Jump to content
BulForum.com

Отношение между потребители и


THE STORM

Recommended Posts

*мята една студена виртуална каменица за пловдив на вели*

@liquid-ееее,фашист такъв :) то ако се въведят такива драконови мерки половината юзери ще изхвърчат на 10-тия ден :D

Не е важно количеството,важно е качеството нали?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 154
  • Created
  • Last Reply
На мен не ми харесва само едно - искам warn,а никой не се навива. :lol:

Шегувам се.Вече се разбрахме по въпроса.

Така някак си е по-добре.Но понякога се стига дотам,че няма мод или админ да оправи бакиите и на човек му иде да си блъсне главата в монитора от злоба.Засега ми харесва.И един въпрос:модовете и админите вече invisble" ли се логват?Защото,както споменах по-горе,понякога се налага намеса,а няма човек,които да осъществи интервенцията.

Модове винаги има, но по възможност гледат да се намесват само и единствено в крайни случаи.

Link to comment
Share on other sites

Guest liquid

@Dreamer... znaesh kak e v Suprnova s novite useri nali? vijdat 3 temi s pravila i edna oobshta...4etat postvat nqkolko puti i togava im se razkrivat vsi4ki temi..ne moje li i tuk da e neshto takova? :) a i kato ste trugnali da uveli4avate avatari..inboxa ako moje oshte mani4ko? :) ...

@pi4aga :) fashist ama ot mai mesec do sq ima 2000 i pove4e usera regnati..pove4e ot kolkoto za 1 godina :) ..i skii sa kvo staa s foruma :P

EDIT: kak beshe lafa...spare the rod, spoil the child ?

Link to comment
Share on other sites

Аве де да знам.Аз си бях свикнал вареза да е място където има ред.Ся кво-някви дечурлига на по 10 години тръгнали да питат тука за домашното или пък някой неска чул друг някой да пърди и пуска тема"Да пърдим или да не пърдим-тва е въпроса",Или пък "По колко пъти дъвчете преди да глътнете"Еби го в темите вече...Тряя да се определи-примерно в Others да има поддиректории-спорт,морт,не кой квот му дойде на акъла да пише там.Или пък другото решение е да се махне пост каунтъра за да няма безсмислени мнения само за бройката.Тва от мене ;)

Link to comment
Share on other sites

според мен няма да е зле да се направи един подраздел на форума "кенеф" в които да отиват всички малумни/тиин/гнусни/тъпи теми и там да се обсъждат,докъто в общи да останат читавите такива-ае с една дума повече ред да има;)

Link to comment
Share on other sites

pi4aga-та е много прав. Освен повече раздели с добра диференциация е добре да има и раздел за теми тип "чешене на езика". :punk

Link to comment
Share on other sites

според мен няма да е зле да се направи един подраздел на форума "кенеф" в които да отиват всички малумни/дърташки/гнусни/тъпи теми и там да се обсъждат,докъто в общи да останат читавите такива-ае с една дума повече ред да има;)

-----

и другата страна на медала ;)

Link to comment
Share on other sites

Такъв раздел си има. И защо си мислите, че 150 раздела като се направят - това ще реши проблемите? В момента разделите са под 15 и на някои хора им е трудно да преценят кое за къде е, или просто не жераят да мислят, или просто ги кефи пък да си пишат където си искат. А като станат 150? Не измествайте въпроса. Въпроса е друг и е в първия пост на първата страница.

Link to comment
Share on other sites

Няма угодия :angry:

Това което в момента правите е по-добрия начин. Това не е форум на хора, обединени около една идея. Тво е форум на хора от различни възрасти, различни интереси, различен мироглед и намирането на еднакво угодно за всеки решение е невъзможно. Важното е да няма расизъм, екстремизъм и т.н. обществено неприемливи форми на поведение.

Link to comment
Share on other sites

Важното е да няма расизъм, екстремизъм и т.н. обществено неприемливи форми на поведение.

Така или иначе се отклонихме от темата.Дяволчето е право.

Но си спомням,когато постнах за първи път,въпросът ми беше за бин и куе.Тогава получих ЛС от нетруутбг с линк към форум рулс и съжалението че Дриимър щял да ми друсне уорн(що не го направи озе тогава,ами сега да те врънкам,а?!).направи ми впечатление,че веднага някой се зае да ми помогне,нямаше караници,скандали и прочие л***а.Нека го направим пак същото.

Link to comment
Share on other sites

Така или иначе се отклонихме от темата.Дяволчето е право.

Но си спомням,когато постнах за първи път,въпросът ми беше за бин и куе.Тогава получих ЛС от нетруутбг с линк към форум рулс и съжалението че Дриимър щял да ми друсне уорн(що не го направи озе тогава,ами сега да те врънкам,а?!).направи ми впечатление,че веднага някой се зае да ми помогне,нямаше караници,скандали и прочие л***а.Нека го направим пак същото.

