, Uldum и накрая Twilight Highlands

Link to comment
Share on other sites

Ааааа - това островче го посещавах преди време - знам къде е. В Mount Hyjal ще ида, че там трябва да вдигна докрай миньорската професия. Ще посетя всичко - спокойно devil.gif

 

Иначе само така ще да са ми пткраднали данните. Пешо както казва, че има идеални дубликати... Значи не се сещам изобщо откъде е станало, защото минаха бая дни. Но се сещам добре (чак сега - тъпа тиква), че пишеше, че ако не сложа таен въпрос и отговор ще ми съспенднат акаунта - нещо, което едва ли от Близард ще направят... Един вид тъпотията си е изцяло моя по всяка вероятност и никой никъде не е пробивал при мене... Просто съм сътворил историята с овчарчето... Каун.

 

---------------------------

 

Вече официално съм лвл 80 laughing.gif

Link to comment
Share on other sites

Честито.

Винаги гледаш линка на къде сочи, не зависимо какво пише отгоре. Иначе те са ти взели данните, и сега някой си е поръчал голд да си купи и са взели нещата от твоя акаунт. Държали са го за когато им потрябва.

Мен пък вчера един дето хванах да ми накове едни неща, ми даде 5000 голд, за да си купя разни неща, понеже съм нов в сървъра. Ще му ги връщам по-късно. Ей така, без да си ги искам. Добра душа.

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

Аз точно си мислех - след като ми върнаха абсолютно всичко, каква е ползата на тия, които са ми взели данните? При положение, че веднага онзи мейл ще бъде блокиран от Близард? Изобщо какъв им е кяра?

Link to comment
Share on other sites

Аз точно си мислех - след като ми върнаха абсолютно всичко, каква е ползата на тия, които са ми взели данните? При положение, че веднага онзи мейл ще бъде блокиран от Близард? Изобщо какъв им е кяра?

12 евро за 10К голд - това им е кяра на тия. Те са си взели ралните кинти от някой купувач.

Link to comment
Share on other sites

Е Близард това не го ли отразяват??? Всичко има лог. Аз съм водил спорове с NC SOFT за един изчезнал айтъм например и казаха точно къде, как, за колко пари и в колко часа е бил купен на пазара. Всичко се следи.

Link to comment
Share on other sites

Е Близард това не го ли отразяват??? Всичко има лог. Аз съм водил спорове с NC SOFT за един изчезнал айтъм например и казаха точно къде, как, за колко пари и в колко часа е бил купен на пазара. Всичко се следи.

Какво да отразят? Че ти си си продал всичко и си дал пари на някой? Ми то и Любо раздаваше пари като почнахме. Докато някой като теб не изреве, че нещо е станало, как да се знае, че е нередно. А парите си минават някъде в нета абсолютно независимо от близзард. Много знаят кой на кого е платил.

Как ще докажат, че този дето е дал парите е платил на някой. Ще каже - ами дойде един и ми ги даде. Както на мен вчера тая 85-ца.

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

Ами не, моме Калино. На 5-ти май някой е поискал промяна на мейла=логина. Всички влизания и транзакции след тази дата до днес са отразени (би трябвало да са отразени) в лога. Много ясно, че ще цъфне на кого е подадена "стоката" от моя герой. И логично този ще отнесе чепа. Такава е веригата. Затова се чудя какви са ги вършили. В Л2 например може да хвърлиш на земята всичко и никой няма да разбере кой и как го е взел. Тук така не става. Или по пощата е пратено, или трансакция има - и в двата случая могат да разберат. Поне аз така си мисля.

Link to comment
Share on other sites

Ами не, моме Калино. На 5-ти май някой е поискал промяна на мейла=логина. Всички влизания и транзакции след тази дата до днес са отразени (би трябвало да са отразени) в лога. Много ясно, че ще цъфне на кого е подадена "стоката" от моя герой. И логично този ще отнесе чепа. Такава е веригата. Затова се чудя какви са ги вършили. В Л2 например може да хвърлиш на земята всичко и никой няма да разбере кой и как го е взел. Тук така не става. Или по пощата е пратено, или транзакция има - и в двата случая могат да разберат. Поне аз така си мисля.

За разбиране и логване - да може, и да има логове. Как са ти върнали всичко? Знаят какво си имал преди това.

Пак те питам - как ще докажат, че тоя дето са му дадени голд от твое име има нещо общо? Че той е платил нещо, а не е невинен? Може да е срещнат на улицата и да са му дадени? Пресен пример с мен - вчера един дето го викнах да ми изкове едни неща, се заговорихме кой какво прави тука и ми даде 5К да си купя 280% летялка, като разбра че съм нов и едвам кретам. Кво пречи да се разиграе такава ситуация - здрасти, ко става - ми мъча тука нещо, ми да ти услужа, ама да ми ги върнеш, ми добре, ето ти, благодаря , чао.

