Jump to content
BulForum.com

LCD монитори. Какъв да си купим?


FalleN_213

Recommended Posts

аз имам един въпрос. онзи ден сутринта преди работа си включих пц-то и всичко си беше ок, след което го спрях и отидох на бачкане. вечерта обаче като го пуснах пак целият екран на монитора даваше само бяло :lol: вчера го занесох на сервиз, но ми е интересно какъв е проблемът и дали ще се оправи, или само ще го закрепят и ще се ходи по сервизи докато е в гаранция :( моделът е samsung 931c

 

 

Почти съм сигурен , че ще ти бъде сменен с нов :) На моя близка Филипс-а на няма и месец стана по същия начин( нито меню му работи , само седи бял екран) и в сервиза пак не са питали нищо. След 2 дни вече беше подменен с чисто нов , опакован и т.н.

 

Едит: Да, чисто бял е целия екран и ни приема-ни предава

Edited by transporterpld
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

аз използвам acer 1916 was вече 6 месеца без проблем има страхотна картина (мразя самсунг калпава марка :punk

И защо и как прецени че Самсунг са 'калпава' марка??? :confused Сподели та да знам да не си купувам повече :angry:

А да попитам тоя бял екран буквално бяло ли е или нещо... :huh: Защото не съм виждал

Link to comment
Share on other sites

аз използвам acer 1916 was вече 6 месеца без проблем има страхотна картина (мразя самсунг калпава марка :punk

 

Ай стига бе момче, ти изби рибата... Acer били хубави монитори... то от Acer трудно се намира нещо по-скапано... е не е невъзможно но е трудно... пък и дейзи все още не са се включили в надпреварата за най-ефтин/скапан монитор както направиха с цифровите фотоапарати, но знае ли се... Виждал съм няколко Acer-a - и 17" и 19" - всичките са пълна трагедия, сравнени със другите монитори на които съм работил - Samsung, Sony, Hyndai, Dell и MAG... Айде MAG-овете и те се конкурират по "смотаност" с Acer-ите но Acer са далеч по-напред по "насраност". А за твое сведение преди време гледах един Samsung 18.1" и аналогичното Sony 18.1" - лично ги гледах на видео карта Matrox с DVI за да е най-обективен теста и Samsung-a извади малко по-добра картина и затова и него си го купих (беше 2002-ра година). Работих на въпросният Samsung от началото на 2002-ра до средата на 2005-та ако не се бъркам и бях много доволен през цялото време, смених го за Dell 20" защото разделителната способност на 20"-вия е 1600х1200 а на всички 17-до-19" е 1280х1024, а не зщото се е развалил или нещо съм бил недоволен от него.

 

Твоята работа с хваленето на Acer-ите е малко като един приятел от моето детство - имаха зазка и се скъсваше да я хвали колко е хубава и колко смотани били другите и кое било по-хубаво на зазката... и така докато не си купиха лада, после взе да хвали ладата... айде спри да говориш глупости че и гаргите ще ти се смеят.

 

Единствено ако твърдиш че за същите параметри Acer-a ще е по-ефтин или за същите пари вместо 17" Samsung ще купиш 19" Acer - тогава бих се съгласил с известни уговорки.

Link to comment
Share on other sites

ами имах телевизор и видео на тази марка исе прецакаха бьрзо поедно време имах и монитор самсунг носе развали и затова залагам на изпитани марки .но всичко е вьпрос на претпочитане ;)

Link to comment
Share on other sites

ами имах телевизор и видео на тази марка исе прецакаха бьрзо поедно време имах и монитор самсунг носе развали и затова залагам на изпитани марки .но всичко е вьпрос на претпочитане ;)

 

Ако са се прецакали по едно и също време щото не става много ясно от твоя постинг, може да има нещо общо с токов удар или нещо друго, ако просто са се прецакали бързо предполагам са били гаранционни и са ти ги сменили. Аз пък имам доста неща на самсунг и най-доволен съм от една пералня която да чукна на дърво не е мръднала последните 10тина години и все още има екстри дето повечето от нормалните перални ги нямат (а не е като да съм дал 1 вагон пари за нея - просто 2но по-скъпа от един насран Fagor беше и се зарибих по това че люка се отваря с копче а не с дърпане на някаква ръчка).

 

Ако смяташ че Samsung не е изпитана марка, би ли ме осветлил кое според теб е изпитана марка? Или освен Sony друго не признаваш? Само че като гледам с този монитор Acer нещо не ми се връзва...

 

btw. успях да преброя към 5 правописни грешки, без да проим пунктуацията... :bgrin:

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

@djadomraz Остави го виж че говори наизуст, някой му споменал нещо и той ся перифразира.

Самсунг са най-комплексната марка - качествена изработка/цена/функционалност/разновидност от продукти.

Съжелявам за offtopica : :)

Link to comment
Share on other sites

Какво погнахте човека и аз съм имал точно същия проблем като него.Най-вече съм си патил от ГСМ-и 2 броя лични а колко още съм видял изпаткали да не говоря(гаранционни на приятели).На единия ГСМ ми се изпатка калпавия софтуер,а на другия някав чип и на 2-та се оказа фабричен дефект на дадения модел още в гаранция.Имах и ТВ и фотоапарат което също се прецакаха докато бяха гаранционни.

