Jump to content
BulForum.com

Tренировки и упражнения


James_Bond007

Recommended Posts

  • Replies 670
  • Created
  • Last Reply
Не знам да има връзка със свалянето на мазнините на конкретно място с терниарне на дадената мускулна група. По-скоро има значение за некачването на мазнини по тези места, защото по най-обездвижението места се трупат мазнини.

Ако ти се експериментира, вместо това кардио, може да пробваш с високоинтензивна кръгова силова тренировка. Там мисля, че се хаби повече енергия, за сметка на кардиото, което е какво точно, с ква интензивност и колко продължително?

 

.., а по-горе някой беше казал, че 15% подкожни мазнини са супер.., което въобще не е така, освен ако не са разпределени по подходящи места и да изглежда че не са 15% :)

 

Силова тренировка за изчистване???

Link to comment
Share on other sites

Силова тренировка за изчистване???

останалите думички къде изяде..

нямам предвид да вдигнеш 2-3 път щангата с макс кг и после 5 мин да си бъркаш в гъзъ и носа

 

колко мин е кардиото и какъв пулс поддържате с него?

Link to comment
Share on other sites

колко мин е кардиото и какъв пулс поддържате с него?

Пулс - нямам представа. Кардиото не ми е на минути, защото е доста тъпо да се мери кардио на минути (поне за мен), а на бройки / дистанция / дължини и т.н. Скачам на въже. Правя серии от по 150, 200 и 300, като комбинирам различна бързина и стилове във всяка серия. Гледам по-малко от 2000 да не правя.

 

EDIT: Обясниха ми за какво са тия раоти с пулса и времето. Коментара ми е : ХАХХАХХАХАЙА №ХЙК$АХ ЙК$Х АГХА№ХАХАХАХ №Х$Х Й№А$Х Й№АХ$ КЙА№Х$ Й№А $

Аз скачам от 90 дни, а не от 90 години...

Link to comment
Share on other sites

Всъщност да правиш корем всеки ден е тъпо

Корема по тоя начин расте както всеки друг мускул и при някои хора се получава едно не особено приятно издуване , при мене го има в горната част , почти нямам корем а е издут..... гадно е ама и аз така незнаех като започвах да тренирам.

 

И м/у другото кой го измисли тоя бисер че коремните преси свалят корем ?

Няма такъв филм , то плочки всеки има въпроса е че на повечето хора не се виждат...... коремните преси ги оформят не ги "Разкриват"

Link to comment
Share on other sites

Всъщност да правиш корем всеки ден е тъпо

Корема по тоя начин расте както всеки друг мускул и при някои хора се получава едно не особено приятно издуване , при мене го има в горната част , почти нямам корем а е издут..... гадно е ама и аз така незнаех като започвах да тренирам.

 

И м/у другото кой го измисли тоя бисер че коремните преси свалят корем ?

Няма такъв филм , то плочки всеки има въпроса е че на повечето хора не се виждат...... коремните преси ги оформят не ги "Разкриват"

 

Тва издуване си е от разширения стомах не е от плочките... И аз го имам ама само като се наям, иначе го няма ;)

Link to comment
Share on other sites

Ако ти трябват просто упражнения...:

 

Обръщание и изтласкване;

Лежанка тясно/широко;

Мъртва тяга;

Гребане;

Клек;

Набирания всякакви видове;

Кофички;

Лицеви с тежест.

Ренегадско (ако имаш на разположение пудовки с рязано дъно).

 

Не е нужно, даже е прекалено, всички упражнения да влизат в един кръг, особено ако се засичат клек и мъртва тяга в един..

Може да въртиш упражненията на принципа на антаганостите. На принципа отгоре надолу и отдолу нагоре. Може Да ги въртиш от тежко към леко, или от леко към тежко, например Мъртва тяга, гребане, набиране широко, набиране тясно..., обръщане и изтсласкване, лежанка тясно, лицеви с тежест, кофички..

Някак си златното число на броя кръгове е 4. С по 3-4 повториения, ако искаш да ти е силова тренировката.

Може да правиш дроп серии с тези упражнения. От всяко упражнение, по 10 серии през 10 секунди.

Редувай ги по свой си начин тренировките.., едната дроп серии, друга един вид кръгова, трета друг вид кръгова.., 3-4 пъти в седмица ако можеш да тренираш с тези упражнения....

Добре е да имаш партньор, ако ще правиш силови, защото иначе не става. Хем да помага, хем да пази уредите ако тренирате в обществена зала докато почива по време на твоя кръг.

Пробвай. За 40 мин. трябва да приключиш една такава тренировка и ще си доволен от свършената работа.

Може да пробваш и друго.

10 серии обръщане изтласкване.

