Jump to content
BulForum.com

Защо слушате музиката, която слушате?


PSYCHOSIS

Recommended Posts

  • Replies 108
  • Created
  • Last Reply
Здравей голямо изкуфяло дъртаче,

Като не знаеш колко съм дорасъл, по добре не се обаждай неподготвен и недей да говориш на изуст, макар че видях че само т'ва можеш. Колкото до т'ва до къде ми стига мирогледа - до много по-надалече от теб явно, щтом като още си живееш с примитивната музика от едно време, когато не е имало голям избор да се слушат жици и к'вато и боза да излезне всички джангър-маняци са кофеели на нея, така че не ми казвай на мен къв ми е мирогледа, а по добре се замисли за твоя, който е доста ограничен след като още живееш в миналото(когато метъла още се е зараждал) и не искаш или не можеш да проумееш истината.

      А относно това колко разбирам аз - кой си ти да ми казваш на мен колко всъщност разбирам, а дори и да си някой се аргументирай, щото и аз много лесно мога да кажа за теб че си "ограничен и комплексиран псевдо-метъл без никакъв глобален поглед в/у музиката", но не го казвам, щото не искам да падам на твоето ниво и щото не "удрям под кръста" както ти правиш - ако имаш нещо да ми казваш - ОК, но се аргументирай. Явно си от хората, на които като не им изнася нещо се издухват и почват да обиждат, което всъщност е защитна реакция, когато няма к'во да кажат в своя защита.

    Смятам че тук е достатъчно подходящо място да отстоявам позицията си, след като СПОРЕД МЕН музиката, която слушам е много по стойностна от METALLICA.

    P.S. Няма к'во да се молиш на останалите потребители, ако си напълно сигурен в позицията си, което показва че не те бива много за "теглене на речи" и освен това ти липсва голяма доза конструктивност.

            P.S. на PS-а

                  "ch" на английски се чете "ч", а не "х", пич, ама т'ва или е от        годинките или въобще не си го знаел, ама простено ти е - все пак си на възраст.

                    P.S. на PS-а на P.S.-a

                            4estit velikden ti pojelavam i mn zdrave i kusmet

 

Уважаеми Дами и Господа, ;)

В някои думи на английския език съчетанието "ch" може да се чете като "Ч", но това не е задължително, като например:Christmas, Michael Jacson и др. Още повече това се отнася за личните имена - при тях няма задължителен правопис. Това естествено миХалчо няма как да го знае, тъй като ще го учи в по-горния клас. На него няма да се сърдим.

Пак по темата - Виж к'во пич/или пичка/ - все тая,

явно много мразиш Металика и техните почитатели и това те издава от всяка думичка написана в този форум. След всичко казано до тук, напомням за следното: Една личност или група от личности израства и гради своя имидж както от положителната реакция на обществото, така и от негативните изказвания, било то и най-язвителните / в превод за миХалчо язвителен - който изразява злоба, злост; саркастичен /. По-добре кажи лошо за някого, отколкото нищо - това би го обрекло на забрава.

Колкото до удари под кръста и т.н. - та това са само остри забележки на учителя към непослушния ученик. Всичко написано от тебе, миХалчо говори за липса на каквато и да е градивност и последователност на мисловната дейност. Трудно ще ти бъде, моето момче да "паднеш" до моето ниво, тъй като не можеш да подскочиш толкова високо. Само някой след тежък алкохолен делириум или гонен от остър наркотичен глад може да каже, че Хард Рока и Хеви Метъла са примитивни и бози. Всички "стилове", които изброяваш са нищо повече от издънки на Хард Рока и Хеви Метъла. Тези "стилове" за добро или зло съществуват и си имат своите почитатели /надявам се не всички да са като теб/.

Какво значи музика по-стойностна от тази група или онази група. Ти изправяш няколко течения в музиката срещу една единствена група.

Това просто е още едно докателство, че не съществува аналог на група като Металика - налага се този или онзи да противопостави няколко стила срещу една банда. Да те ограмотя и още малко - безплатно: Когато Метъла се е зараждал, членовете на Металика са били още невръстни деца, да не кажа кърмачета. Тогава, когато това се е случвало главна роля са имали примерно Джими Хендрикс, Цепелин или Пърпъл. :punk Това е простата истина, доказваща единствено, че не само не разбираш ами си направо неграмотен.

