Jump to content
BulForum.com

Преглед на печата


b0r3d

Recommended Posts

Информацията в Дневник е още по-колоритна:

По данните на МВР организираната престъпна група е използвала сложни механизми за замаскиране на местонахождението на сървърите си.

Направо къртят мивки. Това на снимката са част от въпросните 18 сървъра, на които имало 120 терабайта незаконно съдържания, т.е. грубо по 7 терабайта на сървър. Смях. :lol:

servers.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 14.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Майната им на тъпите копелета... те няма да поумнеят, а от многото шум около тях само им растат пишоците.

По-лошото е , че си отиде още един голям човек - Стефка Съботинова, светла и памет...

Edited by gado
Link to comment
Share on other sites

Съдят собствениците на Zamunda

 

Бившият собственик на най-популярния български торент сайт Zamunda и негов служител ще бъдат съдени за интелектуално пиратство.

 

Обвинителният акт срещу управителя Мартин Павлов и системния администратор Димитър Цанков бе внесен преди десетина дни в Софийския районен съд от прокурор Детелина Йотова.

 

Домейнът www.zamunda.net е създаден от Мартин Павлов като управител на фирма "Линкос" ООД на 17 декември 2006 г. и е платен до 7 декември 2007 г.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Откраднаха конфискуваното злато от акция “Леярите”

 

 

От три каси по първоначални данни са задигнати 320 килограма злато, 20 килограма сребро и 1 килограм платина :blink:

 

 

Направо съм изумен това са си 20млн държавни пари....приблизително по 3лв от човек?! Най-интересното е че по всички сайтове новината е забутана все едно нищо не е станало... :blink:

Edited by JDFU
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Няма такива боклуци просто : ПОРЕДНА КОШНИЦА С ЛАЙНА

Е ти кво искаш сега? Както всички знаят, дори луната е земя македонска, какво остава за някаква бразилска президентка. Макетата къртят мивки отново. Те са свикнали с дезинформацията от сталинистко-титовски тип точно както са свикнали да пият вода от Вардара. :lol:

Иначе онзи ден като отивах на работа по местното радио не пропуснаха да я обявят като дъщеря на български имигранти, което ме изненада приятно, защото по принцип рядко споменават такива подробности.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Похарчихме 1,2 млрд. лв. за битова техника

Агенция КРОСС - 09 Декември 22:44

Общата стойност на продажбите на електроника за изминалите 12 месеца у нас се изчислява на около 1,2 млрд. лева. Това е ръст от 10 на сто спрямо 2009 г., пише в. “Труд“. Ръстът се формира изключително през второто полугодие, което компенсира отрицателните резултати през първите шест месеца.Все пак спад има при бялата техника. Продажбите й са намалели с около 10%. При климатиците оборотите са паднали двойно повече, показва изследване на корейския гигант “Ел Джи“ за пазара у нас. Според данните на компанията по-слабите продажби на тези продукти се компенсира от сериозния ръст от 20% при телевизорите. /ВС/

 

Aз като се замисля абсолютно нищо не съм взимал, май само 3лв за микрофон, ел. кантар за 14-15лв и един евтин телефон на старо... :D Което ми напомня, че е добре да има тема за обзори на изтеклата година и всеки да си сподели, но не само техниката де, а всичко по-значимо :)

Edited by Vetim
Link to comment
Share on other sites

Aз като се замисля абсолютно нищо не съм взимал, май само 3лв за микрофон, ел. кантар за 14-15лв и един евтин телефон на старо... :D Което ми напомня, че е добре да има тема за обзори на изтеклата година и всеки да си сподели, но не само техниката де, а всичко по-значимо :)

 

И защо съдиш по себе си? Аз като се замисля само за нови телевозори съм дал 5000, макар и на разсрочка. Ако се върна през годината назад за техники сигурно ще събера още поне 1-2к дадени...

Link to comment
Share on other sites

И защо съдиш по себе си? Аз като се замисля само за нови телевозори съм дал 5000, макар и на разсрочка. Ако се върна през годината назад за техники сигурно ще събера още поне 1-2к дадени...

Не ме разбра. Статистиката ми се стори интересна, което ме накара да се замисля, че нямам принос за нея, а не, че не е вярна, поръчкова и т.н. :)

Edited by Vetim
Link to comment
Share on other sites

Въпреки че ти не участваш в тая цифра явно болшинството от привидно бедничкия народ се обзавежда масово с техника на промоция. Кой къде недогледал, кой къде видял къси вноски се хвърля - питай Ники, по-известен като Дядо Мраз, как сварихме да вземем с него последните 55 инчови LCD телевизори - той тук в Пловдив, аз в София. И ако ти е любопитно - завърти се в Технополис и виж как поне 2-3 сериозни телевизора ще излезнат през касите за 30-40 мин. Хората като видят промоция и си свалят гащите. Да не говорим, че във връзка с кризата всички търговци лека полека заголиха дупета. Особено за стари модели техника от всякаккъв род.

