Jump to content
BulForum.com

Отношение между потребители и


THE STORM

Recommended Posts

  • Replies 154
  • Created
  • Last Reply

Ей тая тема ми изяде шапката направо. То верно, че добрите идей свършват, но чак дотам ли стигнахме ? Аре някой да пусне и " Какви игри играхте с децата от блока в 4 клас ?", че както писах по-горе не обичам да пускам теми.

 

мод. едит.: постнал си грешен линк.

Link to comment
Share on other sites

Специално към другия пол ми е малко трудно... но иначе се справям :)

Иначе при мен чувствата се появяват веднага, а след това се променят взависимост от човека.

 

 

Ясно. С мъже се справяш по добре :woot.

 

Ама не е честно :angry: Два часа ме сърбяха пръстите да го напиша B)

 

 

@ Имаго темата е "Отношение между потребители и, модератори или админи

", не кой какви теми пуска ;)

Link to comment
Share on other sites

Ама не е честно :angry: Два часа ме сърбяха пръстите да го напиша B)

С I\0_Error се познаваме лично ;). Спокойно няма да се обиди. За човек с които не се познавам няма да постна такова нещо ;).

Link to comment
Share on other sites

имало едно много готино бутонче по постовете на хората. "REPORT" пише на него :)

ще ставаме доносници!

Е ся репорти...що да губя време -- директно в IRC "доноснича" :P

Link to comment
Share on other sites

@ Имаго темата е "Отношение между потребители и, модератори или админи

", не кой какви теми пуска ;)

Да днам ама темата доста се извъртя и неща да пускам нещо от сорта на "На къде отива света ? Или престаннете с малоумните теми " ;)

Link to comment
Share on other sites

Това не е лоша идея за тема на темата малоумни теми. Даже може и да се пинне ;)

 

------

също така да се локне (знае се защо) и да се дават връзки към всички локнати малоумни теми

Link to comment
Share on other sites

И аз имам идея за тема 'Тутриъл за новопристигнали',и да се отваря само тя с още няколко подобни,5 поста и тогава view към целия форум.

Link to comment
Share on other sites

....и да пита дали потребителят иска да му я сложи като начална страница. :P

Майтапът настрана, но не е зле указанията да се набиват на очи, защото една част от новите(вкл. и аз когато дойдох) не четат всичко, учат се в движение, а за някои (които се учат по-бавно) вече е много късно - или са пуснали 20 безсмислени теми ; или пускат пост след пост...и после се оплакват, че не са ги били прочели (указанията)....

Link to comment
Share on other sites

Защото в дадена тема аз примерно ти тегля едни майни... Ти ми отвръщаш, аз трия моя пост, твоя остава - ти го отнасяш... Или примерно - модератор предупреждава участник за даден пост - участника го изтрива - намесата на модератора увисва в нищото, излиза че той чисто и просто си измисля нарушения на дадения участник.

Ами това може да стане и с edit. Примерно някой напсува друг и втория му отвърне. Първия си едитва мнението и все едно нищо не е било. Не е ли същото като да си изтрий поста

Link to comment
Share on other sites

И аз имам идея за тема 'Тутриъл за новопристигнали',и да се отваря само тя с още няколко подобни,5 поста и тогава view към целия форум.

Лошо няма полезно е да се четат правилата. Аз лично ги прочетох на 2-3 ден, а 1 седмица само разглеждах без да поствам, но не е много приложимо. Някой може само завърти скролера на мишката и да стигне до края на правилата без да ги прочете наистина тва как се контролира ?

Link to comment
Share on other sites

Лошо няма полезно е да се четат правилата. Аз лично ги прочетох на 2-3 ден, а 1 седмица само разглеждах без да поствам, но не е много приложимо. Някой може само завърти скролера на мишката и да стигне до края на правилата без да ги прочете наистина тва как се контролира ?

Ами тогава - друго решение:

На всички кандидати за регистрация се връчва като начална страница "Rulez" и като я научат - се явяват на тест....въпросчета....като листовките на КАТ. Ако издържи - влиза.