То си е същото, даже сега доста повече от преди без никакви намеци за warn. Пращаме ПМ на хора все повече и повече :)

Link to comment
Share on other sites

 Когато човек посещава за първи път чужда къща, в която смята да остане задълго, и иска да бъде приет радушно, най-напред трябва да си изясни какви са табиетите на вече живеещите там. Това означава повече да гледа и мълчи в началото. Когато отидеш за сефте на гости у някого не се държиш и разпореждаш сякаш си си у вас, нали?

Думите са на DeZoeker,кратко и много ясно написано!Всичко опира до възпитание.

Link to comment
Share on other sites

Така или иначе се отклонихме от темата.Дяволчето е право.

Но си спомням,когато постнах за първи път,въпросът ми беше за бин и куе.Тогава получих ЛС от нетруутбг с линк към форум рулс и съжалението че Дриимър щял да ми друсне уорн(що не го направи озе тогава,ами сега да те врънкам,а?!).направи ми впечатление,че веднага някой се зае да ми помогне,нямаше караници,скандали и прочие л***а.Нека го направим пак същото.

Обикновено цитирам само частта, която ще коментирам, но в случая няма за "изрязване". С две ръце съм "ЗА". И се старая да следвам тази линия. Просто е необходимо всеки за себе си да се постарае да го прави и нещата ще си дойдат на мястото. Не е необходимо членовете да се правим на модератори, но можем да даваме пример (и напътсвия ;) ). То е ясно, че хора всякакви (и деца), ама общества не се градят за дни. А де факто сме си общество.
То си е същото, даже сега доста повече от преди без никакви намеци за warn. Пращаме ПМ на хора все повече и повече :)

Ами то май е закономерно, имайки предвид постоянно нарастващия брой членове на форума.
Link to comment
Share on other sites

Обикновено цитирам само частта, която ще коментирам, но в случая няма за "изрязване". С две ръце съм "ЗА". И се старая да следвам тази линия. Просто е необходимо всеки за себе си да се постарае да го прави и нещата ще си дойдат на мястото. Не е необходимо членовете да се правим на модератори, но можем да даваме пример (и напътсвия ;) ). То е ясно, че хора всякакви (и деца), ама общества не се градят за дни. А де факто сме си общество.

Ами то май е закономерно, имайки предвид постоянно нарастващия брой членове на форума.

Не, повече без това да е причината. Преди рядко пишех ПМ, сега всеки ден редовно :)

Link to comment
Share on other sites

То си е същото, даже сега доста повече от преди без никакви намеци за warn. Пращаме ПМ на хора все повече и повече :)

 

Дриймър, ами тогава изключи уорн опцията от форума.

 

WARN

 

1. предупреждавам

 

to WARN someone against something

предупреждавам някого да се пази от нещо

 

to WARN someone against doing something

предупреждавам някого да не прави нещо

 

2. съобщавам предварително, уведомявам, предизвестявам, съветвам

 

Това е значението на уорн. Защо всички сте решили, че е наказание някакво?!

 

Трябва да се променят и правилата в такъв случай - в момента те не съответстват на порядките тук и на това в което форума се превръща. Пълно е с теми и постове в разрез с тях. Примери да не давам - просто се огледай. Темите и постовете си стоят, следователно правилата са тези които трябва да си вървят. В този форум съм почти от началото му. Знам какъв е бил, през какво е минал, виждам какъв е в момента и на къде е тръгнал. Беше място, което е полезно за участниците (ето още нещо което не разбирам - защо всички казват "потребители"? Потребител предполага да е човек страничен, дошъл за малко, на когото някой е длъжен нещо. Участниците са тези които изграждат и остават, давайки нещо от себе си - аз съм за участници, не за потребители.) - място в което можеш да поставиш сериозен проблем и да получиш сериозен и точен отговор. Място в което можеш да намериш информацията която ти трябва бързо и лесно - и то без да си късаш нервите с неадекватни отговори и майтапчийски подмятания. Имаше си място и за майтапи и дивотии, но основно беше полезен. Ако идеята е да се превърне в място за забавление, лаф и надприказване - кажете, защо са всички тези псевдодискусии и подобни?! Ти смяташ, че в момента форума се модерира, но по нов начин? Моите наблюдения са други - в момента е на самотек. Просто не са го осъзнали все още всички участници. Като го осъзнаят - ще усетим резултата.

Link to comment
Share on other sites

http://warezru.veno.biz/invision/index.php...15entry165715

Това е по-скоро към модереторите.

Говорехме и за култура....Ъ?!Таквози джувотну немъ.

