Jump to content
BulForum.com

LCD монитори. Какъв да си купим?


FalleN_213

Recommended Posts

@djadomraz, май не ми схвана насочеността на поста....Моето си беше единствено реплика към Botev1912 за главоболието, в смисъл...че не на всички CRT-та боли глава. Иначе съм далеч от мисълта да пропагандирам CRT пред TFT (преди 5 години сигурно щях :P ) - заемат по-малко място, по-леки са, качествените модели вече имат добро цветопредаване, ъглите на видимост им оправиха....вече има модели и с 2ms...какво повече му трябва на човек... :rolleyes:

 

А иначе за главоболието....на разфокусиран TFT също може да те боли глава....както и след препиване. :laughing:

Edited by Midex
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ами да на аналоговия е, защото нямам кабел за DVI. Видеото ми е Radeon 9550 и е с VGA + DVI-D, ще стане ли с аналоговия кабел и с една приставка, която имам (аналогов към цифров), която незнам как се нарича:), или трябва да си купя DVI кабел?

 

Трябва да си вземеш DVI кабел инак няма да работи на дигитален а ще си е пак аналогов с тази приставка.Незнам защо на тея монитори невключват такъв кабел в комплекта.Иначе не се страхувай да го пържеш на 75 херца докато има гаранция.Иначе аз и на 60 и 75 не усещам никва разлика. :)

Edited by jozo
Link to comment
Share on other sites

Здравейте, решил съм да си купувам монитор 19" или 20" TFT - бях се насочил към Dell 2007WFP , но разбрах че става с много

чакане, обадих се в софия в 2 фирми, едната каза че ги внасят от Ирландия ,а другата че са от Чехия, трябвало да чакам около

30 дни, едната беше ЦАПК Прогрес, те очаквали ( не със сигурност ) някаква партида в близките 2-3 седмици, и за сега нямали

на склад точно тоя модел ,а модела си го бива иначе поне от мненията които съм чел за него :) .

Та монитора ще го ползвам за дизайн и програмитене основно, не ме интересува много от гледна точка на игри, тия работи за

2 , 5, 8, 10 ms reposne са чиста ала бала, старото ми LCD беше с 16 ms и никакви мъглявини, замазвания и т.н. не съм заелязал

Та искам да попитам тези ,които ползват 19" или 20" TFT да препоръчат модел от които са доволни и евентуално от коя фирма са

го закупили (има ли гаранция, за колко години е, дори за изгорели пиксели и т.н.)

А и искам да е widescreen ( да мога да събера поне две А4-ки :) )

 

p.s. Някой има ли впечатления от Asus модели или Hanns.G модели

- Asus MW201U

Линк

 

- Hanns.G HW223DP

Линк

 

Просто искам да не е много зърнеста картината, да няма сенки между пикселите, 1600х1200 , 1680х.. и т.н. мисля че ще е добре, докато за един 22" 1680х1050 ми се струват алък брой пиксели, затова някой който има такъв ако може да изрази мнение :)10х!

Link to comment
Share on other sites

И на мен ми казаха, че нямат от Dell-a по телефон, но като отидох на място имаха 2 броя и взех единия. Моето мнение е наистина да си поръчаш такъв защото е невероятен. Моделите, които си посочил за ужасни и нямат нищо общо с качеството на Dell-a. Ето и цитат на мой пост (пак с цел да го препоръчам), за да не се повтарям, а и назад в темата съм писал за него.

 

Мониторът е с S-IPS матрица и е на невероятно ниска цена за такъв клас монитори - около 750лв. Просто от очарован съм от качеството на изработка и работата на дисплея. Матрицата е 16ms, но нека това не те плаши, тъй като е същата използвана и в по-бързия NEC 20WGX2, т.е. ако ти писне дизайна - при игрите и филмите няма да има проблеми. Ъгълът реални 178 градуса, конрастът е 800:1, има USB входове, Picture-in-picture опция, D-SUB, DVI, S-Video, Composite входове, въртящ екран и още куп екстри. А и Wide се изненадах колко е подходящ за дизайн, пък и инч повече от EIZO-то, което си дал. Монитора е перфектен, просто няма място за колебание.

Вносители на Dell са ЦАПК Прогрес и Index-Bulgaria. При първите е с 50 лв по-евтино и го имат на склад (поне аз като го взимах имаше още една бройка). При вторите се капарира 50% и ти го носят след месец.

И една забележка. Тъй като Dell имат една лотария с матриците - S-IPS/P-MVA - е добре да се погледне какво пише на кашона. Моя си беше последна 4-та ревизия, произведен в Чехия => е с най-добрата S-IPS матрица. Така че ако решиш да купуваш е добре да погледнеш кашончето. За Европа мисля, че качествените бройки се правят в Чехия, но всъщност където и да са, трябва ревизията да е 04.

 

Ако ще дизайнваш, забрави за нещо различно от S-IPS матрица, това ми е съвета.

