Jump to content
BulForum.com

Recommended Posts

Редно да има отделна тема и понеже ще купувам я правя.

Какво мислите за ТОЗИ матрак? Доста изкусителни 80% надолу, но пък винаги в такива случаи има заровено куче някъде... 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 80
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Не се лъжи по процентите. Тия Sleepy винаги са на някаква уникална прИмоция и винаги толкова си струват.

Доколкото знам са дъщерна фирма на Нани, нещо като бюджетна тяхна версия.

И аз се поблазних от цената преди 1 година като сменяхме леглото на детето, но в крайна сметка се отказах: нямат физически магазин, нито адрес някакъв, нищо. Видяха ми се съмнителни и ги отебах. Навсякъде пише, че ако не ти е удобен можеш да го върнеш безплатно до 30 дни, но не ми се рискуваше. Пък и като видя такива гръмки промоции, с по 200% продължаващи вечно принципно ми светва червената ламБа.

 

В крайна сметка за детето взехме Нани, "Сирена"-нещо си. В последствие купихме същия и за нашата спалня на село. Леко са по-твърди, но като цяло са ОК.

Link to comment
Share on other sites

И аз съм със Сирени и между другото точно за село го глася този, но на ширина 115. Там цената е сериозна като за риск на сляпо. Именно понеже и на мен ми светва незабавно лампата питам предварително. Твъде хубаво не е на много хубаво...

Link to comment
Share on other sites

Матрак без сваляем калъф по принцип не е добра идея според мен. С годините (особено лятото), яко се замърсява и трябва да се свали да се изпере.

 

Аз съм с Нани Сирена Фреш Мемори и съм доволен.

https://matracinani.bg/double-faces/sirena-fresh-memory

Link to comment
Share on other sites

On 10/20/2020 at 9:47 PM, w00x said:

Аз съм с Нани Сирена Фреш Мемори и съм доволен.

https://matracinani.bg/double-faces/sirena-fresh-memory

 

Това е матрака,няма грешка.Взех такъв за леглото на детето,просто е страхотен.Скоро ще отнеса един и за спалнята.

@Raptor не купувай матрак заради цената,виж го някъде на живо,ако може да полежиш на него малко е най-добре.Жалко че разбутаха мебелната къща,имаха доста изложени за тест...

Link to comment
Share on other sites

Ей тук има шоурум на матраци. Има страшно много изложени модели на много различни марки.

https://www.google.com/maps/@42.1505981,24.7758366,3a,15.5y,243.51h,93t/data=!3m6!1e1!3m4!1sYGPJlJn6uPdQL1fHJUhAQg!2e0!7i16384!8i8192

 

Ако се търси ТЕД, най-много има изложени в шоурума на 6-ти Септември, преди колелото на Билла (посока Изгрев).

 

Аз като търсех останах с впечатлението, че цените на матраците се контролират от производителя. Навсякъде бяха на една и съща цена, без значение дали беше физически или онлайн магазин. Също така и промоциите са общи. Ако един матрак Нани е на промоция в Дизма, ще е на промоция и Айко, и в Mattro.

Единствената разлика между различните продавачи са бонусите, които дават, както и доставката.
Моят матрак беше на една и съща цена навсякъде, но в Mattro ми дадоха безплатна под-матрачна рамка и възглавница с мемори пяна като бонус.

И безплатна доставка до входа в рамките на 2-3 дни.

Link to comment
Share on other sites

В крайна сметка решавам да не рискувам. Ще си взема от моите хора с покет пружини. Не видях модела, на НАНИ е, но пък си го пробвах и макар да е малкия рамер - това е матрака. Ще платя къмто 360-370 лева, ни си знам ако има нещо с кой да се разправям, пък и си имам 20% магазинска отстъпка. Иначе е над 400 на моя размер. 

Link to comment
Share on other sites

Пак е до лично усещане. 

Спалнята ни тук в Пловдив е с матрак с покет-пружини от високия клас на ТЕД, не помня модела. На почти 6 години е. В началото ми беше супер удобен,  много по-удобен от латекси, мемори пяни и тн изгъзици. Но последните няколко месеца започнах да усещам някакъв дискомфорт. Сякаш самите пружини се "охлабиха" някак си и ги усещам по-нестабилни. Явно толкова им е живота, 5-6 години. 

