Jump to content
BulForum.com

+ Гледах...


ralexes

Recommended Posts

Zona Zamfirova

 

Бре, доста забавно филмче ми се видя. В смисъл такова естествено, първично и най-вече доста неангажиращо. Доближаващо се до нашите филми, което е нормално все пак сме държави-съседи и сме на един фърлей камък. Според мен филмчето улавя перфектно атмосферата на Балканите преди няколко века, точно след турското иго. Цялата история доста ми напомня на разказите на Николай Хайтов и Ивайло Петров. Цялата тази работа със сватосването, търсенето на подходящата, после подаръци, злата, къщи, добитък, преговори (крадене на невестата в някой случай :)) и накрая женитба, са си доста забавни. Единственият проблем на филма е, че е прекалено Балкански и едва ли е разбираем за някой, който е чужд на нашите обичаи и нрави. Да не говорим, пък, че хуморът във филма и разбираем само за нас славяните и едва ли някой друг ще знае за какво става въпрос. Впечатление ми направи и Katarina Radivojevic. Не толкова с играта си, колкото с нейната красота. Направо бях очуден и съм сигурен, че с малко повече средства от това момиче може да стане доста квалифицирано девойче ;). Саундтракът също не е за изпускане, толкова тъжни песни, толкова красиви, нямам думи просто. Някой от тях дори повече ми харесват от нашите си български, но нали съм патриот, няма как ще си мълча :) Та, накратко (или пък стана дълго :)), е това.

 

3.5/6

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 8.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

На мен единственото нещо което ме кефи от Queen of the Damned е саундтрака,иначе от филмите за вампири съм фен на Blade.

Днес драснах за тези филми:

 

 

Man Of Honor - Все си мисля,че можеше да се направи по-добър филм.Вярно,че е драма,но на мен не ми заприлича на това.Във филма се разказва за едно бедно чернокожо момче със слабост към водата.Порастнал и възмъжал,той решава да иде във флотата...като готвач.След една-две негови намеси обаче той проявява смелост и решава да се запише като начинаещ водолаз.Тотално е смазан от "режима" на командващият (Робър Де Ниро),а и останалите не го приемат като приятел,но нашето момче (Куба Гудинг) не се повлиява нито за миг от натиска приложен върху него.И точно тук се подразних от това,че нито за миг не наведе глава.Донякъде е "героично",но на мен този момент ми бяга.Другото което не ми хареса е,че чак накрая Де Ниро и Куба се показаха като приятели.Вярно че беше ясно през целия филм,че между тях има нещо,но беше по-скоро пасивно и бяха груби един към друг.Все пак филма си заслужава,това са ми критиките.

Оценка:7.5/10

 

Treasure Planet - Хубава анимациика,много добре нарисувана и с типичния за Дисни фентъзи стил.Младо момче с буйна кръв иска да стане пилот,но на неговата планета бива ограничаван от полицията,пък и са на доста различни мнения с майка му.Един ден случайно става свидетел на катастрофа,поверена му е странна карта,а този който му я дава е преследван от пирати,но не какви,а такива за които на момчето е било четено като е бил малък.В последствие това се оказва карта към огромно богатство и велика историческа находка.Сформира се екип за издирването,наема се кораб,екипаж...доста странен екипаж,които всъщност се оказват пирати.Най-интересното е,че между шефа им и момчето,което е било лишено от бащински грижи,се заражда любов и нещата повече се усложняват.Забавно филмче,и наистина трогателно на моменти,дори да е анимация.

Оценка:8/10

Link to comment
Share on other sites

Abe Hora kajete nqkav qk film ot roda deto ima bedstviq .valni , uragani, vulkani , zemetreseniq.Neshto takova aide che sam zajadnql za takav vid ekshan

Това е от 1997-ма, http://www.warez.ru:8080/Movies4/Dantes.Peak.(1997)/ за един вулкан се разказваше май,може би не си го гледал.

