Jump to content
BulForum.com

LCD монитори. Какъв да си купим?


FalleN_213

Recommended Posts

Dreamer, kakwo shte kajesh za Samsung 206BW http://technomarket.bg/product_detail.php?...uct_id=09026674

oswen 4e plastmasata mu e nepriqtno blqskawa. Bi li go prepory4al za hora s ograni4en budjet tyrseshti 20 in4a wide monitor? Oshte powe4e 4e cenata mu e padnala dosta za nqkolko meseca i w momenta e dori po niska ot tazi na predshestwenika mu 205BW http://technomarket.bg/product_detail.php?...uct_id=09023707

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

В събота взехме 206bw на един френд, добре дава монитора и си струва парите. Покритието на пластмасата не блести на светлината и седи доста добре на бюрото. Нямам забележки и наистина признавам, че дизайна е много добър въпреки, че мен не ме впечатляваше особено.

 

Матрицата вътре в актуалните бройки не е Самсунг а CPT - същото важи за 205BW както и почти всички останали марки. Но дава добре, почти няма backlight bleeding и черното е нормално - нито много добро нито лошо.

 

205BW е по-добре заради стойката (движи се на височина), но 206BW е по-евтин и по-красив. Така или иначе 206BW го няма в Пловдив за момента.

Link to comment
Share on other sites

Някой друг широкоекранен ЛСД /за предпочитане е 20"/

за около 500лв. да предложите :)

Нещо не съм фен на съмсунг :bgrin:

п.п. че сегашното LCD Sony SDM-HS95 19"ка ми писна :Д и имам мерак за широкоекранен.

Edited by Rubbish
Link to comment
Share on other sites

здравейте. вчера най-найкрая успях да си взема и аз мониторче, но днес се появи много странен проблем. като го закачих вчера всичко беше ок и си бачкаше на 75hz, но днес е на 60 и нямам възможност даже да избера 75 :wacko: ето ви и картинка 480552_t.jpg ако някой може да предложи някакво решение нека пише, тъй като дразни очите и не ми харесва като "графика" :(]

 

 

едит: под виста всичко е ок ;(

Edited by Stenli
Link to comment
Share on other sites

A we kolega, hubawo predlagash, ama kaji kyde gi ima w nali4nost bez pory4ka, 4e rabotata stana malko kato w komunizma deto se 4akashe oshte ot we4erta pred magazina za telewizori...

 

Да ти кажа колега невярвам някъде да ги има в наличност.Такива монитори много малко хора купуват и за това ли някой ги има на склад.Обаче невиждам какъв е проблема да се поръча и да го доставят?

 

здравейте. вчера най-найкрая успях да си взема и аз мониторче, но днес се появи много странен проблем. като го закачих вчера всичко беше ок и си бачкаше на 75hz, но днес е на 60 и нямам възможност даже да избера 75 :wacko: ето ви и картинка 480552_t.jpg ако някой може да предложи някакво решение нека пише, тъй като дразни очите и не ми харесва като "графика" :(]

едит: под виста всичко е ок ;(

 

Да не ти трепти монитора колега или просто само ти дразни очите?Питам защото аз лично видях 2 ЛСД-та Самсунг които на 75 херца работят като обикновен монитор на 60 херца.Може да са били и нещо дефектни незнам.Или пък ако ти дразни очите от друго може просто да не си свикнал.Аз 1 месец докато превключа от ЦРТ на ЛСД очите ми бяхя все едно съм гледал в електрожен.Така че почакай малко да се адаптират и очите ти.Иначе моя спокойно си бачка на 60 херца и не се усещат!

Edited by jozo
Link to comment
Share on other sites

Да не ти трепти монитора колега или просто само ти дразни очите?Питам защото аз лично видях 2 ЛСД-та Самсунг които на 75 херца работят като обикновен монитор на 60 херца.Може да са били и нещо дефектни незнам.Или пък ако ти дразни очите от друго може просто да не си свикнал.Аз 1 месец докато превключа от ЦРТ на ЛСД очите ми бяхя все едно съм гледал в електрожен.Така че почакай малко да се адаптират и очите ти.Иначе моя спокойно си бачка на 60 херца и не се усещат!

