Jump to content
BulForum.com

Мезета


Recommended Posts

  • Replies 741
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

6 hours ago, Godfather said:

Всъщност оригиналната и много стара шотландска "рецепта" е скоч с кървавица. Ама ти не ги разбираш тия работи. :lol:


Вече я дъвкахме тая МЕГАтъпотия преди година или повече - няма по-голяма идиотщина съм казал.  И предвид, че се прави от колосални тъпанари не съм учуден. 
 

6 hours ago, deus_pld said:

Поръчах си, ще я видим.


И аз се замислям, защото моите любими рецепти съм ги записал в един файл като текстове и/или уебадреси към блога и постоянно ровя и блея... Между другото знаеш ли, че уродите от еврейския фб му затриха рецептите? Колосални дебили! 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Не искам да спамя излишно темата за кратки въпроси, затова ще питам тук:

искам а си взема хубав грил-тиган. Моля кулинарите тук за препоръка.

Гледам ТОВА , примерно, но нямам претенции за марки и модели, просто се търси качество, така че да не го мисля следващите 20 години. Цената не е решаваща, стига да не е 4-цифрена, нале... :)

Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, deus_pld said:

Не искам да спамя излишно темата за кратки въпроси, затова ще питам тук:

искам а си взема хубав грил-тиган. Моля кулинарите тук за препоръка.

Гледам ТОВА , примерно, но нямам претенции за марки и модели, просто се търси качество, така че да не го мисля следващите 20 години. Цената не е решаваща, стига да не е 4-цифрена, нале... :)


Ако ще да е грил тиган, гледай да не е кръгъл - много по-удобно ще ти е. А иначе от гледна точка на качеството основен показател  е тежестта - тя ще ти покаже става ли не става ли. Незалепващо покритие задължетно, да не си късаш нервите.  

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, RaptoR said:


Ако ще да е грил тиган, гледай да не е кръгъл - много по-удобно ще ти е. А иначе от гледна точка на качеството основен показател  е тежестта - тя ще ти покаже става ли не става ли. Незалепващо покритие задължетно, да не си късаш нервите.  

Т.е. да търся чугунен, тъй ли? Само че те обикновено са без някакво специално покритие. Ако е незалепващ, обикновено отдолу е халумин, което пък го прави не-много-тежък. 

Този Тефал от линка ми минава ли в категория "качествен и хубав"? Има го и в квадратен вариант.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, deus_pld said:

Т.е. да търся чугунен, тъй ли? Само че те обикновено са без някакво специално покритие. Ако е незалепващ, обикновено отдолу е халумин, което пък го прави не-много-тежък. 

Този Тефал от линка ми минава ли в категория "качествен и хубав"? Има го и в квадратен вариант.


Не е задължително да чугунен, за да е тежък. Прато ако е вестник в ръката ти - бегай...  
Трябва ти масивно, дебело дъно

Edited by RaptoR
Link to comment
Share on other sites

Чугунените са страхотни, също така и чугунените съдове за готвене. В заведението готвим дърпано телешко и свинско в чугунени съдове, на ниска температура, всичко става страхотно, смея да твърдя, че се получава по-добре от суви.

Link to comment
Share on other sites

http://www.samozamen.com/amt-i-e285bbq-индукционен-тиган-барбекю-amt-28x28-cm 

Гледам ето този в Метро в момента. Пред него Тефала изглежда като играчка. :) Остава само да реша дали ми се дават 170 камъка за него :)

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, XMD said:

Чугунените са страхотни, също така и чугунените съдове за готвене. В заведението готвим дърпано телешко и свинско в чугунени съдове, на ниска температура, всичко става страхотно, смея да твърдя, че се получава по-добре от суви.


То тва две мнения няма, но си е мнооого играчка.... 

Edited by RaptoR
Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, XMD said:

Чугунените са страхотни, също така и чугунените съдове за готвене. В заведението готвим дърпано телешко и свинско в чугунени съдове, на ниска температура, всичко става страхотно, смея да твърдя, че се получава по-добре от суви.

Кое ви е заведението, да дойда да опитам :) Може и на ЛС. 

Link to comment
Share on other sites

Значи тигана е само един. Марката е Lava. Преди ги имаше в Метро, сега не знам. Чугун, незалепващ, страхотен. Ползвам го от 6-7 години…никакви забележки.
За да е добре приготвено всичко в грил тиган, ребрата трябва да са му възможно най-високи , за да се доближим до печене, а не пържене. Когато търсих, Lava беше единствения с ребра над 6 мм, до като всичко останало беше почти плоско. И още нещо, боклук на Тефал не си взимай. Дори в скъпите им серии нещата са трагични. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, RaptoR said:


То тва две мнения няма, но си е мнооого играчка.... 

Така е, взимане на животното, транжориране, подготовка на месото от предния ден, на другия 9 часа печене, но пък става един път и знаеш какво ядеш :)

 

2 hours ago, deus_pld said:

Кое ви е заведението, да дойда да опитам :) Може и на ЛС. 

Заведението ни е за бързо хранене, с обедно меню, в което за съжаление няма как да включим подобни неща. 

Споделям ти опит от едно начинание, с което аз и жената се захванахме покрай Ковид пандемията, от любов към готвенето и здравословната храна. 
Накратко, гледаме 5 оранжерии със всякакви зеленчуци, без никакво торене и пръскане с химикали и се свързахме с хора, които гледат доказано, изцяло пасищни животни. 
По заявка на клиента(основно приятели за сега) им приготвяме за събитието храна, та така споделям за свинско и телешко, че става уникално в чугунени съдове.

