Jump to content
BulForum.com

Да се посмеете малко...


Recommended Posts

  • Replies 12.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

2005591225565323641_rs.jpg

 

Това ужасно прилича на копирано от книгата на Пиер Бурдийо "Практическият разум" (стр. 25), там графиката е от социални позиции и стилове на живот (включително професии). Вестник "Дневник" да си беше дал източника. То така е плагиатство!

Edited by gal4enceto
Link to comment
Share on other sites

2005591225565323641_rs.jpg

 

Това ужасно прилича на копирано от книгата на Пиер Бурдийо "Практическият разум" (стр. 25), там графиката е от социални позиции и стилове на живот (включително професии). Вестник "Дневник" да си беше дал източника. То така е плагиатство!

Дал си го е, цитира Бурдийо, но нямаше начин да приложа и текста на статията, а и нямаше нужда, според мен.

Link to comment
Share on other sites

Наръчник по оцеляване в... Сървърното

 

За хората, незапознати с IT фолклора, "сървърно" е дума, използвана за означаване на помещение с много компютри, но за разлика от "компютърна зала" в сървърното има само един или два монитора. Ако не знаете какво е монитор, това е онова, на което викате "компютър" или "телевизор", в зависимост от възрастта ви... Предназначението на това сървърно помещение е да съхранява сървъри (представете си!!) - в климатизирана обстановка с ограничен физически достъп на трети лица и т.н. Надявам се, а и ви пожелавам да не ви се налага да ходите там... Но ако случайно попаднете, трябва да знаете няколко прости правила, за да оцелеете:

 

Вие не трябва да сте там! Напуснете веднага!

 

Не, сериозно...

 

 

Хората, работещи там не говорят вашия език.

 

По-точно вие техния... Например - за един линукс администратор "баш Майсторе" е възможно най-хубавото обръщение (заради bash шела, "баш майсторе" изразява похвала към лирическия герой - администратор, оприличаваща го на корифей на работата със скриптови езици, което е висша степен на похвала в гилдията на администраторите), докато, примерно "пожелавам ти да станеш като Бил Гейтс" е кръвна обида на целия род на админитратора чак до балдъзъта на вуйчото на братовчеда по съребрена линия на администратора...

 

Обимслете внимателно как ще заговорите администратора...

Ако не успеете да приковете вниманието му още с влизането си, нещата няма да се развият по благоприятен за вас начин, независимо от действията ви. Няколко неподходящи фрази, с които да заговорите администратор:

 

"Добър ден!" - Не! Денят на администратора никога не е добър!

"Извинявайте" - Не сте извинен(а), как така ще нарушавате менталното спокойствие на аминистратора!

"Ще може ли..." - Не може!

"Имам проблем" - Е и? Имате ли представа колко проблеми има администратора....!? Обикновенно, след това следва препращане към друг човек или администратор, който уж трябва да ви помогне...

"Търся...." - Е и? Администратора не е търсачка - като търсите някой, ползвайте Google и RTFM мамка му!"

"Нямам интернет!" - "Ми купи си!" или "Е и?" или "Знам!", като последното обикновенно е признак на току-що случила се голяма беда във вашата мрежа!

"Не мога да си влеза в пощата!" - "Че как очакваш такова огромно нещо като тебе да се побере там?!" или тривиалното "Е и?"

 

Всеки друг начин, различен от споменатите по-долу...

Няколко подходящи начина да приковете вниманието на администратор:

 

Бъдете полугола, руса, надарена, дългокрака и безсрамна жена! Имайте проблем с личната си еротична кореспонденция... Перфектна ситуация е, ако проблемът ви е, че не можете да си изтеглите писмото със снимките от последната гола фотосесия... Всъщност, този подход невинаги носи резултати... Ако администратора инсталира Samba, Squid, Trak, Pliak, Shtrak или Tintiriminitiri Open Source edition (примерно де...), ако ще и да сте напълно гола, ослепяващо руса, безобразно надарена, престъпно дългокрака и наивно безсрамна жена, файдЪ йок - внимание няма да спечелите...

"Господи" - голяма част от администраторите се обръщат, когато ги повикате с "Господи"... Според диалекта на населеното място, някой от тях отговарят и на "господарю", "повелителю на седемте мрежи" или "Манчо"...

