Jump to content
BulForum.com

+ Гледах...


ralexes

Recommended Posts

The Four Feathers - Това е страхотен филм!Показва колко силно може да бъде приятелството,но на мен ми хареса как всичко във филма е на приливи и отливи,хареса ми колебанието във героите,хареса ми и мащабноста на действията.Става дума за 5-ма приятели които служат в армията,но един ден се разбира,че трябва да заминат за Африка за да попречат на "диктатурата"

на някакъв тамошен лидер.Едният от 5-мата(Heath Ledger) обаче го хваща страх,пък и иска да се жени (за Kate Hudson).Останалите 4-ма приятели веднага се нахвълят срещу него и го наричат страхливец,само един от тях,най-добриПт,продължава да го защитава.Така останалите 3-ма му пращат три бели пера които символизират,че е страхливец.За изненада,четвъртото му се връчва от годеницата му.След това действията се пренася в Африка където нашият човек отива да търси приятелите си след дълги размишления.Постепенно се внедрява във вражеските сили,но когато намира приятелите си,те вече умират в ръцете му.Следват затвори,измъчвания и още много приключения.По-добре да не ви разказвам.

Оценка:9/10

 

Twin Warriors - Няма какво толкова да се каже за този филм.Чистокръвен екшън или по-точно неспиращ екшън.Страхотни хореография и бойни сцени,точно в стил Джет Ли.Ако ви се гледа малко банална история за това как двама приятели тръгват по различни пътища,единият по този на власта и славата,а другият защитаващ бедните,но за сметка на това филм с много екшън,то гледайте го непременно.

Оценка:6.5/10

 

Dungeons & Dragons - Има ли фенове на RPG?А фенове на фентъзи?А някои на който му е домъчняло за старите филми "приказки"?Ако има нека го гледа!Става дума за желанието за господство на един зъл маг и за това как групичка от двама крадци,маг,джудже и елф минава през много опасности за да намери жезъл с който ще попречат на злия маг.Елементарно обяснение от моя страна,но мисля че е достатъчно показателно.Ефектите са на ниво.

Оценка:8/10

 

Paycheck - Отдавна не бях гледал подобен филм.Четох мненията тук,повечето отрицателни,гледах и рекламата,и си казах,че няма да загубя нищо ако видя за какво става въпрос.Ами бях очарован честно казано.Не знам кое точно ми хаерса,може би самата атмосфера на филма,може би идеята му,не знам.Като цяло филма е елементарен като сюжет,актьорска игра,дори ефекти,но е малко

по-различен от новите HiTech екшъни.Началото му е доста объркано и не се наемам да ви го разказвам.Обаче все трябва да напиша нещо,което да ви грабне...нека кажем,машина за гледане в бъдещето,изтриване на спомени,20 предмета от които зависи животът на Бен,чудесно пресъздаден свят,Ума Търман и т.н.

Оценка:7.5/10

 

The Mists Of Avalon - Мисля,че миналата събота го даваха по БТВ,но аз успях да догледам половината от пъврата част.Хареса ми.Видях,че го има тук и го свалих.Какво да кажа,освен,че филма е невероятен.Може би е правен да се конкурира с LOTR,но е минал покрай него,т.е. останал е незабелязан.Филмът с смесица от различни легенди,приказки,слухове,но събара в едно при това

с всичко което сме чували досега за Крал Артур,Ланселот,Камелот,Авалон и т.н.,е променено и разказано по съвсем различен начин.Лошото е,че няма как да ви го разкажа(а много ми се искаше) заради огромното количество герои,всеки със доста подробна индивидуална сюжетна линия.Това на

места дори дразни,защото получаваш много информация за малък период и докато я осмислиш минава половината филм.Поне при мен копчето 'пауза' беше натискано няколко пъти,докато си преговоря кой на кой е син и кой кого обича.Филмът е достатъчно дълъг,а това за мен е важна предпоставка

за една качествена фентъзи история.На някои места ме подразниха ефектите,но може да се преглътне.Музиката на филма е доста добра.На моменти се чуват откъси от боготворената от мен Loreena McKennitt.Като заключение може само да цитирам таглайна - Passion. Mysticism. Adventure. Journey beyond the legend of Camelot.

