Jump to content
BulForum.com

Отношение между потребители и


THE STORM

Recommended Posts

абе то и аз си мислех че ще кажа нещо ясно и разбираемо ама кат гледам пак колко чудо съм изписал.....

ми така е кат зацикля над няква идея и мисля ли мисля, а тук мислех "на глас".

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 154
  • Created
  • Last Reply
ако мод-овете са се "уморили" да си вършат работата както беше споменала chicatillo могат да делегират част от правата на други юзъри с доказана "свястност" - и това е записано мъгляво в ПРАВИЛАТА. а ако не са - да си я вършат. също така не е зле да се определи области а експертност - да се знае например че alchemy  е човекът който да питаш за химии, midex и dj_matrix за направа на музика, godfather - за линукс и т.н. така ще се оформят специализирани групи по интереси, коти рядко ще се засичат и то само по общи теми, които не навлизат в чуждите територии.

Purvo na purvo, ne znam kak si mi chel posta, no neshto opredeleno ne si razbral. Az ne sum se umorila da si izpulnqvam zadulzheniqta - prosto zadulzheniqta mi bqha dotolkova namaleli, che nqmashe kakvo da izpulnqvam. Taka che ako obichash...

Tova za otdelnite useri... Nqma da stane - tova e forum, a ne PM centrala. Forumut e obshtnost, a ne grupichki useri, rukovodeni ot 2-3 experti i okolo 2000 konsumatori. Kakto stava qsno, skoro shte se izmeni nachina na moderirane, no vse oshte se obmislqt razlichni varianti. Ako imate nqkakvi konstruktivni idei, koito mogat da budat prilozheni, molq predlagaite.

Link to comment
Share on other sites

Kakto stava qsno, skoro shte se izmeni nachina na moderirane, no vse oshte se obmislqt razlichni varianti. Ako imate nqkakvi konstruktivni idei, koito mogat da budat prilozheni, molq predlagaite.

 

За да предложим идеи,не трябва ли да знаем какви варианти има?Защото иначе - идеи много :(

Link to comment
Share on other sites

Purvo na purvo, ne znam kak si mi chel posta, no neshto opredeleno ne si razbral. Az ne sum se umorila da si izpulnqvam zadulzheniqta - prosto zadulzheniqta mi bqha dotolkova namaleli, che nqmashe kakvo da izpulnqvam. Taka che ako obichash...

Tova za otdelnite useri... Nqma da stane - tova e forum, a ne PM centrala. Forumut e  obshtnost, a ne grupichki useri, rukovodeni ot 2-3 experti i okolo 2000 konsumatori. Kakto stava qsno, skoro shte se izmeni nachina na moderirane, no vse oshte se obmislqt razlichni varianti. Ako imate nqkakvi konstruktivni idei, koito mogat da budat prilozheni, molq predlagaite.

приемам забележката за неправилно прочитане на поста ти, но това си е мой прочит "между редовете", а не обвинение или желание да те обидя.

идеята за групиране по интереси е с цел избягване на безсмилени спорове като вечните "AMD vs Intel" например.

 

като няма да се прави разследване и обсъждане на наказанията на ЛС, мога да предложа другата крайност - "стена на плача" на която да се записва кой точно, за какво, кога,с колко и от кой е наказан. хем ще се засили ефекта на наказанието - като публичните екзекуции.

 

кой ви намаля задълженията? ние ли - участниците или си имате шеф?

Link to comment
Share on other sites

mobo, vechnite sporove vinagi sa sushtestvuvali i shte produlzhavat da sushtestvuvat. Dazhe i podobna tema da se iztrie ili zatvori, shte se poqvi nova sus sushtoto zaglavie sled 1-2 meseca. A vse pak v spora se razhda istinata.

Za nakazaniqta.. Znachi, ima takova predlozhenie za publichno poricavane, ako moga taka da se izrazq. No ot druga strana, na nqkoi hora ne im puka koi s kolko i zashto e nakazan i e vuzmozhno otnovo da budem obvineni v "cheshene na ezicite", kakto stana dori i v tazi tema....

Za zadulzheniqta.. Mi mod teama se sporazumqhme da se slagat po-malko nakazaniq, zashtoto beshe ochevadno, che nqkoi useri samo se oplakvaha, tova bilo voenen forum i t.n. E, tova beshe rezultata.

 

@Agarvaen: iskam da chuq vasheto mnenie po vuprosa, a ne da obsuzhdane ideite na mod teama. Interesno mi e vie kato uchastnici v tozi forum kak smqtate, che trqbva da se rukovodi - za nakazaniq, temi za spam, glupavi mneniq, pogreshno postaveni temi (rq izvun rq) i t.n., kazhete kak mislite, che trqbva da se procedira v tezi sluchai.