Бахти....к'ви глупости ги говоря.....много изпростях нещо...... :sick

лелееееееееееее,ти се бъзикаш,сигурен съм

Естествено...не си ли личи....

Link to comment
Share on other sites

страница "Rulez" и като я научат - се явяват на тест....въпросчета....като листовките на КАТ. Ако издържи - влиза.
:nugget: :online2long: :ohmy:

 

лелееееееееееее,ти се бъзикаш,сигурен съм :happy:

Link to comment
Share on other sites

И какво се реши в крайна сметка?Да сменям ли белите връзки на кубинките с червени(демек да се правя ли на пънкар и да прегръщам анархията)?Или да надявам БУТ-а("боен униформен тоалет" - и да, чета Марчинко) и да грабвам Уст.....упс.....правилата под мишница :P

 

Предлагам ти последното - rulez.gif

 

Я,колко интересно - можеш да едитнеш мод. едит *кир-кир*!!Нали няма да ям дървото заради това...просто пробвах дали е възможно(пък и все още искам warn) :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

има една много тънка линия между добрия форум и лошият форум. и тази тънка линия е нещото, което аз наричам "самоцензура". ако щете и един милион мода и админа да цъкнете, ако ще половината от тях да седи и дебне за грешки и неправомерни действия, пак ще има анархия, недоволство, бунтове, революции и така нататък.

 

нека разгледаме двата основни типа форуми (или поне тия, на които съм се натъквал аз)

 

1. тип - форум а-ла дата-факин-бг. доста от вас са го виждали това чудо на чудесата. някои от вас знаят какво е там. полицейщина, липса на прозрачност, няма диалог между админи/модове и юзърите. информацията никога не се предава по принципа "отгоре надолу". положението е такова, че се дават заповеди "отгоре надолу", но обратната връзка "отдолу нагоре" липсва. по-точно - оперативно е отстранена от "правоимащите". целта на тази постройка на форума ми е неясна, резултатът - лошо отношение и настроение във форумчето, вечни интриги, непоносимост между мод и юзър. оттук и редица скандали, дрязги, обиди и подобни. в крайна сметка форум от този тип се превръща в нарицателно на лошо построен форум. поне за мен.

 

2.тип - форум а-ла файнд-бг.ком. не знам колко от вас са чували за това фрий, но не това е важното. там нещата са на приятелска основа - псувни и обиди няма, бановете са доколкото знам само 3 досега, всичко е прозрачно, известно и се води активен диалог с адмните. модовете....ами тях наистина не ги забелязваш. може да се посочи факта, че все още форумчето не е от най-големите и най-посещаваните, но си мисля, че политиката, която са избрали няма да позволи да се освини както тип.1

 

изводите? според мен не трябва да се прекалява с мерките за сигурност. има една интересна форумска черта - хората пискат, когато има тъпи теми и искат по-строги правила. това е хубаво, защото показва заинтересованост от страна на потребителчетата. от друга страна обаче, като им дадеш тези по-строги правила, скоро след това започват да пискат, че било много строго, не можело да се говори каквото си поискаш, свобода на словото и така нататък. и тук идва тънкият момент - пъдари ли да стават модовете и админите или да са хората, които оправят неразбориите по форума и с които можеш да си кажеш спокойно какво не ти харесва и какво може да се направи. решението за това не е в ръцете на "правоимащите", то е в кунките на юзърите. какво имам предвид?

