Jump to content
BulForum.com

Газови системи за автомобили


HEMO

Recommended Posts

  • Replies 249
  • Created
  • Last Reply

Но поне си по-сводбоден да използваш автомобила си по предназначение, а не да ти е почти като последна мярка ако трябва да се придвжиш до някъде... Пък и някой път можеш да излезнеш да си покараш просто за кеф :D , което ако си на бензин дори няма да дойде на дневен ред.

 

Поздрави! :)

 

EDIT: @DON_CHEFO e ти какво разбираш от хипер мега супер дупер яко гориво?!? Тя колата с ракетно гориво или чист етанол няма да върври. А и никой не ти е опрял пистолет в главата да си слагаш газова. Работата опира до там: Върви ли колата и на газ? Върви! По-евтино ли върви на газ! По-евтино върви! А иначе за другия ти проблем - всяка газова уредба си има едно копченце, на което пише "Хляб и сол / Мръвчица". Когато ти е кеф си караш на "Мръвчица", като вече си се накуфил достатъчно или не ти утърва, защото "Мръвчицата" е много скъпа сменяш на "Хляб и сол". Пък още повече, че на Фобос системите имаш и режим Мръчица на газ (спортния режим)...

Аз лично откакто я сложих газовата и се родих. Преди буквално ми идваше 5 сек преди да светне на зеленото да излезна и да бутам колата, после да я настигна, да влезна и да продължа да си карам само да не тръгвам от спряло положение, или пък в задръстване пак така да си я бутам докато дойде моя ред на светофара... :lol: :D А с газ нямам такива мисли. Дори на скороми се случи като се връщах от дискотека и оставих приятелите си по домовете към 5 часа сутринта си казах: Брех кво яко така. Започва да става леко светличко, хладно е, пътищата са празни... и карах 30 км ей така за кеф из целия град.

 

EDIT2: @AlBundy извинявам се много. Наистина съм сбъркал катастрофално сметките. Избива се някъде за 12000 км.

Link to comment
Share on other sites

Абе каквото и да си говорим газта е много добре. Има известна доза неприятности при колите, които са пълна инжекция и не е направен газов инжекцион (както е при мен). След няколко месеца каране на газ дюзите на инжекцията така се бяха запушили, че колата почти не можеше да мръдне, ако достигнеше 2к оборота си беше истинско постижение. Сега пак си карам на бензин и се отпушиха, но сякаш не може да върви като преди. Та това си е доста сериозен недостатък. Иначе предимството на газта е че като сложа 10лв мога да обикалям доста време из града, а ако сложа 10лв бензин мога да обикалям 40км има-няма :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Mad^Jack, само не разбрах как от супер дупер мега гъзар каращ само 100 октана, се принизи да сложиш газова и успя за 1300-1400 км да си я изплатиш? Защото аз тези километри ги минавам по сегашните цени на бензин за 291 лв при това имам изключително тежък крак.

Link to comment
Share on other sites

Още един глас за газта - преди два месеца поставих газов инжекцион. Не съм си правил калкулация за колко време точно ще си възвърна вложените 1300лв., но сега минавам 100км. градско с около 11-12 лева, извънградско - 8-9 лева, което определено не мога да го направя на бензин с моята форсирана ламя.

Link to comment
Share on other sites

Мъро, направи си регистрация бре...

.. Боряна ще вземе накрая да те набие, че ползваш нейната :lol:

 

 

Онтопик: Газова обикновена при малолитражка(според горните изчисления) би се избила за 7-8хиляди километра(смисъл за 6месечен период). Инжекционната уредба би се избила за около 15хиляди километра, като това е годишен пробег. След тази година всичко ще е икономия(не зависимо дали ще ползвате колата 2,3 или 4ри години.)

:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

...........

Онтопик: Газова обикновена при малолитражка(според горните изчисления) би се избила за 7-8хиляди километра(смисъл за 6месечен период). Инжекционната уредба би се избила за около 15хиляди километра, като това е годишен пробег. След тази година всичко ще е икономия(не зависимо дали ще ползвате колата 2,3 или 4ри години.)

:rolleyes:

Да не забравяме, че има автомобили при които ГИ е неизбежно!

Но не и не постижимо :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Какво четох в един форум:

...вкараха истински газови уредби - течна фаза. няма изпарители, няма кранчета - газта се впръсква в течно състояние директно в колекторите и там се изпарява. била голяма мания, даже се повишавала мощността, а двигателят е много по-разтоварен термично отколкото при стандартен газов инжекцион. изобщо екстри много...
Link to comment
Share on other sites

според мен колеги най- удачен е вариянта на BRC от специалисти съм слушал че специално за инжекциите се държат по добре проблема им е че след 20-30000 км се разцентоват и искат газ анализатор

Link to comment
Share on other sites

Как се узаконява нова газова уредба?Значи аз си купих всичко ново освен изпарителят, имам и паспорт за бутилката.Аз сам си е монтирам уредбата ама нямам намерение да им обеснявам кой е извършил монтажа ама все пак има ли някви по-слециални особености ?Нещо друг документ да ми трябва освен паспорт?

