Jump to content
BulForum.com

Гигабит


Recommended Posts

Нека нека това стабилизира конкуренцията, което е добре за всички ни

Така е,с предишните скорости просто нямаше как да се мерят с другите фирми...ако и връзката си остане стабилна ще е супер :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

вие ся всичко на веднъж, то щастие ще е с тези увеличения да не почнат големите мизерии, пък международния може и след 4-5 да го дигнат ако сичко им е ок

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
как се поръчва свързване към интернет на гигабит , в ekk.bg никъде не намерих телефон за връзка

 

ггбит=екк лан ;)

Link to comment
Share on other sites

Доколкото знам от година и нещо ЕК раздава динамични IP-та... ;)

Да,верно беше писано, че ще раздават динамични IP-та, но пък моето си е едно и също някъде от около 5-6 месеца(не помня кога си смених мак адреса). Преди това със старата ланка 10-11 месеца си беше едно и също.

Link to comment
Share on other sites

Абе кви бяха тия селски изпълнения тази вечер бе?!? Връщам се от работа и искам да поджъткам някъде из нета... моткам се 3-4 мин и изведнъж към 2:10 всичко замира. Никакъв нет. Пускам аз да играя Heroes и след време гледам скайпа ми показва известие за завръщане на линия... т.е. нета го има! Довършвам си играта и пускам мозилата с намерение да сваля 2-3 клипа, тъкмо си ги намирам и пускам да се свалят и бааааааааааам... нета пак увисна. Това става към 3:15... Пускам Warcraft-а и пуцам. След като разбих ботовете гледам, станало 4:05 и нета отново го няма. Ей сега преди малко дойде. Очаквам следващото спиране да е към 5:10!!!

 

ЕДИТ:А освен това през деня също има спекове, ама са кратки за 10-15 секунди!

Link to comment
Share on other sites

Абе кви бяха тия селски изпълнения тази вечер бе?!? Връщам се от работа и искам да поджъткам някъде из нета... моткам се 3-4 мин и изведнъж към 2:10 всичко замира. Никакъв нет. Пускам аз да играя Heroes и след време гледам скайпа ми показва известие за завръщане на линия... т.е. нета го има! Довършвам си играта и пускам мозилата с намерение да сваля 2-3 клипа, тъкмо си ги намирам и пускам да се свалят и бааааааааааам... нета пак увисна. Това става към 3:15... Пускам Warcraft-а и пуцам. След като разбих ботовете гледам, станало 4:05 и нета отново го няма. Ей сега преди малко дойде. Очаквам следващото спиране да е към 5:10!!!

 

ЕДИТ:А освен това през деня също има спекове, ама са кратки за 10-15 секунди!

Потвърждавам! И при мен спря нета, ама тъй като не го ползвах в момента, не мога да кажа колко пъти и за колко време е спирал. Ще видим докога ще го има. :P

Link to comment
Share on other sites

проблема е общ 2-3ма още казаха че им спира нета на мен лично от снощи през 30 мин - до 1 4ас ми спира инетнета задължително

 

някой може ли да ми даде работещ телефон за поддръжка

Link to comment
Share on other sites

Ем то и аз така към 1 и нещо си викам чай лягам и тъмън да спирам пц-то и спря нета...

пускам телевизорче и пляс кабелна йок .... след 10 минути кабеларка има обаче на фокс лайф има нова ... спряха е пак опрайха каналите след малко пак спря и ми писна и легнах ....

Link to comment
Share on other sites

На мен пък днес нет-а ми спря поне 30 пъти за по няколко минути и преди малко пак спря и и сега тъкмо дойде и сега след 10 минути сигурно пак ще спре :D

Link to comment
Share on other sites

ами снощи нета кабелната цифровата и сички услуги спряха защото имаше профилактика на главната станция.Във всяка една каса имаше поставено съобщение за профилактиката

Link to comment
Share on other sites

Абе що като свалям торент, не мога да дигна максимална скорост, при положение че има над 500 сийдъри?!? Скоростта се върти около старото равнище 550-630 КБ/с!!!

Link to comment
Share on other sites

Не си само ти. На 30 лева тарифа 200КБ/с ~ 500КБ/с. Явно това са "новите" скорости. Честито на "печелившите"! Всъщност тези "прекрасни" скорости със всичките прекъсвания и загуби на пакети са още от месец май! Всичко това след едно странно преконфигуриране на мрежата! И въпреки всичките ми обаждания и писма, те не си мръднаха задника. Или им е много скапана мрежата, или им е разбита техниката, или софтуера им е прецакан, или са въвели някакви абсурдни ограничения. Но след, като не си правят труда да оправят нещата, явно знаят и нямат намерението да ги оправят! Всеки да се спасява, кой как може! Евроком "потъват"!

Link to comment
Share on other sites

Ама интересното при мен е, че от други сървъри си постигам скоростите. Примерно когато качвам в BGShare.com и съответно когато свалям от там. Но при торентите не става работата.

Link to comment
Share on other sites

само при мен ли интернета днес е УЖАСЕН

 

Само при мен ли днес интернета е УЖАСЕН ???

 

Само при мен ли днес интернета е УЖАСЕН ???

Link to comment
Share on other sites

Имам следния проблем. На тарифа 20 лева съм и ползвам рутер Linksys WRT54GL. Когато по-дълго време ползвам пълния капацитет на връзката си(20 мегабита) примерно когато сийдвам торенти, забелязвам че сайтовете започват да се отварят доста тежко и бавно(ако въобще се отворят). Понякога така забива, че дори немога да вляза в настройките на рутера или влизам след около 2-3 минути. Ако в този момент пусна пинг към някой сайт или дори към гейтуея установявам голяма загуба на пакети(50-60%). Когато изключа захранването на рутера и го включа отново нещата се оправят. Тези проблеми ги забелязах след като пуснаха 20-те мегабита(които напоследък хич ги няма). Преди това на 5 мегабита нямах подобни неволи. Някой с подобен проблем или идея как да го оправя? Дали ако сменя фърмуера на рутера ще се оправи? С Tomato например? Тези наблюдения са при ползване на безжична връзка, нямам представа дали ще е така ако се вържа към рутера с кабел.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...