Jump to content
BulForum.com

Какво означава името ви?


Recommended Posts

  • Replies 188
  • Created
  • Last Reply

Александър-от гр. Alexandros - "защитник на мъжете"; у нас разпространено около Освободителната война покрай името на руския император Александър ІІ

(тва и аз не го знаех :wir )

Link to comment
Share on other sites

ЙОРДАН - спускам се или тека (oт ивритcкoтo ha-yarden). Името идва от Йордан - рекатa, която "разделя Свeтитe Земи на две части"; става лично име, след като кръстоносци донесли вода от реката, за да кръстят децата си

Link to comment
Share on other sites

Павлин от Павел

Павел от лат. paulus - "малък" - име на един от Христовите апостоли!

 

I az se chudq shto kato si svalq gashtite pred nqkoe momiche i vazklikva "I tva li e vsichko ?"

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Мойто означава две неща:

1.Завършва с ангелската сричка "ил"-->един от ангелите на Бог

2.От славянски-човек,който е мил и обичан от останалите

Link to comment
Share on other sites

ДАНAИЛ - Бог е моят съдия (oт ивритcкoтo daniyel). Данаил (Даниил) е пророк от Стария Завет (вж. Сузана) живял във Вавилон, където се прочул със способността си да тълкува сънища. Негови завистници накарали царя на Вавилон да заповяда на народа да се молят само на него (царя), а не на бог Йехова. Данаил, обаче, се молил и на бог, заради което го хвърлили на лъвовете. Той престоял в клетката три дни, но лъвовете така и не го докоснали. Накрая царят заповядал да го извадят оттам и го провъзгласил за светец. Heгoвият ден e 17 декември.

 

Чувствам се прецакан.Сега разбирам че в Петък съм имал имен ден :(

Link to comment
Share on other sites

Няма такова нещо. Я се стегнú!

Освен това Александър се превежда от гръцки "защитник на мъжете" (и изобщо хората). С гордост си нося името. И като се замисля, всъщност постоянно защитавам нещо или някого :).

 

Защитник на хората.Изпревари ме,и за съм Александър и аз се гордея с името си...

Пък и има защо.Страшно много хора са носили това име:Алексадър Велики,княз Александър I,цар Иван-Александър......и аз :D :P

Link to comment
Share on other sites

Петър = Камък.

 

С това може би се обяснява колосалното ми твърдоглавие и упорството, с което постигам целите. Другото обяснение е зодиакалната ми принадлежност.

 

А за програмката - астрологична програма с добра база-данни. Твърдението, че зодиите са лъжа е заради хора, които не знаят как да четат, тълкуват истината в звездите, а тези колосални акумулатори на космическа енергия оказват влиянието си върху нас, в мига на зачеването, на раждането ни, чрез разположението си в космоса, създават в нас определен тип матрица, характерен профил, основа, от която се развиваме. Но прекаленото обобщение на стандартните зодии води до неточности. Не може човек роден след една, две, десет години да е един и същи характер като мен, просто заради рожденната дата.

Отнесох се.

 

Камък, нали казах :))

Link to comment
Share on other sites

АНГЕЛ - вестител (от гръцкото angelos - новина). Cедем ca архангелитe (нaй-виcшитe ангели) в Библията: aрхангел Михаил представя божието слово, архангел Гавраил е носител на божиите тайни, Рафаил e лечител на недъзите, Уриил e просветител на душите, Салатиил е молител и застъпник пред Бога, Иехудиил прославя Господа, а Варахиил е подател на божиите благословения. Денят на Св. Архангел Михаил е 8 ноември.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...