Jump to content
BulForum.com

+ Гледах...


ralexes

Recommended Posts

наскоро гледах Underworld (2003) - поредното филмче за вамири излезло в тази кървава година (войни, ефекти, вампири). Съдържа и 3-те неща написани в скобите като това с което е по различно е присъствието на върколаци. В общи линии плосък сюжет в който можете да предвкусите следващо нещо което ще се случи доста по-рано от момента в който то се случва :wacko: . Ако ви се гледа леко, неангажиращо и ефектно филмче с все пак малко, но съществуващи нововъведения в жанра това филмче е вашия манекен :D

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 8.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

curidge: Точно с такива рецензии на филмите, каквато си написал за "City of God" ще изгониш нашите скъпи колеги от този форум!!!! Моля те да вземеш под внимание тази моя забележка и да започнеш да се изразяваш много по лаконично! :P :D ;) А за иврита те подкрепям на 100 %!

 

Мислех да не Ви препоръчвам този сериозен филм "ALI" но обстоятелствата ме принуждават. Това е биографичен филм за невероятната боксова легенда Касиус Клей или по известен с името Мохамед Али. Филмът обхваща както боксовите му мачове, извоюването на Световната титла при свръх тежките, религиозните и политически проблеми - пререканията с правителството и съдебният процес, които непрекъснато го съпътстват, а така също и неговият личен семеен живот изпълнен с много колорит. Смятам, че филмът щеше малко повече да привличе вниманието на обикновените зрители, ако беше наблегнал повече на боксовата кариера на Али.

Препоръчвам Ви този филм заради невероятната актьорска игра на Уил Смит, а и заради режисьорското майсторство и на Майкъл Ман.

Може да съм позакъснял с препоръката си, тъй като филмът е от 2001 година, но все пак ако харесвате култовият филм "Разяреният бик" с Робърт деНиро, то тогава ще хвърлите едно око и на "АЛИ", нищо че е малко дългичък - 159 минути и малко разтеглив. Все пак филмът е за ВЕЛИКИЯТ МОХАМЕД АЛИ! ;)

 

curidge: Видя ли какво направи - зарази ме и мен, та се олях малко в преразказването и разсъжденията. С две думи - "Мноо як - `аве бива"! ;)

Edited by TAZ
Link to comment
Share on other sites

TAZ, curidge : Ha momcheta sprete se we dostatuchno gi naliahte sha zemat da vi se razsurdiat :woot :D :lol: :D :woot

 

btw gledah Jian Gui (the eye) - filma mi haresa i to mnogo: za purvi put ot dosta vreme ne se biah striaskal taka - ne govoria za istinski ujas ot kurvishta ili drugi takiva, a za psihoza ot vnezapno poiaviavane na zvuci i kartini :wacko:

Ne vaji the ring, nito final destination, nito wrong turn nito nishto ot po-novite 'psevdo' ujasi

 

P.S. Na the ring sam se smial ot sarce na scenata s padaneto na konia ot koraba :lol: :D :)

Link to comment
Share on other sites

Nqkoi gledal li e Kill Bill Volume 1 ???

Gledam che ima visok rating !!!

Sq kato drapnax nqkolko MB-ta i kato pusnax davida zakvo staa duma prez

AVI Preview-to neshto mi zasichashe filma ot dosta vreme nemi se beshe sluchvalo tva neshto neshto Codeca li ???

Sq sam s K-Lite Codec Pack 2.04 Full

Link to comment
Share on other sites

Nqkoi gledal li e Kill Bill Volume 1 ???

"Kill Bill - Volume 1" е поредния шедъовър на Тарантино и задължително не трябва да се пропуска. Аз ще бъда лаконичен, а за тези които желаят повече инфо за филма, съществуват безброй сайтове и още повече търсачки.

Edited by Vankata
Link to comment
Share on other sites

С две думи - "Мноо як - `аве бива"! 

 

Това са 4 думи :) бтв assi, постът ти не е за този топик.

 

TAZ, curidge : Ha momcheta sprete se we dostatuchno gi naliahte sha zemat da vi se razsurdiat

 

Ние с добро бе ACHE :)

 

бтв иврти рулз ... аре стига толкоз оф-топик :)

Link to comment
Share on other sites

URDeaD: Приятно френско - американско филмче! Разказва се за групичка френски крадци, която се заема да направи сериозен удар в Чикаго, но в крайна сметка се разбира, че искат просто да ги прецакат! ;)

Link to comment
Share on other sites

Xora chuda se dali dasi drapna Suriyothai za Info tuk

Nqkoi koito go e gledal shte kaje li s kakvo vpechetleni e ostanal ot nego ???

mislq che nqma da e losh no vie shte kajete

Nqkoi shte preporacha li dobri Adventure filmi ??? za predpochita ne e dasa seriozni no vie shte kajete !