Естествено, скоковете и суплексите на детето върху матрака сигурно са допринесли за това, ама нейсе... :lol: 

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Mockingbird said:

От години не спя на матрак с пружини. Латекс с хубава подматрачна рамка. Изключително удобно и комфортно е. 

https://ekon.bg/latex/produkt/matrak-luks/


Няма да стане да няма пружини. Вкъщи всичко е Сирена за сума ти пари и никак не съм впечатлен. Друго си е да си има И пружини. Да не припомням пак, че най-скъпите матраци в света са именно с пружини. 
 

4 hours ago, deus_pld said:

Естествено, скоковете и суплексите на детето върху матрака сигурно са допринесли за това, ама нейсе... :lol: 

 

Аха - добър вечер... Моите скачаха като луди на голямата Сирена, но на тва нищо не можеш му направи докъм 25 кг... :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

Има ли пружина, не ми го хвали. След някоя друга годинка се скапва, ако ще да е хипер-гига-космически...

Единия латекс е на 12 години и не е мръднал. Имам още три броя...на 7, 3 и 2 години. Всички са бетон. Купуваш хубава подматрачна и забравяш. Да не говорим, че можеш да си регулираш и твърдостта чрез рамката...Пружина - не мерси. Скърцайте си вие.....:lol:

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Mockingbird said:

Има ли пружина, не ми го хвали. След някоя друга годинка се скапва, ако ще да е хипер-гига-космически...

Единия латекс е на 12 години и не е мръднал. Имам още три броя...на 7, 3 и 2 години. Всички са бетон. Купуваш хубава подматрачна и забравяш. Да не говорим, че можеш да си регулираш и твърдостта чрез рамката...Пружина - не мерси. Скърцайте си вие.....:lol:

 

 Аз пък имам пружинен матрак на 20 години и чак сега като го дадох на дядо ми го издъни от тръшкане. Няма да си играя да търся линкове, оня канадският мисир като тебе дрънкаше врели некипели - най-луксозните, най-удобните и най скъпите матраци в света съдържат пружини. Факт. Ти си лЕжи на разни смешни латекси. И аз съм сигурен, че моите Сирена няма да мръднат до 20-тата година поне, но ми идват някак твърди и не мога да свикна с тях.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Mockingbird said:

Най-скъп, не значи най-хубав. Би трябвало да си го осъзнал за годините си....


На вкус и на цвет.... Говорили сме го стотици пъти. А иначе нека Ролс Ройс (примерно) да не е най-хубав. Направо е ужасен.

Link to comment
Share on other sites

Най-скъпите и луксозни матраци, които съм виждал аз, са на Magniflex и са 50% мемори пяна. Без покет пружини.

В магазин съм лежал на такъв. Като облак е.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, RaptoR said:


Няма да стане да няма пружини....

 

Матрак с пружини е грешка,комфорта на мемори пяната е несравним.Разликата между матрак с пружини и такъв с пяна е че в първия случай тялото ти се наглася според пружините,а при втория пяната се наглася по тялото.Самите матраци с пяна са с различна твърдост,според предпочитанията.Сирена фреш и Сирена фреш мемори примерно,една серия но с различна твърдост.

Link to comment
Share on other sites

Значи освен за 150-ти път да повторим за "на вкус и на цвет...". ВСИЧКИ матраци у дома са Сирена мемори с пяна, със сребро и не знам си кво и НЕ смятам, че са това, за което ги раздуват. Изобщо не са този комфорт и едва ли не летене в облаците както ги рекламират. 


Явно пак ще трябва да се цитирам по въпроса (не ме карайте да търся матрака за над милион и половина):
 

On 11/25/2017 at 12:13 AM, RaptoR said:

ТИХИЧКО ($20000),  КОГАТО ($30000) говорим ГЛУПОСТИ ($67000)


Между другото сега като поразгледах ми прави впечатление, че в нито един супер луксозен матрак няма мемори пяна. Поне аз не видях. За сметка на това ВСИЧКИ са с пружини. Та може би тези, които правят матраците си изяло ръчно от поколения, слагат вътре и конски косми и т.н. и т.н. и го продават за стотици хиляди може би, вероятно, евентуално разбират повече от нас от тая работа. 

Link to comment
Share on other sites

Не знам как да го обясня... 