Оценка:9/10

Edited by RIP
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 8.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Paycheck - както казах преди - много добра история, ама кофти реализация. Има голям потенциал. Хубаво че е Ума Търман да поспаси положението.

 

Dungeons & Dragons - хубав и интересен филм, макар и доста посредствен. Ефектите са горе-долу добри. Виждал съм къде къде по-добри в продукциите на Hallmark, правете си изводи. Това, което ме дразни е Джеръми Айрънс в ролята на зализан магьосник. Както и прекаляването с използването на CG дракони - просто аман! Не трябва да се прекалява! За пример давам Reign of Fire. И там ефектите не бяха най-доброто което сте виждали, но филмът не се гради върху тях, и не се нарушава атмосферата. Но като цяло Dungeons & Dragons си струва да се гледа, просто няма да ви стане от любимите филми.

Link to comment
Share on other sites

Гледах .... Home Alone 4 :) Горе-долу го бива.Поне има малко смях  ;)

съвсем малко, но все пак има :zzz

Link to comment
Share on other sites

Glitter - Марая Кери...блях...викам си някоя бозава комедийка със участито на цицорестата певица,но едва после видях,че филмът го водят драма.Пуснах,гледах,хареса ми.Даже ако се замисля,филмът показва много точно животът на една звезда.Типично за американските филми е да

показват как бъдещата звезда започва от нищото,няма родители (или е изоставена),притежава дарба и т.н.Това не ми хареса.Обаче по-нататък нещата стават малко по-различни.Откриват таланта и,записва няколко демо версии и тогава вече навлиза в шоубизнеса,започват разголените клипове,семейните свади и общо взето комерсиализмът си казва думата.Филмът не е кой знае какво,но предполагам всеки като мен не е имал големи очаквания.Въпреки това си заслужава да се гледа,ей така,колкото да ви се развали настроението.

Оценка:6/10

 

Love Don's Cost A Thing - Тоя филм ме хвърли в тъч.Не знам,на мен лично много ми хареса,защото показва какъв трабва да бъдеш и на какъв не трябва да се правиш.Че "гъзарията" е един вид отговорност.Вижда се и,че можеш лесно да бъдеш изхвърлен от тази група наречена "гъзари" (нарочно го пиша в кавички,защото ми е смешно като го казвам даже).Става въпрос за една групичка от сплотени френдове,които са умни,работливи...абе направо са затворени както му казваме ние.Не ходят по купони,не се срещат с момичета,да не говорим за секс.Наш'то момче се казва Алвин(Nick Cannon) и яко е хлътнал по най-красивото момиче в училище - Парис(Christina Milian).Късметът му се усмихва и един ден случайно среща Парис със разбитата предница на джипа и в автосалона в който работи.Тук трябва да реши дали да плати с негови пари(които му трябват за вал на колата която конструират с приятелите му) частите за джипа и да иска нещо в замяна

или да си трае и тя да си плати всичко.Естествено избира да си плати с негови пари,като след това иска от нея да ходи с него 2 седмици.В тези 2 седмици,двамата се опознават,Парис разбира,че парите които той е трябвало да даде за неговото бъдеще като авто конструктор,той ги е дал за нея и точно тук аз си помислих,че тя ще го съжали или нещо такова,но много

грешах,филмът се разви в друга посока.Парис бързо променя външният вид на Ал и той вече става "гъзар",започва да бъде уважаван от другите хора в училище(които преди това дори не му даваха да минава през "тяхния коридор" или пък да сяда на определени места),но и постепенно започва

да забравя старите си приятели,забравя за двигателя който конструира,държи се надменно,дори започва да забравя и Парис (няма да казвам как я унижава).В един момент той е звезда.Всички искат да са с него,всички правят каквото той прави,но идва момент в който той бива отхвърлен

от старите му приятели,бива разкрит от Парис,че и е предложил 1500$ за да ходят 2 седмици и всичко което е градил последния месец се сгромолясва за по-малко от ден.Ал наддига глава,сглобява двигателя,слага го в колата която правиха с приятелите му и просто си тръгва.