Mnenia po:

1.Brotherhood of the Wolf

2.Dungeons & Dragons

3.Fanfan la tulipe

4.La Cité des enfants perdus

5.Princess of Thieves

6.The Four Feathers

7.The Musketeer

8.The Samsara

9.The Untold

Edited by G-Unit
Link to comment
Share on other sites

Колкото и да е странно се оказа, че от всичките изброени филми от G-Unit съм гледал само 1 :) Та, ще ми е интересно и аз да чуя някое и друго мнение за останалите по-интересни филми. Филмът, който аз съм гледал беше "Четирите Пера". Ако се не лъжа, беше направен по някакъв роман. Сюжетът се въртеше около това, че Британските войници чакаха да бъдат изпратени в Судан да се бият срещу арабите. Разкъсван от съмнения и заради скорошния си годеж с Кейт Хъдсън, Нашият :) си подава оставката точно преди да замине. Приятелите му си помислят, че го е страх и макар че най-добрият му приятел се застъпва за него, трима други му пращат 3 бели пера, които са символ на страха и малодушието. Четвъртото перо той получава от съпругата му (Кейт Хъдсън) и тогава ....... :) В крайна сметка той доказва лоялността към приятелите си и проявява невероятен героизъм. Перфектно режисирани батални сцени. Актьорската игра на Хийт Леджър не е толкова впечатляваща, но затова Уес Бентли и Джимон Хунсу го заместват. бтв режисьорът Шекар Капур (познат ни от "Елизабет") създава едно наистина вълнуващо приключение. Бре, накратко новия Лорънс Арабски :)))

 

/me plays Soundtracks\(Four Feathers OST) James Horner - Escape.mp3

 

п.с. вижте трейлъра на "Hidalgo", очертава се едно ново приключение в пустинята, където не липсват нито пясъчни бури, нито скакалци :) бтв във филмът играе Виго Мортенсън.

Link to comment
Share on other sites

G-Unit: От изброените филми, аз съм гледал 3. curidge перфектно ти разказа за "The Four Feathers", който наистина си е сериозен филм.

The Untold - даже не ми се говори за този филм, според мен е много слаб сюжетно - отново се придъвква темата за твари наподобяващи йети, но като цяло голяма маймуна с начин на гледане като на "Хищника". Повече тъп хорор отколкото адвенчър.

Brotherhood of the Wolf - този филм наистина заслужава внимание! Французите наистина могат да правят филми, когато поискат. Разказва се за едни брутални нападения над селяни от мистериозен звяр. Главният герой е изпратен от краля, заедно с приятелят си - индианец да разследва случая. Историята се развива през 18-ти век. Филмът е много добре изпипан, дори са включени малко "Матрични" ефекти. Костюмите на героите са забележителни, а бойните сцени са режесирани и хореографирани просто блестящо. Наистина си заслужава да се изгледа!

Дано съм ти бил полезен и ще чакам отзивите ти за гореспоменатите филми! ;)

Link to comment
Share on other sites

Кво правите бе...

зашо всички спряха да постват тука..

Айде нека който е доволен от някъв филм да си казва и не спирайте да поствате...

Все пак има хора дето вече не знаят кои филм да си свалят а пък им се гледа нещо... :angry: :angry:

Link to comment
Share on other sites

по въпроса на G-Unit, ще кажа нещо за No7.The Musketeer

 

на мен ми се видя смешен този филм, в лошия смисъл

все едно гледаш Хон-Гил-Дон (ако така се пише) само че във Франция по времето на мускетарите.

много ме издразни това - мускетаря все едно ей ся идва от Манастира Шао Лин, където е научил малко "фатки" и сега скача по стените и се мята насам натам като топче за пинг-понг

 

на някой който харесва такива летящи изпълнения (Тигър и Дракон :sick ) може да се кефи, аз не :angry1

Link to comment
Share on other sites

Opredeleno filma ne e neshto koi znae kakvo, ima i komi4ni momenti ama sa malko (the musketeer) , preporu4vam "wanted" , ve4e go gledah i si zaslujava naistina. :woot Kak ot edno oburkvane cialata mafia ,uli4nite bandi , police i FBI trugva sled teb :blink:

Link to comment
Share on other sites

Iskam da otbeleja dva film-a .Ediniq e Once upon a time in Mexico.Ve4e e na kino vuv Vesta i samo zaradi aktiorskiq sustav si zaslujava da bude gledan.Kato otivax da go gledam i razbrax 4e e vtorata 4ast na Desperado.neznam za purvata 4ast no tazi e dosta razdvijena.Jonny Depp ima rolq na mediator.Filmyt uj e seriozen ,no toi go pravi leko shantav.E ako vi e xaresala purvata 4ast,to shte vi haresa i vtorata,no ne moga da garantiram 4e e po dobra.