Link to comment
Share on other sites

Ами да на аналоговия е, защото нямам кабел за DVI. Видеото ми е Radeon 9550 и е с VGA + DVI-D, ще стане ли с аналоговия кабел и с една приставка, която имам (аналогов към цифров), която незнам как се нарича:), или трябва да си купя DVI кабел?

 

Ай стига бе. Как така нямаш DVI кабел в комплекта??? Винаги има или поне при мониторите които аз съм виждал. Не че е нещо много скъпо - ако трябва иди до ресет-а и си вземи 1 кабел - няма да е над 10-15лв.

Link to comment
Share on other sites

Новата 20" на Samsung тези дни ще се появи по магазините: http://www.kkelectronics.com/product_detai...uct_id=09029676

 

Снимки и информация:

http://www.samsung.ru/products/computers/d.../lcd-20/2032bw/

 

img_2032bw-big-b.jpg

 

 

Dreamer, пуснали са го в магазина, случайно да знаеш с каква матрица е и дали си струва парите ?

Link to comment
Share on other sites

Dreamer, пуснали са го в магазина, случайно да знаеш с каква матрица е и дали си струва парите ?

Струва си - 439лв за подобен монитор с подобен дизайн. За съжаление го няма в Пд вече, но тъй като е на промо се предполага, че ще докарат. Отзад на етикета няма буквичка, която да означава каква е матрицата, а сервизното меню не съм го гледал, но се съмнявам да пише. Така, че матрицата няма как да се разбере каква е, но поне засега имам потвърждение, че 206BW се прави освен с CPT матрица (юнско производство) и с AU Optronics (August-ско производство) - като се гледат двата един до друг AUO матрицата забележимо синее като субективно CPT-то даваше по-добре на еднакви настройки (пресет Internet). И двете матрици нямат особен backlight bleeding, което е позитивно.

 

При положение, че който и да е монитор с TN панел няма как да се разбере с каква матрица е (освен 205BW) може би си струва да си го вземеш - ако дизайна ти харесва и в магазина ти допадне как дава. За тази цена в момента мисля, че си струва определено.

Link to comment
Share on other sites

Струва си - 439лв за подобен монитор с подобен дизайн. За съжаление го няма в Пд вече, но тъй като е на промо се предполага, че ще докарат. Отзад на етикета няма буквичка, която да означава каква е матрицата, а сервизното меню не съм го гледал, но се съмнявам да пише. Така, че матрицата няма как да се разбере каква е, но поне засега имам потвърждение, че 206BW се прави освен с CPT матрица (юнско производство) и с AU Optronics (August-ско производство) - като се гледат двата един до друг AUO матрицата забележимо синее като субективно CPT-то даваше по-добре на еднакви настройки (пресет Internet). И двете матрици нямат особен backlight bleeding, което е позитивно.

 

При положение, че който и да е монитор с TN панел няма как да се разбере с каква матрица е (освен 205BW) може би си струва да си го вземеш - ако дизайна ти харесва и в магазина ти допадне как дава. За тази цена в момента мисля, че си струва определено.

 

Взех последната бройка в събота, тоя монитор се харчи като топъл хляб, първите ми впечатления са доста добри. Само дето намалям ярксота до 0 и все още ми е прекалено ярко.

Edited by IcoDD
Link to comment
Share on other sites

Взех последната бройка в събота, тоя монитор се харчи като топъл хляб, първите ми впечатления са доста добри. Само дето намалям ярксота до 0 и все още ми е прекалено ярко.

Хихи, тази дето беше изложена на щанда с телефоните (до 971P) ;) По-скоро е имало засега само 1 или макс 2 бройки и ти си взел тази, която е имало. Като пуснеш монитора вечер на тъмно на черен фон черното синее ли ти? Същото можеш да пробваш с някоя снимка, но без набито око и база за сравнение може да е малко трудно (примерно тестваш в Internet пресет). A с контраста ще посвикнеш - всички светят по този начин особено когато минеш от CRT на LCD разликата е особено голяма.

 

Ще си отвориш ли монитора да видим каква е матрицата вътре? :punk

 

Хехе, кеф ми е да давам на другите такива идеи, но на мой монитор не знам дали бих пробвал ;) Нищо де, ние отворихме 2 понеже 226BW и 206BW се отварят изключително лесно без после да си личи, че е имало някаква интервенция с тях. Ех да можеше и в магазина така :bgrin:

 

Честито за покупката, хубав монитор с хубав модерен дизайн :)

Link to comment
Share on other sites

Хихи, тази дето беше изложена на щанда с телефоните (до 971P) ;) По-скоро е имало засега само 1 или макс 2 бройки и ти си взел тази, която е имало. Като пуснеш монитора вечер на тъмно на черен фон черното синее ли ти? Същото можеш да пробваш с някоя снимка, но без набито око и база за сравнение може да е малко трудно (примерно тестваш в Internet пресет). A с контраста ще посвикнеш - всички светят по този начин особено когато минеш от CRT на LCD разликата е особено голяма.

