Jump to content
BulForum.com

Да се посмеете малко...


Recommended Posts

Мисля, че не съм я качвал карикатурата. Като цяло избягвам да качвам "творбите" си, малко тъпо ми се струва...

Не е тъпо не е ! Ти ги качвай, пък ние ще се забавляваме.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 12.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Честно казано ми е неудобно да си правя такава самореклама. Отделно и аз самия не мога да си дам адекватна оценка на карикатурите, за това за сега ги качвам в страницата ми в муцунбука. Живот и здраве, може да си направя блог или направо сайт по-нататък, където да са по-организирани...

Edited by Antares
Link to comment
Share on other sites

Antares, не че си ме питал, а и сигурно изобщо не те интересува мнението ми, но ще си го напиша аз, с надежда този път да успея да се изложа както подобава. ;)

Карикатурите ти ги следя много зорко и до момента онези от "стария" ти период ми се струват най-смешни. Може би защото третират вечни теми и защото са отвъд ежедневието. Казвала съм ти много пъти, че имаш талант, според скромните ми разбирания за талантливост, но и ме е много яд, когато ми се струва, че талантливи хора се занимават с политика, медии, ежедневие, изобщо се мъчат да отразяват действителността и те...

В този ред на мисли, споделям напълно мисълта:

"Изкуството не е отражение на действителността. Една действителност ни е повече от достатъчна." (Жа Жа Габор)

Та накратко исках да ти напиша, че разбирам колко трудно е да накараш тълпа непознати да се усмихнат. То иска повече от талант, умения и старание, иска най-вече поне една шантава идея. А последното е по-велико от фактологията.

Link to comment
Share on other sites

Благодаря за мнението :) Уви, трудно ми е съзнателно да започна да творя на дадена тема. За това и не правя грам опит да печеля пари с карикатурите. Щото просто като ми дойде идея - дращя, като не дойде - не дращя. И нямам грам контрол върху "вдъхновението" си...

Link to comment
Share on other sites

Виждал съм и доста по-накичени. Просто на церемониите в някои страни с комунистически или пост-комунистически устав е прието да се носят всички ордени. Кодовата табличка с ордените невинаги е достатъчна, а и тя е за ежедневна употреба, не за парадни цели. Дори е възможно тези да не са с всичките си ордени.

 

veterans_01.jpg

 

 

 

Може би и той е смешен? А е само полковник. Тези горе са генерали. Аз лично не виждам нищо смешно в хора с ордени. Тези ордени не са дадени току-така, не го забравяйте.

 

 

Ред. Снимката е взета от тук --> http://trinixy.ru/59105-veterany-vtoroj-mirovoj-vojny-34-foto.html Това са хора, преминали през ада на ВСВ. Сред тези на снимките няма генерали - максимумът е полковник. Огледайте ги и пак си помислете - има ли нещо смешно в хора, наградени за храброст, смелост, мъжество и обич към родината си.

Edited by Grimjaur
Link to comment
Share on other sites

Може би и той е смешен? А е само полковник. Тези горе са генерали. Аз лично не виждам нищо смешно в хора с ордени. Тези ордени не са дадени току-така, не го забравяйте.
Също като орден "Стара Планина" ли? Дали и там тия ордени не се раздават така?
Link to comment
Share on other sites

Аз лично не виждам нищо смешно в хора с ордени. Тези ордени не са дадени току-така, не го забравяйте.

Аз лично виждам огромна разлика между хората, чийто снимки си показал и гротескно-абсурдната помпозност в масовите прояви на Севернокорейската диктатура.

Спомняш ли си това:

 

„Около 17.30 часа на 19 декември 2011 година стотици свраки долетели буквално от нищото и започнали да кръжат над статуята на непрежалимия вожд, която си издига до училището на Чангдок, област Мангжонгде, и да грачат така силно, сякаш искали да му разкажат за скръбта на цялата страна" - съобщава днес държавната информационна агенция KCNA.

 

Миналата седмица агенцията съобщи и за семейство мечки, събудили се от зимния сън, за да оплачат Ким Чен Ир.

