Jump to content
BulForum.com

+ Гледах...


ralexes

Recommended Posts

The Punisher ще е голяма простотия,лично аз не видях какво му е героичното на тоя и що има комикс с него,пък и не се и интерсувам.Щом рекламата,която обикновенно съдържа най-добрите моменти,не ме грабна,не знам след като изгледам целия филм какво ще ми е мнението.И аз го чакам на ДВД РИП,но и не бързам особенно ;) .

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 8.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Поредната среща с граф Дракула.Ако харесваш битки с вампири и върколаци в затънтена и мрачна Румъния това е твоя филм.Толкова го чаках,но не ми направи голямо впечатление.Може би играта ще бъде по-добра.

Link to comment
Share on other sites

The Shaman King - ми даваха го по Fox Kids - гледах първите 3 епизода и се отказах. Хич не ми харесва.

 

The Punisher - ще Ви кажа какво му е хубавото на филма (лично аз съм се разбил от кеф!) - значи на този филм не му трябва да е дълбокомислен, не му трябва заплетена история, не му трябва брилянтна актьорска игра. Това, което му трябва филмът си го има - а именно - Атмосфера! Черен екран, падащи бавно гилзи и мелодия с привкус на уестърн. Престъпниците унищожават всичко, което един обикновен човек е обичал и сега той живее с една единствена цел - да ги накаже. С цената на всичко, без никакви компромиси, без скруполи! Тъмна справедливост. Квартира в покрайнините на града, шкафове наблъскани до горе с оръжия, бронирана кола... Това е нашият човек!

Филмът си е точно такъв, какъвто трябва да бъде! Ако никога не сте си падали по екшъните, ако не си спомняте с носталгия за пиратските касети и прашните видеотеки, от където сте си взимали да гледате Силвестър Сталоун, Арнолд Шварценегер, Дейвид Карадайн, Чък Норис, Жан Клод Ван Дам и компания нищо чудно филмът да не ви хареса. Мене обаче ме накефи максимално! :punk

Link to comment
Share on other sites

предишното ми нение:

The Punisher

Супер смешни моменти в стил суперхеро ама такива от плоските, абе... класика. Вярно че е по комикс и там са такива, но все пак с Джон Траволта трябваше малко повече тежест да му се даде на филмчето.

С други думи ако сте под 15 - гледайте го ще се надъхате срещу лошите и накрая ще искате все вие да играете Пънишъра, на пейката пред блока...

По въпроса за това:

The Punisher - ще Ви кажа какво му е хубавото на филма (лично аз съм се разбил от кеф!) - значи на този филм не му трябва да е дълбокомислен, не му трябва заплетена история, не му трябва брилянтна актьорска игра. Това, което му трябва филмът си го има - а именно - Атмосфера! Черен екран, падащи бавно гилзи и мелодия с привкус на уестърн. Престъпниците унищожават всичко, което един обикновен човек е обичал и сега той живее с една единствена цел - да ги накаже. С цената на всичко, без никакви компромиси, без скруполи! Тъмна справедливост. Квартира в покрайнините на града, шкафове наблъскани до горе с оръжия, бронирана кола... Това е нашият човек!

Филмът си е точно такъв, какъвто трябва да бъде! Ако никога не сте си падали по екшъните, ако не си спомняте с носталгия за пиратските касети и прашните видеотеки, от където сте си взимали да гледате Силвестър Сталоун, Арнолд Шварценегер, Дейвид Карадайн, Чък Норис, Жан Клод Ван Дам и компания нищо чудно филмът да не ви хареса. Мене обаче ме накефи максимално!

В Батман някак си се вижда че става дума за суперхеро и пресилените моменти са обясними и им се кефим, но тук това го приписват на нормален човек и пресилените моменти подсъзнателно те карат да си кажеш "хаха".

