Jump to content
BulForum.com

Гигабит


Recommended Posts

abe kwo stawa shto neta w momenta e otwratitelen ? w WoW sym na 500 ms i swalqm ot data.bg s 15kb kwo e twa ?!?!

Абе незнам кво става ама скоро саморъчно ще им разхвърлям кабелите ...... То бива от мен да дърпат с по 200-300 и 500к от софия .. а аз да дърпам от тях с някви насрани 20к Максимума .......

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply
  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

и при мен ъплоада куца

а напоследък и даунлоуда

и като се обадих от офиса ми казаха

че връзката се губи по трасето хахахах

и че ще я оправят до 2-3 дни....

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ей народе - възможно ли е вече свободно да се прави лан и да се пуска интернета към втори компютър, без да е нужно да го крия и без да имам проблеми с евроком ?

Link to comment
Share on other sites

Ей народе - възможно ли е вече свободно да се прави лан и да се пуска интернета към втори компютър, без да е нужно да го крия и без да имам проблеми с евроком ?

да, но филтрират мак адреса на който е заявен абоната т.е. или трябва да се обадиш, за да кажеш новия мак адрес и оттам нататък да настроиш втория комп (в зависимост от това как си го вързал), или просто да клонираш мак адреса (ако си с рутер)

Link to comment
Share on other sites

То в случая ще има ли нов мак ? :allien Мисля да пусна интернет-а от компютъра , на който си е в момента интернета през втората ланка към един лаптоп.

Link to comment
Share on other sites

То в случая ще има ли нов мак ? :allien Мисля да пусна интернет-а от компютъра , на който си е в момента интернета през втората ланка към един лаптоп.

ами така няма да имаш проблем според мен

Link to comment
Share on other sites

То в случая ще има ли нов мак ? :allien Мисля да пусна интернет-а от компютъра , на който си е в момента интернета през втората ланка към един лаптоп.
Остава неприятното обстоятелство, че за да имаш нет на лаптопа, трябва да работи и настолния компютър. Което решение няма особен смисъл, по-добре потърси евтин рутер. За няколко месеца ще си избие парите (от икономии на ток, напълно сериозно).
Link to comment
Share on other sites

Guest Rumbata
Ей народе - възможно ли е вече свободно да се прави лан и да се пуска интернета към втори компютър, без да е нужно да го крия и без да имам проблеми с евроком ?

 

Не разбирам какво значи това???

Аз съм така от 4 год. - един комп-майка с 3 ланки който пуска нет към още два компа на bridge (за да шервам хардовете м/у 2-ри и 3-ти) и никога не съм имал проблеми от страна на Гигабит - ЕврокомЛан...

Link to comment
Share on other sites

То в случая ще има ли нов мак ? :allien Мисля да пусна интернет-а от компютъра , на който си е в момента интернета през втората ланка към един лаптоп.

Аз пък ще ти кажа 1 фокус дето правя като ми трябва бърз нет (при ГГбит / нет груп/ визио става за други не съм пробвал)

Начи и аз имам лаптоп, но го карам на бежичен от съседите ( и настолния е така)

Едно време си плащах нета на ГГшит и тия не ми се струват много сериозни и просто 1 ден

от лигутия реших да видя какво ще стане ако сменя Мак-а си на ланката със този на 1 френд

и това се прави от Properties на Loacal Area connection --> Configure --> Advanced --> Network

address и там има едно поленце със value и там пишеш Мак-а си на компа който ще видиш като

Start --> Run --> cmd --> пишеш ipconfig/all и търсиш кво пише на

Physical Address. . . . . . . . . : 00-11-22-33-44-55 (тва е примерно ) и този адрес го слагаш в Loacal Area connection --> Configure --> Advanced --> Network : address

и хоп имаш нет на лаптопа без никви рутери и фашкий

Чиста работа :pirate

Link to comment
Share on other sites

Аз пък ще ти кажа 1 фокус дето правя като ми трябва бърз нет (при ГГбит / нет груп/ визио става за други не съм пробвал)

Начи и аз имам лаптоп, но го карам на бежичен от съседите ( и настолния е така)

Едно време си плащах нета на ГГшит и тия не ми се струват много сериозни и просто 1 ден

от лигутия реших да видя какво ще стане ако сменя Мак-а си на ланката със този на 1 френд

и това се прави от Properties на Loacal Area connection --> Configure --> Advanced --> Network

address и там има едно поленце със value и там пишеш Мак-а си на компа който ще видиш като

Start --> Run --> cmd --> пишеш ipconfig/all и търсиш кво пише на

Physical Address. . . . . . . . . : 00-11-22-33-44-55 (тва е примерно ) и този адрес го слагаш в Loacal Area connection --> Configure --> Advanced --> Network : address

и хоп имаш нет на лаптопа без никви рутери и фашкий

Чиста работа :pirate

 

 

Да,ама какво става с този от който си взела Мак-а?

Link to comment
Share on other sites

Да,ама какво става с този от който си взел Мак-а?

Limited or no connectiviti (или Ти или той така но тва не е хубаво совен ако не е съгласен другия човек), но ако си сам и си вземаш кабела в лаптопа и не искаш да плащаш нищо това е най-добрия начин.

Друга алтернатива е да си вземеш 2ра Лан картaи да шеърнеш нета, но настолния ти трябва да работи постоянно пък така не е много икономично :D

Link to comment
Share on other sites

Здравейте. Може и да не е мястото да задавам въпроса си тук, но се интересувам, къде са касите на Гигабит сега? Не съм ползвал тозе нет от доста време и е спрян. Сега искам да го пусна. Живея в Кършака. Благодаря предварително.

Link to comment
Share on other sites

Здравейте. Може и да не е мястото да задавам въпроса си тук, но се интересувам, къде са касите на Гигабит сега? Не съм ползвал тозе нет от доста време и е спрян. Сега искам да го пусна. Живея в Кършака. Благодаря предварително.

Касите на Евроком са това което търсиш.

Link to comment
Share on other sites

Guest Rumbata
Здравейте. Може и да не е мястото да задавам въпроса си тук, но се интересувам, къде са касите на Гигабит сега? Не съм ползвал тозе нет от доста време и е спрян. Сега искам да го пусна. Живея в Кършака. Благодаря предварително.

 

Ето

Link to comment
Share on other sites

Пробвах се там преди време, но една мома ми каза "Ами ще трябва да платите такса за вклячване". А имим приятел, който и той не го ползва дълго и като иска плаща и получава. А колкото до кабела - вързан ми е към мрежата.

Link to comment
Share on other sites

Пробвах се там преди време, но една мома ми каза "Ами ще трябва да платите такса за вклячване". А имим приятел, който и той не го ползва дълго и като иска плаща и получава. А колкото до кабела - вързан ми е към мрежата.

 

Може да са ти махнали Мак-а и ти искат ся пара за вкл или пък да е станало така както при мен

тъпата квачка ми беше оставила нет за месец в който не бях предплатил (а мен ме нямаше почти целия август миналата година и септември отивам и викам искам да си пусна нета и кат ми каза " 40 лв " първо се учудих кога са дигнали нета и кат ми каза че за август съм ползвал стана страхотен скандал и от тогава на сам само кабела на тъпото животно ГГшит е в нас (което не ми пречи да дърпам нет по начина дето описах малко по нагоре)

 

предполагам така е станало и със теб. оставили ти са го пуснат без да си платиш (а обикновенно като не си го платиш трябва да ти го спрат на 5-ти) и ся тряя да патиш зарад квачките в офисите :angry1

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...