Jump to content
BulForum.com

+ Гледах...


ralexes

Recommended Posts

Gledah Paycheck

filma nadmina ochakvaniata mi mnogo mi haresa skoro ne bqx gledal tolkova dobre izpipan film preporachvam go na seki koito nego e gledal sigoren sam che nqma da ostane razocharovan izobshto ima kakvo da se vidi v nego

"Koito e vidql badeshteto, to toi veche nqma badeshte"

Edited by bolen-mozak
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 8.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Taka i taka po vreme na sesiq ne pravq ni6to drugo, osven da gledam filmi na poraziq, za6to da ne spodelqm mnenieto si za tqh :)

Dnes gledah:

 

SIMONE - interesen film, unikalen zaradi siujeta si. Al Pacino igrae rejisior, koito 4uvstva, synuva i jivee s kinoto. Za nego modernite filmi, izpylneni sys specialni efekti, sa boza. Zatova pravi opiti da syjivi "istinskite filmi", tezi , koito horata gledat zaradi istoriqta, i sled kato filmyt svyr6i go pomnqt za dylgo vreme. Glavnata mu aktrisa oba4e go napuska iznevidelica, zaradi "tvor4eski nerazbiratelstva", i na6iqt geroi e pred proval. I to4no togava se poqvqva edin vyrl kompiutyren genii, koito mu predlaga re6enie na problema s aktiorite. Ako iskate da razberete kakvo stava po-natatyk, gledaite filma, nqma da syjalqvate. Pacino e strahoten!

 

Who is Cletis Tout? - velikolepen film v stil "The usual suspects"!!! Zapletena istoriq za izbqgal zatvornik, koito v tyrsene na zaroveni diamanti popada v kakvi li ne zabavni i opasni za jivota mu situacii. Christian Slater vinagi mi e bil liubimec, s tazi rolq zatvyrdqva poziciite si!

 

Over and out, utre pak :)

Link to comment
Share on other sites

"Майка ми си пада по жени" (2002)

 

Много много приятен филм. Въпреки всички отрицателни коментари в imdb-то, смело твърдя (като мое лично мнение), че този филм си е перфектен с героите и режисьорът, които го създават. Вярно е, че и Алмодовар би направил интересна творба по този сюжет, но резултатът на Daniela Fejerman и Inés París е повече от задоволителен! Мога да ви го препоръчам от все сърце...останалото си е ваше решение. :)

Link to comment
Share on other sites

Eurotrip e mnogo tup film samo 6te si zagubite vremeto s nego

ocenka:4.5/10

Според мен това е много крайна оценка.Най-обикновена комедийка,дори по-добра от други,претендиращи да са такива.

Link to comment
Share on other sites

Eurotrip e mnogo tup film samo 6te si zagubite vremeto s nego

ocenka:4.5/10

Според мен това е много крайна оценка.Най-обикновена комедийка,дори по-добра от други,претендиращи да са такива.

spored men filma ne e 4ak tolkowa zle ima na kwo da se posmeesh osbeno na agliskite holigani :P

Link to comment
Share on other sites

Gledah KATE & LEOPOLD. Porednata hubava romanti4na komediq. Malko se iztyrka ve4e ideqta za prehvyrlqne na hora ot minaloto v byde6teto i obratno, no vse pak film4eto e priqtno za gledane. Meg Ryan e sladka kakto vinagi. Hugh Jackman opredeleno izglejda po-dobre kato se obrysne i sre6e (sravnenie s rolqta mu na Wolverine), pyk i s obnioskite se spravq dosta dobre. Kato cqlo smqtam, 4e filmyt 6te se haresa na romanti4nite du6i kato men :)

 

Toku 6to izgledah U-571....vse o6te sym nastryhnal! Strahoten film, izpylnen s naprejenie i tih ujas. Po edno vreme se usetih, 4e sym vpil prysti v bioroto ot nervi!Da ne govorim , 4e si izgrizah i poslednite nqkolko nokyta :)

