Jump to content
BulForum.com

Recommended Posts

Старата тема ми я дава архивирана и за това пускам нова тема. Решил съм да купя автомат, имам машина с ръчка ама ми писна да я чистя след всяко кафе и да я зареждам за това търся нещо автоматично. Не съм супер предирчив на кафе, та не търся някой супер хайтек. Спрял съм си на някакъв Крупс от Е-маг, някой има ли някаква машина от тая марка и да не Долчегусто с капсули та да даде мнение?

Edited by jozo
Link to comment
Share on other sites

След като не се придирчив откъм кафе, всеки кафе автомат ще ти свърши работа. Масово познати накупиха Саеко и са доволни. Имай в предвид, че и те имат нужда от почистване. 
Аз съм маниак на тема кафе и тия автомати не ме кефят, ръкохватка си я чистя за 20 секунди.
Вкъщи съм с това https://www.technomarket.bg/kafe-machini/smeg-ecf01rdeu-09215107

Имам си отделно и кафемелачка с дозатор. 

Link to comment
Share on other sites

Да, знам че се чисти и тя, зора ми е да не е на всяко кафе и да трябва да зареждам всеки път. За това искам да е автомат, както казах имам с ръчка, но страшно ме изнервя да зареждам и да празня после. Еми добре, ще видя какво ще излезне на черен петък и ще решавам.

Edited by jozo
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Днес поръчах ето това https://www.emag.bg/kafeavtomat-philips-15-bar-1500-w-avtomatichno-kapuchino-kana-za-mljako-keramichna-melachka-senzoren-ekran-ep2231-40/pd/DBYF31BBM/?ref=history-shopping_1017517325_1_1 . Държах да прави Капучино сама, не да трябва да разпенвам и прочие. В офиса имам професионална дето прави от пиле мляко, цяла седмица пих Лате и Лате макиато не знам какво му харесват, не е моето. Та реших, че такова не ми трябва, а само за Капучино. Уж днес е изпратена, понеже още в началото поръчах. Дано тея дни дойде, та да я пробвам.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Интересно ми е, каква вода ще сипваш в Пловдив на тази машина ?  Минерална, дестилирана или филтрирана ? Че както всички знаем водата в Пловдив е доста твърда. 

Link to comment
Share on other sites

Водата в Пловдив е ужас наистина. Мисля да и слагам чешмяна, все пак има филтър и при първоначално пускане има настройка за твърдост на водата. Ще дам на макс, сигурно по-често ще трябват таблетки за декалциране и да сменям филтъра ама тя ще си каже. 

Link to comment
Share on other sites

Ако мога да си спестя някое главоболие, обикновено го правя. 

Продължавам по тази схема:

 

On 11/29/2022 at 10:01 PM, plameni said:

От три години ползвам само обикновената лидълска вода с кубинска (италианска) кафеварка и за кафемашина с капсули.

Обработена е с обратна осмоза и няма милиграм отлагания за това време.

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Mockingbird said:

Вариш водата в кубинката и после я ползваш в капсул машината?

 

Ползва се И за двете. 

Или, или...

Капсул машината е за х1 кафе в определен момент от време, кубинката - за няколо едновременно.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...