Link to comment
Share on other sites

направо ми се драйфа от тая тема вече,и по-специално от последните 2 страници :sick вие сте били големи параноици бе?от мухата направихте кит с крила :pirate незнам дали се осещате,но в две страници от тая тема се натяква само и единствено "колко зле бил форума,колко разхаитени били юзерите,колко свобода дали модераторите на юзерите,как трябвало да се въведат драконови мерки(като в дата.бг-ей тука направо щях да падна от стола да се хиля),как юзерите сме били "стадо" и модераторите-нашите пастири"...

 

 

явно някои хора обичат да драматизират ситуацията много повече отколкото е била-вземете се успокоите малко,и стига сте говорили глупости.а,да-ако някои се счита тук за част от някво стадо-прав му път,само не ме броите мен в тия сметки.

 

въпрос към модераторите-към всички тия които писаха по темата-от вашите поисания сякаш излиза че някои баш шеф така ви е наредил,или можеби от добродушие сте се събрали екипчето на по биричка и дружно сте решили да се разхлаби модераторският контрол?така ли е?ако-вината си е изцяло ваша,щото това не е оправдание да оставяте да виреят откровенно тъпи теми във форума,щото никои няма да ви направи проблем ако праскате директен ключ на малумни теми от рода на оная за теца и тая за колко пъти правите секс....има разлика между-"да разхлабим модераторският контрол" и "да оставим простотията да вирее в форума които е поверен на нас"...ако не зацепвате къде е разликата....

 

както и да е-някои каза за драконови мерки като тия в дата.бг-кво?омфг,в дата.бг от бая време няма драконови мерки,има си нормални,човешки,юзър-френдли правила които се спазват :excl: ако ще подражавате на дата.бг поне въведете задъмлжителна кирилица във форума...ето ви една добра идея,заразлика от простотии като:

 

И аз като повечето членове поствали тук сматам, че мерките трябва да се дигнат според мен на MAX за да форума да стане прилично място.
-аз пък ти предлагам да не драматизираш ситуацията,като не те кефи дадена тема-не я чети.

 

Оувърмане - резултата се усети отдавна.Аз предлагам да развъртите балтията.
-а аз предлагам да почнете да локвате малумни теми..сякви балтии и прочее глупости звучат...тъпо..бахти,приличатъе ми на някви самоубиици бе хора-"ела вълчо изяж ме"

 

Оувърмен е прав.Форумът запада. 
-запада щото модераторите не модерират там където е необходимо,а не заради юзерите

 

 

Само че никои не ги слуша,затова става така че модераторите излизат виновни и секи си намира вина в тях

 

ти пък къде видя модераторите да се изкарват виновни,и то не по тяхна вина?с извинение-целият ти пост от които съм цитирал е просто пропит с олио калиакра.

 

Ние си имаме отговорности - накарайте ни да ги спазваме.

 

о,не мерси-аз смятам че си спазвам правилата,или поне не ги нарушавам фрапантно,отново ме изключете от тоя списък на хора които едва ли не "молят" модераторите да ги личуват за лошите им постъпки.

 

 

 

тая тема ми прилича на нещо от сорта-"виж чичо модераВор,и аз мисля като теб"

драйфа ми се :sick

извинете ме за грубият тон,но просто съм свикнал да казвам това което мисля

Link to comment
Share on other sites

Пичага, а коя тема е малоумна? Щото критериите за различните хора са различни. За мен може да е малоумна тема от типа: "6to mi izlizat majmunaci" - ми що? (айде да не ставам нецензурен :) ) Ама човека си има нужда от помощ, друг е въпроса, че не е ползвал търсачката. Ами защо например един тъп за нас предтинейджърски проблем да е тъпа тема? Това ги вълнува децата - това си пишат.

Link to comment
Share on other sites

@Agarvaen: iskam da chuq vasheto mnenie po vuprosa, a ne da obsuzhdane ideite na mod teama. Interesno mi e vie kato uchastnici v tozi forum kak smqtate, che trqbva da se rukovodi -  za nakazaniq, temi za spam, glupavi mneniq, pogreshno postaveni temi (rq izvun rq)  i t.n., kazhete kak mislite, che trqbva da se procedira v tezi sluchai.

 

Ок.Моите предложения може да се видят много "военни" на някой пацифист,но са си мои,а те не са окончателни.

1.Наказания - като начало,ако е леко наказание - само предупреждение.