Луксозен не значи най-добър. 100к да струва, нали се сещаш колко плащаш за марка и лукс? 99к...

Технологията с пружини е една... 

И както си споменал, нека всеки спи на каквото му харесва. Но не ми говори тъпотии и не ме убеждавай в нещо, в което не вярвам. Ти си купувай пружини, аз ще си купувам латекс. :)

 

А подматрачните рамки какви са ти? 

Edited by Mockingbird
Link to comment
Share on other sites

Всичко зависи на какъв кеф е производителя. Значи, може по дискавъри да показват на стари модели коли тапицерията - подменят кожата, запазват основата от пяна, и всичко е наред. А тази пяна е правена преди 40+ години и не е мръднала. Може значи. Ама не искат да го правят вече трайно и удобно да остава за толкова дълго време. Оттук и така наречения "живот" на матрака от само 5-6 години. За пружините е същото - зависи от състава на метала дали ще запазят свойствата for lifetime...

 

Иначе - мисля, че латексовите са най-добри от гледна точка на материала (както предпочитаме естествения паркет пред ламинирания, в случая е нещо подобно - латекс пред дунапрена и останалите истории, дето ги слагат вътре). Само да са по-твъди като модел, и да си остават така без промяна. На econ тия, които са чисто латексови, високия клас, според мен са добри. Пружини вътре да им сложат, от стария тип, дето са вечни, също не съм против.

Edited by instinct
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Mockingbird said:

Но не ми говори тъпотии и не ме убеждавай в нещо, в което не вярвам.


Ти може и в Ковид да не вярваш, може да мислиш и че земята е плоска - това си е твоя ЛИЧНА преценка, нали се сещаш? Пак ще повторя, четете всички внимателно, ще пиша бавно - ВСИЧКИ най-луксозни (не непременно най-най-скъпи) матраци имат И пружини. И това без значение Митко, Виден, Пенчо и Кънчо в какво вярват... Както казах - вероятно случаенос. И да - АЗ ЛИЧНО ще взема матрак с покет пружини. И ако стане така да ми хареса повече от мемори пяните, за които дори и с отстъпките от 20% платих съществни пари и далеч не са ме впечатлили - все такива ще купувам занапред. 

Link to comment
Share on other sites

Ама така си е бре. Не съм написал друго. Навсякъде съм отбелязал, че това е личното ми мнение. Просто отбелязвам и факта, че скъпо не означава непременно най-добро. А що се отнася до пружините вече си казах мнението и няма да ги коментирам. Който иска да си ги купува.

Не ми каза какви са ти подматрачните рамки? Те са важна част от леглото в комбинацията си с латексов/мемори пяна матрак. Има вероятност за това да не си доволен от матрака. 

 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Mockingbird said:

Ама така си е бре. Не съм написал друго. Навсякъде съм отбелязал, че това е личното ми мнение. Просто отбелязвам и факта, че скъпо не означава непременно най-добро. А що се отнася до пружините вече си казах мнението и няма да ги коментирам. Който иска да си ги купува.

Не ми каза какви са ти подматрачните рамки? Те са важна част от леглото в комбинацията си с латексов/мемори пяна матрак. Има вероятност за това да не си доволен от матрака. 

 


Рамките са отлични, поръчкови. А за пружините ако зачетеш от какво ги правят някои - аз не съм чувал такива елементи в менделеевата таблица :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

 

 

 

Quote

Firmness

Kluft has a wide array of firmness options available to sleepers. Each of their offerings can be tailored to firm or plush parameters. However, there are some reports of degrading firmness over time so be prepared for that possibility.

 

Back Pain Relief
The inclusion of pocketed coil support systems provide a good amount of support at first. However, some sleepers have found the comfort layers to sag and dip, which could cause degrading back pain relief over time.

 

ЕДИТ> Ангеле, извинявам се, неволно съм ти едитнал поста вместо да добавя нов... За втори път ми се случва тая простотия... 

Link to comment
Share on other sites

Спал съм на най-различни матраци, но за мен лично тия с покет пружините са ми най-удобни. Средно твърдите ми понасят най-добре, а да спя на разни мемори пяни ми е най-неудобно. То си е индивидуално до човек и така, че тоя или оня е хубав и удобен не а база мнения у интернета не важат.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...