 

Ще си отвориш ли монитора да видим каква е матрицата вътре? :punk

 

Хехе, кеф ми е да давам на другите такива идеи, но на мой монитор не знам дали бих пробвал ;) Нищо де, ние отворихме 2 понеже 226BW и 206BW се отварят изключително лесно без после да си личи, че е имало някаква интервенция с тях. Ех да можеше и в магазина така :bgrin:

 

Честито за покупката, хубав монитор с хубав модерен дизайн :)

 

Няма как да се отвори, направен е без болтчета. Черното ми се струва доста добро, нито ми синее, нито ми сивее, чак съм изненадан...

Edited by IcoDD
Link to comment
Share on other sites

То май темата не е много подходяща ама все пак да питам тук.След като си пуснах ЛСД-то с DVI, Auto Adjustmen вече не ми баца.Така ли трябва да е или не?Монитора ми е Филипс 190С.

Link to comment
Share on other sites

То май темата не е много подходяща ама все пак да питам тук.След като си пуснах ЛСД-то с DVI, Auto Adjustmen вече не ми баца.Така ли трябва да е или не?Монитора ми е Филипс 190С.

Точно така трябва да бъде. Auto Adjustment-a върши работа само когато ти е вързан монитора на аналоговия изход на видеокартата. Когато е на цифровия, няма нужда от него.

Link to comment
Share on other sites

Въпроса ми не е много за тук ама да питам някой има ли си на представа какви са условията за лизинг в техномаркет европа :) смисъл лихвен процент какъв % първоначална вноска и така че и на мен ми се иска си купя един Samsung 2032BW :) и да пенсионирам црт-то.

Link to comment
Share on other sites

Въпроса ми не е много за тук ама да питам някой има ли си на представа какви са условията за лизинг в техномаркет европа :) смисъл лихвен процент какъв % първоначална вноска и така че и на мен ми се иска си купя един Samsung 2032BW :) и да пенсионирам црт-то.

 

Трябва да идеш най-добре да си питаш в самия магазин.Щото всичко това зависи първо на коя фирма ще изплащаш,после за колко години ще изплащаш,дали изобщо ще даваш първоначална вноска,дали има няква промоция и т.н.Така че разходи се и питай.

 

П.П.На Джеткредит имаше по едно време една тарифа плащаш 10% от цената като първоначална вноска и още 10 месеца после по 10%.Така че ако една стока струва 100 лв плащаш отначало 10 лв после още 10 месеца по 10 лв и реално ти излиза 110 лв ;)

Edited by jozo
Link to comment
Share on other sites

Благодаря за информацията :) имам още едно питане един приятел взел някво мониторче от Англия Делл нещо си нз точен модел но казва че нямало захранващ кабел,а вика че трябвало някъв с адаптер ли нз си кво от 14в някви такива не съм в час с тия неща та ако някой знае къде и за какви пари може се намери такова кабелче :) и да ми каже ще съм много благодарен :).

Link to comment
Share on other sites

Благодаря за информацията :) имам още едно питане един приятел взел някво мониторче от Англия Делл нещо си нз точен модел но казва че нямало захранващ кабел,а вика че трябвало някъв с адаптер ли нз си кво от 14в някви такива не съм в час с тия неща та ако някой знае къде и за какви пари може се намери такова кабелче :) и да ми каже ще съм много благодарен :).

 

Абе той адаптера си е доста специфичен и ако го няма или е изгорял може да си поръчаш същия примерно от ЦАПК Прогрес ама ще ти излезне солено - примерно за лаптоп резервно захранване ми излезна към $70 ако не се бъркам, а за монитора е подобно като параметри.

Link to comment
Share on other sites

А да спомена някой питаше каква матрица ползва 2032bw според xbitlabs 2032bw е с TN 206BW също е с TN :)

Като е питал с каква матрица е имал предвид каква марка, че е с TN+Film е повече от ясно. За тия пари няма какво друго да е. А и масов модел без TN матрица няма... а масовите се обуславят от цена, най вече. Тъпо е като абсолютизация, но ако си си харесал монитор и не знаеш каква матрица (по вид, не марка) има значи 95+% е TN.

 

Пример за не-TN: Philips 190P7 - 19" S-IPS (550лв - супер цена), Samsung 971P - 19" S-PVA (759лв), Samsung 215TW - 21" S-PVA (959лв).

Link to comment
Share on other sites

Някой има ли си на идея от къде може се намери такъв адаптер като на снимката ето Тук

 

Да беше го снимал от по-близо ли ?

 

Нещо параметри да посочиш и конектора не е ясно какъв...

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Не съм правил аз снимката един приятел който в момента е в Англия е набарал тоя монитор и го е докарал в бг преди време но го няма тоя адаптер или квото е тама с удоволствие бих се радвал да дам по-добра снимка и повече инфо но и аз самият не разполагам с повече инфо :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...