Jump to content
BulForum.com

ЕВРО 2020


Godfather

Recommended Posts

8 hours ago, w00x said:

"По-добрият" е този, който има по-постоянни високи резултати.

Това, че някой е успял да вкара един гол и да победи, не го прави по-добър по принцип, а само в този момент.

И точно там е работата според мен. Че няколко отбора извадиха еднократен късмет, за да продължат и сега ще гледаме някаква аматьорска лига.

 

Сега погледнах мачовете. Само Швейцария и Украйна са аутсайдерите. Малко преекспонирах ситуацията с аматьорската лига. :D 


Ангеле, както политика, икономика и една камара други - не коментирай спорт. В никакъв случай!  

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 90
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

4 hours ago, RaptoR said:


Ангеле, както политика, икономика и една камара други - не коментирай спорт. В никакъв случай!  

 

В случая дори не коментирам спорт, а елементарна логика.
Написаното е приложимо навсякъде.

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, w00x said:

 

В случая дори не коментирам спорт, а елементарна логика.
Написаното е приложимо навсякъде.


Написаното на тема спорт - изключителна глупост. 

Link to comment
Share on other sites

И сега, след като мачовете на Украйна и Швейцария минаха, какво ви е мнението?

 

На мен лично не ми беше особено интересно да гледам Швейцария - Испания. Супер скучен мач, като се изключат дузпите. Разликата в класата беше очевидна и ясно се видя кой е там за заслуги и кой е там поради късмет в предишни мачове.

Същото и при Украйна. Сякаш ги нямаше на терена. Англичаните, които цяло първенство почти нищо не правят, ги наказаха все едно си играеха на игрището зад блока. Никакъв отпор.

 

Сега разбра ли се какво имах предвид, когато казах, че подобни късметлийски победи във фаза на елиминациите са в ущърб на нас като зрители?

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, w00x said:

На мен лично не ми беше особено интересно да гледам Швейцария - Испания. Супер скучен мач, като се изключат дузпите. Разликата в класата беше очевидна и ясно се видя кой е там за заслуги и кой е там поради късмет в предишни мачове.

 

Честно казано чета ти коментарите и не съм сигурен един и същ мач ли гледаме?

Кое му беше скучното, имаше си всичко, което може да има в един мач: имаше динамика, имаше драма, голове, продължения, дузпи, червени картони... Не знам ти какво очакваш. Швейцария играха на 110%, Испания не беше на ниво и се отърва на косъм. Единственото което не им достигна (на Швейцария) е малко повече самообладание при дузпите. Сякаш не си повярваха, че могат. 

Не знам, аз лично доста се изкефих, че толкова много "малки" отбори продължиха. Всички дадоха максимален отпор на "големите".

Ако примерно Франция беше продължила вместно Швейцария, сигурно щяхме да гледаме мач, като този снощи: два отбора с претенции за титлата, обременени от победата "на всяка цена", играещи предпазливо и без излишни рискове. Аз лично гледах само редовното време, доспа ми се не изчаках продълженията и дузпите (За Испания-Италия говоря).

Ако снощната продукция на теб ти е харесала, значи просто имаме крайно различни очаквания. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, deus_pld said:

 

Аз лично гледах само редовното време, доспа ми се не изчаках продълженията и дузпите (За Испания-Италия говоря).

Ако снощната продукция на теб ти е харесала, значи просто имаме крайно различни очаквания. 

 

Аз съм на същото мнение. Като влезнаха в продължения ми беше ясно, че ще се стигне до дузпи, а там всичко е на психологическо ниво. И аз съм приятно изненадан от качеството на футбола на малките отбори :) 

Link to comment
Share on other sites

Е като мача вчера Между Италия и Испания. Продълженията бяха толкова мудни... Фаулираха се през 2-3 минути, знаеха, че ще се стигне до дузпи. Евала на Донарума. 

Link to comment
Share on other sites

Италианците решиха да демонстрират футбола, който им спаси победата срещу Белгия, вместо футбола, който им я донесе... Супер разочарован останах. Очаквам същата игра и на финала...

Относно другия мач


Бих се радвал, ако датчаните продължат.

Edited by Antares
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, deus_pld said:

 

Честно казано чета ти коментарите и не съм сигурен един и същ мач ли гледаме?

 

Ами, аз гледах ето този мач.

 

image.png

 

Тук липсва и статистиката за атаките.

 

93 за Испания

33 за Швейцария

 

Изрично споменах, че не говоря за дузпите. Говоря за първите 120 минути от мача.

 

Цял мач Швейцарците седяха в защита и чакаха да се случи някакво чудо. Изстрелите им бяха неточни, пасовете също. Вратарят сигурно игра най-добрият мач в живота си и затова се стигна до продължения (10 спасявания срещу 1 за Испания). Заради един играч.