Краят е сладък и силен.Ал си казва всичко.Ръкопляскат му.Хваща Парис за дупето и опаа..май това беше.

Оценка:9.5/10

 

Get Over It - Както съм почнал със сладникавите комедии,реших да пиша и за тази.Това е стандартна тийнейджърска любовна история,показваща как момичето което обичаш е точно пред теб,а ти не го виждаш.Съсредоточил си се единствено върво бившата си изгора и каквото и да прави тя,дори да те манипулира и използва ти ще бъдеш в краката и.С нищо друго не мога да

отделя този филм от останалите (освен да похваля техниката,защото ако Kirsten Dunst имаше такъв глас,нямаше да пада на 2-ро място в нито една класация).

Оценка:7/10

Edited by RIP
Link to comment
Share on other sites

Да...много истина има в него,много от нещата в живота са заложени вътре и ще го препоръчвам на хора които трябва да се осъзнаят,но не съм сигурен дали ще го осмислят...

Link to comment
Share on other sites

Eh .... Nqma kak da ne se obadq .. V4era gledah Donnie Darko i moga sas sigurnost da kaja , 4e tova e edin ot nai - dobrite filmi :punk

Film , koito te kara da se zamisli6 , za razlika ot tapite komedii :inqn

Наистина хубава филм!Жалко е че не се отдава на преразказване.Трябва да се гледа задължително!!!Гледайте го!!!

Link to comment
Share on other sites

току що се връщам от Rundown или Welcome to the Jungle - не е шедьовър, но това не му пречи да е едно доста прилично забавление. Хубав екшън, няколко свежи майтапа... Скалата ме кефи!

Link to comment
Share on other sites

Love Don's Cost A Thing - Тоя филм ме хвърли в тъч.Не знам,на мен лично много ми хареса,защото показва какъв трабва да бъдеш и на какъв не трябва да се правиш.Че "гъзарията" е един вид отговорност.Вижда се и,че можеш лесно да бъдеш изхвърлен от тази група наречена "гъзари" (нарочно го пиша в кавички,защото ми е смешно като го казвам даже).Става въпрос за една групичка от сплотени френдове,които са умни,работливи...абе направо са затворени както му казваме ние.Не ходят по купони,не се срещат с момичета,да не говорим за секс.Наш'то момче се казва Алвин(Nick Cannon) и яко е хлътнал по най-красивото момиче в училище - Парис(Christina Milian).Късметът му се усмихва и един ден случайно среща Парис със разбитата предница на джипа и в автосалона в който работи.Тук трябва да реши дали да плати с негови пари(които му трябват за вал на колата която конструират с приятелите му) частите за джипа и да иска нещо в замяна

или да си трае и тя да си плати всичко.Естествено избира да си плати с негови пари,като след това иска от нея да ходи с него 2 седмици.В тези 2 седмици,двамата се опознават,Парис разбира,че парите които той е трябвало да даде за неговото бъдеще като авто конструктор,той ги е дал за нея и точно тук аз си помислих,че тя ще го съжали или нещо такова,но много

грешах,филмът се разви в друга посока.Парис бързо променя външният вид на Ал и той вече става "гъзар",започва да бъде уважаван от другите хора в училище(които преди това дори не му даваха да минава през "тяхния коридор" или пък да сяда на определени места),но и постепенно започва

да забравя старите си приятели,забравя за двигателя който конструира,държи се надменно,дори започва да забравя и Парис (няма да казвам как я унижава).В един момент той е звезда.Всички искат да са с него,всички правят каквото той прави,но идва момент в който той бива отхвърлен

от старите му приятели,бива разкрит от Парис,че и е предложил 1500$ за да ходят 2 седмици и всичко което е градил последния месец се сгромолясва за по-малко от ден.Ал наддига глава,сглобява двигателя,слага го в колата която правиха с приятелите му и просто си тръгва.

Краят е сладък и силен.Ал си казва всичко.Ръкопляскат му.Хваща Парис за дупето и опаа..май това беше.