„Мечките - явно майка и нейните няколко деца, излезли на пътя и огласяли околността с печалния си рев" - гласеше съобщението.

 

В деня на погребението му държавната телевизия в Пхенян съобщи, че „дори земята, реките, дърветата се тресат от скръб при звуците от горчивия плач на военните и народа"

 

Link to comment
Share on other sites

Боже мой, аз! Още малко и някой македонец ще ми цитираш или пък вожда Мухльобойко....

 

Кичозна помпозност, викаш? Пешо, и твоето изказване е подобно.. Или да коментираме Цецка ?

Link to comment
Share on other sites

Наско, защо сравняваш ветераните-герои от ВСВ с тия палячовци горе? За първите сме наясно и е смешно да се опитваме да коментираме подвизите им и знаем добре, че 5 кофи медали не могат ги описа, но вторите - тия мухльовци горе, особено първият пухльо вдясно с очилата - какви точно подвизи, кога и къде сътвориха??? Че тоя същият мухъл като го гледам няма житейски стаж да се окичи с толкоз тенекия! Това се опитват да ти кажат другите, а не че подценяваме хората с медали - тези, които са ги ЗАСЛУЖИЛИ.

Link to comment
Share on other sites

rargirov, като това:

 

nd2aa.JPG

 

Мжд. забравих да попитам нещо.

Имаше едно филмче за Северна Корея, мервала съм го в тубата. Някъде около час беше, снимано е през 2010г. и му изгубих линка, не го и намирам. Някой дали случайно не го знае къде да го гледам?

Edited by Triti
Link to comment
Share on other sites

Колко души от вашата зодия са нужни, за да се смени крушка?

 

Овен:

"Само един. При това може да смени не само крушката!!!"

 

Телец:

"Предпочитам естествена светлина. И абсолютно сигурни ли сте, че старата крушка е изгоряла? Мразя да хвърлям неща, които биха могли да са

полезни!"

 

Близнаци:

"Един вероятно е най-добрият вариант, защото

ако са повече от един, ще се отплеснат в разговори и напълно ще забравят за крушката..."

 

Рак:

"Четирима. Един рак и трима психотерапевти, които да помогнат за мъчителния процес на смяната"

 

Лъв:

"Истинските лъвове не сменят крушки! Истинските лъвове намират някой друг да направи това вместо тях."

 

Дева:

"Точно 1,655221 души в средностатистическия

случай"

 

Везни:

"Добре, де, ще го направя... освен ако ти не си така добър да го свършиш вместо мен, но явно си много зает в момента... тъй че ще го направя... И все пак, не искаш ли ти да го свършиш?"

 

Скорпион:

"Нито един. Скорпионите не ги е страх от тъмнината!"

 

Стрелец:

"Айде стига, бе! Я погледни навън... Слънцето грее, птичките пеят, животът е пред нас, а ти се шашкаш за някаква глупава крушка?!?!?!"

 

Козирог:

"Нямам време за глупости."

 

Водолей:

"Виж сега, енергията е материя, а дали материята е енергия още не е доказано, но със сигурност светлината е форма на енергия и тъй като електрическата крушка е материя...."

 

Риби:

"Каква крушка?"

Link to comment
Share on other sites

Стари са тези, при това са в комплект с тези:

 

Какъв домашен любимец подхожда на вашата зодия?

 

Овен: "Всичко, стига да е пълно с енергия!"

 

Телец: "Костенурка. Бавна, не й трябват много грижи и няма да изяжда храната на собственика си."

 

Близнаци: "Папагал... Има ли нужда да казвам нещо повече? Естествено, че има...."

 

Рак: "Каквото и да е... Важното е да се поддава на дресировка!"

 

Лъв: "Голяма, красива и дръзка котка, която не се състезава със собственика си в това кой е по-по-най."

 

Дева: "Да видим. Ще трябва да ставам точно в 7:30, за да го храня. В 10:20 ще ходя до магазина и ще му купувам храна за 4,38 лв. с включен ДДС..."

