Jump to content
BulForum.com

Fiat Bravo/Brava


chistacha

Recommended Posts

da vi kaja chesno i az karam fiat bravo 1.6 16v i nqma nikakvi oplakvaniq.. tova e mnogo vqrno che nqma koi da go opravi zashtooto sa ni takiva montiorite.... edinstvennoto neshto za koeto e bil v servis tova e bilo za smqna na angrenaj i za maslo.... i sledvashtite pyti kogato e bil v servis sa v sledstvie na tova che v predniq serves ne sa napravili pravilna centrovka na remaka.. :D tova e.. inache si e strahotna kola........... koito ne e karal ne znae kakva e.. :D

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • Replies 247
  • Created
  • Last Reply

Аз карам Фиат Брава 1.6 и за сега съм доволен щото ми е първа кола и нямам база за сравнение :D А за тези които плюят Фиатите мога да им кажа само МИХАЕЛ ШУМАХЕР КАРА ФИАТ 500 Абарт и ФИАТ KРОМА !!! :punk

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

От известно време оглеждам Бравотата и днес ми изкочи 1 познат който си продава неговото, имам известни наблюдения за тези 2 години които го кара,1.4 мотор е ,за които знам че са най несполучливите от всички на Браво,а и адски немощен.Все пак на него никакви проблеми не му е правила досега, което ме кара на мисълта ,че може да е читава.Някой да сподели мнение дали има смисъл да е купувам като първа кола.Говоря за каране от рода на около година пък след това живот и здраве нещо по-здраво ще е?

Link to comment
Share on other sites

ако е първа кола и само за година и е на добра цена - супер. само дано не ти се прецакат плановете и да не можеш да я смениш след една година и да останеш по-дълго с нея

Link to comment
Share on other sites

От известно време оглеждам Бравотата и днес ми изкочи 1 познат който си продава неговото, имам известни наблюдения за тези 2 години които го кара,1.4 мотор е ,за които знам че са най несполучливите от всички на Браво,а и адски немощен.Все пак на него никакви проблеми не му е правила досега, което ме кара на мисълта ,че може да е читава.Някой да сподели мнение дали има смисъл да е купувам като първа кола.Говоря за каране от рода на около година пък след това живот и здраве нещо по-здраво ще е?

 

 

Преди близо 3 месеца купихме на майка ми такава кола, прекара половината от това време в сервиз. Ясно, че си беше много преебана (сменихме много неща - от 'обикновени' датчици, до вала, кубилици, повдигачи, клапани, дисковите спирачки, рейки, кошницата...) и сега пак прави проблеми ... а и гори страшно много за толкова немощна кола. А и частите за изключително скъпи... обслужването излезна почти колкото на Волвото ми... - за мен лично Фиат е най-безсмислената кола, която съществува... развалят се през ден и частите са много скъпи - така се прави бизнес...

Link to comment
Share on other sites

Преди близо 3 месеца купихме на майка ми такава кола, прекара половината от това време в сервиз. Ясно, че си беше много преебана (сменихме много неща - от 'обикновени' датчици, до вала, кубилици, повдигачи, клапани, дисковите спирачки, рейки, кошницата...) и сега пак прави проблеми ... а и гори страшно много за толкова немощна кола. А и частите за изключително скъпи... обслужването излезна почти колкото на Волвото ми... - за мен лично Фиат е най-безсмислената кола, която съществува... развалят се през ден и частите са много скъпи - така се прави бизнес...

 

Няма как да се съглася...не за друго ами и аз съм понасменил това онова...А ВАЛОВЕ и ПОВДИГАЧИ евтини няма...на НИКОЯ марка.

 

От известно време оглеждам Бравотата и днес ми изкочи 1 познат който си продава неговото, имам известни наблюдения за тези 2 години които го кара,1.4 мотор е ,за които знам че са най несполучливите от всички на Браво,а и адски немощен.Все пак на него никакви проблеми не му е правила досега, което ме кара на мисълта ,че може да е читава.Някой да сподели мнение дали има смисъл да е купувам като първа кола.Говоря за каране от рода на около година пък след това живот и здраве нещо по-здраво ще е?

огледай се за по-запазенко jtd Браво ;)

Link to comment
Share on other sites

А ВАЛОВЕ и ПОВДИГАЧИ евтини няма...на НИКОЯ марка.

 

Мда, така си е - за сравнение на най-тъпото 316i от 86та също е масов дефект износването на вала, ремонт с оригинални вал, кобилици, повдигачи - 2000лв w00t.gif

Link to comment
Share on other sites

Ебаси цената, ебаси шита, ебаси разхода?!

В момента се продава 318 is за 3500 лв, с климатик, верига, много запазена... Примерно...