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

За разбиране и логване - да може, и да има логове. Как са ти върнали всичко? Знаят какво си имал преди това.

Пак те питам - как ще докажат, че тоя дето са му дадени голд от твое име има нещо общо? Че той е платил нещо, а не е невинен? Може да е срещнат на улицата и да са му дадени? Пресен пример с мен - вчера един дето го викнах да ми изкове едни неща, се заговорихме кой какво прави тука и ми даде 5К да си купя 280% летялка, като разбра че съм нов и едвам кретам. Кво пречи да се разиграе такава ситуация - здрасти, ко става - ми мъча тука нещо, ми да ти услужа, ама да ми ги върнеш, ми добре, ето ти, благодаря , чао.

 

Много просто - ВСИЧКО до стотинка като и пари и всички айтъми ми бяха възстановени. Много просто. И много ясно, че знаят точно какво и колко имам. Знаят и точния ден, в който ми е откраднат акаунта. Елементарно е, че ВСЯКА трансакция с мои пари и айтъми е ЗЛОУПОТРЕБА. Тоест се отнемат от получателя и е логично този получател да бъде разследван за такива "дарения". Боли ме *ра дали стоките са подарявани, продавани или давани на търг СЛЕД като е откраднат акаунта. Сега става ли ти ясно или още глупости ще ми говориш, слакър? laughing.gif

 

 

Не ме карай да занимавам и без това заетите хора от съпорта. Неудобно ми е да ги разпитвам за такива работи, след като толкова бързо ми върнаха всичко.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Само да вметна, нали знаете, че Близард имат вашето съгласие да ви четат чатовете и ингейм пощата. И почти всяка по-голяма транзакция на напълно непознат човек се проверява.

 

Имаше едно интервю с един хакер на акаунте. Той беше обяснил как става хавата. Хаква ви акаунта по един от много начини,взима ви златото, продава го. На вас Близард ви връщат нещата и всички са щастливи :D. Иначе има и доста злонамерни хакерчовци. За мобилният аутентикатор, аз като позлвах не трябваше постоянно нет. Един път в седмицата май се синхронизира. Мисля, че часът има значени при генерацията на кода. Като смениха времето, близард бяха писали при логин екрана хората да си настроят правилно часовниците на телефоните. Ако имаш устройство, на което може да се сложи, не се чуди.

Edited by Crazy_Hamster
Link to comment
Share on other sites

Миро, този момък дето ни помогна е 1 на милион бе човек. Той знае, че е поел риск, като ти даде парите, ама и вчера като почнахме да му връщаме и се е успокоил, че не сме някакви паразити и че не си е изгорял с 5-те хиляди. Не че са много, ама определено за нас са си бая голд, при положение, че сме свежарки на сървъра. Евала и браво на такъв човек!

Link to comment
Share on other sites

Много просто - ВСИЧКО до стотинка като и пари и всички айтъми ми бяха възстановени. Много просто. И много ясно, че знаят точно какво и колко имам. Знаят и точния ден, в който ми е откраднат акаунта. Елементарно е, че ВСЯКА трансакция с мои пари и айтъми е ЗЛОУПОТРЕБА. Тоест се отнемат от получателя и е логично този получател да бъде разследван за такива "дарения". Боли ме *ра дали стоките са подарявани, продавани или давани на търг СЛЕД като е откраднат акаунта. Сега става ли ти ясно или още глупости ще ми говориш, слакър? laughing.gif

Не ме карай да занимавам и без това заетите хора от съпорта. Неудобно ми е да ги разпитвам за такива работи, след като толкова бързо ми върнаха всичко.

Чети по внимателно какво ти се пише и опитай да го разбереш - аз ти писах, че ТЕ ЗНАЯТ ВСИЧКО(Частта "Как са ти върнали всичко?" - риторичен въпрос) какво си имал и за това са ти върнали всичко. Знам, че го правят, не си единствения, който познавам с хакнат акаунт. Но ти казвам също така, че получилия парите не може да докажат, че е купил голд някъде. Ако го правеха, банваха акаунти, мислиш, че досега нямаше да се е появил някой и да почне да спами - не купувайте голд - Близзард банват акаунти и на купувачите? Аз поне до сега не съм видял, някой да се е оплакал, че е имал проблем след като е купил голд. Другите по-запознати с играта да кажат.

Link to comment
Share on other sites

Миро, ще ти дам практически съвет при общуването с Виден - опитай се така да звучи, сякаш той е прав :lol: Иначе винаги ще продължава да спори laughing.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...