проблемът се реши като махнах отметката на hide modes that this monitor cannot display. сега вече и монитора показва, че бачка на 75hz. обаче разлика поне аз не усещам и явно си прав, че не съм свикнал с ТФТ, тъй като реално чак тази вечер се застоях повече от 10минути :)

Edited by Stenli
Link to comment
Share on other sites

здравейте. вчера най-найкрая успях да си взема и аз мониторче, но днес се появи много странен проблем. като го закачих вчера всичко беше ок и си бачкаше на 75hz, но днес е на 60 и нямам възможност даже да избера 75 :wacko: ето ви и картинка 480552_t.jpg ако някой може да предложи някакво решение нека пише, тъй като дразни очите и не ми харесва като "графика" :(]

едит: под виста всичко е ок ;(

на LCD няма разлика между 60 и 75. Аз моя го карам на 60, макар че може и 75. Няма никаква разлика за очите

Link to comment
Share on other sites

Да за херцовете няма никаква разлика. Само на 100херцовите ЛСД-та се вижда разлика.

Иначе за сега само на HP ми харесва дизайна. Другите са много семпли, евтино изглеждащи :)

Макар, че все още се чудя дали да мина на широкоекранен. Понеже и сегашното ЛСД си ми върши работа и дизайна си ми допада, не е стандартен...

Само самсунг и ХП имат по-различен дизайн. Но пък на самсунг нямам много вяра в качеството :)) пък и до ХП не съм се докосвал.

Edited by Rubbish
Link to comment
Share on other sites

проблемът се реши като махнах отметката на hide modes that this monitor cannot display. сега вече и монитора показва, че бачка на 75hz. обаче разлика поне аз не усещам и явно си прав, че не съм свикнал с ТФТ, тъй като реално чак тази вечер се застоях повече от 10минути :)

И аз съм със Самсунг и забелязах същото нещо- при първо запалване на монитора си работеше на 75, но след това изведнъж повече не се видяха :confused , Но херците при ЛСДта не играят така че нп :)

Link to comment
Share on other sites

И аз съм със Самсунг и забелязах същото нещо- при първо запалване на монитора си работеше на 75, но след това изведнъж повече не се видяха :confused , Но херците при ЛСДта не играят така че нп :)

При мен пък винаги си ми присъства 75 херца в дропдауна и не е изчезвало, и въпреки това винаги на 60 Хц го гледам, няма смисъл от 75, правих визуални тестове, 0 разлика видях между 60 и 75.

И аз съм с Самсунг.

 

Между другото моя монитор ми отесня по хоризонтала. Никога не съм мислел, че ще поискам нещо != от стандартен 4:3/5:4 монитор, но следващия ми монитор ще е Wide почти със сигурност. Според мен ще е доста по-удобно, обикновено човек върти очи и по-лесно по хоризонтала и колкото повече неща имаш разположени в това направление, според мен е по-добре. Тесен ми се вижда тоя, и доста висок (5 : 4) :bgrin:

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

Днес си взех Dell 20" Wide 2007WFP от ЦАПК Прогрес. Изчетох тонове инфо за този монитор и се оказа, че Dell сменят матриците S-IPS/*VA. Специално на място исках да ми покажат кашона и... серийният номер завършва на L, ревизията е 04, произведен в Чехия, което означава S-IPS матрица. Монитора е изключителен. Препоръчвам го на всеки, който е решил да вложи парите си в нещо добро. Дизайна е уникален, има си S-Video, DVI, USB, в комплекта има и последните 2 кабела. Зрителния ъгъл е 178 градуса и си запазва контраст, но то и тук се вижда. Резолюцията е 1680х1050 и малко трудно привиквам към нея, но ще се свикне. Цената му е към 750 лв.