:sick

 

Оувърмане - резултата се усети отдавна.Аз предлагам да развъртите балтията.

Link to comment
Share on other sites

Наистина не знам защо хората го приемат като наказание. И аз неведнъж съм намеквал и уточнявал в теми, че това е просто забележка/предупреждение. Който си заслужава често му пиша забележка на пм и в warn, но повечето пъти не променям левела.

 

Но имаш право... за съжаление точните хора, които държат на тези неща са по-малко от останалите, които тези неща въобще не ги вълнува и когато се даде приоритет именно на последните готините юзери (тези, които правят форума ценен) си отиват със съжаление и остават само другите. А може и те да не останат поради липсата на другите. (можех и по-объркано да го кажа)

 

Но все пак форума не е станал като clubs.dir.bg и докато ни има не виждам как ще се стигне до там.

Link to comment
Share on other sites

http://warezru.veno.biz/invision/index.php...15entry165715

Това е по-скоро към модереторите.

Говорехме и за култура....Ъ?!Таквози джувотну немъ.

:sick

 

Оувърмане - резултата се усети отдавна.Аз предлагам да развъртите балтията.

Ako trqbva da se udari baltiqta, shte se delnat 90% ot mneniqta v tazi tema.. I ne samo v tazi tema, zashtoto dosta gluposti se pishat naposleduk. No tova beshe, koeto userite iskaha - svoboda. Taka che...

Link to comment
Share on other sites

Но имаш право... за съжаление точните хора, които държат на тези неща са по-малко от останалите, които тези неща въобще не ги вълнува и когато се даде приоритет именно на последните

Но все пак форума не е станал като clubs.dir.bg и докато ни има не виждам как ще се стигне до там.

 

1.Отдавна е ясно,че наказание е всъщност самият бан,който е крайна мярка.

Защо не засилите контрола?Вярно - трудно е.Повечето хора го осъзнават това.А тези,на които не им пука(и най-вече новобранците) - нека бъдат под някакво наблюдение,или пък да бъдат ограничавани по някакъв начин.

2.Трябва ли?

 

3.

No tova beshe, koeto userite iskaha - svoboda. Taka che...

Свобода - добре.Свободия - не съм съгласен.Гадно ми е,когато аз питам за някакъв проблем,някой ми оптговаря смислено и изведнъж някой се изсира със супер отвлечено,неясно,не конкретно по темата и тъпо изказване.Защо не ги изтриете - ще стане по-пригледно.Голяма част от глупостите ще се махнат.

Нда...обаче е трудно за смогване с идиоти като мен,драскащи непрекъснато...

Link to comment
Share on other sites

Тогава какви са граници между свободата и свободията? Определено неясни. Свободия ще е ако спрем да правим всичко това, което правим в момента, но не се вижда ;)

Link to comment
Share on other sites

Agarvaen, ne e trudno da se smogne da se iztriqt glupostite.. Nie sme 15 mod-a vse pak, spravqli sme se do tozi moment. Sega az kato mod absoliutno chestno si priznavam, che ne cheta vsichko, napisano vuv foruma. Prosto kato vidq kak edna tema e zarita v gluposti, koito obache ne biva da triq i si izlizam.. Poveche ne q i poglezhdam. Tova si e moe lichno pregreshenie kato moderator. Ne che e prestanalo da mi puka - dalech ne e taka. Prosto kato resha da izchistq nqkoq tema ot mneniq kato "da i az go chuh", "qko beshe" ili "uhaaa", posle mi se cupqt userite.... Zatova se otkazah.

Link to comment
Share on other sites

Тогава какви са граници между свободата и свободията? Определено неясни. Свободия ще е ако спрем да правим всичко това, което правим в момента, но не се вижда ;)

Извинявам се за резкия тон,ама малко съм изнервен.Добре-какво се прави?

Можем ли да знаем?Ако го разберем,ще можем ли да помогнем?Все пак повечето хора тук се мъчат да направят нещо свястно.Помня репликата ти когато сравнявахме веднъж архива на mp3.online.bg и warez.ru в музикално отношение - аз съм си поставил за задача да ги настигнем.Един приятел е от първите ъплоадери във warez.ruПросто продължавам делото му.Трябва ли всичко това да иде по дядовите заради идиоти,които си мислят,че това е чат?

 

Zatova se otkazah.

Хм.Недей!!Нека да се трие.Вярно е - има хора дет се цупят.Но нека - най-често са нарушили правилата.Тогава?

Link to comment
Share on other sites

Кои у-сери се цупят? Точно тези от които ФОРУМА ТРЯБВА ДА СЕ ИЗБАВИ! Аз никога не съм се оплаквал от модераторската намеса. Извинете ме, но форумът в момента на нищо не прилича.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...