Jump to content
BulForum.com

WarCraft3: Frozen Throne


JOKe

Recommended Posts

Тия цървули Близард пак осраха работата... С ноивия пач не може да се играе дота :angry:

 

Еее това ми хареса много :) колкото и да е гадно.Та се поразрових да видя за какво става дума и ето какво открих:

 

FIXES

 

- Fixed an exploit related to unsafe type casting that allowed users to

execute arbitrary code in maps.

- Fixed the JASS unsafe type casting exploit ("return bug").

- Fixed several World Editor crashes.

 

Експлойта за който става дума прави следното.Няколко типчета с повече свободно време, хванали картата дота и промернили кода, така че като някой от тях хостне въпросната карта, ти си я свалиш и той даде ( трябва да се стартира картата ) старт на играта, вече си заразен.

Въпросния вирус взима кейс, инсталира ти кей логър и може би още нещо :)

Може да се познае по това, че в папката с картите има нови файлове.

 

Name of virus: HackTool.Win32.Sniffer.WpePro.w

Contaminated sites are here:

C:\WINDOWS\TEMP\omfg_wtf.dll

 

П.С. Вируса засяга single-player custom maps ,така че всички къстам мапс са засегнати.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 785
  • Created
  • Last Reply

До колкото знам и максималният размер на картите е увеличен от 4 МБ на 8МБ, което си е чисто дота ориентирана промяна. Целият проблем идва от това: "- Fixed the JASS unsafe type casting exploit ("return bug").". Почти всяка карта с малко по-сложни тригъри използва т.нар. return bug и сега жабчо трябваше да пренапише цялата карта отначало. Сега има бета8 на DotA 6.62, ако не се лъжа. Тя е вървяла на тест реалма, но сега даже не зарежда на пъблик реалмите. Също така, все още е имало твърде много бъгове в картата. За момента единствената DotA, която зарежда на пач 1.24 е 6.59b (stable map-a), но не се знае колко бъгове има в нея.

 

Единственият вариант за нормална игра, за сега, е в Garena.

Link to comment
Share on other sites

До колкото знам и максималният размер на картите е увеличен от 4 МБ на 8МБ, което си е чисто дота ориентирана промяна. Целият проблем идва от това: "- Fixed the JASS unsafe type casting exploit ("return bug").". Почти всяка карта с малко по-сложни тригъри използва т.нар. return bug и сега жабчо трябваше да пренапише цялата карта отначало. Сега има бета8 на DotA 6.62, ако не се лъжа. Тя е вървяла на тест реалма, но сега даже не зарежда на пъблик реалмите. Също така, все още е имало твърде много бъгове в картата. За момента единствената DotA, която зарежда на пач 1.24 е 6.59b (stable map-a), но не се знае колко бъгове има в нея.

 

Единственият вариант за нормална игра, за сега, е в Garena.

 

дай малко повече инфо за този "JASS unsafe type casting exploit ("return bug")" или от къде може да се прочете.До колкото разбрах JASS е някакъв "компилатор" за карти?!?

Link to comment
Share on other sites

JASS е езикът, на който се пишат картите, създаден е от Blizzard. Ето линк, който обяснява какъв точно е return bug-а: http://jass.sourceforge.net/doc/retbug.shtml. На кратко: въпреки, че дадена функция трябва примерно да връща integer, тя може да върне стойоност от всякакъв тип. От това се възползват mapmaker-ите, за да постигнат много от сложните ефекти в картите си. Този бъг, заедно с някои други функции, позволи на едни находчиви програмисти да си създадат компилатор и се оказа, че е възможно да се постигне ограничен контрол над операционната система. Беше качена една карта за пример - като load-не ти отваря command prompt-а и на него пише, че си заразен. Та този последен ъпдейт маха голяма част от функционалността на JASS, за да се избегнат подобни случаи и са добавени нови функции, които да заместят функционалността на старите, но да нямат подобен достъп.

 

 

 

Както и да е, разбра се защо 6.59b работи без проблеми - от близард са пуснали patch-а да работи във temporary compatibility режим с определени карти. Една от тях е точно 6.59b. Вчера вечерта беше пусната за даунлоуд 6.61c, която също върви в такъв режим. Предполагам това е и причината да намеря един форум, където някакъв показваше как и на 1.24 работи т.нар. return bug - просто още е в режим на съвместимост. 

 

Също така, картите от 6.62 нататък няма да работят на пачове под 1.24.

Link to comment
Share on other sites

JASS е езикът, на който се пишат картите, създаден е от Blizzard. Ето линк, който обяснява какъв точно е return bug-а: http://jass.sourceforge.net/doc/retbug.shtml. На кратко: въпреки, че дадена функция трябва примерно да връща integer, тя може да върне стойоност от всякакъв тип. От това се възползват mapmaker-ите, за да постигнат много от сложните ефекти в картите си. Този бъг, заедно с някои други функции, позволи на едни находчиви програмисти да си създадат компилатор и се оказа, че е възможно да се постигне ограничен контрол над операционната система. Беше качена една карта за пример - като load-не ти отваря command prompt-а и на него пише, че си заразен. Та този последен ъпдейт маха голяма част от функционалността на JASS, за да се избегнат подобни случаи и са добавени нови функции, които да заместят функционалността на старите, но да нямат подобен достъп.