8 кръга без почивка лежанка тясно - набиране

6 кръга без почивка гребане, лицеви с тежест (разбирай около 50 кг)

4 кръга без почивка, разтваряне на дъмбели встрани, напред, трицепсово разгъване прав, набиране тясно.

 

Варианти има толкова много, стига да ти се тренира тежко и интензивно.

 

С подобни тренировки караш сърцето си да дупка яко. Караш мускулите да работят на макс за дълго време. Чрез кръговата тренировка с кратки почивки между тях се изпомпваш кат...

 

Колани и фитили не ползвай. ;) Стискай лоста, стискай и зъби, после няма да ти е проблем това. Изпълнявай правилно движенията, движи ти тежестта, а не тя теб и всичко ще е 6.

Ако нещо не успееш да се натовариш, а имаш желание, може да направим заедно една тренировка.

Link to comment
Share on other sites

Къде в Пловдив има фитнес зала с боксова круша???Искам за Коледа да си направя един подарък,но преди да си купя за в къщи искам да видя как ще ми се отрази малко блъскане

Link to comment
Share on other sites

Къде в Пловдив има фитнес зала с боксова круша???Искам за Коледа да си направя един подарък,но преди да си купя за в къщи искам да видя как ще ми се отрази малко блъскане

 

REFLEX в кичука до Нептуна и в Total sport на Иван Вазов имаше преди, но за тотала не съм 100% сигурен дали има в момента...

Link to comment
Share on other sites

Ако ще прави с тежко да си ползва колан за мъртвата тяга най-добре

като свикнеш да вдигаш с неутрализиран кръст, после като ти се наложи да вдигнеш нещо тежко и ще има случка :)

правя единици със 180 кг без колан и няма проблем. Просто тежестта плътно до тялото, изправен гръбнак....

с колан се вдига повече, ама.., както казах, кофти тръпка после без него :>

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Къде в Пловдив има фитнес зала с боксова круша???Искам за Коледа да си направя един подарък,но преди да си купя за в къщи искам да видя как ще ми се отрази малко блъскане

Зала "Пловдив" ! Намира се срещу бившото "Гепи"

Link to comment
Share on other sites

Ако искам да работя за корем и да правя плочки,ще има ли ефект ако заложа на усилени и много на брой и интензивни спринтове на пътеката, това би ли било от полза?

Link to comment
Share on other sites

Ако искам да работя за корем и да правя плочки,ще има ли ефект ако заложа на усилени и много на брой и интензивни спринтове на пътеката, това би ли било от полза?

 

Да би било от полза за изгарянето на мазнините върху корема (както и по цялото тяло)

Link to comment
Share on other sites

Значи примерно след тренировката, отивам на пътеката и да речем в рамките на 10-15 мин. правя определен брой интензивни спринта, така ли ? Тва ли е горе-долу принципа, или трябва да се изпълнят нещата по по-различен начин ?

Link to comment
Share on other sites

Аз искам да попитам.

 

Някой може ли да ми каже как в домашни условия с дъмбел (или без него), мога да изгоря мазнините в шкембето?

Link to comment
Share on other sites

Аз искам да попитам.

 

Някой може ли да ми каже как в домашни условия с дъмбел (или без него), мога да изгоря мазнините в шкембето?

 

За да изгориш мазнините в шкембето ти трябва цялостно ослабване с някакво кардио - най-добре бягане...

 

Dunc да това е добър начин, иначе може и с подържане на еднакво темпо известно време, но е доказано че с променливото темпо се горят повече калории

Link to comment
Share on other sites

Ами аз съм си в нормата по принцип, но ми се трупа в шкембето. Не ми трябва да свалям цялостно килограми. А по колко бягане и колко често? И освен бягане, какво друго?

Link to comment
Share on other sites

Ами аз съм си в нормата по принцип, но ми се трупа в шкембето. Не ми трябва да свалям цялостно килограми. А по колко бягане и колко често? И освен бягане, какво друго?

 

Ами колкото по-често толкова по-бързо и по-голям ефект :) Освен бягане може качване и слизане на стълби, скачане на въже, плуване... Имай предвид, че мазнини се горят в цялото тяло няма как да ги накараш само в корема да горят

Link to comment
Share on other sites

Значи примерно след тренировката, отивам на пътеката и да речем в рамките на 10-15 мин. правя определен брой интензивни спринта, така ли ? Тва ли е горе-долу принципа, или трябва да се изпълнят нещата по по-различен начин ?

 

 

Тая работа така не става. Миналата година 4 пъти седмично в залата минимум по час тренировки с тежести плюс 30 - 60 мин кардио и качих 12 кила чиста сланина... :laughing:

Отслабва се само с правилна и упорита диета и продължителни, ама наистина продължителни натоварвания.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...