Jump to content
BulForum.com

ЕВРО 2020


Godfather

Recommended Posts

Днес мачовете са доста интересни :D Ще видим дали Французите ще успеят да продължат след 2-те продължения :D Швейцарците как ги изравниха :D 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 90
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Днес определено е екшън вечер на европейското.... 

 

 

 

 

Евала на Швейцария.... Браво! 

За жалост, хърватите отново не можаха да преодолеят себе си... Страхотна вечер! 

Edited by Mockingbird
Link to comment
Share on other sites

И сега какво :D Англия стига до финал без напрежение. Толкова зле ли играха Германците (не успях да гледам мача).

Link to comment
Share on other sites

Браво на украинците! Страхотни момчета. И добре че кракът на онзи младеж е здрав - изтръпнах при повторението, а швеЦкият дървар даже учуден що го изгониха... 

Link to comment
Share on other sites

Част от тия отбори нямат идея защо са на четвъртина финал...

Като Гърция 2004-та. Някакви инцидентни голове и победи в правилния момент.

 

Холандците на последния мач сякаш бяха дрогирани с някакъв опиат.

Англичаните се разхождаха по терена предишните 3 мача като на тренировка.

Швеция спря да играе около 50 минута, но Украйна отново едва вкараха гол.

Швейцария ги вкараха тия голове без да искат и съм сигурен, че ще ги бият като прани гащи следващия мач.

 

Моят фаворит е Белгия. Те също са на приливи и отливи, но поне се класираха.. С 300 зора също.

Link to comment
Share on other sites

Ъъъъ, извинявай, но да не би да сме гледали различни мачове? 

Всеки отбор има различно психологическо и физическо състояние през тези 90 минути много зависещи и от другия отбор.... Та, като не им върви, не влиза и не влиза, няма положения в някакъв момент започваш да се отчайваш лекинко, колкото и да си профи.... А и всеки играе колкото му позволи противника....Ако намекваш, че има нещо силно нагласено в това първенство, не съм съгласен... Малко нагласено може би, но явно не им върза много....щом няколко аутсайдера се класираха напред..... 

Edited by Mockingbird
Link to comment
Share on other sites

Нагласеното е, че сумати отбори играха почти само домакински мачове, а Англия, ако продължи по-напред, ще има още такива домакинства, ама иначе ще направим Еврото в различни държи.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Mockingbird said:

Ъъъъ, извинявай, но да не би да сме гледали различни мачове? 

Всеки отбор има различно психологическо и физическо състояние през тези 90 минути много зависещи и от другия отбор.... Та, като не им върви, не влиза и не влиза, няма положения в някакъв момент започваш да се отчайваш лекинко, колкото и да си профи.... А и всеки играе колкото му позволи противника....Ако намекваш, че има нещо силно нагласено в това първенство, не съм съгласен... Малко нагласено може би, но явно не им върза много....щом няколко аутсайдера се класираха напред..... 

 

Не сме, защо да сме гледали различни мачове? С кое не си съгласен?

Защитаваш ли ги? :D За това им се плаща и то не малко, та не ме интересува особено какво им е физическото, и психическото състояние. Ще прощаваш цинизма ми и липсата на съчувствие.

Като гледам лош филм не си мисля какви житейски проблеми са преживявали в този момент актьорите и режисьора. Това им е работата.
Ако имат някакъв проблем, да седят на скамейката.
Не, изобщо не намеквах за нищо нагласено. Даже през акъл не ми е минавало, та не съм сигурен на теб от къде ти хрумна. :) 
Казвам, че някои от отборите просто рухнаха по някаква причина в решителни моменти, от което пък някакви аутсайдери продължиха напред на късмет.

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, w00x said:

...Казвам, че някои от отборите просто рухнаха по някаква причина в решителни моменти, от което пък някакви аутсайдери продължиха напред на късмет.

 

Е то да се възползваш от грешките/слабостите на противника всъщност е доста сериозна част от играта като цяло.

Рухнали-нерухнали, имали са възможност да победят, пропуснали са ги и някой друг се е възползвал. 

Ако един отбор е имал 10 възможности за победа в даден мач, но ги е пропилял и 10-те по някаква причина (умора, психика, липса на късмет или каквото и да е), а другият отбор е имал една-единствена възможност и я е използвал правилно (дори и с известна доза късмет), тогава кой от двата отбора всъщност е по-добрият? Все си мисля, че вторият.

 

За мен лично това е най-интересното първенство, което съм гледал от мнооого време: динамични и драматични мачове, много голове, обрати, много разревани фаворити и доста изненади. Кефи ме, че по-малки отбори продължават напред, защото те не са обременени от някакви очаквания за победа "на всяка цена", съответно се хвърлят по-сърцато в боя и в крайна сметка правят по-интересни за гледане мачове. 