При повторение на грешката - изтриване на тема,пост или ъплоад.

За груб език - триене.Ако се повтори - warn.

За неспазване на правилата - модериране на обърканото и warn.

За неправилна тема - триене.

За неправилен пост - триене.

 

Публичното наказание наистина е добра идея,не е лоша и идеята за "теми за спам" - предполагам това значи теми пуснати със абсолютно неясна цел,в които се дрънкат безсмислици.Нека такива теми бъдат трити,авторите наказвани с 40% warn и да бъдат поставяни под мод. наблюдение.

 

Драконовски са, не ще и дума. Ама няма начин.

Чакам критики :)

Link to comment
Share on other sites

фанах мускулна треска на ръката,тъи че ся съм намалил секса и си я мажа с разни кремове че да ми се оправи по-бързо

happy now?

pi4aga, vinagi sum znaela, che si seriozen user, chiito mneniq sa izcqlo po pravilata i po nikakuv nachin ne mogat da se opredelqt kato spam. Kato ne ti haresva temata, ne q cheti. Vtoro mnenie otnosno kak ti se draifa nqma da go ostavq ei taka. Zashtoto mai se okazva, che spammerite ni se karat kak mozhe da ne si poddurzhame foruma. Dobre, specialno za teb, tvoite postove shte sa mnogo dobre preglezhdani i precenqvani lichno ot men.

Link to comment
Share on other sites

za vseki topic v nepravilen razdel>5% warn , za vsyako zayajdane>5% warn , za vsyaka tema , provokirashta kavga mejdu uchastnicite>10% warn , i vsichki temi tova vs onova>v otdelen razdel

za vsyako pitane na 1 i syshto neshto>10% warn , obache ako na vyprosa ne e otgovoreno dobre>bez warn

predi warn-a da ima preduprejdenie kym uchastnika i srok sam da si napravi edit. Ako go napravi v srok - bez warn.

Da nyama warn za uchastnici , koito sa obidili nyakoy deto drynka gluposti. Znam , shte kajete "koy shte precenyava koe e glupost i obida i koe ne e". Ami moderatorite sa dostatychno umni i spravedlivi. V nachaloto shte imat dosta rabota , no kato poluchat 100 choveka ban i shte im spadne rabotata 100 pyti :D

ov3rm4n e pich i mnogo ni trae. Pozdravyavam go !

Link to comment
Share on other sites

Пичага- бъди последователен - щом не те вълнува темата, не я чети и не пиши в нея. Не се излагай с подобни постове. На хората наистина им пука за форума и какво става с него. Разбрахме, че теб не те интересува още от първия ти пост в темата. И много други не ги интересува - те просто не влизат в тази тема и не изразяват мнение. Взимай пример.

Link to comment
Share on other sites

@ov3rm4n-ако не ме интересуваше наистина нямаше да си правя труда да поствам в темата.и наистина-не ме интересуваше кои знае колко тая тема,тъйкато аз лично не смятам че нещата са толкова фрапантни,колкото бяха описани,но прочитаики последните две страници,заедно с последният пост на netrootbg ме наведоха на мисълтта ще след "няколко дена" ще настане безсмислена касапница във форума,провокирана от "паниката" която аз лично усещах от постовете на хората тук,които говореха едва ли не за радикални промени ала "модерираи всичко що е мърда и е пише във форума".не ме разбираите погрешно,и аз съм на менние че бая теми си заслужават ключа,но не и че форума трябва да стане някакъв виртуален затвор.

Link to comment
Share on other sites

прочитаики последните две страници,заедно с последният пост на netrootbg ме наведоха на мисълтта ще след "няколко дена" ще настане безсмислена касапница във форума,провокирана от "паниката" която аз лично усещах от постовете на хората тук,които говореха едва ли не за радикални промени ала "модерираи всичко що е мърда и е пише във форума".не ме разбираите погрешно,и аз съм на менние че бая теми си заслужават ключа,но не и че форума трябва да стане някакъв виртуален затвор.

Не такова нещо няма да има. Просто се обсъжда в момента да се променят някой неща. Естесвено го правим с идеята за доброто на всички и форума да се развива. Само че да се развива в дорбия смисъл.

Link to comment
Share on other sites

А защо няма коментари относно моето предложение? :cry

Знам,че не струват,ама поне да го бяхте казали.... ;)

 

Я поне го изтриите,да не ме е яд ;)

Link to comment
Share on other sites

1.Наказания - като начало,ако е леко наказание - само предупреждение.

При повторение на грешката - изтриване на тема,пост или ъплоад.

За груб език - триене.Ако се повтори - warn.