Остани си със здраве и запомни: не изпитвам към тебе негативни чувства. Просто мразя инфантилността у хората, когато е в големи дози.

Link to comment
Share on other sites

Слушам хип-хоп.Защо-защото ме кефи,защото без музика полудявам.Относно стиловете слушам почти всякаква музика без чалга :)

Link to comment
Share on other sites

Уважаеми Дами и Господа, ;)

В някои думи на английския език съчетанието "ch" може да се чете като "Ч", но това не е задължително, като например:Christmas, Michael Jacson и др. Още повече това се отнася за личните имена - при тях няма задължителен правопис. Това естествено миХалчо няма как да го знае, тъй като ще го учи в по-горния клас. На него няма да се сърдим.

Пак по темата - Виж к'во пич/или пичка/ -  все тая,

явно много мразиш Металика и техните почитатели и това те издава от всяка думичка написана в този форум. След всичко казано до тук, напомням за следното: Една личност или група от личности израства и гради своя имидж както от положителната реакция на обществото, така и от негативните изказвания, било то и най-язвителните / в превод за миХалчо язвителен - който изразява злоба, злост; саркастичен /. По-добре кажи лошо за някого, отколкото нищо - това би го обрекло на забрава.

Колкото до удари под кръста и т.н. - та това са само остри забележки на учителя към непослушния ученик. Всичко написано от тебе, миХалчо говори за липса на каквато и да е градивност и последователност на мисловната дейност. Трудно ще ти бъде, моето момче да "паднеш" до моето ниво, тъй като не можеш да подскочиш толкова високо. Само някой след тежък алкохолен делириум или гонен от остър наркотичен глад може да каже, че Хард Рока и Хеви Метъла са примитивни и бози. Всички "стилове", които изброяваш са нищо повече от издънки на Хард Рока и Хеви Метъла. Тези "стилове" за добро или зло съществуват и си имат своите почитатели /надявам се не всички да са като теб/.

Какво значи музика по-стойностна от тази група или онази група. Ти изправяш няколко течения в музиката срещу една единствена група.

Това просто е още едно докателство, че не съществува аналог на група като Металика - налага се този или онзи да противопостави няколко стила срещу една банда. Да те ограмотя и още малко - безплатно: Когато Метъла се е зараждал, членовете на Металика са били още невръстни деца, да не кажа кърмачета. Тогава, когато това се е случвало главна роля са имали примерно Джими Хендрикс, Цепелин или Пърпъл. :punk  Това е простата истина, доказваща единствено, че не само не разбираш ами си направо неграмотен.

Остани си със здраве и запомни: не изпитвам към тебе негативни чувства. Просто  мразя инфантилността у хората, когато е в големи дози.

 

"Уважаеми Дами и Господа" - к'во пък е т'ва we pi4? - в този пост отговаряш на моето предизвикателство, а търсиш подкрепа от "уважаемите дами и господа" - т'ва просто доказва още веднъж, че не си достатъчно сигурен в позицията си - много посредствен номер, не знам да ти се смея ли или да те съжалявам :)

А като стана въпрос за язвителност(радвам се че все пак четеш и книжки, макар и тълковни речници) - натъртването на "Х"(миХалчо) показва кой е язвителен в случая.

Не мразя Металика и нейните фенове. Много рядко използвам думата "мразя", щото не съм краен, какъвто явно си ти. Не смятам обаче че тяхната музика е стойностна, както ти твърдиш. По-скоро я намирам за банална, елементарна и предсказуема. И тъй като ме обвиняваш, че съм изправил няколко течения срещу Металика(което всъщност не съм направил, тъй като предпоследният ми пост не беше отправен към теб и не се отнасяше към нашия спор, който ти приемаш толкова лично) ще ти кажа коя група е стойностна за мен - Filter, които са основателите(нещо, с което Металика не могат да се похвалят) на прото метъла. И тъй като вероятно за пръв път чуваш за този стил, нямаш никакво право да го определяш като издънка на метъла, но не се учудвам, щото пак говориш на изуст, използвайки в любимите си кавички няк'ви заучени фрази. Мразя да се повтарям, ама вече си голямо момче - пробвай с нещо авторско, пък дано тоя път се получи.

