Jump to content
BulForum.com

LCD монитори. Какъв да си купим?


FalleN_213

Recommended Posts

Не съм правил аз снимката един приятел който в момента е в Англия е набарал тоя монитор и го е докарал в бг преди време но го няма тоя адаптер или квото е тама с удоволствие бих се радвал да дам по-добра снимка и повече инфо но и аз самият не разполагам с повече инфо :)

 

Никакъв шанс от тая снимка да се разбере какъв адаптер трябва. В който е монитора да щракне една хубава и да ти я даде. Сега ще е ебаси гадаенето марката на въпросния монитор даже каква е

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Чакай малко, да уточниш въпроса ти - адаптер ли няма монитора или преходник от англииския стандарт контакти към българските тип шоко, щото аз на снимката виждам нещо като адаптер.... :blink:

Link to comment
Share on other sites

одеве забелязах една малка бяла точка на монитора. предполагам, че е изгорял пиксел, но се вижда само като е черен фона. възможно ли е да е нещо друго, или направо в сервиза да го нося :angry1

Link to comment
Share on other sites

одеве забелязах една малка бяла точка на монитора. предполагам, че е изгорял пиксел, но се вижда само като е черен фона. възможно ли е да е нещо друго, или направо в сервиза да го нося :angry1

 

А гаранцията ти включва ли "нула изгорели пиксели"? Щото ако не е написано изрично ще те погледнат, ще се позасмеят пък ще ти покажат къде е вратата за изхода :)

Link to comment
Share on other sites

одеве забелязах една малка бяла точка на монитора. предполагам, че е изгорял пиксел, но се вижда само като е черен фона. възможно ли е да е нещо друго, или направо в сервиза да го нося :angry1

 

Какъв по-точно е монитора?Марка, модел?

Link to comment
Share on other sites

А гаранцията ти включва ли "нула изгорели пиксели"? Щото ако не е написано изрично ще те погледнат, ще се позасмеят пък ще ти покажат къде е вратата за изхода :)

ми като го купувах казаха, че има. на сайта на техномаркет също пише, че има.

jozo, samsung 931c ;)

Edited by Stenli
Link to comment
Share on other sites

ми като го купувах казаха, че има. на сайта на техномаркет също пише, че има.

jozo, samsung 931c ;)

 

Еми щом има гаранция за изгорели пиксели трябва да ти го сменят въпреки че в техномаркета са олигофрени малко относно гаранциите.

Иначе щом е Самсунг хич не се учудвам че ти е изгорял пиксел.

Link to comment
Share on other sites

Иначе щом е Самсунг хич не се учудвам че ти е изгорял пиксел.

 

Добре де, при положение че смяташ самсунг за кофти марка, освен SONY кое друго би препоръчал, щото сонитата са поне 2х като цена обикновено. Само не ми казвай Acer щото Samsung са на светлинни години по-добри от тях...

Link to comment
Share on other sites

Добре де, при положение че смяташ самсунг за кофти марка, освен SONY кое друго би препоръчал, щото сонитата са поне 2х като цена обикновено. Само не ми казвай Acer щото Samsung са на светлинни години по-добри от тях...

 

Филипс и Делл!!!Това са за мен марките за мониторите.Казвал съм го поне 100 пъти в тоя форум Самсунг правят неща наистина с много екстри,много добри но дефекти дават колкото си искаш.За това не ги харесвам.

 

За Сони вече ти сам каза.

 

П.П.Acer и Benq изобщо не ги броя за марки въпреки че ги хвалят понякога.

Edited by jozo
Link to comment
Share on other sites

Това са пълни глупости, Sony не правят свои матрици и ползват чужди. Самсунг, Филипс и въобще всички марки правят абсолютно същото въпреки, че са производители. Е, ползват и своите...

 

http://www.google.bg/search?hl=bg&q=pa...ttery&meta=

 

Затова такива квалификации и заключения са смешни, защото важат за всички... за съжаление.

 

panel lottery sux

 

931C e wide gammut monitor с матрица на CMO (модел M190E5-LOG)!

