Jump to content
BulForum.com

+ Гледах...


ralexes

Recommended Posts

  • Replies 8.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

AD' date='Apr 1 2005, 11:53 AM']

Hide And Seek - Елементарно, елементарно... Това са думите които нахлуха в главата ми посредата на филма, защото беше ясно кой е убиеца :). Във филма става дума за едно тричленно семейство - баща, майка и малката им дъщеря. Майката обаче се самоубива, а детето остава травмирано от случилото се. Бащата е принуден да започне на ново и двамата се местят в провинцията далеч от напрегнатия градски живот. Нещата в началото са нормални, но в последствие тайнствен приятел се намества в съзнанието на детето. Бащата е разтревожен за състоянието на детето си и търси начини да контактува с нея. Периодично всичко се влошава обаче, защото наоколо стават странни неща.

Повече няма да разкривам, защото някъде тук (дори по-рано) може да се сетите как ще завърши филма. Забравих да кажа, че в главните роли ще видите Робърт Де Ниро (бащата), Дакота Фенинг (дъщеря му) и Елизабет Шу (ммм нещо като гадже :) ).

Оценка: 5/10

Предполагам, че си надарен с необичайна проницателност, а ако не съм прав, то тогава аз съм една доста куха лейка...след като не ми стана ясно кой е убиеца, още посредата на филма ?!

Почти целият филм носи в себе си духа на свръхестественото, докато в самия си край с мощен шут не те връща обратно на земята и не ти заявява, че демоните са в хората, а не извън тях.

"Един добър филм в жанра психо-трилър" ( нищо повече нищо по-малко ) -според мен е добро определение.

Edited by [5]AD
Link to comment
Share on other sites

[5]AD, не знам какъв си, оставям сам да определиш това. Обаче не знам как във филм изигран от 5 човека да се чудиш кой е кофти пича като е ясно - детето не е, "новото му гадже" не е, съседите не са поради простата причина, че нямат нищо общо с убийството в апартамента, където бяха само бащата и детето. Следователно някой от двамата е шизофреник...както казах абсурд детето :). Аз бих определил филма като "Един посредствен филм в жанра психотрилър, без каквито е да е свежи идеи".

Link to comment
Share on other sites

Напълно подкрепям мнението на RIP за Hide and Seak, доста елементарно филмче си е, просто не показва нищо ново и далеч не трудно да се досетиш кои всъщност е злодея и как ще свърши филма. Може би ако не беше Де Ниро нямаше да привлече дори толкова голяма аудитория от зрители. 4/10

Edited by vlaa
Link to comment
Share on other sites

syglasen sum che filma ne e koi znae kakvo i ste pravi che e dobil populqrnost zaradi robert deniro, az lichno kato se zamislq stigam do izvoda, che e dosta suh...

Link to comment
Share on other sites

Филмът с нищо не загатва, че е налице шизофреник убиец.Всъщност започнах да гледам някакъв филм с "полтъргайст елементи", а се оказа че съм попаднал на психотрилър.Както писах по-горе, той е по-скоро в духа на филми посветени на "свръхестественото".И през ум не ми е минавало да търся кофти пич ( добре, е че не прочетох мнението ти преди да гледам филма ).Моментите в него напомнят за такива подобни, от филми като Полтъргайст или Шесто чувство - знаеш че е така.

Link to comment
Share on other sites

Не знам кой момент те накара да търсиш свръхестественото? Нямаше нищо което да подскаже за него. Обаче не мисля, че има смисъл да го дъвчем още, няма да си променим мненията, а вече изложихме доста :). Полтъргайст е доста добър филм и няма нищо общо с това, а Шесто чувство е страшно оригинален като идея, но само и единствено, защото се появи преди време. Сега е пълно с какви ли не филми и лично мен не би ме изненадал. То филмите на "Найт" са обикновенно с изненадващ край...Signs, The Village...

Link to comment
Share on other sites

Iskate da gledate hubav Trilar gledaite "Saw" ako mojete da razberete predi poslednite 10 sec ot filma koi e ubieca ili po to4no koi im ustroiva igrite az pove4e nqma da gledam filmi :) btw psihariika si e

 

P.S. Ne mi se 4eteshe cqlata tema taka 4e ako nqkoi go e preporu4al ve4e i ste go gledali se izvinqvam Priqtno gledane :P

Link to comment
Share on other sites

[5] съседите не са поради простата причина, че нямат нищо общо с убийството в апартамента, където бяха само бащата и детето.