Edited by jojo
Link to comment
Share on other sites

Abe Hora kajete nqkav qk film ot roda deto ima bedstviq .valni , uragani, vulkani , zemetreseniq.Neshto takova aide che sam zajadnql za takav vid ekshan

"Туистър", "Смъртоносно Влияние", "Армагедон", "Върхът на Данте", "Вулкан" и "Земетресение". Бих написал за всеки по нещо, но точно в този момент ме мързи ужасно много :woot

Link to comment
Share on other sites

21 Grams

 

Ahhh.Kakvo da vi kaja.Kolko naistina tejat 21 grama... kakto kazva Sean Penn v prekrasnia si monolog na kraq na filma .. 21 grama tejat 10 moneti ot po 5 centa ,edno blok4e shokolad ,edno kolibri ... 21 grama teji i 4oveshkata smurt ....

Film ,koito si zaslujava kakto i za otli4no razraboteniq scenarii ,taka i zaradi neveroqtnata igra na Benicio Del Toro.Moite uvajeniq kum Sean Penn i Naomi Watts ,no Benicio ,za men ,e izgradil edin neveroqten obraz. Riadko sum sreshtal aktior ,koito da moje taka dobre da izrazqva promqnata v dushevnoto si sustoqnie 4rez outlook-a si ... i ne na posledno mqsto ,filmut si zaslujava zaradi eto tazi pesen ... Enjoy

Link to comment
Share on other sites

Hora kajete mi ne6to za toq film 21 grama pls!

На мен ли ми се привижда или горният пост е точно за въпросният филм?! :confused :angry1

Link to comment
Share on other sites

Serving Sara - Този филм ми въздейства доста странно,може би защото е най-свежата комедия/романтична история която съм гледал от година,а защо не и повече,насам.Супер много ми хареса тандема Матю Пери - Лиз Хърли.Госпожа Хърли въпреки годинките си не изглежда зле,естествено благодарение на малко повечето грим по нея,но на мен лично ми погали окото.Матю Пери пък играе странна роля във филма - раздава призовки.Именно такава трябва да даде и на героинята на Хърли,по повод развод,тя обаче решава да го подкупи с 1 млн. долара за да връчи призовка на мъжа и.Двамата започват търсенето му,но пътят до човек с много пари е осеян с трудности.Филмът е изпълнен от комедийни моменти,а нарастващият емоционален зарад между Пери и Хърли поддържа романтиката.

Оценка:8.5/10

 

Boat Trip - Ето това е другата комедия която беше на същият принцип като горния филм.Почти същият хумор,но малко по-различна любовна история.Jerry (Cuba Gooding Jr.) и приятелят му Nick (Horatio Sanz) решават да тръгнат на пътешествие с презокеански лайнер,поради това,че гаджето (Vivica A. Fox) на Джери го е заразала.Двамата очакват страхотно изкарване,много мацки,пиене,купони,но уви,Ник се скарва с туристическия агент малко преди да получат билетите си и вместо на мечтаната екскурзия те попадат на същия тип кораб,но пълен с гейове.Минава доста време докато двамата го разберат.През това време обаче Джери се влюбва в красивата Габриела (Roselyn Sanchez),която е учител по танци и може би единственото момиче на кораба.Попадат и на група шведки (не помня дали бяха манекенки,но много знойни).Все пак Джери е влюбен и тръгва с Габриела,която постоянно го мисли за гей.Накрая на кораба идва и бившото гадже на Джери и нещата стават сложни за него.Филма е голяма зарибявка,гледайте го задължително.

Оценка:8.5/10

Link to comment
Share on other sites

koito tarsi film za vampiri moga da kaja che

Queen of the Damned

e nai dobria film koito sam gledal nqkoga

prosto nqma kakvo da se komentira preporachvamgo na sichki

sashto filma e mnogo dobre uzvochen muzikata kam nego e neveroqtna

Оценка:9.9/10

Този филм си е жива покана за присъединяване към вамприското съсловие.Очаквах повече кръв да пръска,но и така става.

