Jump to content
BulForum.com

LCD монитори. Какъв да си купим?


FalleN_213

Recommended Posts

Na men ne mi e za po-golqmata rezoliuciq samo zaradi cifrite. Az iskam poveche pikseli natypkani v po-malyk ekran, za da ima cvetove koito da mi govorqt i tochki koito ne se vijdat. Iskam kartinata da mi e kato na Nokia E60, kydeto pikselite sa nablyskani edin v drug. Ideqta mi e da ima po-malko razstoqnie mejdu tochkite qvno.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Eto tozi monitor si vzeh v4era ot Technopolis za 400 lv.Interesno mi e kakvo mislite za nego ?

 

Първо да кажа че това е мое мнение и не задължавам някой да се съгласява.

1.Много си се набутал че си го взел от Технополис, първо щото нямаш РЕАЛНО гаранция второ щото са ти хакнали поне 20 30 лева горница от някоя компютърна фирма.

2.За мен контраста 600:1 за 20,1" монитор 2007 година е хипер малко.Ако беше 17" добре ама за 20,1" ми се вижда много малко.

3.Времето за реакция от 8 мс. ми се вижда също много малко.

4.Дизайна май изобщо липсва и реално на нищо не прелича тоя монитор освен на "Хм черен правоъгълник" :P

 

П.П.Като сравних май не е много и икономичен от консумация на електричество.Конкурентите са с по около 15 20 вата по икономични.

Edited by jozo
Link to comment
Share on other sites

Първо да кажа че това е мое мнение и не задължавам някой да се съгласява.

1.Много си се набутал че си го взел от Технополис, първо щото нямаш РЕАЛНО гаранция второ щото са ти хакнали поне 20 30 лева горница от някоя компютърна фирма.

2.За мен контраста 600:1 за 20,1" монитор 2007 година е хипер малко.Ако беше 17" добре ама за 20,1" ми се вижда много малко.

3.Времето за реакция от 8 мс. ми се вижда също много малко.

4.Дизайна май изобщо липсва и реално на нищо не прелича тоя монитор освен на "Хм черен правоъгълник" :P

 

П.П.Като сравних май не е много и икономичен от консумация на електричество.Конкурентите са с по около 15 20 вата по икономични.

 

Blagodarq za iz4erpatelniq komentar ovajavam ti mnenieto no kato gi sravnqahme s drugite monitori (17-19 inch.) toq napravo se predstavqshe perfectno i glavno zatova go vzeh.

Link to comment
Share on other sites

Blagodarq za iz4erpatelniq komentar ovajavam ti mnenieto no kato gi sravnqahme s drugite monitori (17-19 inch.) toq napravo se predstavqshe perfectno i glavno zatova go vzeh.

Каквото такова, радвай му се ;)

 

Ако има как да го шитнеш - Samsung 2032BW е монитора - 2ms, дизайн без конкуренция, отлична цена и т.н. BENQ мониторите по дефолт са с най-ужасната възможна калибрация (т.е. липса на такава и реално точно обратното). Човек ще си помисли, че нарочно цветовете ги правят някакви супер различни от реалността.

Link to comment
Share on other sites

Дам Dreamer е много прав ако можеш да шътнеш и да го смениш с друг няма да сбъркаш.Обаче ако ти харесва хич да не ти пука какво ти казваме ;) Иначе за тоя Самсунг дето ти го препоръчват бая(поне за мен) трябва да се ръснеш ...........

Link to comment
Share on other sites

Каквото такова, радвай му се ;)

 

Ако има как да го шитнеш - Samsung 2032BW е монитора - 2ms, дизайн без конкуренция, отлична цена и т.н. BENQ мониторите по дефолт са с най-ужасната възможна калибрация (т.е. липса на такава и реално точно обратното). Човек ще си помисли, че нарочно цветовете ги правят някакви супер различни от реалността.

Вчера го взех, харесва ми много, обаче за 1680х1050 си трябва 22-инчовата версия, ама като посъбера пари :)

Link to comment
Share on other sites

Вчера го взех, харесва ми много, обаче за 1680х1050 си трябва 22-инчовата версия, ама като посъбера пари :)

И на теб честито! И на мен ми се иска да се обзаведа с него, но реално нямам нужда тъй като имам S-PVA 19". Пфу!

 

А за това зависи, на някой им е много разделителната, на други им е малко. Един приятел ако имаше 20" с 1920x1080 щеше веднага да си го вземе заради малкия пиксел. Това му е манията ;) На други хора пък иконките и текста при такава резолюция им са малки. Но това са просто зависимост- от какво разстояние се гледа монитора, как е зрението на даден човек и така нататък.

Link to comment
Share on other sites

А каква по-точно е разликата между 2032bw и 226bw? Защото аз като гледах, май 226 е по-добър, а вие тука само 2032 хвалите.

Имаш предвид 2232BW и 226BW? Разликата е в дизайна и а 2232BW е по-новия модел и евентуално може да има разлика в електрониката и RTC контрола.

 

2032BW е 20". В случая между 2032BW и 206BW първия печели заради цената си. Същото е и с 226BW и 2232BW макар там разликата да е 30 кинта само, но при липса на разлики... нали.