Istoriqta e slednata - Nemska podvodnica U-571 e napadnata ot amerikanski Uni6tojitel i biva po4ti uni6tojena. Amerikancite izpra6tat svoq podvodnica, 4iqto cel e da pleni cenna kodira6ta ma6ina. V sy6toto vreme ot nemsko pristani6te trygva spasitelna podvodnica. Koi 6te stigne pyrvi do U-571? Kakvo 6te stane sled kato stigne? Otgovoite na tezi vyprosi 6te nau4ite ako gledate filma. Garantiram vi 2 4asa trypka!

Edited by Zerghathul
Link to comment
Share on other sites

Тук някъде вече трябва да е препоръчан, но и аз да го препоръчам

Butterfly Effect невероятен и различен филм с много морал и с много истини от живота. Този филм ще ви държи под напрежение през цялото време

Филмът има наистина оригинален сюжет и всичко необходимо за един 100% хит в жанра Mystery,Thriller.Но според мен нещо му куца ,може би краят е леко сбъркан ... та той не ми се понрави много.Както и да е , заслужава си да го гледате.

 

http://warez.ru/movies/info.php?id=2400

Link to comment
Share on other sites

Гледайте филма Los Novios Bulgaros (Bulgarian Lovers). Поредното творение в така характерния за испанското кино стил - натрапчивия реализъм.

Какво можете да намерите във филма - страничен, не твърде критичен, сравнително реален и много показателен поглед към българите; доста нестандартни любовни сцени; известна доза откровена голота; голям брой комични моменти, коментари и обобщения; колко струва сексът, красотата и (може би) любовта и купува ли се любов с пари.

На едно място сценарият казва: "От такива мъже (българите) можеш да си купиш няколко инча пенис, но нито секунда любов".

 

Бележка: качени са и субтитри на английски. Веднага щом са готови българските ще ги кача и тях.

Edited by Yori
Link to comment
Share on other sites

The PUNISHER - много се накефих! Ако обичате яки екшъни - гледайте го! Ако обичате филми по комикси - гледайте го! Ако едно време сте блъскали Мустафата и Пунишера - гледайте го! Ако Ако обичате тъмната справедливост ала Макс Пейн или Лудия Макс - гледайте го! Ако обичате уестърни - пак го гледайте!

Някои сцени бяха изкопирани от Mad Max ама простено да им е. Джон Траволта тъпее на екрана като дебил, обаче Томас Джейн е точно за ролята!

Link to comment
Share on other sites

MEN OF HONOR - http://www.warez.ru:8081/Movies8/Men.of.Honor.(2000)/ много въздействащ филм.Поредната силна роля на великият Де Ниро,издевателстащ над Куба Гудинг-младши.Филмът е по истински събития от живота на Карл Брашер-негър, опитващ се да стане дълбоководен водолаз,а съдбата го изправя пред жестоки изпитания.

Link to comment
Share on other sites

Mindhunters

Докато гледах този филм, имах чувството, че играя компютърна игра! Не знам, може би защото атмосферата ми напомни за Silent Hill, само че без чудовищата. Има и малко от FInal Destionation - смъртта идва по най-неочаквания и брутален начин. И малко от The Ring - чрез часовници, спрели на определен час, убиецът подсказва кога ще е следващият му удар.

Историята - екип от FBI "студенти" е пратен на самотен остров. Там им е устроено нещо като последен изпит преди завършването. В един момент обаче единият от тях умира по невероятно красив начин!!! На всички им е ясно, че изпитът е приключил - започва реалната битка. Продължават да умират хора от екипа. Напрежението расте, както и недовериято. Всеки е потенциален убиец. Много twists and turns, много въпроси без отговор. Вижте този филм, ще ви хареса!

