Jump to content
BulForum.com

Газови системи за автомобили


HEMO

Recommended Posts

Ако стане тая работа с газта минавам на дизел! Лично аз не виждам разумна причина да се купува нов заводски автомобил на газ, при положение че може да се купи дизелов. Още повече, че изброените модели са предимно товарни коне, а тях пък изобщо не се сещам кой би ги предпочел пред дизеловите им варианти. Единствено въвеждането на данъчни облекчения и еко бла-бла би наклонило везните в полза на газта, ама това пък съвсем ме съмнява да стане.

 

Мазда предлагат новата 6-ца за Европейският пазар със заводска Lpg система(оскъпяването и е 2368 евро над бензиновият вариант,използва се модифицирана глава на мотора).Ако дизела продължават да го "помпат" а газовият вариант е по-евтин,много хора ще предпочетът газовият модел определено ;) Не знам да ще я предлагат тукашните дилъри и на каква цена...

 

п.п. като търсите инфо за газови системи за автомобили,имайте пред вид,че освен абревиатурата LPG в Европа използват и GPL(Франция примерно)...

 

п.п.2.за тези,които ги вълнуват директивите,ето отговор на хора занимаващи се с производство и монтаж на ГИ (плевенската фирма Фобос,би трябвало да са запознати как стоят нещата,търгуват и извън Бг) :

 

"....относно директиви на евросъюза знам, че се обсъждаше да се наложи мярката за автомобили занимаващи се с обществен превоз засега не съм чувал нищо от колеги зад граница..."

 

п.п.3.Пак според тях:"...септември ще вдигнат метана с още 15%..." Колко е истина това за метана не знам,но ако слагате сега го имайте пред вид :(

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 249
  • Created
  • Last Reply
Мазда предлагат новата 6-ца за Европейският пазар със заводска Lpg система(оскъпяването и е 2368 евро над бензиновият вариант,използва се модифицирана глава на мотора).

Tва за модифицирането на главата е малко смешно и звучи повече като рекламен трик.Кое е модифицирано? Може би имат предвид фабрични отвори на колекторите за маркучите от инжекторите, ала бала от тяхна страна ;)

Link to comment
Share on other sites

Tва за модифицирането на главата е малко смешно и звучи повече като рекламен трик.Кое е модифицирано? Може би имат предвид фабрични отвори на колекторите за маркучите от инжекторите, ала бала от тяхна страна ;)

 

Другите неща за които се сещам са леглата на клапаните и горивната камера...А може и да си прав,разбира се :)

Link to comment
Share on other sites

Другите неща за които се сещам са леглата на клапаните и горивната камера...А може и да си прав,разбира се :)

Най-вероятно е точно това. По-новите японски безинови мотори са характерни с критично изчислени легла на клапани. Или отиваш на реглаж на 12000-15000 хил. к., или монтираш омаслител, който работи, когато колата е на газ.

Link to comment
Share on other sites

... или монтираш омаслител, който работи, когато колата е на газ.

Да, да, а после автомобилът няма да си промени пушека от ауспуха изобщо? Ако се следят еко-нормите този номер с омасляването няма да мине. Но при нас кой ли пък гледа това. Обаче, като се отчете фактът, че на газ емисиите са много по-ниски от на бензин, едва ли вредните емисии скачат драстично и най-много да стигнат бензиновите.

Иначе забрана за газови системи няма и не се очертава в обозримо бъдеще. Има слухове и толкоз. Но отчитайки географската ширина, на която се намираме и фактът, че по принцип обичаме да се правим на по-големи католици от Папата, всичко може да се очаква. А докато нещо не се промени, Фобос-ите да вървят като топъл хляб :D !

Link to comment
Share on other sites

Клапаните на новите са с много тънки стебла и челата им не се охлаждат достатъчно на газ и прегарят барабар с гумичките. Това им е модификацията.

Link to comment
Share on other sites

Имам едно запитване.

Има ли хора с газови уредби на малолитражки мноинжекция.

