Jump to content
BulForum.com

Защо слушате музиката, която слушате?


PSYCHOSIS

Recommended Posts

Слушам метъл щото ми вкарава пауър, trance щото ма радва и psy пак заради пауъра, ма не толкова много :allien Понякога си пускам Chicane, Moby и такива работи за успокоение :music Аве музиката е велико нещо ве ... брао на тоя дето я е измислил :) И punk си пускам кат ми е весело :)

 

Поздрав Cosma - Keep Going

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 108
  • Created
  • Last Reply

всеки има различен вкус за музика . аз попринцип сам на метал ( от metallica до sepultura , ) Linkin park са ми любимата група защото имат невероятни текстове и песни , но напоследък слушам static-x , soulfly , slipknot защото още повече се надъхвам за откачените работи които правя пак и :punk

ПС: поздрав с : Godsmack - I Stand Alone !

Link to comment
Share on other sites

Защото може да ме накара да се чувствам по начин, по който не съм мислел че мога. Чудодейното въздействие на музиката не може да бъде сравнено с нищо друго, докато не го изпиташ сам.

Link to comment
Share on other sites

Електронната музика ми хареса след един концерт на Жан Мишел Жар, а след като си прекарах нет случахно изтеглих Transistance VOL1 чух Cyan и оттам на Astral-a ..... Защо го слушам? Кефи ме баса и чувството, което изпитвам. Хезнам просто :music

 

CYAN-FAREWELL MIX (LIVE)

Link to comment
Share on other sites

Пънкарийка.

Намери си на Кокошо глава поесничката "Лятна ска" -тя е добро олицетворение.По принцип ската е весела мелодийка с незатормозяващ текст.Абе майтапчийско е :)

Почти ;) Аз бих го нарекъл по-скоро джазче.Поне в началото когато дядо пънку го е немало още.The Skatalites например са доста близо до джаза.Даже мисля,че се водят джаз-ска.Ето кратка история на СКА-то. Според мен СКА-то си е доста добра музика за някое заведение-приятна,мелодична,доста добра за разпускане. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

С няколко думи: слушам музика, която на мен ми харесва

Дългата версия:

Слушам музика в свободното си време и понякога, когато уча, защото ме разтоварва и просто ми харесва да я слушам.

Трябва да си призная, че до към 14 годишна възраст въобще не се интересувах от музика. В гимназията започнах да слушам музика като се влияех от това какво слушат другите. По това време харесвах U2, Металика, Линкин Парк, Роби Уилямс, Анастейша и Мадона. Голямо влияние ми оказа Top of the Pops. Това беше любимото ми предаване, мисля, че Канал 1 го излъчваше 2000-2001 год. Също предаването на Део - Джубокс. Всъщност от там се запалих по Manic Street Preachers и Роби Уилямс. После преминах през (за щастие) кратък период на отричане на поп музиката, предизвикан от Нов Ритъм. Но в крайна сметка интернетът разкри пред мен нови неподозирани музикални хоризонти, които нашите медии като че ли се опитват да скрият. От няколко години насам преминах през различни стилове. Най-общо казано ми харесва рока с разните му там поджанрове. Обичам да слушам също поп (в тесен смисъл, не в смисъл на популярна музика), малко хип-хоп и електронна музика. Само през миналата година любима група ми бяха последователно U2, Gorillaz и Oasis, а сега са The Libertines. В момента съм на вълна британски пост-пънк ревайвъл от 2000-те години. Тази музика ме "зарежда", много от текстовете на песните ми харесват, а и стават за танцуване. (Между другото, не съм съгласна с определението "пост-пънк ревайвъл", по-точно е инди рок, но това от своя страна е прекалено общо и не конкретно това, което имам предвид.)

Link to comment
Share on other sites

Щом ти харесват The Libertines,може да чуеш и The Rapture,Black Rebel Motorcycle Club,Interpol,Mando Diao,The Vines,The Von Bondies,Yeah Yeah Yes,The Strokes ;) ако ти харесат-свиркай,ще ти кажа още някои банди.Аке се вържеш и решиш,че искаш да ги чуеш-ще ти ги пратя по някакъв начин/дц++,кю/

Link to comment
Share on other sites

Bratle, ubeden sam 4e nikoi ne moje da ti kaje s to4nost za6to slu6a muzikata na koqto se kefi. Vse edno da pita6 za kvo ti e vkusno tova ili onova qdene. Az sam na mnenie 4e 4ovek se rajda s use6tane za muzikata i rano ili kasno zapo4va da slu6a tova ot koeto ne6to v nego trepva, razbira6 li. Za nqkoi tova metala, za drugi hip-hopa, za treti - chalgata i t.n. Li4no az se kefq na PUNK ROCK i INDIE muzikata. Kefi me da slu6am bandi deto sam sam si otkril a ne sledvam nqkakva moda ili da lija na nqkoi zadnika po toq na4in. Dosega slu6ah METALL i kogato me hvane nostalgiqta si puskam KoRn, Metallica i P.O.D. za raztuha, ama ako tragna da slu6am cql tehen album 6te umra. Vij ti mi dai da slu6am grupi kato Alkaline Trio, Coheed and Cambria, Death Cab for Cutie pa ma 4ekai da umra.

Ta da se varna kam vaprosa. Slu6am muzikata za da zadovolq li4nata si potrebnost da se razpuskam ot vsi4ko negativno koeto e stanalo prez denq. A imam 4uvstvoto 4e na men samo negativni ne6ta se slu4vat. Edin vid protest, za6toto toq svqt deto jiveem vse o6te ne moga da go razbera i kato slu6am punkarii se radvam 4e ne sam samo az edinstveniq strannik na taq planeta. Ubeden sam 4e i pri metalqgite e taka, ama pri tqh e drugo. Pri tqh e po-skoro tarsene na otgovori na vaprosi, na koito nikoi ne moje da ti otgovori. Ta tva e. Slu6am 6toto sam napalno saglasen ot tova deto se pee i na4ina po koito se pee.

Primer za tova sa RAGE AGAINST THE MACHINE - nai-velikata grupa na zemqta. Jalko 4e se razdeliha.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...