Link to comment
Share on other sites

thumb640x320_25814.jpg

 

 

 

Удивителни нови телевизори от LG

 

LG разкри, че в рамките на Consumer Electronics Show 2011 ще покаже две линии удивителни телевизори. Освен свръхтънкия E90 компанията ще представи пред света линиите LW9500 и LW7700 LED телевизори. Те са базирани на технологията NANO Lighting, която би трябвало да осигурява „най-ярката, най-чистата и най-гладката картина” в историята на LG. Екраните ще имат още и функцията Micro Pixel Control, с която ще видите толкова живи и разнообразни цветове, за които не сте и сънували.

 

Серията LW9500 ще има процесор LG TruMotion 480Hz, а LW7700 – LG TruMotion 240Hz за максимално бърза визуализация на движещите се образи. Телевизорите ще поддържат 2D и 3D режим на работа, а в момента чакат сертификати от THX. Размерите на моделите в двете продуктови серии ще варират от 47 до 60 инча.

 

Освен да си пожелаем по едно такова бижу във всеки дом в близките 5-6-7 години :)

Link to comment
Share on other sites

И ако ти е любопитно - завърти се в Технополис и виж как поне 2-3 сериозни телевизора ще излезнат през касите за 30-40 мин. Хората като видят промоция и си свалят гащите.

 

В Карфур за 10 минути продадохме с колегата 5 телевизора Panasonic, 32", 599 лв. бяха. Имаше опашка от чакащи, за да си го купят. Не разбирам и не знам дали е голяма далавера, но наистина като видят промоция и скачат като лешояд на мърша.

Link to comment
Share on other sites

По 20 лв. глоба за 90 хил. българи с невалидни лични карти

 

 

http://www.dnes.bg/obshtestvo/2010/12/16/po-20-lv-globa-za-90-hil-bylgari-s-nevalidni-lichni-karti.106458

На баба им хвърчилото. А тия, които не могат да си извадят въпросните документи, щото трябва да прекосят няколко хиляди мили, за да отидат до височайшето посолство, където само там на място става далаверата, въпреки всичката информация, че уж имало "мобилни" групи, които очевидно трябва да разполагат и със съответната мобилна техника? Най-голямата идиотщина е, че хиляди българи в чужбина, намиращи се в тази ситуация са готови да си платят повече от подобаващо, стига някой от умниците да задвижи нещо по въпроса. Ама какво ли се учудвам, след като повече от половината дипломация в чужбина се оказва ДС агентура. :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Швейцария обмисля да разреши кръвосмешението

 

Сегашният закон, който забранява кръвосмешението, е определен като „остарял."

 

Горната камара на швейцарския парламент прие законопроект за премахване на наказателна отговорност от възрастни, които са имали сексуални отношения с членове на семейството, когато обаче това е станало по взаимно съгласие.

 

 

 

Явно депутатите са почитатели на чичко Фрицел.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

http://profit.bg/news.php?cid=12&id=73622

 

"Китай вдигна заплатите с 20%

 

Минималната работна заплата в градовете ще достигне 1160 юана на 1 януари, след като беше повишена до 960 юана през юли."

 

С което минималната им заплата става 260 лв или с 20 лв повече отколкото в България...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Квантова механика за душата :music

 

 

Група музиканти и физици от изследователската група LHCsound разработиха програма,

която превръща данните от сблъсъците на частици в Големия адронен колайдер в музика.

Звученето се променя в зависимост от типа на частиците, скоростта или енергията. При това

учените могат сами да избират музикалните инструменти - например, да накарат определени

частици да звучат като цигулка. Участниците в проекта разработват и програма, с която може

събитията в Големия адронен колайдер да се чуят в реално време.

 

Това ще е яко да се прослуша...

 

Източник

Edited by Deftur
Link to comment
Share on other sites

Това ще е яко да се прослуша...

 

Изобщо няма да е яко - поредният синтетичен и абстрактен "саунд-експеримент". През живота си съм чул десетки подобни "оригинални" виждания и крайните слухови резултати от почти всички такива експерименти са били директно за коша...неслучайно думата "музика" в статията е сложена в кавички. ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...