От доста време съм се зачудил дали на моя бръмбар да му слагам газова поради "забавните" цени на бенза. Нямам опит с такива алтернативни източници и ако някой може да ми помогна със смислена информация ще бъда благодарен :beer:

Само да спомена става дума за Саксо 1.1 1997-ма година

Link to comment
Share on other sites

...едно запитване.

Има ли хора с газови уредби на малолитражки мноинжекция.

...

Преди много години имах Уно 1.1, много километри мина на газ. Иначе имам приятели с малолитражни фиести 1.1 - градско, зависи 8-9 л, но извънградско пада много

Link to comment
Share on other sites

Аз карам Суифт 1.3 моноинжекция е двигателя.

 

Градско излиза вече над 10лв/100км. При старите цени на газта колата бе доста под тази граница, вече с 20лв минавам 190км :wacko:

 

Може и по-малко смес да и отпусна, ама тогава съвсем умира, сега си е като изтребителче :rolleyes:

 

Колко гори саксото на бензин?

Link to comment
Share on other sites

Аз карам Суифт 1.3 моноинжекция е двигателя.

 

Градско излиза вече над 10лв/100км. При старите цени на газта колата бе доста под тази граница, вече с 20лв минавам 190км :wacko:

 

Може и по-малко смес да и отпусна, ама тогава съвсем умира, сега си е като изтребителче :rolleyes:

 

Колко гори саксото на бензин?

 

И се оплакваш :unsure: Тия дето сме все още на бенз кво да кажем. :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Не се оплаквам, просто малко ме е яд от завишените цени..

 

Защото всеки 100км вече са ми по-скъпи, отколкото бяха преди месец, два..

 

Чисто информативно колко излиза превозването в Пловдив на бензин за малолитражка? :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Не се оплаквам, просто малко ме е яд от завишените цени..

 

Защото всеки 100км вече са ми по-скъпи, отколкото бяха преди месец, два..

 

Чисто информативно колко излиза превозването в Пловдив на бензин за малолитражка? :rolleyes:

Аз съм с малолитражка :)

 

30 лева при 2 лева на литър. = 15 литра А95Н. 30 лева при 2,42 на литър = 12 литра 400 ли бяха или 12 литра и 700. Ще те излъжа. Но може да се сметне :). При 7,5 горе доло на 100. :wacko: . = 2 пъти повече от колкото на газ

 

Като взех книжка бенца беше 1,22, а сега е двойно. Ебаси :(:(...А не е като да съм взел книжка преди 100 години

Link to comment
Share on other sites

Не гори чак толкова много(6,5-7,5), но съм чувал, че не се отразява добре на колата. Не съм наясно с тия системи и не знам дали няма да ми си създам само главоболия, а финансковата част да не се усеща.

Иначе извънградско е перфектен разход при сериозно натискане 400 километра ги минава с 23 литра(ако не и по-малко,защото засичането не беше съвсем точно)

Link to comment
Share on other sites

Който ти е казал, че не е отразява добре на колата, те е излъгал. Особено като се предвид колко са ни мръсни бензините. Пропана има пълно изгаряне, не оставя нагар в мотора и удължава периода на смяна на масло. Моята кола работи много по-добре на пропан, отколкото на бензин. И повечето са така, именно заради мръсните горива. Пропана за мен е много по-добро гориво от бензина. Лично мнение де... :)

Link to comment
Share on other sites

Дон Чефо, за 30лв слагаш 12.4л.

При раход от 7.5/100км = 18.2лв/100км

Това е разхода горе-долу на твоят автомобил.

 

При мен за 30лв ще сложа 24.4л пропан-бутан.

При разход около 8.5газ/100км = 10.50лв/100км

 

С 30лв заредени аз ще измина по груби сметки около 286км, а за същият вложен капитал ти ще изминеш 165км. Да ти кажа - хич не ти е леко! :(

Link to comment
Share on other sites

Дон Чефо, за 30лв слагаш 12.4л.

При раход от 7.5/100км = 18.2лв/100км

Това е разхода горе-долу на твоят автомобил.

 

При мен за 30лв ще сложа 24.4л пропан-бутан.