 

ако всеки потребител, незвисимо от възрастовата му принадлежност се замисли за 10 секунди преди да натисне бутона "сенд" дали темата/мнението, което праща наистина си заслужава четенето, дали неговият проблем/мнение представлява интерес за другите, дали има какво да каже или си е чисто почесване на пръстите - ако упражнява "самоцензура", тъпите теми ще намалеят страховито, тонът в общуването ще се подобри значително. има една максима: "само факта, че можеш да направиш нещо, не е достатъчен, за да го направиш". нейното осмисляне и спазване е гаранция за по-качествено участие във форум, защо и не в живота :)

 

от друга страна, "правоимащите" би трябвало да приемат факта, че форумството е станало мода тук в БГ, нещо като зараза, като втора IRC мания. т.е, децата в училище вече не си говорят за кой кого харесва и с кого ходи, а си говорят кой кого напсувал или нахранил в еди кой си форум. едновремешното "нека ти, аз си имам количка Мачбокс" сега звучи като "нека ти, нашия форум е по-як". жалко, но е така - все повече малолетни се регват на всякакви места и си пренасят училището там. лично мен децата ме побъркват - не мога да ги понасям повече от половин час. само че тука не става въпрос за мен. според мен е необходимо малко "нехайство" по отношение на глупостите им, естествено, до определена граница. сега сигурно някои ще ми кажат "ми то досега кат беше така, глей ко стана". не знам ко е станало, господа и дами, вчера се регнах, и то случайно (не знаех, че пловдивският сървър се вижда извън пловдив), но тука се опитвам да говоря принципно.

 

най-добре би станало, ако се продължи линията на "меката ръкавица", с малко повече толерантност от всички към всички, но когато се наложи - да се пипа брутално и да не се оставят живи (освен неколцина, които да разказват :)). и без много шум. публичното екзекутиране и наказване имат второ острие и то реже лошо - ще възникнат дрязги защо тоя или оня бил наказан. както и да го погледнеш, винаги има и неприятна част, кога за едните, кога за другите. фатката е там, да се намери положение, в което проблемите ще са най-малко.

 

моето мнение, за няколко часа ровене из този форум е следното - много добре написани правила, вижда се желание на мод-екипа да се води диалог, посоката е окей. когато се постигне правилния дух на форума, техническите подробности като проценти warn, причини за бан, методи и стилове на модериране ще се наместят от само себе си. нали знаете, не е важна буквата на закона, а неговият дух ;)

 

айде, стига съм се разферманствал, че много стана като първи пост.....

Link to comment
Share on other sites

Е това беше най-якия първи пост,който виждам.!!! :punk

Просто не можах да се сдържа ;)

Link to comment
Share on other sites

Със съжаление за съкращенията, ама прочетете оригиналния пост, направо е задължително

има една много тънка линия между добрия форум и лошият форум. и тази тънка линия е нещото, което аз наричам "самоцензура".

...

....

Рядко се случва да видя такъв пост от друг потребител и се радвам, че си се регнал в нашия форум, човече! Време беше още малко ЗРЯЛА кръв да се влее тук (Members group). Нямам какво повече да кажа, освен, че се надявам да се засичаме по-често из форума (бих се радвал и да те видим на някоя от срещите, ама май не си в Пловдив).
Link to comment
Share on other sites

съм, съм от пловдив, просто уча в София :) и поста ми беше един вид молба да не се превръщат другите форуми на кочинка като дата.бг (където се подвизавах до скоро)

Link to comment
Share on other sites

Самоцензурата е хубаво нещо, спор няма. Където я има, място за модериране няма. Уви - не вирее в този форум тая птица. Ще видиш. Ниска е форумната култура - ако може да се говори за такава. Правилата са хубави, ясни и стегнати - да. Само че където са написани, там и са си останали. Има хора които открито си признават, че нежелаят да си губят времето да ги четат, ние сме тръгнали да искаме от тях да ги уважават.

Link to comment
Share on other sites

Има такава възможност.Ако имаш някакви познания по електротехника,смени полюсите на единия вентилатор и измери колко е температурата,но ако нямаш познания по-добре го носи в някой сервиз да го пробват

Good luck :punk

 

Аз предлагам на такива писания в "Хардуер", направо да им се слага по 20% предупреждение. Оригинала е тук

Link to comment
Share on other sites

Сега след като модераторите сме малко по строги от това с което бяхте свикнали напоследък как ви се струват нещата в форума. Към по - добро или към по - лошо? Мнения и препоръки са добре дошли.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...