Колкото до постигането на т'воето ниво - прав си, няма как да те стигна - не мога да скачам с главата надолу, ама ако клекна може и да успея :) .

P.S. Джими Хендрикс, Цепелин, Пърпъл - т'ва не е метъл, пич, а рок. По скоро Black Sabbath се доближават до метъла, ама т'ва вече няма да го коментирам да не ти дойде в повече :)

А и още нещо - аз пък обичам инфантилността и то в големи дози, щото иначе ставаш сухар :)

Link to comment
Share on other sites

Ей вие двамата идиотизми (можете сами да си повторите обидните думи, които си наговорихте), да сте чували, че има лични съобщения за подобни караници? А да сте чували, че приличният тон е задължителен в тоя форум?

Link to comment
Share on other sites

Ей вие двамата идиотизми (можете сами да си повторите обидните думи, които си наговорихте), да сте чували, че има лични съобщения за подобни караници? А да сте чували, че приличният тон е задължителен в тоя форум?

К'во му е неприличното на тона we?

Аз пък мисля, че твоя тон е неприличен - къв си ти да ни наричаш идиотизми we? И к'во лошо има да си спорим, а? В спора се ражда истината. К'во - нещо против истината ли имаш, а?

Link to comment
Share on other sites

"Уважаеми Дами и Господа" - к'во пък е т'ва we pi4? - в този пост отговаряш на моето предизвикателство, а търсиш подкрепа от "уважаемите дами и господа" - т'ва просто доказва още веднъж, че не си достатъчно сигурен в позицията си - много посредствен номер, не знам да ти се смея ли или да те съжалявам :)

     А като стана въпрос за язвителност(радвам се че все пак четеш и книжки, макар и тълковни речници) - натъртването на "Х"(миХалчо) показва кой е язвителен в случая.

    Не мразя Металика и нейните фенове. Много рядко използвам думата "мразя", щото не съм краен, какъвто явно си ти. Не смятам обаче че тяхната музика е стойностна, както ти твърдиш. По-скоро я намирам за банална, елементарна и предсказуема. И тъй като ме обвиняваш, че съм изправил няколко течения срещу Металика(което всъщност не съм направил, тъй като предпоследният ми пост не беше отправен към теб и не се отнасяше към нашия спор, който ти приемаш толкова лично) ще ти кажа коя група е стойностна за мен - Filter, които са основателите(нещо, с което Металика не могат да се похвалят) на прото метъла. И тъй като вероятно за пръв път чуваш за този стил, нямаш никакво право да го определяш като издънка на метъла, но не се учудвам, щото пак говориш на изуст, използвайки в любимите си кавички няк'ви заучени фрази. Мразя да се повтарям, ама вече си голямо момче - пробвай с нещо авторско, пък дано тоя път се получи.

     Колкото до постигането на т'воето ниво - прав си, няма как да те стигна - не мога да скачам с главата надолу, ама ако клекна може и да успея :) .

         P.S. Джими Хендрикс, Цепелин, Пърпъл - т'ва не е метъл, пич, а рок. По скоро Black Sabbath се доближават до метъла, ама т'ва вече няма да го коментирам да не ти дойде в повече :)

А и още нещо - аз пък обичам инфантилността и то в големи дози, щото иначе ставаш сухар :)

 

 

noo mi e interesno ko e tva proto metala,4e nii prostite potrebiteli neznaem.

bi li obqsnil ;)

Link to comment
Share on other sites

Michal, приятелю, 1-во един съвет от мен: Не си навличай гнева на Модераторите и си пиши по темата, а тя да припомня е: "Защо слушате музиката, която слушате?", а това което правиш ти си е чиста проба заяждане!

Нито ти, нито аз нито, който и да било сме хората, които можем да отправяме критики към групи, които са световно известни, а ние самите не сме нищо ама с главно "Н"!!!! А има и още нещо - казваш металика са комерсиялни(въпреки че бас държа че не можеш да дадеш дефиниция на думата "комерсиялен"), а бе да е** маа му, що нито веднъж не съм чул тяхна песен (St.Anger примерно - като "най-комерсялна") в Infinity или в някоя кръчма, или кафе, или ресторант, или пицария, или по канал 1, или кадето и да е на обществено място? Нали това е комерс!? Дженифър Лопез е комерсялна! То както тръгнахте и Моцарт ще изкарате комерсялен - борещ се за 1-во място в МТВ!