Хм. И как разбра, че в апартамента е убийство ??? След като е убийство защо детето каза на "нещо като гадже" :D , че майка й се е самоубила ?

Защо майка и да не е шизофреничка. Тогава защо съседите да не са изперкали от загубата на детето си ? Защо на "нещо като гадже" :D бившия и мъж да не е луд за вързване ? И в кой момент точно ти стана ясно, че е бащата ? Ако си спомняш когато ГО срещна за първи път бащата беше вътре в къщата.

Не може да съдиш за бащата че е шизофреник, само защото другите не са.

По скоро бих приел, че тя е убила майка си, отколкото баща й.

 

Колкото до филма не е лош, но не мисля че заслужава да се върти на големия екран. По скоро е за DVD и TV отколкото да се върти по кината.

Edited by azsum
Link to comment
Share on other sites

защо бе на мен хайд анд сийк ми хареса много давайте повече предложения за филми, че незнам какво да гледам!

 

 

ПС: нещо от рода на Шаолин Сокър(но не и онзи филм "БРАДВИТЕ") или яка комедия, като Хитч!

Link to comment
Share on other sites

защо бе на мен хайд анд сийк ми хареса много давайте повече предложения за филми, че незнам какво да гледам!

ПС: нещо от рода на Шаолин Сокър(но не и онзи филм "БРАДВИТЕ") или яка комедия, като Хитч!

After the Sunset (2004)

Wimbledon (2004)

Link to comment
Share on other sites

azsum, разбра се, че е убийство когато стана същия номер с котката в къщата. Но не знам...горката, може да се е самоубила...

Това, че е убийство автоматично изключва всички нови герои които идват. А и още при първият "кошмар" на бащата се видя, че тя му е изневерила...поне аз усетих.

Link to comment
Share on other sites

Не знам кой момент те накара да търсиш свръхестественото? Нямаше нищо което да подскаже за него. Обаче не мисля, че има смисъл да го дъвчем още, няма да си променим мненията, а вече изложихме доста :)

Целият филм се опитва да те убеди ( и при това с успех ), че Чарли и бащата са напълно различни личности и че Чарли наистина е един въображаем приятел ( което говори достатъчно ).Фактът, че за Чарли винаги се говори в трето лице, първата среща на малката с Чарли пред пещерата, спирането на тока в килера, рисунките й (ето това имах в предви, когато го сравних с Шесто чувство, в случай че не си се сетил ), противоположните мнения м/ду Чарли и бащата относно начина на обличане на момичето - единствената връзка, която ти предоставя филмът е играта на криеница ( макар и изкривена под тежестта на болeн мозък ).Филмът сам предлага атмосферата - съвсем не ми се налга да търся свръхестественото ( самият факт, че Чарли е представен като въображаем пиятел, говори достатъчно - повтарям го за втори път, иначе рискувам пак да се престориш на ударен с мокър парцал ).

По съвсем различен начин стоят нещата ако предварително си знаел, че гледаш психо-трилър.

Edited by [5]AD
Link to comment
Share on other sites

Начин на възприемане. Ти не си усетил нещо което аз усетих и обратното. Не знам как при толкова много явни факти не си успял да разбереш, че е шизофрения. Сам каза - играта на криеница. Това е достатъчно голяма следа.

Пак казвам стига сме дълбали, няма да се убедим един друг:).

Link to comment
Share on other sites

докога ще пишете на латинеца бе педали такива!

Ами докато се научат да пишат на кирилица дабре като теб :angry1

Link to comment
Share on other sites

Hide and Seek-дойде и моя ред да се изкажа.Филма не представлява нищо ново,нищо оригинално или различно.Що се отнася до паранормално или шизофрения,поне според мен е заложено и на двете.Както и да го погледнеш режисьора през цялото време се мъчеше да ни накара да вярваме,че има някой друг(колкото и безуспешни да са опитите му).Манипулация е и момента в който Де Ниро се буди от ръка погалваща го по брадичката.Също така и някои кадри които на пръв поглед не се виждат(защото просто не са съществували)примерно когато докторката влиза в стаята на малката,на вратата нямаше прозорче.Ей такива дребни детайли използват за заблуда,но всеки опитен киноманияк не би се объркал,поради простата причина,че се е случвало и преди(Таен Прозорец)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...