Link to comment
Share on other sites

Bruce Almighty - Отново великият Джим Кери.Шантав филм е меко казано.Историята на един човек с невероятна лиспа на късмет (и аз спадам към тази категория) на който веднъж му се усмихва късметът когато самият Господ "слиза от стълбата" и му дава част от силата си.Първоначално героят на Джим е във фурор от способностите си,естествено му се вдига самочувствието,но накрая разбира,че да си Бог не е лесна работа.От обикновен репортер той се превръща в "Мистър Събитие",като дори става свидетел на падащ астероид (негово дело).Много сладурски филм,гледайте го непременно.

Оценка:8/10

Филмът наистина е готин и ако ви се гледа поучителна комедийка гледайте този филм B)

http://warez.ru/movies/info.php?id=1056

Link to comment
Share on other sites

Butterfly Effect невероятен и различен филм с много морал и с много истини от живота. Този филм ще ви държи под напрежение през цялото време

Напълно съм съгласен.Много необичаен филм.Дори си помислих,че е по Ст.Кинг.Тоя Ashton Kutcher се разби да си променя настоящето,връщайки се в спомените на детството си.

 

P.S.

Имам един оригинален филмов тест-снимки,на коита се виждат само дрехи без артистите.Целта,естествено е да се познае кой е филма.Проблемът е,че не знам как да го сложа тук.Ако ме посъветвате съм сигурен,че всички киноманиаци ще му се изкефят.

Link to comment
Share on other sites

zabelqzah 4e na karinkata (deto e v movies) na Samurai.Deeper.Kyo pi6e Volume 1 tova ozna4ava li 4e 6te ima i vtora 4ast na seriite(sujelqvam ako mqstoto na posta ne e tuk ama...)

мне.няма да има.това вол.1 може да е за първо издание,първо издание по мангата или нещо такова.анимето е със затворен край,предполагам че могат да изсискат нещо от миналото в историята...аз съм на мнение че ще му пуснат продължение,но кога-не е известно...

Link to comment
Share on other sites

гледах Sometimes they com back for more - много обичам долнопробни филми на ужасите, ама но тоя просто заспах! :zzz Голяма скука, не знам предишните 2 серии как са.

Link to comment
Share on other sites

мне.няма да има.това вол.1 може да е за първо издание,първо издание по мангата или нещо такова.анимето е със затворен край,предполагам че могат да изсискат нещо от миналото в историята...аз съм на мнение че ще му пуснат продължение,но кога-не е известно...

trqbva da pusnat produljenie animeto e mnogo qko

 

btw na kraq Mibu Kyoshiro ubi Kyo nali? ako sam razbral prvilno

Link to comment
Share on other sites

Искам да питам Vanilla Sky як ли е ?
Vanilla Sky - Този филм тотално разби представите ми за трилър от "ново поколение".Tom Cruise,Penelope Cruz,Cameron Diaz и Kurt Russell си изиграват много добре ролите.Но за жалост това е един от филмите които също не мгоат да се разкажат лесно.Таглайна гласи : LoveHateDreamsLifeWorkPlayFriendshipSex.Ако вникнете по-дълбоко едва ли ще се сетите за какво говоря,а ако изгледате филма няма да сбъркате.Моят таглайн за филма гласи - "Нищо не е такова каквото изглежда".Have fun!

Оценка:8/10

Edited by RIP
Link to comment
Share on other sites

btw na kraq Mibu Kyoshiro ubi Kyo nali? ako sam razbral prvilno

 

не.обратното стана.

 

вместо да се точиш по продължение на това аниме си дръпни 4-те ОАВ-та на kenshin поредицата...намери си и samurai champloo също така,много по-добри са от въпросното deeper kyo ;)

Edited by pi4aga
Link to comment
Share on other sites

Kenshin sam gledal vsi4ko po nego no drugoto 6te go potursq sega

 

tova samurai champloo ot kade moga da go namerq

Edited by MaNoSS
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...