И още нещо - казваш, че си много пораснал - ами дръж се като такъв! Не те знам на колко си години (не си ни удостоил с чест да си напишеш датата на раждане в профила си) но постовете са ти като на подрастващ!

 

И в крайна сметка сигурно ще си кажеш: "Ето още един фен на Металика дет ми се прави на интересен!" - Ами да! И сигурно ще има още ако продължаваш с нападките към хората! Аз харесвам Металика, както още 10-тина други групи и се чувствам засегнат и лично обиден от теб! Ако на теб не ти харесва - не слушай! Но не нападай другите, на които им харесва. Аз примерно не харесвам точно тези стилове дето ти си изброил като любими - и кво ся да тръгна да се заяждам с теб за това ли?

 

А сега по темата :D

Аз харесвам Рок и от части Метъл, защото от както се помня слушам това - брат ми слушаше такава музика и аз ща не ща това слушах. В последствие обаче, поизчистих "музикалния си образ" и се самоориентирах в по-различна насока - Металика, Пърпъл, Цепелин, Рейнбоу, Меноуар. След това започнах да се опитвам да вниквам в същината на самата музика, която правят(най-вече Металика), започнах да се опитвам да ги свиря и неустено се влюбииииих :) (ето защо приемам като лична обида реплики от типа: те са комерсялни, те са елементарни, те са не знам си к'ви) Само вмъквам: опитвам се да свиря металика от повече от 10 години - е още не мога да кажа че знам и едно парче - явно съм тъп, малоумен и схванат и за това не мога да се справя с една "иначе толкова елементарна, комерсялна музика"! И в подобни случаи се подчинявам на моето си мото:"Възхищавай се на това, което не можеш да постигнеш ти"

Та в общи линии за това слушам такава музика - защото й се възхищавам.

Link to comment
Share on other sites

Twiztid-слушам ги защото:

1. В голяма част от текстовете им намирам супер дълбок смисъл. Доста от хората на които съм пускал Twiztid са се отвратили от тях поради простата причина, че в 90% от песните се пее за убийства и трева, НО вниквайки в текстовете наистина се намира смисъл, смисъл много по-дълбок от този в 99% от песните излизащи на пазара. За интересуващите се-Twiztid правят Horrocore

2. Чувствам се като част от едно огромно семейство, сякаш познавам всеки техен фен по света. Сякаш част от всяка тяхна песен е правена спецялно за мен. Неописуемо е...може би най-близкото определение е "секта"-група от хора които се чувстват невероятно близки и имат близки идеи

Everlast:

Просто прави супер айляшка музика-винаги може да ми оправи настроението

Nightwish:

Просто музиката ми действа по уникален начин. Напоследък ги слушам само когато съм сдухан или когато цъкам Might&Magick

Crematory, Samael:

Когато искам да се размажа. Невероятни текстове(Crematory) и още по невероятна музика(Samael)

Static X, Gorefest:

Една дума-Агресия, помагат ми да се справя с нея.

Cypress Hill, House of Pain, Bloodhound Gang:

Когато ми е изключително весело. Мисля че няма нужда да обяснявам защо... :D

Link to comment
Share on other sites

Слушам музика, защото това работя и ми се налага да я слушам. :P

П.П. Защо си мисля, че някой тук съвсем скоро ще се сдобие с процентче? :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Слушам техно, поп, хип-хоп, и малко рап, просто защото тази музика ми доставя голямо удоволствие!!! :punk

 

МРАЗЯ ЧАЛГАТА...... :angry1

Link to comment
Share on other sites

Слушам всичко щото не сам толкоз прост да не си признавам когато нещо ме кефи да се правя че е тъпо. Има големи простотии в абсолютно всички стилове, ама тва не спира никой да ги слуша. Според мен някой не харесва един стил просто защото не е слушал нищо от него. Поне повечето са така, и после като чуят нещо по-така.............. " Оле к'во е яко т'вааааааа ". :)

Link to comment
Share on other sites

Как успяваш да живееш с 11-тина групи бе чоек?