 

Снощният мач също не беше нищо особено, но поне имаше някакви умения. Виждаше се, че играчите са много по-класни от Швейцарците и Украинците. Пасовете стигаха до получателите си. Атаките бяха с някаква умисъл, а не безсмислено стреляне към вратата стил "ако влезе".

Link to comment
Share on other sites

Твърде много четеш статистики, твърде малко гледаш мача, според мен :) 

 

И аз съм за Дания довечера. Не за друго, просто смятам, че Италия-Дания ще е по-интересен финал, отколкото Италия-Англия. 

Все пак финалът ще е в Англия, няма да е честно :) 

Link to comment
Share on other sites

Ами, те статистиките само показват мача. :) 

 

Аз също съм за Дания. Според мен, те единствени от "по-малките" отбори показаха, че са достойни да са на този етап и не си печелеха мачовете на късмет.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Godfather said:

Абе само на мен ли ми се струва, че тази дузпа за англичаните беше леко измислена? :lol:

 

Меко казано измислена! Реално несъществуваща. Това си беше за картон за симулация и аз бих дал червен ако е позволено. Браво на англичаните - не казвам, че играха зле - но славата им снощи бе благодарение на надраскан мангал симулант. 

И пак излиза въпроса - колко и какви системи трябва да сложим, че да има честен футбол? 

ЕДИТ: Между другото за мене бе ясно, че датчаните се самоубиха още с тъпите три едновременни смени и вовирането в кучи гъз. И все пак - не беше това начина. Не беше честно. 

Link to comment
Share on other sites

За съжаление, датчаните спряха да играят на 60-та минута..... 
След това нито можеха да тичат, нито да правят пасове, нито да създават положения. Просто седяха и чакаха чудо. И то дойде, но за Англичаните..

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Godfather said:

Абе само на мен ли ми се струва, че тази дузпа за англичаните беше леко измислена? :lol:

Доста измислена беше, той търсеше контакт нарочно. И тъй като Англия са домакин, няма как на финала да не са те ;) 

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, w00x said:

За съжаление, датчаните спряха да играят на 60-та минута..... 
След това нито можеха да тичат, нито да правят пасове, нито да създават положения. Просто седяха и чакаха чудо. И то дойде, но за Англичаните..


Тежки глупости пак... Как и кога за втори път питам си решил, че имаш понятие от футбол? 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, RaptoR said:


Тежки глупости пак... Как и кога за втори път питам си решил, че имаш понятие от футбол? 

 

Ти трезвен ли беше като гледаше мача?
Гледа ли мача изобщо?

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, w00x said:

 

Ти трезвен ли беше като гледаше мача?
Гледа ли мача изобщо?


Тъпи въпроси, потвърждаващи глупостите по-назад. 
А ти чете ли какво писах аз по-рано днес? 

 

Link to comment
Share on other sites

Да. Реално споделяш мнението, че са сбъркали като са се прибрали целия отбор в наказателното поле. Защо моето са глупости тогава, а твоето не?

Ти гледаше ли внимателно как при всяко надбягване, Датчаните губеха? Нито веднъж играч на Дания не надбяга играч на Англия. През целия мач.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, w00x said:

Да. Реално споделяш мнението, че са сбъркали като са се прибрали целия отбор в наказателното поле. Защо моето са глупости тогава, а твоето не?

Ти гледаше ли внимателно как при всяко надбягване, Датчаните губеха? Нито веднъж играч на Дания не надбяга играч на Англия. През целия мач.


ГЛУ-ПО-СТИ. Веднага мога да заложа каса бира, че ако изобщо някога си играл някакъв спорт (дори в махалата), той не е бил отборен. Говоря за истински спорт. Коментарите ти кристално показват, че ХАЛ ХАБЕР си нямаш от това какво предствлява един ОТБОР, един спортен КОЛЕКТИВ. 

И да отговоря на въпроса ти - сбъркаха със смените и прибирането ТАКТИЧЕСКИ - и сбърка треньорът им!!! Тия момчета тичаха докато не изпопадаха и не се разпаднаха. За миг не са си барали мъдете, което е в основата на есенцията на твоята оценка. Нито за миг. Отделно англичаните добре се постараха да ги потрошат, та и това имаше ефект. Без измислената дузпа, заради която е крайно време да разпуснат тая клоака уефа и да създадат нещо ново и креативно, датчаните съвсем спокойно можеше да бият - на честни дузпи! Или поне да имат честен шанс. 

Днес цял ден се говори как е имало и две топки на терена в момента на случката, как е светено на датския вратар с лазер в очите при дузпата... Водят се разследвания....

И съответно аз сега ще викам силно за Италия. А това хич не е типичното ми пристрастие. Хваща ме яд, че почнах пак да гледам футбол - нищо още не е оправено, нищо. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...