 

 

 

Както и да е, разбра се защо 6.59b работи без проблеми - от близард са пуснали patch-а да работи във temporary compatibility режим с определени карти. Една от тях е точно 6.59b. Вчера вечерта беше пусната за даунлоуд 6.61c, която също върви в такъв режим. Предполагам това е и причината да намеря един форум, където някакъв показваше как и на 1.24 работи т.нар. return bug - просто още е в режим на съвместимост. 

 

Също така, картите от 6.62 нататък няма да работят на пачове под 1.24.

 

 

мерси :)

Link to comment
Share on other sites

За фенове на DotA - на този сайт може да намерите бета ключове за Heroes of Newerth - http://www.alienwarearena.com/event/hon-beta-giveaway/

Играта е ДотА на нов енджин с много повече възможности, chat rooms, match making, search etc. Което го има в ДотА горе-долу го има и тук, но по-нататък ще има и много повече.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Сега направих първата си игра в гарена, че те там същите олигофрени като в обикновените публични игри - таид хънтър с 2 вангарда :blink: тракс със блейдфюри :wacko: отчайващо е...

Link to comment
Share on other sites

В европейските руумове са доста по-адекватни, или поне бяха когато аз играех дота. От 10 души се случваше да има най-много 2-3 идиоти :laughing: Единият бях аз :laughing:

 

тракс със блейдфюри

ХАКЕР!!!11!едно

/шегувам се, на всеки може да се случи да сбърка 1-2 букви/

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Аз все още си предпочитам старата с chain lightning и purge :( Новият улт влиза когато си иска.

 

Хах май не си прочел какво прави и затова така си мислиш, при мен как влиза винаги :) Той действа на хората които са обърнати към теб, ако са с гръб няма да ги хване... А за скила на мястото на chain lightninga - snake нещо си, е доста по-добър, първо защото лиичва мана, и второ защото е по-удобен за фармване :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Имам един проблем с WC3 TFT на Windows 7. Когато влезна в играта в Local Area Network и като се опитам да създам игра или да влезна в някоя направо ме връща в начално положение(за избиране и създаване на игра). В singleplayer няма такъв проблем. Изключих и Firewall-a, но никакъв ефект :(. Някакви идеи от какво може да е?

Link to comment
Share on other sites

Ако си на версия 1.23 и надолу и се опитваш да играеш DotA 6.63b, то те изхвърля, защото тази версия не поддържа карти по-големи от 4 мегабайта. Решение: ъпдейт до 1.24.1 (1.24b)

Link to comment
Share on other sites

Как да направя така че да играя warcraft 3 през гарена.Имам гарена пускам играта през там но нещо не ме свързва със сървърите.

Link to comment
Share on other sites

Тия дни разцъках вс. един приятел. Той NE, аз UD.

 

Новото откритие, което направих е, че mass ghouls с meat wagons кърти, чисти, извозва. Разбира се гуловете са 3-3 с френзи и scroll of healing, armor в двата героя (DK и Lich).

Link to comment
Share on other sites

Тия дни разцъках вс. един приятел. Той NE, аз UD.

 

Новото откритие, което направих е, че mass ghouls с meat wagons кърти, чисти, извозва. Разбира се гуловете са 3-3 с френзи и scroll of healing, armor в двата героя (DK и Lich).

 

Е то и Таурени 3-3 + шамани + доктори на пълни ъпгрейди + тия птичките с ездачите (не съм играл нормален WC от години) къртят ама ти трябва сума време да ги направиш...

Link to comment
Share on other sites

fast expan s UD v na4aloto predi T1. Nevuzmojno e da go spre, v smisul dosega malko hora sa uspqvali dori ako me hvanat v creep dokato se stroi, a az po princip stoq da go pazq. Prosto expana mi pravi igrata i ne moga da si pozvolq da ne stane. S expan pari bol.

 

Taq taktika s fast expan s UD q izobretih predi 2-3 godini, no oshte raboti bezotkazno. :)

Link to comment
Share on other sites

fast expan s UD v na4aloto predi T1. Nevuzmojno e da go spre, v smisul dosega malko hora sa uspqvali dori ako me hvanat v creep dokato se stroi, a az po princip stoq da go pazq. Prosto expana mi pravi igrata i ne moga da si pozvolq da ne stane. S expan pari bol.

 

Taq taktika s fast expan s UD q izobretih predi 2-3 godini, no oshte raboti bezotkazno. :)

 

Ами чесно казано не съм играл нормален WC3 от 4-5 години, но поне тогава бърз експанд се спираше не толкова трудно, стига да го намериш навреме...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...