Оценка:9.5/10

:angry1 mersi 4e ni razkaza filma. Pone edno spoilers da be6e napisal basi ...... I sq iska6 da si go svalim sled kato znaem VSI4KO ???!! :angry1 :devil

 

a i ot razkaza ti si vada izvoda 4e tva e porednata bozava teen-high school - komediq (demek - po4ti nai-nizkiq janr vazmojen). I tq 6te me u4i na ne6ta ot jivota ???? ghahahaha - ako sam v zakasnql pubertet moje bi :tongue

Link to comment
Share on other sites

:angry1  mersi 4e ni razkaza filma. Pone edno spoilers da be6e napisal basi ...... I sq iska6 da si go svalim sled kato znaem VSI4KO ???!!  :angry1  :devil 

 

a i ot razkaza ti si vada izvoda 4e tva e porednata bozava teen-high school - komediq (demek - po4ti nai-nizkiq janr vazmojen). I tq 6te me u4i na ne6ta ot jivota ???? ghahahaha - ako sam v zakasnql pubertet moje bi  :tongue

На мен пък ми допадна че RIP разкри част от филма.Даже след като прочетох какво е написал си го свалих(още не съм го гледал).

Take it easy Prasko B)

Link to comment
Share on other sites

Ето един филм който определено си заслужава The Life of David Gale филмът е много добър и то не само заради участието на Кевин Спейси.

 

PS:Филмът не се препоръчва на "Фенове" на филми, като и от рода на "The Punisher" :) (поне, докато не "излезнат" от пубертета :woot )

Link to comment
Share on other sites

PS:Филмът не се препоръчва на "Фенове" на филми, като и от рода на "The Punisher" :) (поне, докато не "излезнат" от пубертета :woot )

Тънък намек ли правиш или...?

Човече, аз гледам почти всякакво кино, не се ограничавам с нито един жанр. Но човек трябва да знае от кой филм какво да очаква и с каква нагласа да го приеме. Айде да не дълбаем пак по Punisher-а. Това че се радвам на всеки нов филм по комикс и на всяка нова анимация не означава че гледам единствено това. Има нещо, наречено "комикс-култура", което уви в България е не особено популярно и доста хора не знаят за какво става въпрос. Аз си извличам по нещо от всеки филм и слабо ме интересува мнението на когото и да било по въпроса. Но ако все пак ще се успокоиш мога да ти препоръчам и аз някои от любимите ми филми, които не пасват в категорията "за-неизлезнали-от-пубертета" - Brazil, THX-1138, Spartacus, K-Pax, Seven Samurai, The Good, Once Upon A Time in the West, Planet of the Apes (1968), Mad Max, Apocalypse Now, Schindler's List, Saving Private Ryan, The Wall, Pi, Matropolis, Logan's Run...

Не търся конфликт, просто искам да ти кажа, че има два вида филми - филми за пуканки, и филми за размисъл. Punisher е от първия вид. И това съвсем не го прави лош филм.

Друг път недей да "препоръчваш" филм на дадена аудитория, а по-добре кажи какво ти е харесало или не ти е харесало в него. Никой не е длъжен да споделя вкусовете на другите.

А за пубертета може да си поговорим някой друг път...

Link to comment
Share on other sites

Тънък намек ли правиш или...?

Човече, аз гледам почти всякакво кино, не се ограничавам с нито един жанр. Но човек трябва да знае от кой филм какво да очаква и с каква нагласа да го приеме. Айде да не дълбаем пак по Punisher-а. Това че се радвам на всеки нов филм по комикс и на всяка нова анимация не означава че гледам единствено това. Има нещо, наречено "комикс-култура", което уви в България е не особено популярно и доста хора не знаят за какво става въпрос. Аз си извличам по нещо от всеки филм и слабо ме интересува мнението на когото и да било по въпроса. Но ако все пак ще се успокоиш мога да ти препоръчам и аз някои от любимите ми филми, които не пасват в категорията "за-неизлезнали-от-пубертета" - Brazil, THX-1138, Spartacus, K-Pax, Seven Samurai, The Good, Once Upon A Time in the West, Planet of the Apes (1968), Mad Max, Apocalypse Now, Schindler's List, Saving Private Ryan, The Wall, Pi, Matropolis, Logan's Run...