Link to comment
Share on other sites

Така е прав си че важат за абсолютно всички спор няма.Аз лично обаче Филипс с изгорял пиксел не съм видял.Може късмет да съм имал ли незнам ама повечето ми приятели имат Филипс(аз също) и нито един от тях не е с гаранция за изгорели пиксели и пак не са имали проблеми.Докато Самсунг наистина моделите им са върхови както дизайн,екстри,функционалност,характеристики ама се развалят и им изгаря пиксели много по-често от другите марки.

Edited by jozo
Link to comment
Share on other sites

Зависи, то е на късмет. Имах 1 Philips 190S5 (матрица AU Optronics) - няма проблем с пискели, като не броим един пиксел долу в трея, който сякаш има прашинка в една част от него.

 

Имам вкъщи NEC 1760NX - матрица AU Optronics, без проблеми.

 

Моят в момента е Samsung 970P - Samsung S-PVA матрица (без проблеми). На брат ми служебния монитор е Samsung 215TW - Samsung S-PVA матрица, без проблеми. Той в службата има 2 броя Samsung 205BW (матрици CPT - без проблем). Има един Самсунг 931BW (матрица AUO - дава малко неясно, но може да е от d-suba или видеокартата, без пиксели). Купихме на приятели два броя Samsung 206BW - единия с матрица AUO, другия с CPT - без пиксели са до момента. Преди 2 години взехме Samsung 710N, в магазина беше ок, работи цял ден там, взехме го, пускаме и... пиксел. Късмет. (матрицата е Самсунг, но все пак модел на 2 години). В работата имаме 2 броя Samsung 192V - без проблеми с пиксели. Имахме преди няколко броя 730BF - единия дойде с изгорял пиксел, другите са наред.

 

От друга страна имам сведения, че 940BF доста пъти са имали проблеми с пиксели (да не кажа масово, вероятно от дадена серия - примерно правени 1-2 седмица на юни, в Словакия) - въпреки, че са с гаранция за 0 пиксела - нямам информация за производителя на панела.

 

Та така, заключения мога да направя конкретно за модел, както с 940БФ въпреки, че това пак е ограничено до дадена партида в зависимост с каква матрица е правена.

Link to comment
Share on other sites

Явно наистина е до късмет.Аз както казах повечето ми познати са с Филипс но от Ес серията.Някой са с 170S другите с 190S аз съм с 190С и сме всички еднакво доволни.Може би сме изкарали късмет незнам ама никой от тях неискаше да чуе за друго освен Филипс.

Link to comment
Share on other sites

Явно наистина е до късмет.Аз както казах повечето ми познати са с Филипс но от Ес серията.Някой са с 170S другите с 190S аз съм с 190С и сме всички еднакво доволни.Може би сме изкарали късмет незнам ама никой от тях неискаше да чуе за друго освен Филипс.

 

Аз също съм с Филипс ама 190X и аз съм много доволен :)

Link to comment
Share on other sites

И аз съм със Филипс 190С. Много добър ЛСД монитор, много съм доволен и нямам никакви оплаквания засега от него(8 месеца активно ползване) :) . jozo пробвал ли си се да махаш VGA кабела? Аз 1 път опитах, обаче е толкова яко затегнат че нищо не успях да направя на ръка. :unsure:

а с отверка не искам да опитвам, щот ме е шубе да не разваля нещо.

Edited by SouLReAVeR
Link to comment
Share on other sites

И аз съм със Филипс 190С. Много добър ЛСД монитор, много съм доволен и нямам никакви оплаквания засега от него(8 месеца активно ползване) :) . jozo пробвал ли си се да махаш VGA кабела? Аз 1 път опитах, обаче е толкова яко затегнат че нищо не успях да направя на ръка. :unsure:

а с отверка не искам да опитвам, щот ме е шубе да не разваля нещо.

 

Ми аз съм го махнал нацяло защото съм го пуснал на DVI.Честно казано не забелязах никва разлика както се твърдеше ама знам ли може аз да съм кьорав.Иначе и при мен беше стегнат и само леко като го напънах с една отверка и се развинти.Така че няма какво да те е страх действай смело :)

Link to comment
Share on other sites

Ми аз съм го махнал нацяло защото съм го пуснал на DVI.Честно казано не забелязах никва разлика както се твърдеше ама знам ли може аз да съм кьорав.

