Jump to content
BulForum.com

Музика, на която се разцепвате ;)


Valkyre

Recommended Posts

  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

ТАЗИ песен няма да намерите никъде другаде. Вероятно не знаете, че съществува, най-вероятно пък не сте я чували никога. Тези, които са пяли по реките и горите с китарите за своите първи сърдечни трепети и нещастни любови като мен ще се просълзят... Дори 25 години по-късно... Останалите - чуйте тази песен - не можаха да я осквернят с чалга, тя си остана там някъде в сърцата ни, с китарите и момичетата, които обичахме с цялото си сърце и душа ...

 

Не че нещо... Струва си да я знаете.   

 

Тази песен я слушам всяка година на живо и наистина много хора не знаят за съществуването й.

 

Имаше и една друга, която беше подобна на тази:

:)

 

*догодина ще взема да си ги запиша, като клипчета :)

Edited by Stasio
Link to comment
Share on other sites

Гледам сега по БНТ1 концерта на Виенската филхармония в Токио, в момента изпълняват една от любимите ми симфонии...пуснал съм го за обем на всичките ми колони и ми минава през главата - как по дяволите могат да свирят толкова перфектно и как по дяволите звукорежисьорът на концерта успява да изкара тоя прекрасно балансиран звук!?! :woot  Ебаси и професионализмът от висша класа на всички, имащи някакво участие в този невероятен звук и тази невероятна музика! :wub:  На всичкото отгоре диригентът е едно деденце-японец на около стотина години, който диша с акумулатор и дирижира седнал ( :online2long: ), обаче така ги ръководи, че просто искрено му завиждам по най-користния начин...такава динамика в изпълнението, такава детайлност на всеки един инструмент, на всяка партия...едно от най-добрите изпълнения на тази симфония, които съм чувал (другото е на Караян). Респект...на моменти почти се разплаквам! :bowdown:

 

П.П. В момента вече свирят нещо, дето като музика не ми допада чак толкова (предпочитам консонансите пред дисонансите и затова се ограничавам до началото на 20-ти век)...обаче звукът и балансът отново са на 6+...дано след това сменят малко репертоара, че да ми излязат тия секунди и септими от ушите. :laughing1:

 

Чуй новия албум на Металика, птеромисир! 

Link to comment
Share on other sites

Да не ме чуе отнякъде дядо Енио, но определено Ханс е най-великият гений на планетата в момента на тема музика... Поклон до земята... Отново. 

 

https://www.youtube.com/watch?v=c8aFcHFu8QM

 

Сериите вече са налични и както и предишните са уникални. Предвид новите техники са направо шедьоври.

 

И пак се намериха "глупаци" да припомнят, че отдръпващите се снегове и ледове поради звишените температури ще са причина за гибелта на цели видове. 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Нека върнем лентата назад към волните ергенски времена - специално за всички застаряващи татковци, които вече са приспали децата и жената, но знаят, че ако излезнат из вратата към старите си ловни полета, най-вероятно ще са най-възрастните в дискУтЯката...

 

https://www.youtube.com/watch?v=qbqz2qL2wGs

Link to comment
Share on other sites

Нека върнем лентата назад към волните ергенски времена - специално за всички застаряващи татковци, които вече са приспали децата и жената, но знаят, че ако излезнат из вратата към старите си ловни полета, най-вероятно ще са най-възрастните в дискУтЯката...

 

А може ли за майките, които са куфели на тази музика на млади години? И са искали да идат на подобно парти, ама не в Индиго... :) Аз преди 8 години пак си бях най-стара в дискотеката, и си казах: "Не, мерси" :D

Иначе ние с Ваня редовно си приспиваме Жоро...

Link to comment
Share on other sites

Макс Рихтер - човек, за когото не бях чувал до вчера. Днес го слагам в сърцето си до уникалните и извънземни Енио и Ханс. Опитайте се да слушате този късичък, много късичък, но толкова велик фрагмент над един час. Проверете дали ще ви омръзне. Мен лично ме провокира да направя нещо уникално.

 

https://www.youtube.com/watch?v=Gog1PQ3BGfQ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...