Не търся конфликт, просто искам да ти кажа, че има два вида филми - филми за пуканки, и филми за размисъл. Punisher е от първия вид. И това съвсем не го прави лош филм.

Друг път недей да "препоръчваш" филм на дадена аудитория, а по-добре кажи какво ти е харесало или не ти е харесало в него. Никой не е длъжен да споделя вкусовете на другите.

А за пубертета може да си поговорим някой друг път...

Сладур си и се радвам, че имаш собствено мнение, което можеш да обосновеш, но за да не се излагаш, е добре да провериш с кого раговаряш. Не се обиждай, но е факт, че "The Punisher" не става и "за пуканки" едиственото, което остава след филма е болката, че си изгубил 2 часа от живота си и обида за интелекта!!!! цунки :love :love :love

Link to comment
Share on other sites

Preporychaite mi film podoben na You Got Served nz, no na men mnogo mi haresa. Kefat me teenaderskite ili negarskite filmi svyrzani s geta abe vie znaete po-dobre ot men. Takache ako nqkoi znae da dava predlojeniq ;)

Link to comment
Share on other sites

Gledah The Punisher i HellBoy

za The Punisher moga da kaja samo che ochakvah mnogo poveche ot nego no uvi ostanah razocharovan [samo me izkefi onia rusnak kato go pomlq ot boi :D ]

a za HellBoy mi filmcheto e malko izmisleno no stava zagledane se pak mi haresa mnogo poveche ot The Punisher

Link to comment
Share on other sites

Тънък намек ли правиш или...?

Човече, аз гледам почти всякакво кино, не се ограничавам с нито един жанр. Но човек трябва да знае от кой филм какво да очаква и с каква нагласа да го приеме. Айде да не дълбаем пак по Punisher-а. Това че се радвам на всеки нов филм по комикс и на всяка нова анимация не означава че гледам единствено това. Има нещо, наречено "комикс-култура", което уви в България е не особено популярно и доста хора не знаят за какво става въпрос. Аз си извличам по нещо от всеки филм и слабо ме интересува мнението на когото и да било по въпроса. Но ако все пак ще се успокоиш мога да ти препоръчам и аз някои от любимите ми филми, които не пасват в категорията "за-неизлезнали-от-пубертета" - Brazil, THX-1138, Spartacus, K-Pax, Seven Samurai, The Good, Once Upon A Time in the West, Planet of the Apes (1968), Mad Max, Apocalypse Now, Schindler's List, Saving Private Ryan, The Wall, Pi, Matropolis, Logan's Run...

Не търся конфликт, просто искам да ти кажа, че има два вида филми - филми за пуканки, и филми за размисъл. Punisher е от първия вид. И това съвсем не го прави лош филм.

Друг път недей да "препоръчваш" филм на дадена аудитория, а по-добре кажи какво ти е харесало или не ти е харесало в него. Никой не е длъжен да споделя вкусовете на другите.

А за пубертета може да си поговорим някой друг път...

Не го приемай лично :) И аз съм бил на 18(та даже и на по-малко :woot ) и също съм гледал и харесвал филми от този род ;) но е съвсем нормално с времето да се променя разбирането и виждането(за добро или лошо)а ако филмите, които си изредил наистина си ги гледал и са ти харесали мога само да кажа БРАВО!!! но нали знаеш "Изключението само потвърждава правилото"

А по въпроса за пубертета нямам нищо против да си поговорим, но нека да е след 4-5г.(примерно) :)

Link to comment
Share on other sites

The Scorpion King - блудкава работа. Поредният филм, в който идеята е един супер мега мощен пич, подпомаган от няколко по-малко мега мощни хора превзема крепости, убива стотици противници, сякаш са мравки и , разбира се, спасява прекрасна девица. Been there, seen that. Едва ли има някой, който не знае, че в главната роля е "героят на народа" Скалата. Не знам какво да кажа за него, в The Rundown ми хареса, но в този филм малко ме подразни. Особено на забавените кадри. А, и когато гушкаше сорсърицата! Тя е толкова сладка, искам я за себе си :)

 

Foxfire - още един чудесен филм с Анджелина Джоли. Като се замисля, тя няма слаб филм! В този играе прецакан от живота момиче, загубило майка си, малтретирано от баща си, без дом, без приятели...На едно от многото места, през които минава по пътя си към Бог знае къде, тя среща няколко други момичета, всяко от които с нейните си проблеми. Става им нещо като водач, обединява ги, научава ги да отстояват на своето. А като добавим и сцената, в която се съблича и си татуира пламъче на гърдата....мммм...но и без голотата филмът си заслужава гледането!!