"3 каси бира имаш от мен, ако ми оправиш пощата" - забележете словореда - ако изречението не започва с "3 каси бира", няма да имате успех... Много е важно да подчертаете интонационно "3 каси бира", тъй като е необходимо време на администратора за да превключи мислите си от черната конзола към златиста бира. Не, не опитвайте с 1, 2, 3, 4 бири, 1 или 2 каси. Долната възрастова граница е 3 каси бира...

 

 

 

 

Цялото е тука: http://cpavlov.spaces.live.com/blog/cns...!1817.entry

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Миналата седмица някой от "великите" пловдивски доставчици отново успя да ме изуми с безграничния си дебилизъм! Снимките са правени на колелото на Скобелева майка.

 

Погледнете ТУК ?!?!? Да, да! ТОВА е истина!!! Не, не сънувате - ТАКА е прекарано! За тези, които още не вярват - маркирал съм траекторията на "връзката" - ТУК.

 

Не знам кой е доставчикът, но за пореден път се убедих че винаги има с какво да ме изненадат кабелджиите...

 

---------------------------

 

Доживях също така да видя и ТОВА (ползва се КМPLayer за този формат), при това излъчено по национална медия! Нямам думи да го опиша...

Edited by R_a_p_t_o_R
Link to comment
Share on other sites

АБАХАХАХАХАХАХАХВАВХАУАВХУАВХВААВХАХАВХАХАХАХАХАХА

Бях виждал залепена с тиско кутия със суич, бях виждал суич в закована за стената и изкорубена туба за бензин, суич в найлонова торбичка от супермаркет, ама... такова трасе и то с висящ суич... Не, моля ви - застреляйте ме да не се мъча - ще пукна от смях

ХА АХХАВ КАЙЕ ХКВА А КХВ ВА ХАА ДСХДА СХДАСХДАСКХАДСХАДХАХАХА ХА ХА ХА ХАХА

Link to comment
Share on other sites

Не се подигравайте с иновацийте! Иска се истински инжинерен гений да се измисли тфа. Пък и кат гледам то няма каде да го закачат освен да побият един стълб :D

Link to comment
Share on other sites

Не се подигравайте с иновацийте! Иска се истински инжинерен гений да се измисли тфа. Пък и кат гледам то няма каде да го закачат освен да побият един стълб :D

ама и побиването на стълбове е пари, занимавка, време и разрешения и дъри-бъри.

къде къде по-лесно и удобно е по емпиричния метод да тестваш силата на опън на стоманената тел, а провеса да нагласиш на око колкото да не закача хората по главите. ама нека некой друг да мисли, че при такава дължина на вездесъщата стоманена ТЕЛ през лятото на 40те градуса този суич ще е на земята....

Edited by mobo
Link to comment
Share on other sites

Карай бе :) Ако завали сигурно ще захладнее леко в същия момент и ще се вдигне някой и друг сантиметър та няма да се напълни целия с вода... а даже и да стане това - к'во ти пука те са по 10 кинта тъй или иначе - нов ще закачат и ще поопънат малко телта :D

 

Mайтапа настрана ама дали някой може да издири на чий доставчик е това брилянтно творение? :) Аз залагам за Визио :P

Link to comment
Share on other sites

ама и побиването на стълбове е пари, занимавка, време и разрешения и дъри-бъри.

къде къде по-лесно и удобно е по емпиричния метод да тестваш силата на опън на стоманената тел, а провеса да нагласиш на око колкото да не закача хората по главите. ама нека некой друг да мисли, че при такава дължина на вездесъщата стоманена ТЕЛ през лятото на 40те градуса този суич ще е на земята....

 

Така на око като гледам, не виждам проблем да се сложи на близкия блок един суич, ама то пък трябва да се пробиват дупки за дюбели и т.н. :) И през лятото ако са 40 градуса добре :) Предното лято хич не бяха 40 :) Да не говорим за по-силен вятър :) Цирк :)

 

Дали са сложили силикон по дупките, поне вода да не влиза ???

Link to comment
Share on other sites

ами това със суича горе го виждам всеки ден и ми прави впечатление и да ви кажа от бая време е така , което показва , че всъщност е доста добре вързано.

 

00033608om4.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

ами това със суича горе го виждам всеки ден и ми прави впечатление и да ви кажа от бая време е така , което показва , че всъщност е доста добре вързано.

