Jump to content
BulForum.com

Какво означава името ви?


Recommended Posts

Баба ми вчера ми подари някакво медальонче с облик на лъв. Опитваше се да ми внуши, че Борис значело "планински лъв" на някакъв си език, та този медальон щял да ме пази. Аз обаче се поразрових и открих, че същото име може да се тълкува като "вълк". А и преди малко ми докладваха, че и "божи човек" е вариант. Малко вероятно :)

Е, знаете ли вашето име какво означава?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 188
  • Created
  • Last Reply

Тодор <- Теодор <- Божи дар !!!

атеизъм <- а-тео-изъм <- отрицание-бог-"изъм" :Р

Link to comment
Share on other sites

Баба ми вчера ми подари някакво медальонче с облик на лъв. Опитваше се да ми внуши, че Борис значело "планински лъв" на някакъв си език, та този медальон щял да ме пази. Аз обаче се поразрових и открих, че същото име може да се тълкува като "вълк". А и преди малко ми докладваха, че и "божи човек" е вариант. Малко вероятно :)

Е, знаете ли вашето име какво означава?

Психо, ся не съм сигурен дали си точно беше така както ти го обяснявам и дали точно е вярно, но доколкото си спомням Борис идва от "Барс", донякъде съвпада с "планинския лъв", да не излене, че е и същото.

 

иначе..Веселин...има ли нужда да се коментира? :) Вероятно от "весел" идва :sick

Link to comment
Share on other sites

ИВАН

Старинная форма: Иоанн. Древнееврейского происхождения, означает: Яхве (Бог) смилостивился, помиловал (дар Бога).

хм, не бих казал... нещо не е съвсем така при мене ама аиде :P

Link to comment
Share on other sites

na PSYCHOSIS veche kazah, ama aide i drugite da osvetlq....

 

snejana - nai-napred vidqh che se e poqvilo prez 1919 godina kogato sa prevejdali "Snejanka i 7te djudjeta" , posle pyk se okaza che bilo drevnoslavqnsko ime obrazuvano ot "snqg" i pojelatelno za fizicheska krasota. tova poslednoto koito go e pojelaval ne go e napravil dostatychno silno...samo da razbera koi e i shte mu smachkam mutrichkata :devil

Link to comment
Share on other sites

ist3k,благодаря.Аз винаги съм знаел,че има нещо в мен,явно затова съм толкова хубав и умен/бел.ред.-минути за самореклама :D /

Link to comment
Share on other sites

Незнам за мойто име Владимир какво означава.Имам само предположения:

предполагам че е нещо свързано с мир но дотук се изчерпва моята мисъл.

Link to comment
Share on other sites

Баба ми вчера ми подари някакво медальонче с облик на лъв. Опитваше се да ми внуши, че Борис значело "планински лъв" на някакъв си език, та този медальон щял да ме пази. Аз обаче се поразрових и открих, че същото име може да се тълкува като "вълк". А и преди малко ми докладваха, че и "божи човек" е вариант. Малко вероятно :)

Е, знаете ли вашето име какво означава?

 

Българските имена

Link to comment
Share on other sites

Стилиян(а) гр. Stelianos - "стълпник" (от гр. stele - "стълп, колона") - име на календарен светия. Давали го като защитно име, защото свети Стилиян се смятал за защитник на децата.
Link to comment
Share on other sites

Данаил разговорна форма на Даниил - име на библейски пророк (вж. Даниил)
Link to comment
Share on other sites

Atanatos(нямам гръцки букви,иначе с тях щях да го напиша)

Побългарен вариант - означава "безсмъртен" и идва от мита за 12-те подвига на Херакъл(Херкулес),когато героят побеждава бога на смъртта -Танатос.

Link to comment
Share on other sites

Иван от евангелското Ioannes, старобългарското Ioaнъ, от евр. "Бог е милостив" или "Божия благодат" - най-разпространеното мъжко име в цяла България

vajnoto e 4e sme pi4ove ivanovcite :D

Link to comment
Share on other sites

Atanatos(нямам гръцки букви,иначе с тях щях да го напиша)

Побългарен вариант - означава "безсмъртен" и идва от мита за 12-те подвига на Херакъл(Херкулес),когато героят побеждава бога на смъртта -Танатос.

Agarvaen adash ;) :woot :P

Link to comment
Share on other sites

Мирослав-старинно име: "слава на света" или "който слави мира";

:online2long:

Link to comment
Share on other sites

Евелина, Евелин умалително и видоизменено от Ева

Ева библейско име, евр. "живот"

Надявам се това да отговаря на въпроса ти еvi^^

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...