Jump to content
BulForum.com

Какво означава името ви?


Recommended Posts

Йордан - идва от река йордан в която е кръстен Христос от Йоан Кръстител

 

АА така ли!? Аз незнаех, че името ми е от рекичката! Знаех, че хората отиват и се хвърлят там, за да имат здраве и дълголетие, но незнаех, че името ми е от там :blink: :confused :blink: :confused ! ! !

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 188
  • Created
  • Last Reply

МАРТИН - посветен на Марс (става дума за римския бог на войната, а не за 4тата планета в слънчевата система :-). Мартин от Тур е светецът-покровител на Франция, а Мартин от Перу бди над перуанци. Това е и името на 4 папи. Според народния календар Мартин и Мартина празнуват на 1 март.

 

Абе дето се вика, църковни мити глупости ;]

Link to comment
Share on other sites

Аз съм Стоян не знам името кво значи нито от каде произлиза но ако някои знае ще се зарадвам да ме светне :)

Link to comment
Share on other sites

Аз съм Стоян не знам името кво значи нито от каде произлиза но ако някои знае ще се зарадвам да ме светне :)

 

Прочети темата, и ще откриеш някой друг линк :] Лесно е ;)

Link to comment
Share on other sites

Ето ви една малка справка която не претендирам да е изчерпателна

?????

 

 

Винаги съм се чудил каде в нета има такова нещо .. описание на имената. Браво !!!!

 

ТРИФОН - великолепие (гръцки). Или още 3 пъти ФОН (fon)(немска титла)Денят на Трифон Зарезан е 1 февруари

Link to comment
Share on other sites

МАРИЯНА - бунтовна (френски). Националната героиня на Франция

Link to comment
Share on other sites

А моито пък излезна,че е свързано с богинята на плодородието Деметра!!!Значи ли това,че съм много плодороден?!!! :rolleyes: :D

Link to comment
Share on other sites

Чанко:

а) видоизменено от Вълчан или др. подобно име;

б) от чан - хлопатар, звънец - от тур. çan - "звънец, камбана"

Много малко адаши си имам...

Link to comment
Share on other sites

Ми моето е Дамян

ДАМЯН - укротител (от гръцкото daman - укротявaм). В гръцката митология Дамян бил младеж от град Сиракуза. Неговият приятел Питий бил осъден на смърт от владетеля Дионисий Млади и последното му желание било да иде в съседния град да се сбогува с близките си. Дионисий се съгласил, но при условие, че Дамян остане като заложник и бъде екзекутиран ако Питий не се върне. Дамян се съгласил без колебание. Всички освен Дамян били учудени, когато Питий се върнал да понесе наказанието си. Дионисий бил толкова впечатлен от това приятелство, че помилвал Питий и сам станал техен приятел. Името е носено и от християнския мъченик св. Дамян, убит заедно с брат си Козма. Тяхната памет църквата почита на 1 юли.

 

Дамян - име на календарен светия; евр. "победител"

 

Баси! Пък аз винаги съм си мислел че идва от старогръцкото Daemon което значи демон :devil . Ако някой има инфо дали съм прав за демона да казва.

 

Edit: Програмката рулира-позна почти всичко. 2те неща които ме разбиха обаче са: "имаш добър глас и можеш да създадеш удоволствие с пеенето си"(може, обаче слушателя трябва да е глух) и другото е че "освен с дева и риби,стрелецът намира общ език с всички" :lol:

Link to comment
Share on other sites

http://free.data.bg/sevie/Programs/Z-Info/

 

теглите .ехе-то,стартирате,въвеждате си егн-то и научавате много неща за себе си ;)

enjoy B)

 

:blink: :blink: :blink: :blink: :blink:

Awe taq programa vsi4ko poznava!maliiiiii......

 

Sa mo za "klu4ova duma:sex" malko mi stana 4udno :confused :confused :confused

 

Ina4e se kazvam gergana > georgi ,koeto znachi zemedelec :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Янко = ?

 

Аз си нямам и представа какво значи името ми.

Ако някой знае да каже

форма на Йоан, слънце (старославянски) или лoвъk (от Janus - pимски бoг на лoвkocттa).

А аз Димитър-посветен на Деметра гръцката богиня на плодopoдиeтo (oт гръцкoтo demetrius).

Link to comment
Share on other sites

Димитър. Има 2 форми едната е плодороден от Деметра, според другата означава "покровител".

Link to comment
Share on other sites

В българските именници го посочват единствено като женски вариант на името Румен...тъпо! :blink:

На езика кечуа, името ми значи камък...

А от танзанийски - Божи дар...

???!!!

На гръцки - Ром.... :D :D :D - това само шегичка...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...