Jump to content
BulForum.com

Tренировки и упражнения


James_Bond007

Recommended Posts

То в залата си 1 час, а после си 23 часа СВИНЯ. Свинята е непобедима, и аз съм една такава. :)

 

Сега сериозно, не може да се мисли, че с 4 тренировки по 40 минути средно може да ядеш нон-стоп и всичко ще е 6+. Може ама и с още 2 часа на ден кардио и то здраво кардио. Всеки ден. Ама тоя режим не е за всеки... и свинята в мен го мрази :)

 

Успех на всички срещу килограмите - и това го казва човек който одеве цъкна 2 филийки (черни) с медец :D

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 670
  • Created
  • Last Reply
Отслабва се само с правилна и упорита диета и продължителни, ама наистина продължителни натоварвания.

Аз отслабнах 11 кг. без диета. Само с кардио.

Link to comment
Share on other sites

Т.е. храната която си приемал и преди, и по време на тренирането е една и съща ;) демек имаш отрицателен калориен баланс - вероятно. Т.е. не се квалифицираш за свиня :D

 

____________________

 

Обяснявам, защото добрата свиня колкото тренира толкова повече си и позволява, защото горката си мисли да не се претренира и да вземе да се прецака от неядене...та "колкото повече, толкова повече" ефект става някакъв при доста от случаите.

Link to comment
Share on other sites

Ами колкото по-често толкова по-бързо и по-голям ефект :) Освен бягане може качване и слизане на стълби, скачане на въже, плуване... Имай предвид, че мазнини се горят в цялото тяло няма как да ги накараш само в корема да горят

 

Ще пробвам да слизам и да се качвам по стълбите вече. Без асансьори. Аз мазнини само в корема и паласките имам, така че ще постигна ефекта ако правя всичко както трябва.

 

Дали 1 месец качване и слизане по стълбите до 6-тия етаж ще имат някакъв ефект? Не искам чудеса, просто искам някаква награда срещу труда ми. Някакво минимално подобрение дори.

Link to comment
Share on other sites

Aз пък не мога да сваля под 84-85, и то тогава ми се залепя корема за гръбнака :) Пробвал съм много неща, важното е да намериш подходящото за себе си...

Примерно за някои може и глад да е ефективен, въпреки че всички го отричат. Знаеш ли как да го направиш няма проблеми.

 

 

Психар, нали беше казал, че спираш вредните храни и почваш да се храниш по-здравословно? To това не е малко :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Въх одеве за първи път от години правих малко кардио - три спринта по 2-3 минути с по 2 минути ходене между тях и направо... Тежко е с тия цигария и тоя алкохол :lol:

Link to comment
Share on other sites

Спрях белия хляб, дюнери, пици :cry и минах на по-здравословно хранене. Всеки ден ставам в 7:00, следва закуска от овесени ядки с две сварения яйца и някаквъв сок (не пакитиран, а прясно изцеден), към 9-10 часа хапвам някакъв плод или протеинов шейк, в 12 обядвам риба или пиле със салата. Към 3-4 следобед пак атакувам някакъв плод и към 6 и 30 - 7 привечер вечерям с пиле ориз/картофи/ бля-бля или пържола със салата. Това за храненето. Упражненията са ми различни, когато имам време ходя на гребната база и тичам 6 километра без спиране, на подходящо темпо. Дъмбели в нас и много лицеви опори.

Чувствам се прекрасно, нергията струи :zzz ... Имам едно книжле с всевъзможни упражнения с гири или дъмбели, за тренировка на почти всеки мускул. Като я изровя, ще я постна.

Link to comment
Share on other sites

От къде времето и парите?!??!?!?!

Това за мен ли е? Ако е, амиии, със ставането си, докато чакам закуската да стане готова, правя по 300 лицеви опори (6 по 50 с по 1-3 мин. почивка). 300 клякания ( 3 по 100 с 1-3 мин. почивка). А джогинга го правя с един авер, ходим към 10-11 часа вечерта, когато няма толкова хора и шум. С дъмбелите си играя примерно, като гледам филм или правя почивки м/у ученето (студент съм). А парите... какво за тях?

Link to comment
Share on other sites

Последния път като се теглих бях 76 кг. За височината ще те излъжа... към 1.85 - 1.87 ... Добре сложен, свободен съм, прилично привлекателен :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Последния път като се теглих бях 76 кг. За височината ще те излъжа... към 1.85 - 1.87 ... Добре сложен, свободен съм, прилично привлекателен :lol: :lol:

 

Освен ако не си търсиш мъжко едва ли тук е правилното място :lol: Почнах да правя pull over от обратен наклон, доста добре влиза препоръчвам го да го пробвате :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Как комбинирате мускулните групи при тренировките ? Примерно : гърди с бицепс , трицепс и гръб , крака и рамо .