Бих подчертал че на фона на коли, оръжия и кръв изпъкват слаби актьорски моменти на Траволта и компания. Този як сценарий може да се направи много-по въздействащ ако няма моменти които вместо да те впечатлят те карат да прихнеш да се смееш. Шаблонен филм, който не се различава наистина от старите пиратски касети. Но все пак е от 2004 и публиката очаква да види нещо по-оригинално от обикновенното стреляне, каране на кола, вадене на нож от рамо, и един блудкав Джон Траволта...

Оценка 4/10

Edited by sMARTBomber
Link to comment
Share on other sites

Optimus,да говорш така за филм от 2004 е смешно.Просто този филм по нищо,освен ефекти не може да се сравнява със старите екшъни,които макар сега да изглеждат елементарни,защото сме ги гледали с хиляди и отгоре на това сме станали капризни за ефекти,не може да се сравнява с тях.Там всично беше над ефектите,актьорите си бяха много добри за онова време,филмите не омръзваха.Просто друго си е усещането да седнеш да изгледаш някои спиращ дъха екшън с Шварценегер като Зов за завръщане,Последният екшън герой,Хищникът и т.н.,или пък със Сталоун - Рамбо,Роки,Танго и Кеш...ех носталгия.И ако трябва да избирам между два филма с елементарни сюжета,единият от 93 да кажем,а другият от 2004,но несъмнено бих избрал този от 93 не само заради носталгията,а просто някак си ми е по-интересен.

Link to comment
Share on other sites

The Punisher - ще Ви кажа какво му е хубавото на филма (лично аз съм се разбил от кеф!) - значи на този филм не му трябва да е дълбокомислен, не му трябва заплетена история, не му трябва брилянтна актьорска игра. Това, което му трябва филмът си го има - а именно - Атмосфера! Черен екран, падащи бавно гилзи и мелодия с привкус на уестърн. Престъпниците унищожават всичко, което един обикновен човек е обичал и сега той живее с една единствена цел - да ги накаже. С цената на всичко, без никакви компромиси, без скруполи! Тъмна справедливост. Квартира в покрайнините на града, шкафове наблъскани до горе с оръжия, бронирана кола... Това е нашият човек!

Филмът си е точно такъв, какъвто трябва да бъде! Ако никога не сте си падали по екшъните, ако не си спомняте с носталгия за пиратските касети и прашните видеотеки, от където сте си взимали да гледате Силвестър Сталоун, Арнолд Шварценегер, Дейвид Карадайн, Чък Норис, Жан Клод Ван Дам и компания нищо чудно филмът да не ви хареса. Мене обаче ме накефи максимално!  :punk

Нищо чудно, че мислиш така особенно след като гледам какви филми си изредил в темата "Продълженията които искате да видите?" :woot като изключим 4-5 класики останалите са същите бози като :sick "Наказателя" :sick и точно поради тази причина искренно се надявам да нямат продължения :bgrin: А що се отнася до екшъните от 80-те и 90-те е неумесно да се сравняват с този филм :woot въпреки, че са правени преди повече от 10г са много по-добри ;)

 

EDIT:И какъв екшън герой е тоя наказател :confused да беше утрепал поне един от тия "лошите" като истински екшън герой а не като някоя ..... пребит и предаващ богу дух е така на "късмет"(абе кой от къде го хванеше го пердашише като боксова круша :woot )

Edited by little
Link to comment
Share on other sites

предишното ми нение:

 

По въпроса за това:

 

В Батман някак си се вижда че става дума за суперхеро и пресилените моменти са обясними и им се кефим, но тук това го приписват на нормален човек и пресилените моменти подсъзнателно те карат да си кажеш "хаха".

Бих подчертал че на фона на коли, оръжия и кръв изпъкват слаби актьорски моменти на Траволта и компания. Този як сценарий може да се направи много-по въздействащ ако няма моменти които вместо да те впечатлят те карат да прихнеш да се смееш. Шаблонен филм, който не се различава наистина от старите пиратски касети. Но все пак е от 2004 и публиката очаква да види нещо по-оригинално от обикновенното стреляне, каране на кола, вадене на нож от рамо, и един блудкав Джон Траволта...