Vtoriqt film ,za koito iskam da vi predupredq e Hero.Izteglix go s golemi o4akvaniq.I sum mnogo razo4arovan.Haide.tova 4e do vtorata polovina na film-a po4ti nishto ne se razbira moje da se preglutne ,ako krqt imashe tolkova vliatelen effect ,4e da te nakara da si zadavash tolkova mnogo vuprosi ,4e da usmislish celiqt siujet na filma.No ne.Kraqt e posredstven.A mudnata siujetna liniq dokuto minat 90 min si q zabravil.Taka 4e ako ima budali kato men koito da vqrvat v silata na qponskoto iskustvo i tradicii,ostanete si takiva i ne vqrvaite na holiwood-iziranite negovi versii.. :punk :cry

Link to comment
Share on other sites

G-Unit ,moite uvajenia:)) Az ot Hero vsi4ko si razbrax .Vuprosyt beshe ,4e az haresvam filmi ,koito imash sveji idei i me karat da razvixrqm vuobrajenieto si ,a v Hero takiva lipsvaxa.Vsi4ko beshe tvurde lesno predvidimo ,nikakva otiginalnost.Dokuto go gledax ,sku4aex :zzz ,a ne tova bqxa namereniata mi kogato sednax da go gledam :)

Link to comment
Share on other sites

CMexyBka, наистина си нещо сбъркан. "Герой" е един от най-добрите азиатски филми правени някога. Да не говорим, че е и по-добър от доста от американските бълвочи, които излизат непрекъснато. Филмът е такава феерия от цветове и те са така уместно подбрани, че досега не съм виждал толкова красив филм. Направо бих го сравнявал с картините на някой известен художник, а не с други филми. Да не говорим пък за унасящата и изпълнена с чувства история. Бойните сцени пък са върха на сладоледа. Mатрицата ли ? Това пък какво е, филм за детски бойни изкуства ? И все пак има всякакви вкусове, просто нашите се разминават :)

 

п.с. весели празници :wub:

Link to comment
Share on other sites

ahah :) curidge .Seki se e rodil s pravoto da bude zabluden .Samo nemoga da precenq koi e zabludeniq f slu4aq :). i samo oshte edin put shte povtorq.Ne sum govoril za efektite na film-a .Govorix za shibaniq smisal :) Bix go narekul prozai4en.elementarni 4oveshki ka4estva ,koito da te trognat i da te nakarat da si popla4esh ve4er pod zavivkite ,koito rejisioryt mojeshe da vmukne u jet lee.Nerazbrax kfo my beshe tolkoz geroi4noto. Nai-golemiq vrag na imperatora prozrq negovite istinski namereniq i go poshtadi+ da umre za tvoqta kauza.O boje.Kakva drama ;) da te razbere edinstveniq 4ovek na kogoto nikoga ne bi podal posledniq zalak ot trapezata si. emi to4no za tova ne mi xaresa.Shtoto vliza to4no f stereotipa. emi az stereotipa go znam .Iskax neshto originalno:( .. no kakto i da e de.Znam 4e sum stranen ,ne si purviq koito mi go kazva.Usmixnete mi se s nasmeshka i me podminete :)) ..Merry Xmas to all :love :wub: :)

Link to comment
Share on other sites

CMexyBka, наистина си нещо сбъркан. "Герой" е един от най-добрите азиатски филми правени някога. Да не говорим, че е и по-добър от доста от американските бълвочи, които излизат непрекъснато. Филмът е такава феерия от цветове и те са така уместно подбрани, че досега не съм виждал толкова красив филм. Направо бих го сравнявал с картините на някой известен художник, а не с други филми. Да не говорим пък за унасящата и изпълнена с чувства история. Бойните сцени пък са върха на сладоледа. Mатрицата ли ? Това пък какво е, филм за детски бойни изкуства ? И все пак има всякакви вкусове, просто нашите се разминават :)

 

п.с. весели празници  :wub:

Curidge определено си роден за критик!!!!! :D

Link to comment
Share on other sites

Taka 4e ako ima budali kato men koito da vqrvat v silata na qponskoto iskustvo i tradicii,ostanete si takiva i ne vqrvaite na holiwood-iziranite negovi versii.. 

 

CMexyBka, нека да бъдем точни - филмът не е японски, а китайски. Разликата е от земята до небето. Но на всеки се случва да сгреши. Не приемай по-горните reply (този също) като flame-ване, а като мнения, различни от твоето.

Все пак може би трябва отново да го гледаш филма. Доста по-комплексен е от това, което ти си видял в него. А визията е просто... Нека не повтарям написаното от curidge. Той се е справил чудесно!

 

 

Весела Коледа!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...