При разход около 8.5газ/100км = 10.50лв/100км

 

С 30лв заредени аз ще измина по груби сметки около 286км, а за същият вложен капитал ти ще изминеш 165км. Да ти кажа - хич не ти е леко! :(

 

Е каза го вместо мен. Не ми се смяташе. Казах 30 лева щото преди два дни зареждах :)........Не е леко - отвратитлно е. :(

Нека да е такава цената на бенца, ама и МИНИМАЛНАТА работна заплата да е 800 = 400 евро, което пак е СМЕШНО. Но......е нещо

Link to comment
Share on other sites

Ми слагай ГАЗ бе Стефчо какво се оплакваш.Лошото е че с твоят пластмасов колектор е скъпичко доста.

 

Иначе има ли нещо вярно че ако е метален колектора газинжекцията е около 500 лв?Някакви майстори в тракия казват че за толкова ще монтират на една Вектра Б 97-ма година.

Link to comment
Share on other sites

Иначе има ли нещо вярно че ако е метален колектора газинжекцията е около 500 лв?Някакви майстори в тракия казват че за толкова ще монтират на една Вектра Б 97-ма година.

Няма такова нещо, просто различните фирми си имат подходящи елементи както за метални, така и за плстмасови колектори например BRC ето ТУК може да се прочете и не им вярвай на тези "Някакви майстори".

Link to comment
Share on other sites

Ми слагай ГАЗ бе Стефчо какво се оплакваш.Лошото е че с твоят пластмасов колектор е скъпичко доста.

 

Иначе има ли нещо вярно че ако е метален колектора газинжекцията е около 500 лв?Някакви майстори в тракия казват че за толкова ще монтират на една Вектра Б 97-ма година.

 

Докато все още мога да ходя поне до работа с колата - няма да си сложа газ. Стане ли вече и това невъзможно => ще се слага няма как :unsure: :angry: :sick

Link to comment
Share on other sites

Някой да знае къде в момента най-евтино може да се монтира фобос....и качествено разбира се? :)

 

Пиши лично на колегата Марвин :)

 

Докато все още мога да ходя поне до работа с колата - няма да си сложа газ. Стане ли вече и това невъзможно => ще се слага няма как :unsure: :angry: :sick

 

И ква е идеята да продължаваш да се набутваш?До сега да си я изплатил, да си караш и да свиркаш :) Мен ме е яд че се назлъндисвах толкова време-цели шест хиляди км. на бензин като най-големият тъпак да взема да ги мина на бензин :sick И за кво?Перфектно върви колата на газ и на бензин,само дето за скапания бензин плащам двойно :sick

Link to comment
Share on other sites

Пиши лично на колегата Марвин :)

И ква е идеята да продължаваш да се набутваш?До сега да си я изплатил, да си караш и да свиркаш :) Мен ме е яд че се назлъндисвах толкова време-цели шест хиляди км. на бензин като най-големият тъпак да взема да ги мина на бензин :sick И за кво?Перфектно върви колата на газ и на бензин,само дето за скапания бензин плащам двойно :sick

 

Идеята е тази, че на мен няма да ми е приятно да хапвам хляб и сол само, ами ще ми се прииска и мръвчица. Идеята е, че ни принуждават да слагаме газ само защото е 2 пъти по-евтина, а не че е някакво хипер яко гориво. Няма значениe. Ще караме докато можем после или газ или няма да караме. Кво да се прави...

Link to comment
Share on other sites

Не е нужно да има дрязги!

 

Всеки си преценя според джоба, но колебанието дали да се сложи газова уредба на една кола, колкото повече съществува, толкова по-малка сметка има от изпълнението му.

 

;)

Link to comment
Share on other sites

Не е нужно да има дрязги!

 

Всеки си преценя според джоба, но колебанието дали да се сложи газова уредба на една кола, колкото повече съществува, толкова по-малка сметка има от изпълнението му.

 

;)

Нека не се лъжем - няма икономии от каране на газ - има повече навъртени километри!

Личен опит!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...