Сравнението точно с Батман не е най-удачното, защото в интерес на истината и Батман няма никакви супер сили. ;)

Шаблонен филм - да! Но за мен не дразнещо шаблонен, а шаблон следващ класически моменти в жанра. Имаше 2 сцени взаимствани от Лудия Макс, също и две сцени доста наподобяващи култови моменти от уестърните на Клинт Ийстууд...

Джон Траволта от доста време ме дразни и май от Бойно Поле Земя насам никой не го е виждал да играе като хората. Името му служи по-скоро като реклама на филма, отколкото да допринася с нещо за качествата на продукцията.

Колкото до това кой какво е очаквал - аз очаквах именно това, което видях. Че дори и повече от очакваното. Ето защо съм доволен.

А съм и сигурен, че и останалите фенове н комикса не са останали разочаровани.

 

Пак повтарям - въпрос на вкус!

Edited by Optimus
Link to comment
Share on other sites

ми ако се разровиш из коментарите който са оставени по аниметата все ще си избереш едно...сам си решавай...порови се и малко из другите форуми за инфо,че в мемента съм суперуморен да мисля и да пиша :tongue

 

едит:аре дойде ми музата-доколкото знам тфа акира е некаф сайбърпънк или нещо такова...в този ред на мисли най-добре ще е да си дръпнеш ghost in the shell...ако си го гледал пробвай armitage:polу matrix III,специално него не съм го гледал,ама доколкото съм чел било хубаво...

Edited by pi4aga
Link to comment
Share on other sites

vi6 sq az sam golqm fen na animeta no nai ve4e na serials.xubavi seriali animeta deto trebva da gleda6 sa hellsing berserk Scryed(ne sam gledal podrobno vsi4ki 4asti no ostanax dobre o4uden) a 4eli animeta zadaljitelno gledai vampire hunter D Fist of the North Star (koeto zaedno s akira i Hunter_d me zapalixa po animetata) Ninja Scroll emi tva e ob6to zeto vsqko e mnogo qko POVQRVAITE MI :)

Link to comment
Share on other sites

Kajete anime podobno na Akira v smisyl da ima motori,katastrofi  :D A i koe anime spored vas e nai dobro !

Ами сещам се с мотори за Venus Wars - от 80-те, доста готинко е!

За Vampire Hunter D - съгласен съм че тлябва да се гледа, мене ми е едно от лъбимите.

Обаче Akira и Ninja Scroll не ми харесват хич, въпреки че се водят култови аниме-класики. Akira ме кефи до момента в който започваме да ставаме свидетели на уголемяващи се глави и пр.

Fist of the North Star - гледал съм стария филм и първите епизоди да сериабчето. Сравнително хубава анимация, пост-апокалиптична атмосфера... Обаче историята като цяло - :sick

Link to comment
Share on other sites

Preporu4vam vi filma requiem for a dream ocenkata ot 8.5 IMDB govori dostatu4no i nai ve4e za tineidgurskata auditoriq koqto si pada po filmi kato How High i tempodobni kato i moq brat/18 god./

Link to comment
Share on other sites

Preporu4vam vi filma requiem for a dream ocenkata ot 8.5 IMDB govori dostatu4no i nai ve4e za tineidgurskata auditoriq koqto si pada po filmi kato How High i tempodobni kato i moq brat/18 god./

Филмът няма нищо общо с How High. Не е комедия...,а нещо, което няма точно определение. :) Уникален е да и неподлежи на класификация.

 

Наистина горещо се препоръчва...,но според мен за всякаква аудитория. :)

Link to comment
Share on other sites

Preporu4vam vi filma requiem for a dream ocenkata ot 8.5 IMDB govori dostatu4no i nai ve4e za tineidgurskata auditoriq koqto si pada po filmi kato How High i tempodobni kato i moq brat/18 god./

Най-неподходящото сравнение, което съм чувал Еver!