Фиат, боже мой!

Link to comment
Share on other sites

Ебаси цената, ебаси шита, ебаси разхода?!

В момента се продава 318 is за 3500 лв, с климатик, верига, много запазена... Примерно...

Фиат, боже мой!

Нещо не ти е ясно ли? Виж на твойта колко струват двата вала, клапаните и повдигачите...Злобила за неговото каза нещо от сорта на 3, 4 бона....но не помня точно, та не искам да говоря на изуст. А и не ми се търсят стари мнения.

 

Такива неща не са евтини...освен на Москвич 8-мак. Също климатичната инсталация на колата(коя да е марка) е бая скъпа. Един съфорумец ми подсказа :)

Link to comment
Share on other sites

318is е железен, спокойно си държат карантиите на 1бар или без турбо 500-600к км, аз говорех за М40 в 316i и 318i като пример ако се стигне до сериозен ремонт какви са цените, та дори и за кола 86та.

 

Не е добре да намесваме други марки - и аз не бих си купил фиат и наливал пари колкото ще ми излезе BMW, но всеки си е фен...

Link to comment
Share on other sites

Няма как да се съглася...не за друго ами и аз съм понасменил това онова...А ВАЛОВЕ и ПОВДИГАЧИ евтини няма...на НИКОЯ марка.

 

 

огледай се за по-запазенко jtd Браво ;)

 

 

Цените между Браво и Пунто са бая различни. А за този двигател 1.4 12v май си е нормално повдигачи, клапани, дори валове да се развалят. От един друг взехме моноинжекцията, той се оплака от същото, след това говорех с един приятел с Брава със същия двигател, който отново беше с този проблем.

Link to comment
Share on other sites

Точно за 1,4 Браво не се чуват хубави думи ,а за тези пари като първа собствена кола алтернативата е Bmw E30 или Голф 3 ,но никъде другаде не се знае на какво ще попаднеш и колко трябва да се оръсиш след като го купиш.Иначе гледам по-масово се карат Бравота 1.6 и 1.8 които са ми попаднали на целта.Ако някой се сеща за тези мизерни пари някаква друга алтернатива да предлага,но за тая 1,4 ка предимството е ,че е на газ ,с музика и от познат човек? :unsure:

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Е аз си мисля че двигател 1.4 12V ще даде малко по-ниска консумация от рода на 6 до 8 на 100 :) Но това го оставям на другите специалисти ;)

Абе аз си харесах точно такъв 1.4 16v, и много негативни мнения има относно поддръжка.Този който си харесах му искат 1400 лв.дали има някакъв проблем или толкова вървят цените ?

Link to comment
Share on other sites

1. 1.4 е уникално глупав мотор, особено с разделението в BG с данъка, над 100к.с. и под 100к.с. - знаете цените са различни.

2. Запушват се маслените магистрали и умира често... т.е. до колкото знам трябва профилактика от време на време.

3. Не върви, а като включиш климатика....

 

Насочи се към по голям мотор.

Link to comment
Share on other sites

Е колко пък може да гори 1.4 :D

 

за тези пари като първа собствена кола алтернативата е Bmw E30 или Голф 3 ,но никъде другаде не се знае на какво ще попаднеш и колко трябва да се оръсиш след като го купиш.

За голфа не знам, но и със Е30 и малко пари не са добре нещата - 6 цилиндровите горят МНОГО, така че отпадат като говорим за малко пари.

От 4 цилиндровите читави са 318is, но гледам че запазените са по 4000+ :blink:

316i и 318i имат същия проблем:

Запушват се маслените магистрали и умира често... т.е. до колкото знам трябва профилактика от време на време.

Само че никой не се е сетил да прави профилактика когато е трябвало.

Карах такова с износен вал и е трагедия - дадеш ли над 50% газ умира, тъкмо почваш да изпреварваш и на средата спира да върви.

Остава 318i със двойния стоп и стария двигател - те са надеждни, но са 83-87 година, огромен късмет ще е да намериш неизгнило, а и не са от най-вървящите...

Link to comment
Share on other sites

Е колко пък може да гори 1.4 :D

..................

Карах около 3 години Фиат Брава 1,4 12V.(не вярвам да има голяма разлика с 16V).Градско през лятото 9-10лт/100км., зимата качваше до 11-12лт/100км. Извънградско съм я свалял до 6лт/100км, но повече от 100км/ч не съм вдигал.И тв'а ако не е много...Малък, слаб мотор на тежко купе..пълна недомислица.И нека да подчертая, че автомобила беше в отлично техническо състояние...и на много малко километри...продадох я на 88 000, купих я на 70 100км.