 

Аз съдя по себе си: гледах може би около половината от всичките мачове досега (почти всичките късни и една част от тези от 19.00ч.) и не заспах на дивана на нито един от тях. Нещо което не се беше случвало от години...

 

 

Link to comment
Share on other sites

"По-добрият" е този, който има по-постоянни високи резултати.

Това, че някой е успял да вкара един гол и да победи, не го прави по-добър по принцип, а само в този момент.

И точно там е работата според мен. Че няколко отбора извадиха еднократен късмет, за да продължат и сега ще гледаме някаква аматьорска лига.

 

Сега погледнах мачовете. Само Швейцария и Украйна са аутсайдерите. Малко преекспонирах ситуацията с аматьорската лига. :D 

Link to comment
Share on other sites

То пък французите много силни. Германия цял мач ги беше натикала в тяхната половина и те играеха само на контри, Унгария ги озори и направиха равен, с Португалия също направиха равен, а те играят като тях- постоянно отзад и само контри. Накрая в мача със Швейцария, Франция имаха само едни сносни 20 минути в мача. 

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, w00x said:

 

Не сме, защо да сме гледали различни мачове? С кое не си съгласен?

Защитаваш ли ги? :D


Не, изобщо не намеквах за нищо нагласено. Даже през акъл не ми е минавало, та не съм сигурен на теб от къде ти хрумна. :) 
 

Не, за нагласеното просто го споменах между другото. Постоянството си е постоянство. По-добрия в даден мач си е победителя... Дори другия с много късмет да е победил, просто е съумял да си използва шансовете... 

И другото златно правило във футбола - Ако не вкараш, ти вкарват! 

Link to comment
Share on other sites

Е стига де, мачовете бяха хубави, динамични, драматични.... Аз не бях гледал футболен мач няколко години... Просто ми стана безинтересно, но сега се позагледах и едно десетина двубоя изгледах с интерес, особено осмина финалите... 

Пък и те не са късметлийски по принцип, аз част от деня. :)

Link to comment
Share on other sites

Аз визирам следващите мачове на тези отбори, не тези, в които са отстранили известните си противници.

Дано не съм прав де. :) 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, w00x said:

"По-добрият" е този, който има по-постоянни високи резултати.

Това, че някой е успял да вкара един гол и да победи, не го прави по-добър по принцип, а само в този момент.

И точно там е работата според мен. Че няколко отбора извадиха еднократен късмет, за да продължат и сега ще гледаме някаква аматьорска лига.

 

Сега погледнах мачовете. Само Швейцария и Украйна са аутсайдерите. Малко преекспонирах ситуацията с аматьорската лига. :D 

 

Само дето в случая на нас неутралните зрители, съвсем не ни пука кой е по-добрият "по-принцип", а кой в момента играе по-добре и прави интересни мачове, така че аз да не заспя на дивана. 

 

21 minutes ago, w00x said:

В това спор няма, но от късметлийски победи при елиминации, сме ощетени само ние зрителите.

 

Как точно сме ощетени така и не разбрах, при положение че почти не е имало скучен мач, даже напротив- повечето бяха на много добро ниво. И четейки коментарите нагоре очевидно не само аз мисля така. 

Link to comment
Share on other sites

Ам чи ко им беше?

На Швейцария-Турция, примерно, какво му беше? Или Холандия-Украйна?

И изобщо, факта че е имало примерно и 5 по-слаби мача от всички дотук никак не променя общото усещане, че първенството като цяло е на много добро ниво. И то не заради Германия и Франция, а точно заради по-малките отбори, които показват интересен за гледане футбол, който успява да задържи вниманието дори на хора като мен, които по-принцип не са люти фенове на футбола.

Link to comment
Share on other sites

Така като гледам явно не се разбираме.

 

Холандия - Украйна не е бил интересен заради Украинците точно, с тия 38% владеене на топката. :) 

 

image.png

 

Ще видим другите мачове и така. Сега няма смисъл да коментираме.

Link to comment
Share on other sites

Чоплиш ми някакви конкретни примери и изпускаш голямата картинка...

Интересното в конкретния мач съвсем не бяха някакви си проценти, а факта, че както Холандците си водиха с 2:0 след два бързи гола и се виждаха вече победители, украинците също им треснаха 2, 10 минути преди края и а-ха да им направят пълна обръщалка. 

Никой не оспорва, че Холандия е по-класния отбор и в крайна сметка победиха, но  Украйна беше тази, която направи мача ИНТЕРЕСЕН за гледане до края.

 

Както и да е, не ми се спори за очевидни неща. Не съм фен на никой отбор и просто се надявам да гледам интересни мачове до края, без значение кой играе.

Edited by deus_pld
Link to comment
Share on other sites

Чопля конкретните примери, които ти даде. :) Това не означава, че нещо изпускам.

 

Но да, както казах, няма смисъл да коментираме сега. Ще видим дали аз съм бил прав или вие.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...