Link to comment
Share on other sites

Днес си взех Dell 20" Wide 2007WFP от ЦАПК Прогрес. Изчетох тонове инфо за този монитор и се оказа, че Dell сменят матриците S-IPS/*VA. Специално на място исках да ми покажат кашона и... серийният номер завършва на L, ревизията е 04, произведен в Чехия, което означава S-IPS матрица. Монитора е изключителен. Препоръчвам го на всеки, който е решил да вложи парите си в нещо добро. Дизайна е уникален, има си S-Video, DVI, USB, в комплекта има и последните 2 кабела. Зрителния ъгъл е 178 градуса и си запазва контраст, но то и тук се вижда. Резолюцията е 1680х1050 и малко трудно привиквам към нея, но ще се свикне. Цената му е към 750 лв.

 

RIP, от София ли го взе, да знаеш някоя пловдивска фирма да го предлага ?

Link to comment
Share on other sites

От София, да. Иначе нямам представа в Пловдив кой е дилъра, но в София вносители на DELL са ЦАПК Прогрес и Индекс-България. Принципно монитора се намира доста трудно и е с поръчка, като пристига до 1 месец. Така ми казаха и тези от Прогрес по телефона, а като отидох на следващия ден в офиса да го поръчам се оказа, че има 2 бройки в склада. Капарирах и на следващия ден го взех. Т.е. в момента има 1 останала бройка в Прогрес, а в Индекс-България нямаше и цената беше 780 лв. с 50% предплата. Ако искаш им се обади и питай за представители в Пловдив.

 

Botev1912, това е интересното. Монитора е с 16ms реакция, но GTG е 6ms, което ще рече че няма никакви проблеми при игрите и филмите. Беше ми малко притеснено, но след тест снощи го потвърждавам.

 

Ето и две снимчици от снощи - цък и цък.

Edited by RIP
Link to comment
Share on other sites

аз имам един въпрос. онзи ден сутринта преди работа си включих пц-то и всичко си беше ок, след което го спрях и отидох на бачкане. вечерта обаче като го пуснах пак целият екран на монитора даваше само бяло :lol: вчера го занесох на сервиз, но ми е интересно какъв е проблемът и дали ще се оправи, или само ще го закрепят и ще се ходи по сервизи докато е в гаранция :( моделът е samsung 931c

Link to comment
Share on other sites

аз имам един въпрос. онзи ден сутринта преди работа си включих пц-то и всичко си беше ок, след което го спрях и отидох на бачкане. вечерта обаче като го пуснах пак целият екран на монитора даваше само бяло :lol: вчера го занесох на сервиз, но ми е интересно какъв е проблемът и дали ще се оправи, или само ще го закрепят и ще се ходи по сервизи докато е в гаранция :( моделът е samsung 931c

 

И ти като мен късметлия го даваш и аз затва невзимам Самсунг каквото и да било.Хубави са ма дават дефекти и ти си поредния "късметлия".

 

Аджеба как да разбера каква ми е матрицата на монитора?А именно едната била на тоя производител другата на друг и т.н.?

Edited by jozo
Link to comment
Share on other sites

Аджеба как да разбера каква ми е матрицата на монитора?А именно едната била на тоя производител другата на друг и т.н.?

За съжаление всички го правят. Жалкото е, че и самсунг влязоха в играта, но добрата страна е, че поне на повечето им модели си пише и човек ако не иска не взима.

Link to comment
Share on other sites

Сигурен ли си, че не е от видеокартата или от кабела? При изключен кабел пак ли дава само бяло? Меню-то работи ли?

не е от видеокартата или кабела. като изключа кабела пак е бяло и менюто не бачка :( в сервиза не ме разпитваха как е станало и кво е станал. само като им казах, че дава бял екран постоянно и не се обяснявахме повече ами направо го взеха. спредполагам, че са им носили и други такива и затова не ме разпитваха по обстоятелсвено.

 

@jozo, и аз не мислех да взимам самсун, но като дизайн ми харесаха само 2 самсунга. този и още един, но другия беше само 17ка и затова взех този. казаха, че до 1 седмица ще е готов и се надявам наистина да е така, понеже съм с една 15ка ся и е просто ужас

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...