Е, аз най-вече слушам Металика и по-малко други групи. На последък съм се зарибил много по две сравнително нови групи: System of a Down и Slipknot.

СОАД слушам, защото са доста странни като изпълнители, имат много интересни песни. Вокалиста е страшен, а и свирят в До и може би от там идва различното звучене. А Слипнот слушам, защото полудявам на тая музика - зареждам се супер много с енергия и дивея из стаята. По някога това ме разтоварва :) :music

Link to comment
Share on other sites

ами това е много сложно за казване ! то зависи много от настроението ми(поне за мен)! когато съм велес слушам какво ли не ! хип хоп , чалга , метъл(ама само нео) и денс ! за това слушам каквото ме кефи и НАЙ - ВАЖНО е настроението ми :) иначе съм върл тъпак :) на маса ако нема чалка или нещо денс няма да стане купон ! а купон без чалга не е нищо :) иначе съм бил и на черни партита и стават ама не чак толкова колкото с чалга или НАРОДНО ! това ся народното е няй - хубавата музика за мене ! няма нищо по хубаво от нея ! за маса това е най - яката музика кой кфото ще да ми зарправя ! тя е за всичко ! няма настроение за нея има МЕРАКЛИЙ за нея :) ако съм ти помогнал с моя избор добре ако не прати ПМ-че :) хехе :)

Link to comment
Share on other sites

А Слипнот слушам, защото полудявам на тая музика - зареждам се супер много с енергия и дивея из стаята. По някога това ме разтоварва :) :music

Какво да кажа - радвам се, че има поне един човек, който ме разбира защо слушам Slipknot!

Няма друга група, чиято музика да има такъв ефект върху мен.

Да може да ме приспи.

Да може да кипне кръвта във вените ми и да накара тялото ми да трепери.

Да ме успокои и да изсмуче негативната енергия, събрала се в главата ми (спестява доста рани по ръцете от блъскане по стени и всякакви твърди предмети).

За доста хора Slipknot са идиотска група, чиито фенове са тъпи, комплексирани тийнейджърчета.

За мен Slipknot са начин на живот.

 

Поздрав за феновете - LIBERATE

Link to comment
Share on other sites

Everything But The Girl, Najwa Nimri, Lamb - просто няма какво друго, освен музиката да ме успокои. Малко са хората, които са и чували за тези изпълнители и това ме радва - не се получава типичната MTV популяризация.

Link to comment
Share on other sites

То да беше само един стил. :) Но мога да кажа защо не слушам техно. Понеже е монотонно, еднообразно и ме изнервя, защото един ритъм от интервал от 3 секунди го повтарят половин минута в най-добрия случай. И най-вече мнението ми за него е

it was created by a man masturbating in rhthym with his goat eating grass outside, while his dog was slirping up the cats nose, and he realized... it made a beat. A Beat, baby beat, a beat, baby beat, whack my cock, beat, lick my cat's ass, beat, baby, beat, yes, wet cock baby beat, goat eating wheat, beat, beat...

 

Yeah well... It was really made by the Catholics, so... that's why it sucks.

Catholic: "techno is awesome, like Elizabeth Smart! Yay!"

Me: "wtf... I'm leaving you... freaky."

Цитата е от любимия ми сайт за това: http://www.urbandictionary.com/define.php?...=techno&skip=50 :D
Link to comment
Share on other sites

Слушам метъл защото: когато ме измъчва нещо отвътре, трябва да го изкарам по някакъв начин - или заглушавам гласа си с бъзглавница или нещо от сорта и викам колкото мога и псувам и нареждам и т.н. или слушам как го правят професионалисти. Ефектът е или да се заредя с енергия(да побеснея) или да се пооспокоя.

Слушам инструментална музика защото: когато съм си спокоен и дори щастлив слушам красиви спокойни мелодии

НЕ ПОНАСЯМ шума в главата ми, като боргия е... и може би и затова слушам музика като цяло

Link to comment
Share on other sites

Слушам си черната музика и много се кефя но има едно нещо което не понасям и това е метъла със всичките му подразделения :sayjin

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...