 

Serving Sara - Обожавам Елизабет Хърли! И Матю Пери също! Страхотна комбина са! И двамата умеят прекрасно да забавляват зрителя, било то с физионимиите си или с остроумните си забележки. А и сюжетът е доста интересен - става дума за нещо като гоненица, кой на кого първи ще даде заявление за развод :) С две думи - готина комедия!

 

Double Vision - страховит supernatural-mystery-thriller! Ето че китайците ги бива не само в правенето на колички мачбокс. Серийни убийства, монаси-фанатици, бактерии, безсмъртие....Почитателите на този жанр ще бъдат очаровани...и ви гарантирам, че кожата ви ще настръхне!

 

А за Пънишъра мога да кажа само една дума - БОЗА! При това вкисната боза, която ти докарва такова разстройство, че ви гарантирам поне 1 час в тоалетната! :sick

Edited by Zerghathul
Link to comment
Share on other sites

House of Sand and Fog (2003)

 

Току що свърши и не знам как да изразя с какво ме плени. Започна неубедително..., обикновено. Грабва те само образа на Дженифър Конъли и Бен Кингсли. Лентата се върти и докато се усетиш те е потопила в една емоционална, наситена история...в живота на няколко уж случайни хора. Израженията им, думите...не, погледите им...

Много е истински и очевидно "виновниците" за това са актьорите. Ако му отделите малко време, мисля, че няма да съжалявате.

Link to comment
Share on other sites

Dawn of the Dead - отдавна не бях гледал такава касапница :) Филмът страшно много напомня за "28 дни по-късно", само че тук има доста повече живописни убийства! Лелее, умрях си от кеф - толкова много хедшоти не бях виждал досега във филм :) (само когато играя с 4.6 на контрата ;) )

За какво става дума - ами един ден хората зомбясват, без да се знае как точно, как се разпространява заразата, откъде е дошла и бла бла бла. Следва много, ама много кръв и смърт. Оцелелите се събират в един търговски център и се чудят какво да правят. Тук има и един доста поучителен момент - че при екстремни ситуации много хора предпочитат да спасят собствените си задници, вместо да помогнат на други нуждаещи се, да бъдат част от отбора.

И така, ако сте харесали "28 дни по-късно", ще харесате и този филм. Ако не, не го гледайте :D

Link to comment
Share on other sites

Dawn of the Dead - отдавна не бях гледал такава касапница :) Филмът страшно много напомня за "28 дни по-късно", само че тук има доста повече живописни убийсВва! Лелее, умрях си от кеф - толкова много хедшоти не бях виждал досега във филм :) (само когато играя с 4.6 на контрата ;) )

За какво става дума - ами един ден хората зомбясват, без да се знае как точно, как се разпространява заразата, откъде е дошла и бла бла бла. Следва много, ама много кръв и смърт. Оцелелите се събират в един търговски център и се чудят какво да правят. Тук има и един доста поучителен момент - че при екстремни ситуации много хора предпочитат да спасят собствените си задници, вместо да помогнат на други нуждаещи се, да бъдат част от отбора.

И така, ако сте харесали "28 дни по-късно", ще харесате и този филм. Ако не, не го гледайте  :D

А във филма са вмъкнати и иронични детайли, които определено са в плюс!

Заслушайте се в мелодията, която върви когато нашите влизат в супермаркета ;)

 

btw като го гледате видяхте ли крайните надписи? който не е - много е загубил! филмът не е пълен без тях. Който ги е видял - знае за какво говоря!

Edited by Optimus
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...