 

Везни: "Хммм... От една страна, кучето е добродушно, предано и пази къщата. От друга, котката е по-независима, изисква по-малко внимание и е много грациозна... Ох, не знам. Ти какво би си взел? А сигурен ли си?"

 

Скорпион: "Котка! Тайнствена и непредсказуема... Какво й е? "

 

Стрелец: "Кон, естествено! И да се надяваме, че ще има достатъчно енергия, за да издържи темпото ми!"

 

Козирог: "Аз ли ще му купувам храната?"

 

Водолей: "Хамстер. Ще му взема клетка с климатик, водоснабдяване и канализация... Ще му сложа тунелче, с което да може да преминава извън клетката и ще го огранича с фибростъкло... Не продават ли такива клетки? Простаци! Нищо, аз ще изобретя нещо много по-добро тогава..."

 

Риби: "Риби, естествено. Дори да ги забравя за седмица-две без храна и те измрат, бързо ще ги подменя... ако не забравя и това, де..."

 

------------------------------

 

Типичен коментар след секс?

 

Овен: "Хайде пак!!!"

 

Телец: "Ама как огладнях! Подай ми пицата."

 

Близнаци: "Къде е дистанционното?"

 

Рак: "А кога ще се оженим?"

 

Лъв: "Бях страхотен, нали?"

 

Дева: "Трябва да изпера чаршафите..."

 

Везни: "Ако на теб ти е харесало, значи и на мен ми хареса."

 

Скорпион: "Хмм... да те развържа ли?!"

 

Стрелец: "Не ми се обаждай... Аз ще ти се обадя!"

 

Козирог: "Имаш ли визитка?"

 

Водолей: "Искаш ли да пробваме нещо лудо другия път... например да сме голи?"

 

Риби: "Ъъъ... Как ти беше името?"

 

--------------------------------

 

Каква е молитвата на вашата зодия?

 

Овен: "Боже, дари ме с търпение... И си го искам ВЕДНАГА, ЧУВАШ ЛИ?!!!!"

 

Телец: "Боже, дай ми сили да променя живота си... ама не веднага!"

 

Близнаци: "Ей, Боже (или Богиньо)... Кой си всъщност? Какъв си? Какво си? Колко сте? Изобщо не мога да си го представя..."

 

Рак: "Отче наш, знам, че не бива толкова много да завися от теб... но на кого друг да разчитам за важните неща в живота?"

 

Лъв: "Ей, тате, знам, че съм любимото ти хлапе и се гордееш с мен..."

 

Дева: "Боже, направи света едно по-добро място и не се издънвай като предния път."

 

Везни: "Господи, знам, че е крайно време да взимам решения сам, но искам да знам: какво мислиш ти по въпроса?"

 

Скорпион: "Боже, помогни ми да простя на враговете си, защото тези копеленца изобщо не заслужават!!!"

 

Стрелец: "О, всемогъщи, всезнаещи, всесилни, вечен Боже! Моля те за сто милионен път - помогни ми да не преувеличавам!"

 

Козирог: "Отче наш, мислех да се моля, но знам, че трябва сам да се справя с проблемите си, така че... все пак благодаря!"

 

Водолей: "Господи, едни казват, че си мъж... други, че си жена... А аз казвам, че всички имаме по нещо божествено! Така че, защо да ти се молим въобще?"

 

Риби: "Отче наш, ти, който си на Небето... Понеже животът е гаден и смятам да му друсна една стограмка, нека тежкото ми пиянство и махмурлукът след това бъдат в твоя чест... Наздраве и амин!"

 

-------------------------------

 

Как различните зодии приемат мисълта, че са умрели?

 

Овен: "Искам да говоря с управителя! Веднага! Мъртъв ли съм?! Не съм си и помислял, че може да ми се случи... Ами добре, тогава искам един кристален дворец върху облак с бяла светлина като онзи там!"

 

Телец: След като напусне тялото, Телецът осъзнава, че така остава без стомах и веднага се връща в него... И остава скептично настроен цял живот!