Този филм е разтърсващо тежък и всеки спомен за него ме кара да потръпвам. :wacko:

Не знам кой би си помислил за How High след него, но явно има и такива... :confused

Link to comment
Share on other sites

Ъндаинг, щом правиш сравнение между Requiem For a Dream и How High, определено не си наясно с основните закони на физиката :P Сериозно, тези два филма нямат нищо общо , както и да ги погледнем. Както каза Бенита, RFD e уникален филм!!!

Аз пък снощи гледах Шрек2, посмях се доволно много и след това спах като бебе. Много готина анимация, с невероятен моушън кепчъринг (предполагам, че така е правен, иначе нямам идея как ще се издокарат такива хубави мимики и движения). Не бих казал, че е по-добра от първата част, но пък не е и по-зле. С две думи - pure fun!

Link to comment
Share on other sites

DAWN OF THE DEAD - обезателно гледайте този филм НА КИНО!

След като го видите има два варианта - благодарите ми за съвета или искате да убиете и мен и сценаристите!

Edited by Optimus
Link to comment
Share on other sites

DAWN OF THE DEAD - обезателно гледайте този филм НА КИНО!

След като го видите има два варианта - благодарите ми за съвета или искате да убиете и мен и сценаристите!

Ето какво пише kino.dir.bg за филма:

Нещо се случи...то започна... посред нощ... светът се превърна в истински кошмар в сюрреалистични размери. Жителите на земята са поразени от необяснима, загадъчна и смъртоносна болест - и мъртвите вече няма да бъдат мъртви. Труповете, копнеейки за следващата си плячка, дебнат малкото оцелели, тласкани от неутолимия си глад за жива плът.

 

Докато светът около тях става все по-зловещ, а увеличаващата числеността си армия от разлагащи се зомбита прави опит да проникне в сградата, оцелелите живи се борят със смъртта и... със собствените си страхове. Изолирали се от това, което е останало от предишния свят, обитателите на старата сграда - последните крепители на човечността - трябва да се научат да живеят един с друг и да използват всяка възможност да се борят за живота си, и по важното - да останат хора.

Link to comment
Share on other sites

Току-що преживях Down of the Dead (на кино). Изненадващо добър филм. Грабва те, кара те да изтръпнеш и не просто проследява "битката" на главните герои с "мъртвите", но първо те сближава с тях. Опознаваш ги докато те самите правят същото... Не може да не си съпричастен. Много очарователен...,ако може да се говори така за един "ужас", разбира се. :)

Ако ти хареса, горещо препоръчвам 28 Days Later....

Link to comment
Share on other sites

Ne pravq sravnenie to4no obratnoto ne ste me razbrali za6toto ima edna takava tendenciq 4e drogata edva li ne ne se reklamira ot nqkoi filmi i horata mejdu 12 i 18 godini mnogo se kefqt na takiva filmi kakto sum pisal i moq brat v tova 4ilslo . Preporu4vam filma na taq auditoriq nai ve4e da poglednat i drugata strana na ne6tata a e samo kupona i trevata ot How High

Link to comment
Share on other sites

Това филмче http://www.warez.ru:8080/Movies4/Dog.Soldiers.(2002)/ с нищо не ми загатна в началото каква яка касапница ще се окаже.Обикновена тренировка на спецотряд,докато не се срещнат с ликантропите.Оттук нататък всичко е борба за оцеляване.

Link to comment
Share on other sites

Ако нямате нищо против да изразя личното си мнение - BORING! :wacko:

 

Току-що изгледах Win A Date With Tad Hamilton. Не съм доволен. Поредната тийн романтична комедийка, която обаче не успява да те плени, мен не успя де. Страшно изтъркана идея - супер готин пич се влюбва в обикновено момиче. Тя естествено примира от щастие. Има обаче и едно обикновено момче, което обича обикновеното момиче, ама го е страх да и каже...а познайте какво става нататък? Предсказуемо, нали? Та викам да ви спестя час и половина като ви предупредя, че филмът не струва.

Edited by Zerghathul
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...