Edited by Zerghathul
Link to comment
Share on other sites

Гледах Children of Corn 666 Isac's Return - умрях от простотия! Много смотан филм :sick

Link to comment
Share on other sites

Mindhunters

Докато гледах този филм, имах чувството, че играя компютърна игра! Не знам, може би защото атмосферата ми напомни за Silent Hill, само че без чудовищата. Има и малко от FInal Destionation - смъртта идва по най-неочаквания и брутален начин. И малко от The Ring - чрез часовници, спрели на определен час, убиецът подсказва кога ще е следващият му удар.

Историята - екип от FBI "студенти" е пратен на самотен остров. Там им е устроено нещо като последен изпит преди завършването. В един момент обаче единият от тях умира по невероятно красив начин!!! На всички им е ясно, че изпитът е приключил - започва реалната битка. Продължават да умират хора от екипа. Напрежението расте, както и недовериято. Всеки е потенциален убиец. Много twists and turns, много въпроси без отговор. Вижте този филм, ще ви хареса!

Absoliutno sam saglasen filma e mnogo qk i sas sigurnost liubitelite na tozi janr filmi mnogo 6te go haresat ocenka spored men 8/10

Link to comment
Share on other sites

Гледах нашумелия напоследък филм Eurotrip. Хареса ми и още как! :) Много смях и комични ситуации. Особено онзи гей във влака :"Скузи,скузи!" :lol: Голяма скица е! Който още се чуди дали да го гледа, да спре да се чуди и да си го дръпне!

Link to comment
Share on other sites

Също яко беше там в двореца на папата :)...или каквото беше там кадето хората го помислиха за папа ;)....

Ама най-много ме накефиха феновете на Ман Ютд ;)

Link to comment
Share on other sites

Sinbad Legend of the Seven Seas - Още една добра анимация на Дисни.Бих казал,че напоследък започнах да гледам много анимации,защото след като гледах Treasure Planet разбрах,че имам да наваксвам.Филмчето е със логично елементарен сюжет,защото е за по-малките зрители,но все пак във всеки от нас се крие "детето".Образът на Синбад е доста странен поне в първата част от филма,но после нещата се връщат на мястото.Естествено трябва да има любов,а тук тя се завързва по типичният начин - уж мъжът и жената се мразят,викат си,но вътрешно се обичат лудо.Няма смисъл да ви разказвам историята,защото тя си е увлекателна и поне тук да не я разкрия.

Оценка:8/10

 

Ali - Доста време чаках този филм,дори не излезна на кината и така се случи,че като прочетох темата някой беше го препоръчал и ми припомни да го сваля...Лошото е,че останах със смесени чувства.Реално филмът е доста добър,Уил Смит се бие доста професионално,не мога да си представя през колко тренировки е минал,но поне се вижда,че е направил страшно тяло.Филмът говори както за боксовата кариера на Касиус Клей,по-късно променил името си на Мохамед Али,но и за животът му.Мислех си,че точно това ще ме трогне,ще има някаква драма,но аз просто не видях такъв момент,после си помислих към кой жанр трябва да спада филма,но не се сетих за подходящ.Просто седиш и гледаш.Подразни ме моментът,че Али се прави на толкова добър,хвали се,много говори и никой не може да го победи,но аз нямам право да се дразня,защото това явно е било наистина така.Животът му не е цвете за мирисане,убиват брат му,развежда се няколко пъти (както прави всеки боксьор),но за сметка на това той е във сърцата на феновете му и май това беше най-важното за него,поне с такова впечатление останах аз.Колебливо препоръчвам филма,но ще дам висока оценка,защото нещата които не ми харесаха са си мой проблем,а не на самият филм,така че не е казано,че на вас няма да ви хареса изключително много.