Link to comment
Share on other sites

Значи разликата е единствено в дизайна? Хм. Странно. Аз четох ревю за 226 и автора го сложи напред във всяка една категория. По принцип съм негативно настроен към техника Samsung. А как се сравняват мониторите на Samsung със същия клас монитори на Iiyama. И ценово и като качество? Iiyama CRT бяха много скъпи монитори. Почти с 50% по-висока цена от повечето други марки.

Link to comment
Share on other sites

Нали някой търсеше монитор с висока разделителна способност и да е компактен. Ето един - намерих го случайно:

 

http://computers.pricegrabber.com/flat-pan...itors/m/609120/

 

само дето пишат че ставал само за статични картини и примерно редактиране на снимки но не и за филми какво остава за игри (то и цената му е готина)

Link to comment
Share on other sites

Значи разликата е единствено в дизайна? Хм. Странно. Аз четох ревю за 226 и автора го сложи напред във всяка една категория. По принцип съм негативно настроен към техника Samsung. А как се сравняват мониторите на Samsung със същия клас монитори на Iiyama. И ценово и като качество? Iiyama CRT бяха много скъпи монитори. Почти с 50% по-висока цена от повечето други марки.

Сравняват се като кажеш 2 конкретни модела :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Вчера бях в техномаркет-а до метро и видях един Viewsonic VX2235WM и ми се наби на окото доста добри цветове вадеше спрямо другите монитори и се чудя може ли някой да сподели дали е добро мониторче

също самсунг 2032bw и 2232bw са ми интересни а евентуално и HP LP1965 мисля е добър вариант и мисля не е с тн матрица но нз трудна работа :)

Link to comment
Share on other sites

аз си купих през далечната вече 2005 Сони и трябва да кажа че сравнение с всички други,Сони просто са ненадминати...като контраст между цветовете,дълбочина и въобще застани до Сони и до някой друг и се вгледай и сам ще откриеш разликата.

Миналата седмица един приятел си купи Вюсоник 19' широкоекранен за изумителните 360 лева(за моя дадох 530 и то в промоция,17'),но въобще не ми харесва като цвят,размазано ми седи след Сонито и това си е.

Та моя съвет е-така и така ще купуваш на изплащане -Сони и няма да съжаляваш никога!!!Качеството си има цена.

Гледай на черен фон за изгорели пиксели-моя има един ,но е в горния десен и не дразни.

Link to comment
Share on other sites

То хубаво ми препоръчваш сони ама има редим малък проблем всички сонита по магазините са последни бройки разнообразието е много малко (сони спряха да произвеждат монитори)та ако не е някой от споменатите с тн матрица може да е HP LP1965 който е с по-добри ъгли предполагам и цветовете но не се знае в последстевие ще се види вече какво ще ми хареса

Link to comment
Share on other sites

аз си купих през далечната вече 2005 Сони и трябва да кажа че сравнение с всички други,Сони просто са ненадминати...като контраст между цветовете,дълбочина и въобще застани до Сони и до някой друг и се вгледай и сам ще откриеш разликата.

Миналата седмица един приятел си купи Вюсоник 19' широкоекранен за изумителните 360 лева(за моя дадох 530 и то в промоция,17'),но въобще не ми харесва като цвят,размазано ми седи след Сонито и това си е.

Та моя съвет е-така и така ще купуваш на изплащане -Сони и няма да съжаляваш никога!!!Качеството си има цена.

Гледай на черен фон за изгорели пиксели-моя има един ,но е в горния десен и не дразни.

Сони и да искаш да купиш - няма как. Не произвеждат вече към две години монитори за масовия пазар. Сони иползваша в мониторите си матрици на AUO и LG.Philips. И двете не могат да се похвалят с кой знае какво черно, но ако на твоя монитор е имало стъкло отпред ефекта е ясен - атрактивно черно, но други минус, които произлизат от това.

 

teddko, не е лош на вид, но за малко повече пари можеш да си вземеш 19", стига да искаш такава.

 

OutSider, на дизайн и двата монитора са атрактивни и бих се зачудил кой да взема. VX-а има колонки, докато 2232BW пък е 2ms... освен да им видиш картинката и да решава на място.

 

LP1965 изглежда добре, ако ти се дават толкова пари за 19" и смяташ, че си струва - давай (според мен си струва, но бих се насочил към S-PVA - 971P).

Link to comment
Share on other sites

Благодаря Dreamer иначе за тоя филипс мога да кажа в универистета сме с такива поне в залата която аз карам въобще не ми харесват нз дали просто не са настроени но ако това което виждам е настроения им вариант...бих стоял далеч от него но най-добре наистина е да се отиде и на място да се пуснат мониторите особенно ако може един до друг така се прави най добра преценка

Link to comment
Share on other sites

докато 2232BW пък е 2ms...

 

Абе тия 2ms са ала-бала. Мерят ги от сиво до сиво... Не от черно до бяло. Реалното е доста повече от 2...

 

За тонколони - аз бих предпочел монитор без такива - никакво качество не вадят а и си имам едни 2+1 на creative - хем са малки хем на бас-а си подпирам краката като се протегна :)

Link to comment
Share on other sites

За тонколони - аз бих предпочел монитор без такива - никакво качество не вадят а и си имам едни 2+1 на creative - хем са малки хем на бас-а си подпирам краката като се протегна :)

И аз и аз... ма мойто само дето е 5.1 и са лоджитек. Иначе някакви мненийца за тоз монитор: HP, блазни ме размера и цената...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...