Jump to content
BulForum.com

+ Гледах...


ralexes

Recommended Posts

Gledah "Saw" i go prepora4vam na si4ki zarebeni po ujasite,ili po-to4no po psiho-trilarite.

Тия дни стигнах до едно заключение:Има 30-40 филма и сигорно 300 поста за всеки.Не е зле да се прочита няколко станици назад.Или ако толкова сте решили да пишете,поне дайте своята критика за филма(колкото и глупава да е тя).Филма който препоръчваш са го препоръчали най-малко 20 човека.Плюс това има и тема САМО ЗА НЕГО.Ако ще трупаме постове нека да не е в тая тема(глупостите и безмислиците се сипят в ТЯ и ТОЙ.Не че го одобрявам ама така се получило.)

За хората които обичат приказките препоръчвам "Пръсена на Нобелунгите".Филма е изплетен от интересна история,магически предмети,дракони и войни.За любителите на Фентъзи това си е малък празник :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 8.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

After The Sunset - Ето че един доста по-скромен от към известни имена в кредитите филм,прави на пух и прах другата "крадлива" комедия Бандата на Оушън 2. В Главните роли са Pierce Brosnan, Salma Hayek ( :love ) и Woody Harrelson. Лично на мен обаче повече ми хареса дуото Brosnan-Harrelson.Именно те правят филма страшно забавен.А ето и за какво става дума - крадци на диаманти (Brosnan и Hayek) се "пенсионират" след доста добра кариера.Агентът който ги преследва всеки път бива надхитряван от тях.Така двамата се усамотяват на Бахамите (познах ги по най-скъпият хотел в света - Atlantis).Красива природа,невероятни плажни ивици където Броснан пъчи космати гърди като един истински Мич!Спокойният им живот обаче набързо се срива и агентът ги открива.А той е тук,защото за една седмица на Бахамите ще акустира кораб със третият диамант на Наполеон. Естествено нашият човек не може да спи като знае,че може да има всички диамати от колекцията.Останалото вие ще го видите.Агентът доста се сприателява със "целта" и от тук идват повечето комични елементи :).Бих казал,че мястото на действието допълнително предразполага към релаксация.Лично аз останах много доволен от филма и го препоръчвам на всички.

Оценка: 8/10

Link to comment
Share on other sites

Gladiator - Филм на годинки, но въпреки това реших да го изгледам пак. Наистина шедьовър е най-точната дума с която може да се определи филма. Няма да изпадам в подробности около историята,само ще кажа,че във филма може да видите падението на един от най-добрите римски генерали до гладиатор,но гладиатор по-обичан и ценен отколкото императора.Невероятна игра на Ръсел Кроу,който е много подходящ за ролята,а не женственият Горан Вишнич който бяха избрали да бъде Спартак. Хоакин Феникс също пасва идеално на ролята си - леко мазен,доста хладнокръвен и безкрупулен.За добрата атмосфера на филма допринася един от най-добрите саундтраци правени някога.Hanz Zimmer и Lisa Gerrard са сътворили нещо невиждано и не случайно издадоха Extra албум също със много качествени песни,някой от които по-добри от оригинала.Мелодиите са от нежни до бойни, надъхващи.Пропоръчвам на всички които не са гледали този спектакъл да си го набавят бързичко.

Оценка:9.5/10

Link to comment
Share on other sites

Диви и красиви-Добър филм на познатата ни тематика.Музиката е много добра
Link to comment
Share on other sites

Gladiator - Филм на годинки, но въпреки това реших да го изгледам пак. Наистина шедьовър е най-точната дума с която може да се определи филма. Няма да изпадам в подробности около историята,само ще кажа,че във филма може да видите падението на един от най-добрите римски генерали до гладиатор,но гладиатор по-обичан и ценен отколкото императора.Невероятна игра на Ръсел Кроу,който е много подходящ за ролята,а не женственият Горан Вишнич който бяха избрали да бъде Спартак. Хоакин Феникс също пасва идеално на ролята си - леко мазен,доста хладнокръвен и безкрупулен.За добрата атмосфера на филма допринася един от най-добрите саундтраци правени някога.Hanz Zimmer и Lisa Gerrard са сътворили нещо невиждано и не случайно издадоха Extra албум също със много качествени песни,някой от които по-добри от оригинала.Мелодиите са от нежни до бойни, надъхващи.Пропоръчвам на всички които не са гледали този спектакъл да си го набавят бързичко.