 

Иначе неспоря добри екстри предлагат,евтини са ама на едно 40% от техниката иm се разваля докато e oще в гаранция.При мен лично се разваляха на 100% и затова аз се зарекох Самсунг вече НИКОГА!

 

За мен марките за черна техника са главно Филипс,Сони,ЛГ и доста съм доволен от японската марка Фунай но не е много разпространена.

Edited by jozo
Link to comment
Share on other sites

Какво погнахте човека и аз съм имал точно същия проблем като него.Най-вече съм си патил от ГСМ-и 2 броя лични а колко още съм видял изпаткали да не говоря(гаранционни на приятели).На единия ГСМ ми се изпатка калпавия софтуер,а на другия някав чип и на 2-та се оказа фабричен дефект на дадения модел още в гаранция.Имах и ТВ и фотоапарат което също се прецакаха докато бяха гаранционни.

 

Чакай сега... ако ще говорим за GSM-и е друга тема. Аз един GSM Samsung дотолкова се бях ядосал че исках да го хръвлям в реката, сестра ми ме спря и го взе за себе си. По-некадърен софтуер не бях виждал а 2ма приятели преди това ме убеждаваха колко хубав е Samsung T100. По-голямо дърво сигурно единствено умишлено може да се направи...

 

 

За мен марките за черна техника са главно Филипс,Сони,ЛГ и доста съм доволен от японската марка Фунай но не е много разпространена.

 

За монитори специално и самсунг бих ги сложил тука... не твърдя че са най-добрите, поне в момента, 2002-ра определено онзи модел на самсунг който си купих вадеше по-добра картина от аналогичното сони, година и нещо следващия модел на сони пък беше по-добър от моя Samsun и така.... Sony определено са най-хубави ама на 2х цени за същите възможности.

Link to comment
Share on other sites

Чакай сега... ако ще говорим за GSM-и е друга тема. Аз един GSM Samsung дотолкова се бях ядосал че исках да го хръвлям в реката, сестра ми ме спря и го взе за себе си. По-некадърен софтуер не бях виждал а 2ма приятели преди това ме убеждаваха колко хубав е Samsung T100. По-голямо дърво сигурно единствено умишлено може да се направи...

 

Ами не само за ГСМ-и говоря и за всякаква тяхна техника която съм имал.Аз че съм си карък ми е ясно ама никоя друга марка не ми се е разваляла така.

 

За монитори специално и самсунг бих ги сложил тука... не твърдя че са най-добрите, поне в момента, 2002-ра определено онзи модел на самсунг който си купих вадеше по-добра картина от аналогичното сони, година и нещо следващия модел на сони пък беше по-добър от моя Samsun и така.... Sony определено са най-хубави ама на 2х цени за същите възможности.

 

Ако ще говорим за монитори само за мен най-добрите са Делл.Просто не са по джоба ми да си купувам тяхни монитори инак с удоволствие бих си ползвал тази марка.Старото ми ЦРТ Делл небих сменил с никой Самсунг.............

Link to comment
Share on other sites

И аз още не спирам да се кефя на моя Dell. Великолепен монитор за цената си, а дори и над нея.

Samsung в момента като се замисля имам само микровълнова, която взех преди 3-4 месеца за ~170 лв. Засега съм страшно доволен. Леко е завишена цената, но пък е с грил, керамично покритие и има куп функции. Не мисля да си купувам нещо друго тяхно, но ако ще го правя, то може да е HD телевизорче.

Link to comment
Share on other sites

дайте съвет за лсд тв.насочил съм се към 32" и до 1300лв.ще се ползва основно за гледане на тв през "евроком" на този етап.

http://technomarket.bg/product_detail.php?...uct_id=09023396

http://technomarket.bg/product_detail.php?...uct_id=09027412

примерни модели

мерси

 

лека грешка.объркал съм темата.

Edited by drugdealer
Link to comment
Share on other sites

дайте съвет за лсд тв.насочил съм се към 32" и до 1300лв.ще се ползва основно за гледане на тв през "евроком" на този етап.

http://technomarket.bg/product_detail.php?...uct_id=09023396

http://technomarket.bg/product_detail.php?...uct_id=09027412

примерни модели

мерси

3 теми по-надолу в секцията със 'закарфичени теми' ще намериш точно темата, в която се обсъждат точно LCD TV ;)

Link to comment
Share on other sites

Някой да има впечатления от Hanns-G? В Ерата има обявена цена зе следния монитор. Някой друг производител предлага ли 28 инча? Ако не, какво бихте препоръчали от 22 инчовите?

 

28''LCD HANNS-G 3ms HG281DP

1015.20

Монитор Hanns-G HG281DP LCD 28_ WXGA 1920x1200 3ms 500cd/m2 800:1 TCO'06 HDMI New - 36 мес.гар.

Link to comment
Share on other sites

Това 28" е някакъв много странен стандарт. 27" са нормалните монитори около този размер. 24", 27", 30".

