Jump to content
BulForum.com

Най-смешната дума, употребявана от българите


Mila

Recommended Posts

  • Replies 498
  • Created
  • Last Reply

Джинджифляшка е измислена дума, също както инджиктипляктор. Може да означава какво ли не :) . За финтифлюшка не съм сигурен дали е измислена, или съставена от побългарени чуждици, но освен за панделка се употребява и за нещо усукано, завъртяно.

Много ме забавлява думата немарлив - ако и махнеш отрицателната представка, губи смисъл :) )

Link to comment
Share on other sites

Много ме забавлява думата немарлив - ако и махнеш отрицателната представка, губи смисъл :) )

 

Вероятно е така, защото корена й е архаизъм, дума изчезнала в съвременния език. И други такива примери има, но в момента не мога да се сетя...

Link to comment
Share on other sites

Чета тука и се съсипвам от смях... :D .Сега се сещам дядо ми един път ми беше разправял за някакви реплики между хасковски играчи:

1.-От ни га фатяа кауин?-Превод:Защо не е опази бе каун?(Защитника пита вратаря)

-Мтя мина кат махтьор уа!!-Превод:Еми тя мина като мотор бе!!

2.-Ни мой сторайти двар уа!Я жа га бия кюшуклийка!!-Превод:Не правете стена!Ще я бия фалцова!

Бе превода май не е много точен ,ама здраве!Това като го чух направо се сгъбясах да се хиля! :P

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Мекере е вярното.Шокраритарно звучи по-добре като шукаритетно.Шукариики също е забавна дума за ранзи нещица..и си я ползвам чат-пат

Link to comment
Share on other sites

Чета тука и се съсипвам от смях... :D .Сега се сещам дядо ми един път ми беше разправял за някакви реплики между хасковски играчи:

1.-От ни га фатяа кауин?-Превод:Защо не е опази бе каун?(Защитника пита вратаря)

-Мтя мина кат махтьор уа!!-Превод:Еми тя мина като мотор бе!!

2.-Ни мой сторайти двар уа!Я жа га бия кюшуклийка!!-Превод:Не правете стена!Ще я бия фалцова!

Бе превода май не е много точен ,ама здраве!Това като го чух направо се сгъбясах да се хиля! :P

на мен това са ми го разправяли като виц

Link to comment
Share on other sites

Бастун, льохма, льольо, бубарак, мърда

 

И много смях ми вкарва мойта комшийка като започне да говори за алкохолиците от входа, като се събират долу на беседката и пеят.

И тя такава "Ейй, аман от тия алкаши' :D

Link to comment
Share on other sites

един приятел разказваше как баща му бил паднал и се бил аркадисал целия.

АРКАДИСАЛ хаахахах

Link to comment
Share on other sites

чумким , белким , галяба

Аз все си мислех, че е чунким.

А галяба какво е?

Пък един на лагера нон стоп ми крещеше като ме види:

"Галяяяяяя.....артисай, ма Галя, артисай, ма..."

Link to comment
Share on other sites

на мен това са ми го разправяли като виц

Ц, не е виц, ситуацията е реална.

А галяба какво е?

Като че ли... (баба ми го произнася "галиба")

Link to comment
Share on other sites

Хуйня също е интересен термин.

За един познат всичко е "хуйня".

- Донеси ми оная хуйня. К'ви са тея хуйни...

Суполкьо също важи...

Link to comment
Share on other sites

Днес най-брутално родителското ми тяло от женски пол употреби една много интересна дума: МИХЛЮЗИН :blink: .

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...