Link to comment
Share on other sites

Аз добавям един глас към мнението на DON_CHEFO - ако си намериш читав jtd мотор се раждаш с тая кола. Лошото е че няма газ, но пък мотора ти е перфектен - рядко дава проблеми, достатъчно голям е за да ти си дърпа спокойно без да се чуди. Лошото е че е малко лигава кола и иска обгрижване на време, а не все да отлагаш до последния момент. Слабо място си е окачването, но при редовна смяна на биалети (веднъж годишно) проблема се решава лесно :)

 

Колкото до разход - 9 градско, 7 извънградско със зверско настъпване. При нормално каране - 8 градско, 5,5-6 навън.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Карах около 3 години Фиат Брава 1,4 12V.(не вярвам да има голяма разлика с 16V).Градско през лятото 9-10лт/100км., зимата качваше до 11-12лт/100км. Извънградско съм я свалял до 6лт/100км, но повече от 100км/ч не съм вдигал.И тв'а ако не е много...Малък, слаб мотор на тежко купе..пълна недомислица.И нека да подчертая, че автомобила беше в отлично техническо състояние...и на много малко километри...продадох я на 88 000, купих я на 70 100км.

Аз съм абсолютно същия ,в смисъл 9-10лт/100км-лятото,до 12 зимата 6-7 извън града,но си остават абсолютни бараки. :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Аз съм с 1.4 12В , искам да спомена че тази лоша слава на този двигател идва ( лични мои наблюдения )

от лошото състояние в което идват от чужбина , от слабата подръжка ( никаквата ) която са имали преди .

Моят италианец го карам 3 години , имам и газова и съм много доволен изобщо от марката и от модела ....

 

... и разбирасе накрая искам да кажа че има и изключения ...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Здравейте!

Купихме си Фиат Брава 1.6 98 г.

Трябва да й се сменят консумативите - ролки, ремъци филтри и масло...да се види на стенд ходовата част, отзад също как е, и въобще, каквото има по колата да се види и да се направи.

Та моля да ми препоръчате добър сервиз в Пловдив, където да ми обслужат автомобила качествено, като държа за всяка част да имам гаранция.

И, каква е гаранцията, че ще ми сменят частите с нови и няма да ме излъжат?

Колата е нов внос...знаете, какво трябва задължително да й се сменя, та да ми препоръчате коректни майстори, които да си свършат работата качествено.

Колата има минат ТЮВ преди седмица!

И колко ще ми струват смяната на консумативите по ходовата част заедно с работата?

Благодаря за отговорите и съветите!

Link to comment
Share on other sites

Мога да те насоча към коректни хора, с които работя близо 10 години. Сервизът се казва АУТО ВЕГА и е в двора на Аптечно. Напълно съм доволен от цени, работа и всичко останало. Правили са ми различни неща по 6 различни автомобила и винаги ползвам тях. 

Link to comment
Share on other sites

Здравейте!

Купихме си Фиат Брава 1.6 98 г.

Трябва да й се сменят консумативите - ролки, ремъци филтри и масло...да се види на стенд ходовата част, отзад също как е, и въобще, каквото има по колата да се види и да се направи.

Та моля да ми препоръчате добър сервиз в Пловдив, където да ми обслужат автомобила качествено, като държа за всяка част да имам гаранция.

И, каква е гаранцията, че ще ми сменят частите с нови и няма да ме излъжат?

Колата е нов внос...знаете, какво трябва задължително да й се сменя, та да ми препоръчате коректни майстори, които да си свършат работата качествено.

Колата има минат ТЮВ преди седмица!

И колко ще ми струват смяната на консумативите по ходовата част заедно с работата?

Благодаря за отговорите и съветите!

На стенд аз при едно момче до McDrive на ВСИ-to. Точно до пиците се пада там. Малко преди светофара като идваш от МЕТРО. Не можеш да го пропуснеш.

Link to comment
Share on other sites

Мога да те насоча към коректни хора, с които работя близо 10 години. Сервизът се казва АУТО ВЕГА и е в двора на Аптечно. Напълно съм доволен от цени, работа и всичко останало. Правили са ми различни неща по 6 различни автомобила и винаги

 

 

Някакъв телефон, ако е удобно да ми дадете?

Благодаря!

На стенд аз при едно момче до McDrive на ВСИ-to. Точно до пиците се пада там. Малко преди светофара като идваш от МЕТРО. Не можеш да го пропуснеш.

 

Благодаря, ще отида в сервиз, защото нямам само стенд да минавам и да не се разкарвам, мисля че ще ми бъде по-удобно.

 

А може и някой добър инструктор да ми препоръчате, понеже колата е подарък на жена ми и се налага да кара курсовете. :grin:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...