Jump to content
BulForum.com

Какво означава името ви?


Recommended Posts

Цоньо - форма на Стефан (колкото и да ми е странно).

 

Венец (от гръцкото stephanos (στεφάνι) - венец). Св. Стефан е първият мъченик в Новия Завет. Той е описван като праведен и добродетелен човек, който отказва да скрие вярата си, въпреки че това му коства живота. Осъден е на смърт чрез пребиване с камъни и е екзекутиран от Савел от Тарсус, който по-късно приема християнската вяра и става известен като апостол Пaвел. Един друг Стефан става първия християнски крал на Унгария, а по-късно е обявен и за светец-покровител на тази страна. Стефановден народът отбелязва на 27 декември.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 188
  • Created
  • Last Reply

Мартин -- лат. Martinus - по името на бог Mars, Martis; име на календарен светия, напоследък се свързва с месец март. хаха ко да говора бог съм :P :P :P :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Милен може би от хилядолетие (милениум). Тоест хилядолетен, което ме съмнява.Ама не знам поне така си мисля. Иначе не знам как са решили да ме кръстят с това име.И пак предпочитам го пред традиционните: Христо, Димитър, Иван, Петър, Йордан и т.н.

Link to comment
Share on other sites

2 Offtopica

az sam ivailo i po princip moeto ime idva(kakti vi e izvestno)ot car Ivailo

А него как са решили да го кръстят? А може би аз утре ще кръстя детето си авфасдф и след време някой ще каже "Аз се казвам авфасдф, което идва от авфасдф , сина на Петър Стоянов"

Ivan idva li ot nekude ili ne

Ако прочетеш темата ще разбереш. Сигурен съм, че имаше някой Иван, който каза какво му значи името.

Link to comment
Share on other sites

Мммм... ми аз съм Христо, което идва от гръцкото "христос", което е титла на Исус, и означава "месия", "пратеник".

А програмката рулира. Не позна само едно отрицателно качество - според нея съм безнадежден песимист, а аз всъщност съм непоправим оптимист.

Link to comment
Share on other sites

Димитър

а) разговорна форма от Димитри(й) - от гр. Demetrios - "посветен на богинята на плодородието Деметра"

б) свързва се със свети Димитър

Много разпространено в цялата страна.

и тфа значи ми означава именцето :)

аз сам бил газар :)

ахахаха

Link to comment
Share on other sites

Иван от евангелското Ioannes, старобългарското Ioaнъ, от евр. "Бог е милостив" или "Божия благодат" - най-разпространеното мъжко име в цяла България

Link to comment
Share on other sites

http://free.data.bg/sevie/Programs/Z-Info/

 

теглите .ехе-то,стартирате,въвеждате си егн-то и научавате много неща за себе си ;)

enjoy B)

Otkazva da mi prieme datata na rajdane :blink: .Molq vi koitoima tazi programka da opita i da kaje dali mu otvarq datata 22.07.1981 :)

Ina4e po temata,Teodora-Boji dar :D

Link to comment
Share on other sites

Ако някой ми каже какво означава името Веселин :confused или даде линк за да разбера ще съм му много благодарен. Най вероятно идва от весел но ако някой знае нещо повече да поства.

 

THX от сега. :D

Link to comment
Share on other sites

Мммм... ми аз съм  Христо, което идва от гръцкото "христос", което е титла на Исус, и означава "месия", "пратеник".

А програмката рулира. Не позна само едно отрицателно качество - според нея съм безнадежден песимист, а аз всъщност съм непоправим оптимист.

При мен каза, че темпераментът ми е меланхоличе :confused :confused :confused Не е така, но за останалите неща позна, дори че съм артистична и бих (се) справям добре на сцената :P Шашна ме отвсякъде тая програмка! :tongue

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...