 

Тук ще намериш мнения за монитора: http://www.newegg.com/Product/Product.aspx...N82E16824254026

 

Hanns-G са монитори на фирмата Hannstar, която е производител на TFT матрици, но почти никой или никой от големите марки не им ползва матриците в собствените си монитори. Hanns-G са low-cost монитори и влизат в обсега на хората единствено заради цената си, но за качество - не мога да говоря, но ще е очаквано average или bellow average (според мен).

 

Тоя Viewsonic изглежда е със абсолютно същата матрица, което значи че няма да е зле: http://www.newegg.com/Product/Product.aspx...N82E16824116084

 

27.5/28 изглежда само hannstar правят: http://www.hannstar.com/frontend_e/product...etail.jsp?sn=99

техния обаче е рейтнат на 5мс, вместо на 3, но overdrive-а си казва думата явно.

Link to comment
Share on other sites

Ако ще говорим за монитори само за мен най-добрите са Делл.Просто не са по джоба ми да си купувам тяхни монитори инак с удоволствие бих си ползвал тази марка.Старото ми ЦРТ Делл небих сменил с никой Самсунг.............

 

Dell не произвежда монитори. Само бранда е техния на предния панел на монитора. Не се заблуждавайте. Мониторите брандирани като Dell се правят по поръчка за тях от компании които произвеждат монитори. Поне аз така мисля.

Link to comment
Share on other sites

Dell не произвежда монитори. Само бранда е техния на предния панел на монитора. Не се заблуждавайте. Мониторите брандирани като Dell се правят по поръчка за тях от компании които произвеждат монитори. Поне аз така мисля.

Така е...имам 2 Dell-a (21" & 19") - чисти Sony Trinitron (даже и надписа си стои горе вляво).

Link to comment
Share on other sites

Мониторите брандирани като Dell се правят по поръчка за тях от компании които произвеждат монитори. Поне аз така мисля.

Абсолютно си прав! Дел не произвеждат нищо, те са търговска марка! Правят качествен контрол на по-евтини производити и после продават пак евтино. Дел са оринтиратни към нискобюджетните решения. Горе-долу такова е и положението и за другите "маркови" неща независимо дали са компоненти, монитори или лаптопи.

Един приятел скоро си взе монитор и след доста проучвания каза, че на българлския пазар най-доброто, което може да се намери са монитори от високият клас на EIZO, ACER, NEC и Вelinea (Да, белинея :) ). Става дума за монитори с матрици MVA или I-IPS, който имат точто 16,7 милиона цвята.

А който иска нека живее с блаженното заблуждение колко добри са SONY, LG, SAMSUNG, PHILIPS, DELL и т.н.Тези марки правят добри телевизори (даже и не всички от тях) :) Не може да си купиш хардуер от магазин, на чиито съседен щанд продават прахусмукачки или домати и краставици и да разправяш как това било най-доброто в света :) А в тея магазини цените не са ниски и при високия клас монитори разликата не е голяма спрямо аналогичен модел на EIZO например.

Edited by notor1ous
Link to comment
Share on other sites

EIZO е най-доброто (даже 5 години гаранция дават), но предпочитам да си взема 22" вместо 19" за същите пари :)

 

Лошото е че и те ползват части и матрици от други производители...Даваш пари за ЕIZO-матрицата бъгсунг :sick

Link to comment
Share on other sites

Лошото е че и те ползват части и матрици от други производители...Даваш пари за ЕIZO-матрицата бъгсунг :sick

Samsung произвеждат доста от панелите за високия клас монитори. Но не съм виждал из магазините монитори на Самсунг с MVA или IPS матрици (не, че съм гледал достатъчно).

Link to comment
Share on other sites

Samsung произвеждат доста от панелите за високия клас монитори....

 

Може и така да е,просто към тая фирма имам много големи резерви по отношение на качеството...

Link to comment
Share on other sites

Може и така да е,просто към тая фирма имам много големи резерви по отношение на качеството...

аз също, аз също ... но това мога да го кажа само за ниския клас от продуктите им.

Link to comment
Share on other sites

аз също, аз също ... но това мога да го кажа само за ниския клас от продуктите им.

 

Във високия клас варианти много,когато парите не са проблем за тая фирма нЕма и да се сетиш B)

Link to comment
Share on other sites

аз също, аз също ... но това мога да го кажа само за ниския клас от продуктите им.

Определено в ниския клас не са нещо особенно :) Аз сега се зарибих и гледах разни монитори в prad.de. На самсунг ми направиха впечатление два монитора, които са с PVA матрици (този тип се води алтернатива на MVA и е изцяло разработка на самсунг). Моделите са 940T и 971T, когато имам възможност ще отида до някой магазин да ги видия кво правят.

Иначе EIZO със самсунг матрици съм виждал на живо и са много добри.

Link to comment
Share on other sites

Трябва ми 19-инчов монитор за чертане. Високо бюджетните класове горе долу ги познавам, но в момента ме сполетяха и други харчове в още посоки. :) Във врезка с това, какъв 19-инчов монитор ще ми препоръчате, като най-важното ми изискване е да изобразява чисти, тънки, черни линии на бял фон и да не дразни очите.

Мерси предварително :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...