Оценка:8.5/10

 

The Faculty - Доста приятно хорърче събрало куп бъдещи звезди като Джош Хартнет,Илайджа Ууд и др.Извънземен организъм напада едно уичлище - банално нали?Прониква през ушите на хората - банално?Всички се зомбират - банално?Най-големият загубеняк става герой - банално?Странно, въпреки това филмът ми хареса,може би заради липсата на качествени хоръри напоследък.Няма какво повече да кажа освен - гледайте го,струва си времето!

Оценка:8/10

Link to comment
Share on other sites

Ако едно време сте блъскали Мустафата и Пунишера - гледайте го!

Еееееех как само ми стана драго като се сетих колко съм ги блъскал едно време. Ще го гледам, нави ме!

BTW Мустафата е по-як ;)

Link to comment
Share on other sites

Гледах CHICAGO. По принцип не си падам много по мюзикъли, досега единствено Moulin Rouge успя да ме трогне. Chicago също успя да ми въздейства. Много пъстър, шумен, игрив и закачлив мюзикъл :) Главни женски роли играят Катрин Зита Джоунс и Рене...а сега де...Зелуегър. Такава сладурана с такава ужасна за произнасяна фамилия :) Както и да е, двете са неотразими. Като прибавим и ослепителната усмивка на Ричърд Гиър получаваме формула за невероятен успех! Нищо чудно, че този филм е фрашкан с Оскари. Единственото нещо, което не ми хареса, е супер малката роля на Луси Лу, появява се за 2 минути и толкова. Но пък какви 2 минути ;)

За финал - това не е "един тъп мюзикъл", това е "един чудесен мюзикъл"!

Link to comment
Share on other sites

Sinbad Legend of the Seven Seas - Още една добра анимация на Дисни.Бих казал,че напоследък започнах да гледам много анимации,защото след като гледах Treasure Planet разбрах,че имам да наваксвам.

Малка поправка - не е на Дисни, ами на DreamWorks

В такъв случай препоръчвам ти още следните анимационни филми (може някои вече да си ги гледал, ама...)

 

Titan A.E.

Starchaser - The Legend of Orin

Rock and Rule :punk

Fire and Ice

Atlantis: The Lost Empire

Lilo & Stitch

Transformers: The Movie

Prince of Egypt

The Road to El Dorado

Batman - Mask of the Phantasm

Тайна Третьей Планетьi

Wonderful Days

Batman - The Mystery of the Batwoman

Teenage Mutant Ninja Turtles

La Planete Sauvage (The Fantastic Planet)

Fantasia 2000

Spirit - Stallion of the Cimarron

Brother Bear

Batman Beyond: Return of the Joker

Pleague Dogs

Watership Down

Van Helsing: The London Assignment

The Great Mouse Detective

The Incredible HULK

X-MEN: The Legend of Wolverine

The Triplets of Belleville

Time Masters

Batman & Mr. Freeze - SUB ZERO

Batman - The Mystery of the Batwoman

Link to comment
Share on other sites

Объркан съм...След "Мементо" и "Ванила Скай" бях сигурен, че едва ли може да има друг филм с толкова странен и неясен сюжет. Явно съм грешал. Гледах ONE POINT O. Филмът е изпълнен с параноя, убийства, вируси, празни пакети, мляко за 20$ и още сумати чудати неща. Няма да се опитвам да разкажа за какво става дума в този филм, защото и аз самият не съм много сигурен. В крайна сметка не мога дори да кажа дали си заслужава гледането. След като изгледах финалните надписи в мен витаеше някакво странно чувство на празнота. Може би защото не съм го схванал, не знам. Във всеки случай няма да го трия още, с надеждата , че при второто гледане ще го разбера. Ако някой друг го е гледал нека сподели своето мнение.

Link to comment
Share on other sites

Наскоро гледах южно-корейският филм "OldBoy", спечелил наградата "Grand Prix" в Кан и базиран на японска манга. Невероятна визия, допълвана от прекрасна музика, до толкова, че е невъзможно едното да съществува без другото. Страхотен сюжет и много добри актьорски изпълнения.