За неспазване на правилата - модериране на обърканото и warn.

За неправилна тема - триене.

За неправилен пост - триене.

 

Публичното наказание наистина е добра идея,не е лоша и идеята за "теми за спам" - предполагам това значи теми пуснати със абсолютно неясна цел,в които се дрънкат безсмислици.Нека такива теми бъдат трити,авторите наказвани с 40% warn и да бъдат поставяни под мод. наблюдение. 

 

 

Напълно съм съгласен с теб.Много ми харесва предложението ти.

Link to comment
Share on other sites

Guest liquid

az bqh predlojil predi nqkolko posta no..eto kakvo predlagam az:

1. 2 ili pove4e post-a edin sled drug - 20% warn s PM kakvo da napravi za da ne se povtarq. pri povtorno narushenie 20% + mod. rejim.

2. Povtarqne na tema ili puskane na tema v greshna sekcia - close,40% i post vuv samata tema link kum pravilata ili ve4e sushtestvuvashtata tema.pri povtorenie na greshkata mod+20%

3. puskane na tema bez nikakav smisal - del na temata i PM s preduprejdenie 4e sledvashtia put shte ima warn.

4. lichni obidi - 60% + mod rejim pone 1 sedmica. pri povtorenia..ban

5. suznatelno narushavane na koeto i da e pravilo - 40% +mod. :) ...ne e zle kato za na4alo ..

Link to comment
Share on other sites

За да има добър форум трябват строги правила... а строгите правила дразнат юсерите...

Почти не може да се стигне до консенсус !

Link to comment
Share on other sites

Оставете хората да си решат как да променят правилата!

 

А пък мое мнение е че форума се разраства , а не запада!!!

Е сега дразнат ме теми от рода : ' Що е ВЕЦ и има ли почва у нас ' ама...

Не ги чета и това е!

Link to comment
Share on other sites

аз пък искам да добавя да се обяви срок на давност на уорновете- да речем 3 месеца. да е достатъчно дълго че да се забележи и да не оставя вовеки веков. като имат давност уорна, ако се поправи грешката за която е заслужен той ще си отпадне, а ако продъължат грешките ще се натрупа и ще се стигне до бан. а и няма да се налага ние да ръчкаме постоянно админите да поглеждат тва или онва по нашите статуси.

начи - публична обява за уорновете+давност и всеки ще си знае кое за какво му е писано и ще има шанс да се поправи. ако не - вън от чадъра! аи всички други ще знаем кой какъв е и няма да обръщаме внимание на коментарите им ако са чисто заяждане например.

Link to comment
Share on other sites

Оставете хората да си решат как да променят правилата!

 

А пък мое мнение е  че форума се разраства , а не запада!!!

Е сега дразнат ме теми от рода : ' Що е ВЕЦ и има ли почва у нас ' ама...

Не ги чета и това е!

 

Бачка напълно си прав форума разте и не старее, Супер добре си е... Това че има нови юсери и не са запознати с правилата сигорно ги карат си мислят обратното... Имодераторите и админите си вършат добре работата... ние сме юсери и не може да им даваме ъкъл... Те си знаят ! :punk

Link to comment
Share on other sites

Значи и аз да дам моето скромно мнение,защото и аз ползвам форума както всички други и искам да ми е удобно.

1.Не съм съгласен при неправилен уплоад той да се трие,освен ако не е нещо,което да се повтаря или някакви безсмислени снимки,които не интересъват никого,защото тва е обогатяване на сървъра.Просто да се сложи където му е мястото+забележка към нарушителя.

2.Подкрепям идеята уорна да има давност,защото примерно и аз имам един още от първия ми пост и оттогава съм без никво нарушение.Ама ако ся направя няква груба грешка без да искам и става кофти.

 

Тва като нововъвеения,останалото както преди си беше ОК.На който му се струва военен форума,никой не го е задължил да го ползва. ;)

Link to comment
Share on other sites

Публично да се обявяват предупрежденията не е добра идея. Сами си отговорете защо - като почнат едни заяждания между участници и за това до къде ще я докараме. А и не е нужно да го изправиш човека пред всички като някакъв престъпник едва ли не. Всеки има достъп до своя си лог и отговаря за себе си.

Не знам неправилния ъплоуд какво общо има с форума. Но мога да ти обясня ако искаш какво беше когато ги нямаше. Не ми се иска даже да се сещам. Тук мястото е общо, това не е сървър с директории за всеки и всеки да се оправя в неговата си. Тази разлика като разберете, ще разберете и защо са нужни тези правила и защо това което не е по тях си отива.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...