Jump to content
BulForum.com

Всичко за банките


tedy

Recommended Posts

Не видях специална тема за банки, има за разплащания, но онова е по-специфично.

Интересува ме някой наясно ли е доколко надеждна е тази естонска BigBank, която от миналата година оперира у нас, и по-специално вече предлага депозити с до 2% лихва?

С тази инфлация се изкушавам да вкарам някой лев, но пък ако путин реши да нападне и Естония, не знам.. Защото депозитите в тази банка били защитени от тамошния фонд за гарантиране, не българския.

Link to comment
Share on other sites

Естония са доста пред нас като развитие. Няма как лилиПутко да ги нападне понеже са член на НАТО. Вече до колко е надеждна банката, не мога да ти кажа. Щом имат лиценз са достатъчно надеждни. За 2% обаче не виждам да си струва. При положение, че инфлацията е над 10% в момента. Мисли за нещо алтернативно.

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, kotora said:

А пък револът от 1ви юни мигрират всичките си нерегистрирани в банката клиенти към Revolut Bank. 


Мен ме мигрираха миналия ден без много въпроси.... 

Edited by RaptoR
Link to comment
Share on other sites

Лихвите в банката, където са ся парите, е нула, така че 1-2% > 0 ;)

Пак би било по-добре от нищо.

Револют банк трябва да се види кви лихви дава, и аз досега си траех, но щели вече наистина всички да ги прехвърлят на рев банк.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 year later...

Случвало се е да има проблеми, ама чак такова не е било.

Ни банкиране, ни телефони...

 

Системата на наша голяма банка блокира, никой няма достъп до нищо

Quote

 

"Здравейте, от днес сутринта сайтът на ЦКБ и мобилното банкиране са офлайн? Дали става въпрос за хакерска атака, или технически проблем? Защо хиляди потребители не могат да си използват банкирането? Моля като журналистическа агенция да потърсите отговорите". Това съобщи читател на Plovdiv24.bg.

 

Официално от банката:

Уважаеми клиенти и партньори,

Поради технически причини достъпът до системата ни е временно ограничен.

Работим върху отстраняването на проблема и съвсем скоро услугите ни ще бъдат отново достъпни за всички наши клиенти.

Благодарим ви за търпението и молим да приемете извиненията ни за причиненото неудобство!

 

 

ЕДИТ:

От фейсбук:

Quote

Уважаеми клиенти и партньори,
Достъпът до системата ни е временно ограничен поради провеждане на тестове и въвеждането на модул, необходим за предстоящото преминаване към еврозоната.
Постепенно възстановяваме целия ни спектър от услуги. Банковите трансакции и достъпът до банкомати вече са активни.
Благодарим ви за търпението и молим да приемете извиненията ни за причиненото неудобство!
Екипът на Централна кооперативна банка

 

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

Така се тества. В работен ден, в работно време. Ся някви там хора не си оперират с парите, чудо голямо. Ще си преведат вноските по кредитите друг ден. 

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, mIRCata said:

Така се тества. В работен ден, в работно време. Ся някви там хора не си оперират с парите, чудо голямо. Ще си преведат вноските по кредитите друг ден. 

 

И хора, и бизнеси...

Върви обяснявай, защо не можеш платиш фактури и т.н.

Link to comment
Share on other sites

Аз да питам :) Заместител на Gpay за андроид телефон има ли?

 

Проблемът е следния:

От началото на годината ваучерите ми за храна са електронни. Не желая физическа карта. С Redmi Note 12 4G съм, конфигурирал съм всичко.

С последната актуализация на телефона вече Gpay изписва перифразирам на английски: Your phone doesn't meet contactless payments security requirements.

Решение някакво съм намерил, минава през изтриване на данните на да речем Google App, Play и Framework. Рестарт и наново добавяне на картата в Gpay.

Само че фиксът трае по ден- два, до три и трябва наново...

 

Та има ли някаква друга програма, дето да замести туй Gpay?

Картата е виртуална Mastercard от Edenred. 

 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, mIRCata said:

Така се тества. В работен ден, в работно време. Ся някви там хора не си оперират с парите, чудо голямо. Ще си преведат вноските по кредитите друг ден. 

Не мисля, че са тествали. По - скоро са засрали нещо или някой е пробвал да ги хакне. Много удобно им е да използват като оправдание влизането в еврозоната. Да не говорим, че това последното ще бъде блокирано по всякакъв начин от резидента.

 

 

1 hour ago, chasti said:

 

Банката ти няма ли приложение което да ползваш? Аз съм клиент на Булбанк и имам опция да ползвам приложението на банката вместо Gpay. Аз лично предпочитам Gpay понеже ползвам доста карти и само една част от тях са издадени от Булбанк.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, chasti said:

Не.. май са едно и също.

 

image.jpeg.8c74bc65fa440a1fb2d392106be39936.jpeg


Да, едно и също са. Google Pay е старото приложение. Новото е Wallet. Но ти искаш алтернатива на приложението GPay, доколкото разбирам.

Wallet е алтернативното приложение и може да проработи на по-новата ти версия на Андроид.

Link to comment
Share on other sites

Ъпдейтнато е нещото. Без значение как ще го наречем. Търся друго.

@netrootbg не е банкова карта, писал съм.

М/у другото, познавах @netranger ако е същия :) 

 

image.png.5965aa330c433ff2240837e8fca2c802.png

Edited by chasti
Link to comment
Share on other sites

Gpay е услуга. Няма алтернатива. Трябва да ползваш техните приложения.
Ако Gpay и Wallet не работят, значи не можеш да ползваш услугата на този телефон. Ще трябва да чакаш ъпдейт от Xiaomi.

 

3 hours ago, chasti said:

Ъпдейтнато е нещото. Без значение как ще го наречем. Търся друго.

 

В магазина има две приложения.
Кое ти е инсталирано? Защото въпреки че пише Wallet отдолу, иконата е на GPay.

 

Това: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.apps.nbu.paisa.user&hl=en_US
Или това: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.apps.walletnfcrel

 

Или някакво друго?

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, netrootbg said:

Не мисля, че са тествали. По - скоро са засрали нещо или някой е пробвал да ги хакне.

 

Поне се е получило едно добро напомняне за необходимостта човек да има алтернатива за плащане. Като прочетох, си казах първоначално - сметка в друга банка нямате ли си? Те физическите лица, че не са им толкова важни нещата, но... - имат (защото предвиждат точно такива случаи).

 

8 hours ago, netrootbg said:

Много удобно им е да използват като оправдание влизането в еврозоната. Да не говорим, че това последното ще бъде блокирано по всякакъв начин от резидента.

 

Ей така се прави:

 

Швейцарците решават за бонусите на ръководители на компании

(До вота се стигна след обществено недоволство)

Швейцария ще проведе референдум за ограничаване на населението до 10 милиона души до 2050 г.

(В опит да намали масовата миграция Швейцария ще проведе референдум за ограничаване на населението си до 10 милиона до 2050 г.)

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Май не си единствения с проблем с плащанията с телефона - https://support.google.com/wallet/thread/252927985/nfc-payment-issues?hl=en

Тук са питали подобно нещо. Не, че са отговорили де.

Аз също ползвам от Март електронните карти на Едернет, но съм с друг телефон и там работи.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...