 

Главният герой от филма е обикновен женен човек, с едно дете - момиченце. Една нощ е заловен и вкаран в стая, в която прекарва следващите 15 години от живота си. Не му е дадено обяснение защо му се случва това. След като е прекарал известно време в този затвор, на една крачка от лудоста, от телевизора в стаята разбира, че жена му е брутално убита. Тогава той се зарича да намери начин да се освободи и да отмъсти на виновните, който са го вкарали в този затвор и са убили жена му. Единствените неща, които го крепят, са отмъщението и откриването на вече порасналата му дъщеря (тук няма как да не направим аналогия с "Граф Монте Кристо". Даже в по-късен етап от филма, режисьора "признава" по интересен начин от къде е черпел идей). Малко след като открива начин да се измъкне, той е упоен. Събужда се на покрива на една сграда. По-късно един просяк му дава портфейл пълен с пари и мобилен телефон. Пуснат е доброволно от свойте похитители. Сега той трябва да открие отговорите на въпросите "кой?" и което е по-важно - "защо?!".

Позволих си да разкрия част от историята на филма само за да разберете за какво става дума. Всичко това се случва в самото начало.

Докато е затворен, преди да намери смисъла да продължава да съществува (отмъщението), действителност, спомени и халюцинации са вплетени без ясна граница във възприятията му. Похитителите му "помагат" за това му състояние, чрез периодично пускане в килията му на някакъв газ. Тази смесица от възприятия е визуализирана по перфектен начин във филма. Бойните сцени - и особено тази в коридора - са перфектни (ще разберете за какво говоря, само ако гледате филма:) ).

 

Напоследък все повече се убеждавам колко е погрешно схващането, че азиатците са неспособни да изразяват силни емоции и че когато се опитат, изглеждат изкуствени. До скоро смятах, че темпераментните, емоционални и многопластови образи, са много по-трудни за пресъздаване в азиатското кино, от колкото при създателите на филми от по-южните страни. Много погрешно заключение. За пореден път се убедих в това от изпълненията на двамата актьори в главните роли. По перфектен начин образа на главният герой преминава през създаденото в него чуство на несправедливост, лудоста, яроста, любовта и безмерното отчаяние.

 

А финалът... Няма такъв финал! В "Шесто чуство" сме изненадани, в "Седем" искаме да удушим собственоръчно Кевин Спейси, а тук... Може би всеки ще почуства нещо различно, в зависимост от собствените си разбирания - заслужено отмъщение (но не такова, каквото сме си представяли), разочарование, или тотално отвръщение дори. Финалът на филма бих сравнил с този на "Dogville" - силно емоционален и гениален.

Режисьорът е направил многопластов филм, като обяснението му за това е, че вече филмите се разпространяват на ДВД и всеки може да си го закупи. Искал всеки път, когато се гледа филма, човек да открива по нещо ново в него.

 

Разбрах, че "OldBoy" е втората част от трилогия за различните страни на отмъщението на режисьора Chan-wook Park. Заредих да свалям първата - "Sympathy for Mr. Vengeance". Скоро ще я има и на сайта ни.

 

П.П: Благодарности на penetrating за светкавичната му реакция и за това, че не позволи дълго да чакаме този филм!

Edited by Never_mind
Link to comment
Share on other sites

Optimus,да,прав си,не обърнах внимание и писах автоматично :)

А ти малко се уля (в добрия смисъл) с тези филмчета.Все пак няма цял месец анимация да гледам,но ще си разнообразявам ежедневието с някои от тях.

Мерси!

 

Never_mind,както описа филма няма как човек да не го свали...

Link to comment
Share on other sites

Благодаря Never_mind! :)

Очаквайте скоро и Mokpo the Harbor (2004)

/A Korean comedy about a detective who goes undercover to infiltrate a possible drug ring has won the grand prize at the Yubari International Fantastic Film Festival 2004 in Hokkaido, Japan, on Sunday/

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...