 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, XMD said:

Споделям ти опит от едно начинание, с което аз и жената се захванахме покрай Ковид пандемията, от любов към готвенето и здравословната храна. 
Накратко, гледаме 5 оранжерии със всякакви зеленчуци, без никакво торене и пръскане с химикали и се свързахме с хора, които гледат доказано, изцяло пасищни животни. 
По заявка на клиента(основно приятели за сега) им приготвяме за събитието храна, та така споделям за свинско и телешко, че става уникално в чугунени съдове.

 


Тука наострих уши. Да знаеш, че аз сега започвам развъждане на овце порода Съфолк, за чието месо слушам само уникални истории. Вероятно още догодина може да има мъжки агнета за продажба, като при тази порода теглото не е проблем да бъде и 60 кг - вкусовите качества се запазват. 
Като цяло шапка ти свалям за начинанието. И не е лошо да можем и ние да поръчаме нещо някой път :gangstah:

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Mockingbird said:

Така си е. Най-добрите съдове за готвене според мен са чугун и керамика/глина.


Аз за какво изкупувам на Стефан сачовете, подниците и квото се сетиш.... Ако искаш нещо свирни, за тебе няма надценка. 

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, Mockingbird said:

Значи тигана е само един. Марката е Lava...

Тези съм ги пропуснал, сега им разглеждам сайта, наистина изглеждат чудесно. На първо четене си харесах ТОВА . Освен като грил тиган може да се ползва и за задушаване, и за печене във фурна, барабар с капака. Утре ще огледам отново на спокойствие и направо поръчвам. Баси, вчера дадох 50 и кусур лева за тъпа компютърна мишка, дето ще е строшена след 3 месеца, тука за 80 взимаш нещо вечно...

Хубаво, че не го купих оня от МЕТРО, сега щеше да ме е яд. Макар че и той действително изглеждаше отлично. 

 

43 minutes ago, XMD said:

Накратко, гледаме 5 оранжерии със всякакви зеленчуци, без никакво торене и пръскане с химикали и се свързахме с хора, които гледат доказано, изцяло пасищни животни. 
По заявка на клиента(основно приятели за сега) им приготвяме за събитието храна, та така споделям за свинско и телешко, че става уникално в чугунени съдове

 

Доста интересно звучи наистина и с удоволствие бих се възползвал от офертата за някой следващ повод (примерно рожденият ми ден след месец). Така че все пак може да оставиш някакви координати на лично. Ако искаш, разбира се. :)

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Mockingbird said:

Хъм, някой дрът сач, напоен като юница след водопой не бих отказал….:rolleyes:


Че толкова ли не можа да си стартираш сача??? Работа за нула време. След това на пшърво готвене правиш гърди с кост ето така, както аз го правя почти всяка седмица:

275303646_10226143602874138_336245111779

Link to comment
Share on other sites

Аз имам подобен на Този.

Но моят е червен с черна вътрешност. Тигана е чуден.

Виден, искам стар, употребяван сач на поне 10 години. Иначе знам как да си го подготвя….
 

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Mockingbird said:

Виден, искам стар, употребяван сач на поне 10 години. Иначе знам как да си го подготвя….


Ми освен да ти дам един от първите ми, не си ли лекинко нагъл хахахахахахах

Edited by RaptoR
Link to comment
Share on other sites

On 5/31/2022 at 10:10 PM, RaptoR said:


Тука наострих уши. Да знаеш, че аз сега започвам развъждане на овце порода Съфолк, за чието месо слушам само уникални истории. Вероятно още догодина може да има мъжки агнета за продажба, като при тази порода теглото не е проблем да бъде и 60 кг - вкусовите качества се запазват. 
Като цяло шапка ти свалям за начинанието. И не е лошо да можем и ние да поръчаме нещо някой път :gangstah:

Благодаря! Адмирации и за твоето начинание! Задължително ще се чуем за Гергьовден и Великден догодина  :)

 

On 5/31/2022 at 11:03 PM, deus_pld said:

 

Доста интересно звучи наистина и с удоволствие бих се възползвал от офертата за някой следващ повод (примерно рожденият ми ден след месец). Така че все пак може да оставиш някакви координати на лично. Ако искаш, разбира се. :)

Покрай всичката работа, нещата ни се случват бавно, трябва ни още време , да тестваме и проверим и изпипаме всеки детайл. Желанието ни е да си направим меню с по 3-4 различни  свински, телешки и агнешки ястия като сме готови, ще пиша с удоволствие. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, XMD said:

Покрай всичката работа, нещата ни се случват бавно, трябва ни още време , да тестваме и проверим и изпипаме всеки детайл. Желанието ни е да си направим меню с по 3-4 различни  свински, телешки и агнешки ястия като сме готови, ще пиша с удоволствие. 

 

Емм, ще чакаме... :) 

Успех!

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, RaptoR said:


Ми освен да ти дам един от първите ми, не си ли лекинко нагъл хахахахахахах

Тоа па… Нагъл… Ти сам се предложи, що аз да съм нагъл….?:rolleyes:

Ще си взема една чугунена Лава и ще си реша кулинарните мерци за сачоприготвяне….:ninja:

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Mockingbird said:

Тоа па… Нагъл… Ти сам се предложи, що аз да съм нагъл….?:rolleyes:

Ще си взема една чугунена Лава и ще си реша кулинарните мерци за сачоприготвяне….:ninja:


Мноооооого далеч си от истината.... Глинените съдове са незаменими, така както и чугунените съдове и медните съдове... Та с чугун мераците ти за сачоприготвяне остават на хоризонта... 

Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, XMD said:

Покрай всичката работа, нещата ни се случват бавно, трябва ни още време , да тестваме и проверим и изпипаме всеки детайл. Желанието ни е да си направим меню с по 3-4 различни  свински, телешки и агнешки ястия като сме готови, ще пиша с удоволствие. 


А ние ще дебнем и ще чакаме!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...