Jump to content
BulForum.com

Fiat Bravo/Brava


chistacha

Recommended Posts

Както колегата ти е казал - Слави Шишков. Отиваш, казваш му, че искаш инжекцион за тази кола, той си знае работата. Ще ти каже колко струва и каква е системата и ти си правиш сметката оттам. Никакви аванс процесори, никакви простотии. Тази кола, вероятно ще я направи с Фобос 4/EasyGasGreen Fast. Нищо специфично няма, дори е супер елементарен мотор, нито иска бързи инжектори, нито нищо.

В никакъв случай, не слушай разни гаражни майстори, които ще ти предложат със 100лв. по-ниска цена. Печалбата им ще е по-голяма от тази на Слави, но ще ти сложат пълен боклук - евтин и проблемен.

Слави Шишков - 0898520474, но трудно го вдига :grin:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 247
  • Created
  • Last Reply

 

Слави Шишков - 0898520474, но трудно го вдига :grin:

 

За това най-добре - на място и се разберете. Бях при него като си купувах сегашната кола (Ford Фикус) за да я прегледа преди да я взема. Погледна я за 20 минути (включително компютърна диагностика) каза ми какво има да правя, какво е спешно и належащо и ме прати да си ходя. Не поиска нито лев! Дадох му някакви пари, че ми беше неудобно. Евала на човека! И аз мисля при него да слагам газова, но все още нямам парите, а пък той не работи с лизингови компании...

Link to comment
Share on other sites

За тази кола, каква газова уредба ми препоръчвате?

Метан или пропан бутан?!

Като марка?

Знаете ли някой добър майстор/сервиз за метан или пропан бутан?

Газ при всички случаи ще слагаме, но се чудим, на какво да преминем.

Метана е много изкушаващ, щото излиза на половината на пропан бутана...за 8-9 лв с Бравата ще минавам 100 км. докато с пропан бутана 100 км. ще ми костват 18лв.

 

Абе то има горене И горене...на тая кола по каталог й дават да гори 11-13л. градско :sad2:

Просто самия двигател на тази кола не е от икономичните :santa:

На Пунтото ми даваха 9,9 по книжка градско. Никога не съм ги стигал толкова през лятото, дори и с включен климатик и настъпване. Зимата съм ги стигал обаче...до 12, 13 на 100 го докарах(но гаС).

Link to comment
Share on other sites

Пропан-бутан ще бъде...отказахме се от метана

 

...и добре сте направили. :thumbsup:

 

 

 

Само за инфо какво се случва, когато ти се появи проблем с метановата уредба - това трудно ще го постигнеш с газовата. :)

 

006.jpg

 

004.jpg

 

 

Link to comment
Share on other sites

Абе, момчета така, като я покарах вече колата ми прави впечатление, че много мудно набира...това може ли да е проблем или аз съм с много големи очаквания от колата и проблема е в мен?

Някой път на 4-та предавка натискам яко газта и едвам-едвам набира...абе набира ама много тежко, мудно...тромаво.

Не е като  да те лепне за седалката веднага.

Майсторът Стоян е покара и каза, че всичко по колата е наред, когато бях при него.

Изпреврвах в града и бях на четвърта...ейиии натискм тая газ и колата не реагира...набра ама с голяяяяямо закъснение...пробвах още един път така - натискам яко газта и неще да набира...пуснах газта и 2-3 пъти леко наситнах и пуснах газта...напомпих малко и колата се изтреля.

Абе може на мен нещо да ми има и да очаквам колата да върви като самолет, ама все пак това е бензин, колата не е малък двигател пък и 103 коня за тая Брава трябва да я правят пъргава.

Имам молба към някой от форума, ако може да ме регне във форума на Фиат у нас.

Колкото пъти опитвам, все не става, та някой ако има свободно време и му се заминава, нека да ми направи една регистрация там.

Link to comment
Share on other sites

Ти пък...в града ще изпреварваш на 4-та - свали една предавка, качи оборотите към 3к и тогава тръгвай. :grin:

Майтапа настрана, но ако подозираш, че нещо запушва, въпреки че май каза, че си сменил филтрите - иди да я прегледат на Елкон, но подозирам че и там ще ти кажат, че няма проблем...

 

(...баси колко "че"-та написах в едно изречение... :online2long: )

Link to comment
Share on other sites

Тя моята е пълен мъртвец на 4та,а е с мега късите скорости та за бравата да не говорим.Минаваш си на 3та и спокойно си изпреварваш ;) 

Link to comment
Share on other sites

Колко е един преглед на Елкон, и какво гледат там?

Щото аз и за ТЮФ-а в Германия си мислих, че е сериозен преглед, а те ми закачиха един компютър и ми замериха само газовете.

За едни газове 95 Евро...добре, че не ги дадох аз :laughing:


Тя моята е пълен мъртвец на 4та,а е с мега късите скорости та за бравата да не говорим.Минаваш си на 3та и спокойно си изпреварваш ;)

 

Ти Брава ли караш?

Гориво, кубатура и година?