Оценка:9.5/10

Немога да се съглася на 100%.И на мен ми беше любим филм(може би най-любимия),но след като гледах "Господари на ефира" осъзнах,че филма е пълен с дребни грешки които изнервят всеки човек с по-набито око.Като се почне от маратонките в една от битките(за тези които се интересуват ще потърся и ще ви дам кадъра) та се стигне до газовата бутилки под колесниците.За филм от такъв мащаб и с такива претенции това просто е недопустимо.Иначе за актьорската игра нямам какво да кажа (божествена е).Музиката също(Hanz Zimmer ми направи голямо впечатление и с Black Howk Down)

Link to comment
Share on other sites

Az gledah Lost ot mboxa shtot v wareza e samo edna seriq.Purvo da kazha 4e tova e serial,koito sa go napravili spored men mnogo interesen s hubavo ka4estvo. :punk :loveNo ne mi se vqrva da stane klasika :(

Edited by ivancho93
Link to comment
Share on other sites

DMX, това са неща които ги има във всеки филм...всеки. Пък и аз не съм от хората които търсят чак такива кусури и това въобще не може да развали отношението ми към филма. Не ми е любим,но ми харесва много.

Link to comment
Share on other sites

гледах едно от най-силно въздействащите анимета които съм гледал някога- Wolf's Rain много ,много хубаво аниме ,от доста време не бях гледал подобно.

10/10

Edited by Shin
Link to comment
Share on other sites

От доста време се каня напиша 1 пост ама все не мога да преборя мързела и ето най-накрая го направих :D .

1.Dogma - Тази комедия е направо уникална. Всичко в нея е на религиозна основа и може би това го прави толкова невероятно смешен :woot . Много се забавлявах докато го гледах и въпреки, че е стар не го бях гледал до сега. Разказва се за двама пропаднали ангели, които са намерили начин да се завърнат в Рая, но не всеки иска иска същото... Ако някой не го е гледал още(в което се съмнявам) горещо му го препоръчвам.

2.The Usual Suspects - Това е криминален филм, който м еучуди колко добре е направен. Като започнах да го гледам бях с настроението, че е поредния тъп екшън, но явно съм бил в грешка. И най-интересното от целия филм е краят, наистина не очаквах такова нещо :P .

3. Eternal Sunshine of the Spotless Mind - Това е доказателството, че Джим Кери не става само за комедийки. Тук той доказва актьорските си умения. Във филма се разказва за любов, която хората да правят невероятни неща, но гледайте го, за да разберете повече!

4.Don't Be a Menace... - Въпросното филмче си го свалих с голям ентусиазъм и исках много да го гледам, защото очаквах нещо подобно може би на White Chicks (въпреки, че е от 1996г.), но дълбоко бях разочарован. В този филм нямаше нищо, на което да се зарадвам, освен 2-3 момента. Може би ако го бях гледал през 90-те щеше да ми хареса ама сега... :cry .

5.Donnie Darko - Странен филм. Още не съм сигурен дали съм го разбрал. Някои неща се изясняват с течение на действието, но други си остават неразгадани. Като цяло не е лош и може да изгубиш малко време с него ;) .

Link to comment
Share on other sites

4721.jpg

Филма е много як!Заслужава си гледането.Има много емоция и тръпка до края!

Разказва са за хора които се разбиват със самолет в средата на пустинята Гоби!Отчаяни търсят спасение.Решават от частите на стария самолет да построят нов и така да се спасят.Сред тях има и човек който е на "ти" с конструирането на самолети!НО срещат пречки.Най-голямата е местните племена който са много опасни...

 

Оценка 8.5/10

:)

Edited by KenwooD
Link to comment
Share on other sites

"Saw"-за този филм няма думи...Трябва да се гледа,но не е за хора със слаби сърца
Link to comment
Share on other sites

G.O.R.A mn qka parodiq na 5ti q element, star wars, matrix.. :)

filma e turski i prez cqloto vreme se govori na turski :( , smqtam oba4e 4e sysedite sa postignali naistina mn dobyr rezultat, na mesta prosto moje6 da se pukne6 ot smqh - qko komediika e stanalo :woot

 

The Polar Express - malko kysno gledam toq film, oba4e e mn dobra animaciq prosto prekrasna rabota, ne znam moje bi za6toto sym v kofti nastroenie ama toq film uspq da me razvylnuva dori pove4e ot kolkoto trqbva6e :cry ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...