 

Eeee стига де. Аз пък с невъоръжено око виждам разликите, но ако трябва вземи 1 лупа. Най-лесно се забелязва така: Правиш с Paintbrush 1 вертикална черна черта на бял фон. Ако си на аналоговия вход просто увеличи яркостта и ще стане очебийно че има лека сянка в съседните пиксели - ако искаш гледай го и с лупа - те пикселите тъй или иначе се виждат и трябва да са идеално черни едните и идеално бели съседните, обаче при аналоговия вход съседните леееко сивеят и с лупа се вижда как са черен, леко сив, бял... мен специално тази сянка ме дразни и ми се струва разфокусиран образа, а поработя ли малко повече и почват да ми сълзят очите - има един 17" Acer при мои клиенти - направо ме убива тоя монитор като трябва да правя нещо на компютъра на който е закачен.

Link to comment
Share on other sites

Eeee стига де. Аз пък с невъоръжено око виждам разликите, но ако трябва вземи 1 лупа. Най-лесно се забелязва така: Правиш с Paintbrush 1 вертикална черна черта на бял фон. Ако си на аналоговия вход просто увеличи яркостта и ще стане очебийно че има лека сянка в съседните пиксели - ако искаш гледай го и с лупа - те пикселите тъй или иначе се виждат и трябва да са идеално черни едните и идеално бели съседните, обаче при аналоговия вход съседните леееко сивеят и с лупа се вижда как са черен, леко сив, бял... мен специално тази сянка ме дразни и ми се струва разфокусиран образа, а поработя ли малко повече и почват да ми сълзят очите - има един 17" Acer при мои клиенти - направо ме убива тоя монитор като трябва да правя нещо на компютъра на който е закачен.

 

Aхааа.Видях сега как е :) Еми явно съм свикнал да работя на много по-кофти и затова не ми прави впечатление :)

Link to comment
Share on other sites

В матрицата е истината, а не в марката монитор.

Работа по 8 часа пред TN матрица е много по-изморителна от тези с MVA/PVA например - казвам го от личен опит.

Link to comment
Share on other sites

В матрицата е истината, а не в марката монитор.

Работа по 8 часа пред TN матрица е много по-изморителна от тези с MVA/PVA например - казвам го от личен опит.

 

Това е така ама хич не може да се сравнява усещането след 8часа работа в сравнение с някое 5 годишно 19" "бюджетно" CRT което трепери щото е близо до стената а от другата страна има хладилник примерно а не може да се премести нито то нито бюрото (при такава постановка след 2часа във въпросния офис утроих цената за консултацията). Така изпържени очите не съм си чувствал от мнооого години и продължавам горещо да препоръчвам TFT-тата от който и да е вид пред обикновените CRT-та (изключвам сериозни монитори за дизайнери от по $5000 и нагоре, които са наистина добри въпреки че са CRT ама все пак цената е много сериозна там)...

Link to comment
Share on other sites

Знае ли някой защо не мога да си пусна монитора(Philips 190C LCD) на по-висока опреснаваща честота от 60 Hz :cry ? Видеокартата ми е FX 5600 XT 256/256 , с най-новите драйвъри на NVidia, монитора също си има инсталирани драйвъри ... ? :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Знае ли някой защо не мога да си пусна монитора(Philips 190C LCD) на по-висока опреснаваща честота от 60 Hz :cry ? Видеокартата ми е FX 5600 XT 256/256 , с най-новите драйвъри на NVidia, монитора също си има инсталирани драйвъри ... ? :wacko:

 

Това да не ти е CRT че да става по-стабилен образа на по-висока опресняваща честота? Никаква файда няма от това да го пускаш на по-голяма честота освен да се скапе леко заради АЦП-то и да има повече сенки. Остави го на 60 и щракай с пръсти. Още по-добре да го пуснеш през DVI-то - не знам има ли ама според нет-а като потърсих 190C имаха DVI...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...