 

Близнаци: "Тук е страхотно... Направо приказно! Какви чудесни дворци, какви прекрасни облаци, колко светлина! Веднага ще звънна на близките ми, за да им разкажа... Каквоооо? Тук няма телефони ли?!? Връщам се!"

 

Рак: "Въобще не ме интересуват фактите! Раците живеем по 125 години! Точка."

 

Лъв: "Нееее, не съм мъртъв! Не съм, не съм, не съм, не съм! Какви са тези хора с крила и бели мантии? И защо пеят? Не са в правилната тоналност! Мога да пея по-добре от тях! Този пък кой го направи диригент..."

 

Дева: След като е работила неуморно 60 часа, девата се възнася, преминавайки през изключително добре почистен тунел... Тъкмо й харесва, когато се сеща колко много ще липсва на близките си и моментално се завръща в тялото си. Първото нещо, което прави, когато се пробужда, е да погледне колко е часът.

 

Везни: "Я! Какъв красив тунел... А това в края Исус ли е? Ами ако е Мойсей? Да вляза ли в тунела? Да се върна ли? А защо пък да не си остана тук? Имам идея! Ще си направя агенция за запознанства на самотни души... Да я реализирам ли?"

 

Скорпион: "Ние скорпионите имаме поне девет живота... Една смърт не може да ме уплаши... А и какво по-хубаво от един астрален секс, докато пътувам през тунела на светлината?"

 

Стрелец: "Хаха! Баси якото, човек! Издигам се... Хахаха! Много е забавно! Не, изобщо няма да се връщам обратно в тялото си, толкова време се опитвах да изляза от там... Колко съм любопитен сега, ако знаеш! Дали отделните религии са в отделни видове рай? Хаха! Представяш ли си? Ииии... много готин тунел... Хахаха! Супер яко!"

 

Козирог: Изключително трудно е да се внуши нефизическо съществуване на козирозите... Ето защо в рая всички получават голям наръчник с инструкции, съдържащ специална глава "Как да станем милионери в астралното пространство" и подробен SWAT-анализ на живота им.

 

Водолей: "Това ли е раят? Ами той изобщо не е организиран... И е скучен... Пълна мизерия е това! Къде мога да подам молба за ада? Там поне правилата са направени, за да се нарушават. " ...след което отива в Рая и започва серия кампании за реформи и подобрения.

 

Риби: Повечето риби рядко обръщат внимание на това, че са умрели. Някои индивиди имат смътни спомени за това как крилати същества в бяло са им казали, че са объркали пътя и …

 

 

 

Един отива при доктора и му казва:

- Голям проблем имам, докторе. Стерилен съм!

Докторът заинтригуван:

- Това е сериозна диагноза. Не бързайте. Ще ви изследваме, спермограма ще направим и тогава ще уточним.

- Но докторе, това ми е по наследство - баща ми, дядо ми и прадядо ми също са били стерилни.

- Нима? А вие от къде идвате? - пита докторът

- Аз ли? От Пловдив.

 

 

Жена отива при гинеколог.

- Моля, съблечете се - казал докторът.

- О, докторе, малко ме е срам! Не може ли да загасите лампите - попитала срамежливо пациентката.

Докторът угасил, а тя попитала:

- Къде да си оставя дрехите?

- Тук, до моите - отговорил лекарят.

Edited by Triti
Link to comment
Share on other sites

Майката на Кубрат: - Как изкарахте снощи, маме?

Кобрата: - Ами, още с влизането в дискотеката отивам аз при диджейчето и му викам:

"Слушай сега, браточка, начи тоя път искам нещо по-така... по-културно, разбираш'и! К'во ше кажеш да започнем с италианска естрада... т'вааа Тото Кутуньо, Адриано Челентано, нещо Ерос Рамацоти..."

Мама Пулева: - Браво, маме, а Андреа Бочели?

Кобрата: – Буче, буче.. накрая изпя две от нейните тъпотии, аз се напих и си тръгнахме...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...