Link to comment
Share on other sites

Как се узаконява нова газова уредба?Значи аз си купих всичко ново освен изпарителят, имам и паспорт за бутилката.Аз сам си е монтирам уредбата ама нямам намерение да им обеснявам кой е извършил монтажа ама все пак има ли някви по-слециални особености ?Нещо друг документ да ми трябва освен паспорт?

Нищо повече или специално не ти трябва - интересува ги бутилката да е в срок, да е здраво хваната и от никое съединение да не изпуска газ - те не отремонтирват проблеми. Зарядното трябва да е от вън!!! Поне кажи каква е колата.

Link to comment
Share on other sites

Нищо повече или специално не ти трябва - интересува ги бутилката да е в срок, да е здраво хваната и от никое съединение да не изпуска газ - те не отремонтирват проблеми. Зарядното трябва да е от вън!!! Поне кажи каква е колата.

 

Бутилката е произведена 2008 година и както казах е закупих с цялата и апаратура днес от магазина.За мен е хваната здраво.Като хвана бутилката и е лашкам цялата кола местя бутилката не мръдва!!Аз сам ще е отремонтирам ама за момента немога да заредя защото нямам стикери и незнам някой дали ще ми капне газ иначе аз със сапунена вода ще е проверя ако знам че ще ми сипят газ.Зарядното ми е от вън и го монтирах на бронята.Колата е Рено 5 чист карбуратор и защото изпарителят ми е Ланди Ренцо всичко друго от магазина днес взех да е Ланди Ренцо.

Link to comment
Share on other sites

Въпросът с регистрацията мина.Процедурата е следната.Ако бутилката е чисто нова и имате папорт няма проблеми.Дават една бележка ,с която се зарежда ГАЗ.После се проверява за течове, оглежда се монтажа, след което се попълват паспорт, слагат стикери, плащаш 15 лв. и те пращат по живо по здраво да си караш.Това е .При мен забележките бяха че съм сложил бутилката отдясно.Трябвало да бъде отляво въпреки ,че за мен е глупаво....Другото което е ,че не харесаха ,че изпарителят ми е от ляво.Там е по-широко и го сложих по-лесно да регулирам пък и водата ми е по-близо.Такива забележки ми отправиха незнам дали са редни.

 

Иначе за сега около 7 8 литра ми даде разход и съм доволен :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Карам Клио 1,2 карбуратор. С BRC съм. Гори ми 12-13. Явно имам проблем... Къде да отида? (преди 6 месеца смених мембрана, ама и тогаа не падна разхода...)

Link to comment
Share on other sites

Бах тоя разход.Аз с много стъпка качвам 10 и то на 1.4 матор.

 

Иначе вече на доста места чета за Слави Шишков.Значи този е човекът който ти трябва.Сервизът му се намира на следното място.Заставаш на пешеходният сфетофар на военна болница с лице към болницата.От дясно пресечката е затворена с една баничарница.Точно зада баничарницата се намира сервиза.Естествено с колата ще трябва да влезнеш от задната страна :)

Link to comment
Share on other sites

А то лесно става да е свием.Като завъртим тройника да е удушим и се поврътка малко изпарителя да взема да пали ще бутнем разхода ама за вървежа незнам :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Карам Клио 1,2 карбуратор. С BRC съм. Гори ми 12-13. Явно имам проблем... Къде да отида? (преди 6 месеца смених мембрана, ама и тогаа не падна разхода...)

Да не е някое от мощните BRC, че те нямат сваляне на разхода...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Здравейте, колеги!!!

Трябва ми зарядка за АГУ(по-точно това, дето се мушка пистолета на газстанцията като ти зареждат, защото моето нещо изпуска и...

Та ако може да ме насочите към магазини, където продават такива работи, много ще съм благодарен. ; )

Link to comment
Share on other sites

Здравейте, колеги!!!

Трябва ми зарядка за АГУ(по-точно това, дето се мушка пистолета на газстанцията като ти зареждат, защото моето нещо изпуска и...

Та ако може да ме насочите към магазини, където продават такива работи, много ще съм благодарен. ; )

На Пещерска преди ТЕТ-а, едни турци държът магазина, само АГУ за е, продават доста ефтино.

Link to comment
Share on other sites

На Пещерска преди ТЕТ-а, едни турци държът магазина, само АГУ за е, продават доста ефтино.

Точно от там си взех, много съм доволен от магазина евтино продават и имат наистина голямо разнообразие. ; )

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...