Link to comment
Share on other sites

HR-V e 1250kg, brava е 1070kg (колкото е и моя фИкус) и при това са бензинови двигатели. Нормално е със 100hp да ускоряват по-бавничко. Мощност от тея коли очаквайте след 4000 оборота. На мен фокуса ми е най-силен между 4200 и 5500 оборота. В ниските, по правило, бензинът няма мощност, просто си иска оборотите. Щом майсторът ти е казал, че колата е наред - значи е наред :) Покарай някоя друга кола със същите коне и ще видиш, че и там е такова положението.

Link to comment
Share on other sites

Oсвен това на 4-та малко са колите дето да те натиснат за седалката като настъпиш газта. Дори на 600++ коня кола ако не е дошъл бууста ще падне чакане преди тоя ефект. Да е жив и здрав съквартиранта, че поне ме повози.

Link to comment
Share on other sites

Фокуса е 1070кг? Нещо ме съмнява.

 

А с атмосферен бензин под 4л, да пробваш на 4та в градско от 50...Не че не може, по Н. Вапцаров и на 5та става от 50 до 60 да се изнесеш в ляво ама тва е 1 път на 100. 3та си иска тоя фиат, или по-спокойно каране.

Link to comment
Share on other sites

Фокуса е 1070кг? Нещо ме съмнява.

 

 

 

Баш толкова си го дават ужким :)

Link to comment
Share on other sites

Да поговорим малко за добавки:

Искам да питам кой ползва добавки за бензин, и какви?

Въобще вършат ли работа, или е заблуда на психологическа основа? :laughing:

У нас добавките ментета ли са, като горивата или по-може да им се има доверие?!

Има ли добавка за профилактика на горивната система?

Въобще струва ли се да се набутвам?

Link to comment
Share on other sites

След като според теб имаш "запушване", набутай се поне веднъж с някоя добавка за отпушване на инжекторите и прочистване на системата - така поне ще се успокоиш, че си опитал, а иначе ще те е яд. :laughing:

Личното ми мнение е, че добавки се слагат когато имаш проблеми или искаш да направиш някаква профилактика...аз поне на последните си 2 коли досега не съм слагал.

Link to comment
Share on other sites

Bardahl Имат хубави добавки.Не съм използвал никакви до сега,но като се постопли времето ще взимам някаква за почистване на двигателя :) 

Link to comment
Share on other sites

Нищо и няма на колата. В ниските си е мудна, нормално за бензинка. Просто си иска обороти.  На 4к вече се развърта, то там и е и макса на умопомрачилтения въртящ момент :).

Иначе аз на моята добавки не съм слагал никакви. Чат пат, много рядко слагам някакъв по-хубав бензин.

Link to comment
Share on other sites

Абсолютно безсмислени са тея добавки и според мен. Наливаш една кофа пари в резервоара наведнъж, като дори и да има някакъв ефект, на следващото пълнене от кофти бензиностанция се връщаме на старото положение. Колата ти не е запушена, вярвай ми. Тя просто си е такава. Дай я на някой да я покара и ще ти каже мнение.

Link to comment
Share on other sites

И аз мога да препоръчам бардал ;) с тия съмнения около бензин аз гледам 2 пъти в годината да сипвам. Даже имам едно магазинче едва ли не "доверно" на Пещерско като идваш от линиите към В. Априлов малко преди хлебопекарната която е почти на кръстовището на двата булеварда. Точно от страната на пекарната няма и 100 метра преди нея е. Пише "Рено" и френски авточасти... съвсем малко капанче. След него има голям магазин за руски добавки и кво ли не. Ама точно малкото за френски части съм го пробвал много пъти и човека е коректен и със супер цени и проверено качество. Само от там бих взел добавка и от един онлайн магазин ама повечето хора ги е страх да поръчват по нета такива неща.

Link to comment
Share on other sites

Попаднах в един сайт за продажби на водородна уредба за автомобили на бензин,газ и дизел.Давала икономия на гориво около 40% и вдига мощноста на автомобила с 20%.Разход 1 л. дестилирана вода на 100 км.Гаранция,сервиз и монтаж в Пловдив.

33759595_1_800x600.jpg

33759595_2_800x600.jpg

33759595_3_800x600.jpg

 

Има ли почва такова "животно" у нас се питам?!

Вие, какво ще кажете?

С тази водородна система не си ли носиш некролога в джоба?!

Диводорода е лесно запалим при контакт с въздуха хм...не знам на нашите градски, кой и как им е дал лиценз за поставянето на такава уредба на автомобил?!

Link to comment
Share on other sites

Някой знае ли Фиат Брава1.6 бензинка 98 г. с какъв горивен филтър е - външен или вграден?

Майсторът каза, че ако е вграден се сменял с кошницата, но на мен нищо не ми говори това?

Като е вътрешен горивния филтър сменя ли се въобще и по скъпа ли е сменята...и каква е тази кошница?!

Питам за обща култура просто...за себе си да знам.

Link to comment
Share on other sites

Кошницата е в резеровара при помпата. Не знам на модела дали е там или има външен, но много вероятно да е в кошницата.

До "кошницата" най-вероятно се стига, като вдигнеш задната седалка.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...