 

Здрава телта викаш, а? :)

 

А картинката дето си дал кефи много :D :D :D

Link to comment
Share on other sites

...особено за корея. Само че аз бих сложил marine, щото тия диваци играят 90% Terran :)

 

Аз бих заложил на LanGame, ако съществуват още. Когато работех като ланаджия в Пловдив съм им попадал на доста интересни решения :) От тях за първи път съм видял висящ суич. Само дето обтяжката беше десетина метра и кутията висеше, увита цялата с тиксо.

Иначе тия гении не са се сетили, ако завали някой по-лепкав сняг тая кутия колко ще натежи :)

Link to comment
Share on other sites

Аз бих заложил на LanGame, ако съществуват още.

 

Много грешен залог. Не само съществуват, но са и най-добрият доставчик в Пловдив. И мрежите им са отлично изпипани.

 

Аз също залагам на Визио - те винаги са били уникати откъм простотия в прекарването. Когато техниците от Нетгруп ме връзваха мен ми показаха "некои велики решения". Отделно че Визио имат и навика да ползват чуждите трасета да си подкачват суичовете и кабелите, които пак висят като черва, а кутиите сякаш нарочно не са захванати за нищо.

Link to comment
Share on other sites

да бе, все едно ще повярвам че същестува такъв ланаджия - отлично изпипан. е те такоа животно нема!

иначе моля ви - продължавайте да ни разсмивате. винаги съм се забавлявал да слушам как само чуждите натъкмистики са просташки...

 

edit: рапторе, няма да ти отговарям в отделен пост, защото ще отлетим съвсем в полетата на офтопика. няколко пъти ти казвам, че нищо лично нямам против теб, просто се случва да имам несъгласия по твои твърдения - в конкретния случай само съм изразил личното си мнение, че не съществува "отлично изпипана мрежа" на който и да е доставчик на дребно на LAN на територията на община пловдив. и категорично не съм съгласен да се твърди, че някой е най-добър, само защото не е направил еднакви и видими грешки като друг. рекламата за доставчици в този форум си има друга тема, не е моя работа да ти казвам коя или да ти местя мнението.

Edited by mobo
Link to comment
Share on other sites

да бе, все едно ще повярвам че същестува такъв ланаджия - отлично изпипан. е те такоа животно нема!

иначе моля ви - продължавайте да ни разсмивате. винаги съм се забавлявал да слушам как само чуждите натъкмистики са просташки...

 

mobo някакъв навик ли ти става като кажа А ти да кажеш Б, В и Г? Не помня да съм ти ставал частен фотограф. Факт е обаче че поне около мен всичко е здраво фиксирано както си му е реда и няма кабели по дървета и прочее. За сметка на това винаги се смея като гледам един суич на Визио как е "бучнат" към фиксирания от трасето на Нетгруп и виси от него. Да не говоря за други "мъдри" изпълнения и на други "стабилни" и "качествени" доставчици. Едни снимки от покрива на блока също са тук из форума...

 

И всъщност "чуждите натъкмистики" като цяло не са обект поне на моето внимание. Но за очевадните неща няма как да си затворя очите.

Link to comment
Share on other sites

Рапторе - не си прав, тук съм съгласен с мобо. Работил съм като окабелител и в Пловдив и в София - тези мизерийки ги правят и най-малките и най-големите. Да, не можем да сравняваме един оператор като connectnet, който си слага суичовете в торбички от Fantastico (да, виждал съм такова чудо), и Megalan, които си връзват кабелите със свински опашки за кабелите на други оператори (което между другото означава и доста по-малко на брой дупки от скоби в сградата).

А за лангейм - виждал съм ланлеймски кабел да виси като черво на около два метра от земята (в най-ниската си точка) между сграда и стълб на разстояние около десет метра, виждал съм ланлеймски суич сложен в кутия, която виси, залепена с изолирбанд за обтяжката (кабел и носеща тел), също така беше ланлеймски суич, този, който беше закрепен в изкорубена пластмасова туба на стената.

Така че това, че не бият толкова на очи, или не си обърнал внимание не значи, че не са и те същия дол дренки.

 

Извинявам се за отклонението от темата.

Link to comment
Share on other sites

Antares - напълно съм съгласен, но говориш в минало време - ще направя снимки в моята околност да се посмеете и на тях. Суичовете на НетГруп поне окло мен са много добре инсталирани. Иначе много добре знам и аз какво беше допреди година-две.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...