Link to comment
Share on other sites

Как комбинирате мускулните групи при тренировките ? Примерно : гърди с бицепс , трицепс и гръб , крака и рамо .

 

Ами зависи колко дни ходиш, за какво тренираш, на какъв режим си и също така на теб кое ти действа добре

 

Аз примерно съм на доста странна програма, но на мен ми действа добре - понделник - гърди + 2 серии предно рамо + 2 серии трицепс; вторник - гръб + 2 серии задно рамо + 2 серии бицепс; сряда почивка; четвъртак - бицепс + трицепс; петък почивка; събота - рамо + трапец; неделя почивка, всеки път (с изключение когато ме домързи много) правя корем :)

Link to comment
Share on other sites

Във връзка с това дето викаш, че винаги като си на фитнес правиш и корем, да кажа, че по принцип и аз така правя, но някои познати са ми казвали, че няма смисъл да правя постоянно корем, други път казват да си продължавам така. твоето становище какво е ?

Между другото, ти крачка не правиш ли ?

Link to comment
Share on other sites

Аз съм, че за корема колкото повече, толкова по-добре :) Аз ги редувам примерно като са в поредни дни единия ден предна част, другия странични, или единия ден много повторения с леко и упражнения със собствена тежест, а другия на уреди с голяма тежест. Крака не бях правил от 3 години сега последните две седмици направих за сефте по един път в петък...

Link to comment
Share on other sites

Да споделя към всички трениращи.

От както съм почнал да тренирам все си мисля, че заради травма в рамената, никога не си правя добре тренировките за бицепс. Еми...истината е, че проблема май ми е във лошото познаване на физиологията и разбирането на процеса на възтановяване. От лятото до сега си тренирам почти редовно като хранителния режим ми е под всякаква критика...обаче ми се събраха 3 дни почивка и изведнъж ръчичките си дойдоха на мястото.

 

Та мисълта ми е, че старанието да се тренира е много хубаво нещо, но претренирането е коварен противник - защото все човек си мисли, че ако почине още ден и хептен няма да отиде (поне аз).

 

Успех на всички.

Link to comment
Share on other sites

Да споделя към всички трениращи.

От както съм почнал да тренирам все си мисля, че заради травма в рамената, никога не си правя добре тренировките за бицепс. Еми...истината е, че проблема май ми е във лошото познаване на физиологията и разбирането на процеса на възтановяване. От лятото до сега си тренирам почти редовно като хранителния режим ми е под всякаква критика...обаче ми се събраха 3 дни почивка и изведнъж ръчичките си дойдоха на мястото.

 

Та мисълта ми е, че старанието да се тренира е много хубаво нещо, но претренирането е коварен противник - защото все човек си мисли, че ако почине още ден и хептен няма да отиде (поне аз).

 

Успех на всички.

 

Да беше питал някой, щеше да ти каже отдавна, че не е от това :laughing: Как беше решил, че от травма в рамената няма да можеш да си правиш добре бицепс? По-скоро на тренировката за гръб, гърди и рамо може да ти пречи...

Link to comment
Share on other sites

Не знам за теб но на мен преди време ми се скапаха китките от претоварване (и то не при тренировка ами носех едни стекове с вода 5-6км) и оттогава избягвам да ги натоварвам че съвсем няма да мога да работя.

 

Аз пък да се похваля - наскоро почнах да тренирам по малко и днес гледам без много да си давам зор на пътечката откарах 40 мин с темпо което преди месец щеше да ми е абсолютно невъзможно да поддържам. При това така се улисах да зяпам телевизора че даже не разбрах колко време е минало :)

Link to comment
Share on other sites

Ами при мен комплексно е затруднението.

 

Травмата на рамената е ставна, а има и съпровождаща хронична мускулна травма в кръста. Двете в комплекс правят много интересен живота на трениращия и тренировките му :D

 

Гърдите и рамото са ми в различни дни. Бицепса и трицепса са в една тренировка с гърдите. В другата гръб, рамо, крака (само прасец-а играя, че искам да свалям специално от краката). Всяка тренировка по 5 мин преди и 10 мин след нея вело. Тренировки 1 и 2 се въртят през ден или сега както промених 1,2 и 2 дни почивка и пак 1,2.

 

___________

 

Велото, да не станат заблуди, че като Дедо гледам ТВ, в такова темпо карам, че да не мога да водя разговор (поради кислороден глад :) ).

Link to comment
Share on other sites

Според мен това си е много тежка тренировка, за в цикъл става ама иначе аз лично бих претренирал сериозно... Аз след гърди съм смазан, представям си да правя бицепс и трицепс след това...

Link to comment
Share on other sites

Определено ще има някаква промяна скоро, но още обмислям. Нещо много ми се уплътни графика от понеделник до неделя и ме матира това.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Днеска изпих 5-6 кафета за час и половина преди тренировка и направо имах чувството, че е 100 градуса в Перлата :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...